Janiss_89 Janiss_89 komentáře u knih

Ze začátku to bylo utrpení a vůbec mi ten příběh nepříběh nesedl. Ale sotva přišla akce, tak jsem knihu nemohla odložit. Po Šikmém kostelu je to další kniha, kterou já jako karviňák si musel přečíst. Jako je i vtipné že už xlet kolem toho obřího životickeho pomníku jezdím, když jedu k bráchovi do Domaslavic, a netušila jsem nic o životické tragédii a ani se o to nezajímala.
Ps: problem té knihy vidím v tom zápachu, který ta kniha vydává. Nevím zda to dělá ten papír a nebo lepidlo. Ale jako nedalo se to mít vedle postele

24.05.2022 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak toto mě teda chytlo dost. Je fakt, že mi ze začátku hodně Penelopiny myšlenky pily krev. Ty knižni popisky atd. byly nadbytečné. Ale pak jsem si na ní zvykla a i se těm jejim situacím zasmála. Jo ale Jake to je jiná. Hned jsem si ho oblíbila. Prostě a jednoduše je to Chlap snů

15.05.2022 4 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Tak toto je jedna z nejlepších osvětimských knih co jsem četla. Nějaký Tater z Osvětimi se může proti ní jít zahrabat. Tato kniha by měla vyplňovat titulky knižních časáku a být na čestném místě v knihkupectvích.

08.05.2022 5 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

(SPOILER) Zklamání. Čekala jsem od autorek víc...spoiler. Cestování čase pro mě teda není. Co chvíli jsem se pomalu modlila, jen aby Mae nic nesejmulo a my to nemuseli prožívat od začátku. + dávám vánoční atmosféře, jelikož přesně tak si představuji dokonalé Vánoce.

03.05.2022 2 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Řetěz jsem četla v období čtecí krize, takže jsem se možná dostatečně do toho nepoložila. Přestože první půlka byla nabitá akcí, tak mě nebavila. Ale nakonec vyústění příběhu mě ke čtení dotáhlo a nemohla jsem knihu odložit. Téma únos dítěte za dítě dobrý. Řetěz musí vždy pokračovat...

02.04.2022 3 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Kniha mě bavila. Téma bylo neotřelé. Zmínky o různých knihách byly fajn, ale teda Tabby jsem moc nepobírala. Pořád jsem ji říkala, že má přiznat barvu. Jenže jo v 15 se pravda říka lidem hůř než po třicítce Knihu doporučuji a to hlavne milovníkům Austenové atd. To mě zrovna neuchvátilo, jelikož podobne anglické literátky jdou totálně mimo mě.

14.02.2022 4 z 5

Thor v zemi obrů Thor v zemi obrů Sergio A. Sierra

Trošku problém se začíst, ale potom od půlky to mělo rychlý spád.

26.01.2022 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Nečekala jsem, že mě to tak chytne, jelikož fanoušek Hunger Games jsem tak z hmm 60%. Toto mělo švih, zvrat, napětí. Postava Lucy mi moc nesedla, ale přesto i mě obalamutila. Cely ten 10 ročník HG mi přišel takovy zvlaštní, ale totalně napínavy. Libilo se mi, jak nám byl ukázán počátek experimentů na lidech a vytváření nebezpečných tvorů. A teď Snow. Postava Snowa mě ze začátku trochu udivovala, jak se z toho kluka stal Prezident Snow? Jo ale konec to bylo už jiné kafe. Jednoduše "Snow vždy vítězí". Sakra jo, oblíbila jsem si ho.

06.01.2022 5 z 5

Superman: Ničitel úsvitu Superman: Ničitel úsvitu Matt la Peña

Tak Superman z těch 4 byl nejslabší. Ja nejsem zrovna jeho fanoušek (team Batman), ale doufala jsem, že třeba toto mi ho víc přiblíží. A ani ten příběh mě nechytl a dost jsem se do čtení nutila.
Jsou dvě věci, které mi děsně vadily:
1.čeština. Tolik chyb v knize jsem už dlouho nezažila. Chybí předložky, slovesa atd. Fakt jako ''kvalitně'' odvedená práce.
2. Vykradení Marvelu. Jonathanův citát: větší moc s sebou přinese více odpovědnosti. Vážně?! Jako vážně? Vůbec to není podobné větě co říka strýček Ben Peterovi ve Spidermanovi a jedna z nejslavnějších vět Stana Leeho - s velkou mocí přichází velká odpovědnost pcheee.
Takže pro mě to dostává 3* a to ma hvězdičku za obálku.

