Kočka, která cítila krysu

Kočka, která cítila krysu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2473/bmid_kocka-ktera-citila-krysu-661f69985e3b1.png 4 43 8

Kočičí krimi série

Podle Jima Qwillerana není nic horšího než zůstat na suchu, bez pomoci. A přesně to se mu stalo, když v Moose County uhodilo rekordní sucho. Zaskočilo ho to a po několika požárech historických objektů místních šachet i ohromilo. Místní většinou soudí, že je to počasím, avšak Qwilleran se domnívá, že jde o žhářství. A když pak po záhadném výbuchu dojde i k hrůzostrašné vraždě, začne se intenzivně pídit po odpovědích. Naštěstí Koko vytuší pravdu i na dálku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Příběhy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Smelled a Rat , 2000

Jara.v
01.12.2022 5 z 5

Opět čtivý díl této skvělé série. I když je to detektivka, tak to není agresivní krvák. Roztomilá Yum Yum a velice chytrý Koko tady dostali více prostoru a o to víc mě tento díl bavil. Qwilleran si úžasně dobírá Polly a celková atmosféra knihy je úžasná.

Česneksmedem
20.04.2022 4 z 5

Kdo má rád potoky krve nebo má alergii na kočky, rychle pryč! My ostatní si to budeme nadále užívat.
Koko sice trochu zlobí a občas vřeští, ale to jenom proto, že ví víc než my.

martiline
18.10.2019 5 z 5

Jako vždy ... krásné, krásné, krásné ... :-)

Nifredil
30.08.2019 3 z 5

Kdybych už neměla načteno opravdu hodně knížek z celé série, asi bych hodně tápala. Chtělo to už trochu znát prostředí, aby si člověk tuhle detektivku užil. V sérii jsou i lepší, tady mi to přišlo trošku šroubované a hlavně indicie a vysvětlení přišly tak nějak až na konci a ne v průběhu jako to obvykle bývá. Jako by autorka trochu už vařila z vody. Stále sice fajn, návrat ke známému, ale slabší díl.

Danuše7
18.12.2018 2 z 5

kniha mě neuspokojila, asi to není můj typ detektivky

Chesterton
24.01.2018 3 z 5

Moje první "kočičina", kterou jsem jako ne milovnice koček z nedostatku detektivek přelouskla a byla trochu na rozpacích:))

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

Aneleh
05.09.2014 5 z 5

Další kočičí krimi jsem opět přečetla jedním dechem, oceňuji originální smysl pro humor, s kterým jsou tyto příběhy psané. Škoda, že spisovatelka již žádnou nenapíše, mám ve své knihovně všechny, postupně je dočítám a patří k mým nejoblíbenějším knihám. Přímo z nich čiší láska ke kočkám, které sama miluju. Úžasný Koko má mimořádné schopnosti, jakými oplývají právě jen kočky a využívá je k dopadení pachatele. Svým chováním vždy napoví Qwilleranovi, jakým směrem se při pátrání ubírat, že se děje něco závažného a kdo je pachatelem. Krysu do pasti chytil, když na dálku odhalil žháře historických objektů a také vraha.