Janiss_89 Janiss_89 komentáře u knih

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Nevím proč, ale knihy Roth si mě nedokážou udržet. Každá její kniha - začátek supr, ale pak nuda a pak pořádný rozjezd. No a u Čar života to nebylo jiné. Začátek suprový, nadšení, ale pak nuda a táhlo se to, děsně se to táhlo, a pak konec napínavý jak kšandy a konec! Já myslela, že mě střelí. Netušila jsem, že to bude na pokračování a totálně mě to dožralo :(

09.06.2017 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Překvapilo mě to a rovnou naštvalo, protože druhou knihu jsem si nekoupila:p Jednoznačně výborně napsané myšlenky Bruce a celkový styl se mi líbil (a víc bavil) než u Marvelu.

13.03.2017 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Jednoznačně plný počet. Je to sice kniha na pár desítek minut, ale je naprosto dokonala. Z 99% jsem se v ni viděla. Myslela jsem, že jsem na světě jediná, ale je nás víc :D Fakt všem introvertům, asociálům a dalším "podivínům", kteří bojují s každodenním životem a snaží se utéct dospělosti co to jde, tak jim tu knihu vřele doporučuji. Strip s wifi a čucháním knih 100% :D

08.02.2017 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Nemůžu tomu dát jinak než plný počet. Výborná kniha s některými doplňujícími detaily, které i mě jako věrnému potterhead utekly. Velký plus je obálka knihy a doplňující materiály, ať masky smrtijedů nebo např. pohlednice. A také In Memoriam na konci knihy mě dostal.

18.01.2017 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Kostičas byl výborný, ale z Vidořádu jsem naprosto unesená. Na začátku mě to totálně chytlo a nepustilo až do konce. Sice mě trochu naštvalo, že jistá postava byla až od půlky knihy, ale pak měla dobré scény:) Tak nějak jsem tušila jak to dopadne s Paige, ale to co se dělo na půlce poslední strany, tak to jsem teda nečekala. Na to jsem doslova koukala jak vyoraná myš :D Fakt jako wow, toto mě nenapadlo, že by se mohlo stát. A proto jaké bylo pro mě k naštvání, když jsem otočila stránku a tam nic, prostě nic:( Sakra potřebuji třetí díl, proč píše tak pomalu?:D
Velké plus této knihy byla i její obálka, stejně jako u Kostičase. Detail s vyrytým motýlkem na zadní straně je prostě senzační :) Už se těším, jak bude vypadat kniha číslo 3 :)

12.01.2017 5 z 5

Nechápu to vysoké hodnocení nahoře, fakt ne. Znám Moderního fotra, i když jsem četla jen úryvky, ale bavilo mě to. Toto bylo utrpení a nuda od hmm třetí stránky. Nedávám odpad jen kvůli prvním stránkám a scéně s povlečením, to mě fakt pobavilo, ale bylo to to jediné:p

23.12.2016 1 z 5

Proč se mi to líbilo?
Už je to xlet co jsem dočetla 7 díl HP hned po jeho vydání. Toto byl návrat do mého dětství, nostalgie, kterou jsem u toho zažívala, kdy jsem to zvládla přečíst za pár hodin s pocitem, že držím "Harryho Pottera" v rukách. To bylo to, co na té knize bylo nejlepší:) Když jsem to začla číst, dokonce i slzy ukáply. Jo nostalgie k mé životní knižní lásce :)
Nevěděla jsem co od toho čekat. Jediné co jsem věděla, že je to scénář divadelní hry, a tak jsem k tomu přistupovala. Lidi na to nadávají atd.. Ale mě se to líbilo. Není to příběh do knihy, takže když nejste schopní si to připustit, tak se do toho ani nepouštějte. Je to prostě scénář hry, která měla přilákat co nejvíce lidi, což se ji povedlo dokonale. To, že na tom chce Rowlingová jen vydělat? Proč ne? O tom to je. Nechceš ji nechat vyděl, tak si to nekupuj! Zákon trhu. Když je poptávka, bude další a další nabídka.