25.08.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jako karviňák a čtenář bylo mou povinnost si ji přečíst. A musím říct dobrý. Zajímavé, často napínavé a obohacující. V hlavě vám pořád jedou místa, které znáte, ale přitom si je snažíte představit tak jak vypadaly před víc jak 100 lety. Přestože celý život žiju v Karviné, tak až tato kniha mě dotáhla navštívit Šikmý kostel, kolem ktereho jezdím když jedu na výlet do Ostravy. Je prostě fascinující, že skoro vše co je v knize už není. Že může celé město zmiznout. To je pro mě fascinující stále. Dost mě v knize bavil popis hornictví, a taky vznik Lázní a solná pouť byla pro mě obohacující. Takže za mě fakt dobrý a uvidíme, kdy se pustím do druhého dílu do období mých babiček (budiž jim lehká zem).

01.08.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Tak tato kniha byla pro mě jak za trest. Tak špatně se mi kniha už dlouho nečetla. Jeden velký zmatek a nuda. Čekala jsem od toho asi až příliš moc. Takže zklamání.

16.05.2021 1 z 5

My My Elle Kennedy

Tak toto bylo hodně dobrý. Snad ještě lepší než první díl - On. Popravdě nevím zda mam radši Wese nebo Jamieho. Hmm asi nejlíp dokupy. Ale teda vyšlo to 2016 a ten příběh se šířící se divnou chřipkou? Dobrá předpověď.

11.04.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

15 let čekání jsem dnešním večerem ukončila. Narvat Stmívání do víc jak 700 stran Edwardových myšlenek muselo dát fušku. Těší mě, že díky držení knihy jsem vlastně sportovala. Jelikož držet skoro 2 kila několik hodin je pro mě, lemru, výkon.
Každopádně kniha splnila přesně to co jsem očekávala - více Cullenů. Jasně Edwardovy podrobné myšlenky byly zdlouhavé a někdy utrpné, ale daly se přežít, když začal vyprávět příběhy své rodiny.
Spoiler
Co mě nejvíc překvapilo byla moc Jaspera. Jasně víme jakou moc má. Ale tady se do ni šlo do hloubky a fakt jsem teda čuměla, že Aroovi někdo takový unikl. Takže já jsem vážně spokoje.

07.04.2021 4 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Byl to zase jeden velký nářez. Sice King se mi líbil o kapánek víc, ale přesto mě to vtáhlo, bylo to napínavé, drsné, vulgární a nečekané. Preppy mi chyběl. To co se talo Bearovi? To bylo teda něco a King ten byl prostě zase dokonalý.
Vůbec jste mě tady v komentářích nepotěšili, že jsou další díly:p To na ně budeme zase roky čekat. Každopádně doufám, že Preppyho přeloží co nejdřív.

06.03.2021 5 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Obsahově mě kniha hodně bavila a líbilo se mi, že to je z pohledy mladšího bráchy a vypořádávání se s tím, že jeho vzor - starší brácha - je vlastně starší sestra.

19.02.2021 4 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Pro mě naprosto dokonalé ukončení série Božských:) Božský Bastard byla ma druhá erotická série (první bylo 50 odstinů) a hnedka jsem se do ni zamilovala. Je až neuvěřitelné, že trvalo víc jak 7 let než tato série skončila. To čekání, ale stálo za to :) Pokud si má vybrat z Willa, Maxe atd. Tak vždy tím Božským bude pro mě Bennett.

07.02.2021 5 z 5

Výherce Výherce Michael Byrne

Ze začátku mě to moc nebralo a brala jsem to jako knihu do vlaku, protože jsem zrovna někam jela. Pak jsem měla krizi, protože mě ten dětský klučičí mozeček nebavil. Jenže nakonec se to tak rozjelo, že mě to chytlo. Hodně mě bavil popis cestování Londýnem. Ten popis byl detailní, že jsem se úplně vrátila do roku 2011, kdy jsem byla v Londýně poprvé a přesně stejnou trasou jsem šla. Je to dětská kniha, a tak to musíte brát, ale i přesto to má vzrůšo, že si říkáte zda všichni přežijou.

03.02.2021 3 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Můj první thriller. A teda wow. Opravdu mě hodně chytl. A přestože je Calvin hajzl tak má něco do sebe.
------spoiler------
Sakra jak se objevil aby ji zachránil mě dostalo. Až mi ho bylo líto. Ten konec jsem fakt nečekala

24.01.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Bylo to jedno velké wtf!

06.11.2020 1 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Hodně čtivé. Mít takového profesora na Uni, tak bych se častěji na těch přednáškách zdržovala.

01.11.2020 5 z 5