28.10.2016 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Za začátku jsem byla hodně nadšená, jenže pak se navzájem chtěli sníst a to mě děsně nudila. Avšak po projižce v Impalce to dostalo zase grády. Ale teda ten konec mě dotálně naštval. Ta poslední věta a konec. Co mu sakra napsala?:D
Každopádně musím to porovnat s Fangirl, a ta mě bavila víc. Tady toto bylo na mě místy až moc pubertálně sladké:p

18.10.2016 3 z 5

Jak (ne)být divný na netu Jak (ne)být divný na netu Felicia Day

Netušila jsem, že si můžu nějaký memoár tak oblíbit. Naprosto úžasné. Možná mě to chytlo i kvůli tomu, že v tom začátku jsem se naprosto viděla, anebo obchod s výrobou plyšáků :D Taky mě fascinovalo, jak brzo v Americe měli počítače a internet. To my tu jsme jak sto roků za opicema :p Feliciu znám převážně ze seriálu Supernatural a věděla jsem, že natáčí videa atd.. Ale že toho tolik dokázala to jsem vážně netušila. Nejvíc se mi líbila kapitola ComicConu, aneb con z pohledu hvězdy:)

02.09.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Christianovy myšlenkové pochody mě bavily více než Aniny. Jo sice jsem si předběžně v hlavě přehrávala děj co se tam stane, ale i přesto mě kniha držela a nepustila až do posledních stránek :) Jsem ráda, že kniha byla napsaná a obzvlášť se mi líbily pasáže z jeho dětství.

28.03.2016 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Sakra toto je kniha pro děti od 10 let? Já ve svých 26 letech jsem se bála , a teda nevím nevím jak večer půjdu na záchod:D Vím, že jsem posera, ale až takový to jsem netušila:D Jo kniha mě bavila, ale nemyslím si, že si přečtu další díly. Nemám na to nervy :D

21.03.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Naprosto výborné. Nevím čím to bylo, jestli vzpomínkama na můj první rok na výšce, nebo mým blogováním, strachem z doteku a ze vztahu nebo čím jiným, ale naprosto jsem se v té knize viděla. Ta ženská ví, jak to napsat. Ví co to je být fangril, a jak máme ten svět těžký :D Kniha vtipná, poutava a napínava. Protože jak Cath tak i já jsem čekala, jak to sakra dopadne ta její povídka a celá série o Simonovi:D Jak mě naštvalo, že zrovna ta pasáž tam nebyla. Tak zabila ho nebo ne?:D Fakt dobrý nápad, jak do knihy dát další dvě knihy :D

28.02.2016 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Tak toto je moje první Martinovka. A přestože se vyhýbám jeho "GoT"u kvůli šířce (a pěnez:D), tak toto bylo až moc krátké. Ty ilustrace mě vážně dostaly. Jsou nádherné. Příběh sám o sobě se mi líbil, i když byl takový jednodušší. Ale co mě naštvalo, že i když to má jen 100 stran, tak přesto je schopný mi zabít oblíbenou postavu :D

24.01.2016 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Když jdeš z domu vždy se ujisti, že máš reprezentativní spondí prádlo.
To je věc, kterou jsem si z té knihy vzala :D Ale to je tak jediná. Předvídavější knihu jsem nečetla. Vážně o ničem. Teda krom toho trapasu s jednorožci, to mě teda hodně pobavilo:D Jsem podobné nemehlo, takže v tom mi byla postava blízká.
Popravdě nechápu to pobláznění touto knihou a nemyslím si, že bych se někdy do druhého dílu pustila. Ale nikdy neříkejte nikdy:)

23.01.2016 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

K této knize jsem se nechala donutit kámoškou, kterou kniha ohromila. Já se trochu bránila, nechtěla jsem další sériovou knihu (až později jsem se dozvěděla, že to je první díl ze 7) a měla jsem na čtení jiné knihy. Sotva jsem teda našla čas a vzala ji do ruky, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Probíhalo typické čtení až do rána. Ach jak mě ta kniha dostala. Někteří tvrdí, že je ze začátku matoucí, nový Londýn, různé názvy atd., ale teda mě to nemátlo. To asi jste nečetli Řeky Londýna, to je matoucí! :D
Ano uchvátilo mě to. Vše kolem duchů to rozpracování výborné. Réfajci byli zajímaví, a teda jsem zvědava co ve skutečnosti vážně jsou. Hnedka jak se objevil Strážce mi bylo jasné, že se do něho zamiluju. No jasněže se tak stalo a je mou nejoblíbenější postavou. Jo Paige je fajn, ale Strážce je prostě Strážce a doufám, že v druhém dílu bude. I když to skončilo tak podivně. Celé to "vysvobození" jasnovidců a ochrana světa před Emejci (sakra nemám v hlavně přesnou podobu jak můžovu vypadat) byla dobře propracovana. Jedinou věc, kterou bych knize vytkla byl čas. Ztrácela jsem se v tom, kolik času uběhlo od zadržení, trenování a útěku. Mě to připadalo jak pár dní, ale nakonec to bylo 6 měsíců.
Fakt tuto knihu doporučuju. Po dlouhé době zase jedna z dokonalých knih a budu doufat, že další díly se ponesou ve stejném duchu a spisovatelka neusne na vavřínech a nenecha si do toho kecat:)
Taky bych chtěla vypíchnout překladatelku. Úžasná práce. Jak se poprala s těma vymyšlenýma názvama, aby to dávalo i nám smysl, se slangem, vážně tleskám k dobré práci :)

30.12.2015 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Byl čas si zase přečíst něco na odlehčení, bez upíru, bez magie a nadpřirozena. Tak jsem šáhla po Hřebci. Je to třetí díl ze série Cocktail a v líbivosti bych ho dala tak na druhé místo. Zaujalo mě už téma, knihomolka, změni se ji život, a rozhoduje se mezi kovbojem a knihovníkem. Jo některé ty její myšlenkové pochody mi přišli nějak povědomé :D Kniha se mi líbila, líbilo se mi prostředí, kde se to odehrávalo a celý příběh. I jsem se zasmála což beru jako velký plus. A jsem ráda, že skončila s kým skončila, i když jsem nadávala, že ji to tak dlouho trvalo než ji to došlo co ten druhý je zač :D No jsem zvědavá jaký bude čtvrtý díl. Ale víte co mi vadilo? Bylo tam na mě málo sexu, nebo spíš žádný :D Velký mínus :D

02.12.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Byla jsem nadšená z obálky knihy. Ta je naprosto nádherná. Do půlky knihy jsem byla přesvědčená, že dám 4*, ale nakonec jsou to hvězdičky 3. Jak říkám, ze začátku se mi to hodně hodně líbilo, jenže pak to pro mě upadalo hlavně díky komplikovanosti. Prostě jsem se v tom ztrácela a dle mě se v tom ztrácel i sám autor. Vlastně tam střílel scénu za scénou aniž by vysvětlil, jak se k čemu přišlo. V knize jsem byla nadšená z vtipných řečí, které používám Peter, a taky z popisu Londýnských míst. Díky tomu jsem se opět procházela po londýnských ulicích:)
Každopádně motiv knihy se mi hodně zalíbil a vidím to tak, že si přečtu i další díl:)

08.10.2015 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tento díl mě bavil o mnohem více než díl první. Přišlo mi to tak nějak akčnější a zajímavější. Hlavně jsem teda čekala, že z těch Proměnných budu mít noční můry, kdy se mi bude snažit nějaký rapl ukousnout nos:D Byla jsem ráda, že došli do útočiště, ale pak bum. Zase je mimo, zase si nic nepamatuje. Bože to je tak skličující kniha:D Člověk chce co nejvíc zjístit, vo co tam teda jako jde a oni to budou furt oddalovat a oddalovat. To pozměňování paměti mi už fakt pije krev :p

16.06.2015 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Sérii Božských jsem přečetla jedním dechem. Se svůdníkem to bylo jiné. Děsně mě nebavila ta romantika. Bylo to na mě až moc přeslazené:) Tež jsem se rozčilovala nad francouzskýma frázema. Já se nikdy francouzštinu neučila, takže netuším, jak se to vyslovuje. Jenže máte nutkání to číst, a tak si lámete jazyk:D

09.05.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města mě bavila o mnohem víc než Hvězdy nám nepřály. Začátek se krásně rozjel, prostředek sice byl trochu nudný, ale konec mě zase navnadil a pořádně to rozjel. Myšlenka o papírových městech, papírových lidech a provázcích se mi libila a člověk se nad tím tak trochu zamyslí, jestli je taky papírovým člověkem a jestli má ještě všechny provázky pospolu :)

04.05.2015 4 z 5