Janin Janin komentáře u knih

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Dávám všech 5hvězdiček za tuto neobyčejnou knihu o obyčejném životě jednoho kotěte.S jakou citlivostí,přesností a laskavostí nás autor obohacuje o myšlenky žití a bytí.Nádhera.

23.06.2017 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Tuto knihu mi půjčila kolegyně v práci a já jsem od ní nemohla odtrhnout.Velké nadšení od první do poslední strany.Kniha je psaná formou otázky a odpovědi.Není to jen o pohybu,jsou to střípky a postřehy, jak ze soukromého tak profesního života.Těch cenných rad,když čtete a vnímáte i mezi řádky......nádhera.

26.07.2018 5 z 5

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Právě jsem dočetla a jsem vděčná za to,že jsem se s touto knihou setkala.
Trošku jsem se bála,že kniha s tématem smrti bude náročná na čtení,pochopení,že bude příliš smutná a ponurá.Naopak.
Kniha je plná naděje,lásky,porozumění,povzbuzení......prostě začít jinak lépe,je možné kdykoliv.Třeba dnes,hned TEĎ!
Určitě se k ní budu ráda vracet.

22.04.2018

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pane Coelho,tak tahle kniha se Vám fakt povedla.
Nádherný,inspirativní, až pohádkově dojemný a napínavý příběh mladého pasáčka,který jde za svým snem.
V průběhu putování potkává krále,sklenáře,alchymistu ...
Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě přibude v mé knihovně.

16.10.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná,čtivá kniha s pohledem do hluboké minulosti(o tisíc let zpět).Přestože je to kniha obsáhlá,byla čtivá,vtáhla Vás do děje a jen těžko se odkládala.
Nádherně rozvinutý příběh malého chlapce,který putuje zeměmi,potkává se sjiž od útléhop věku s problémy,nemocemi,láskou i smrtí.Nenechá se odtadit,zaskočit a jde za svým snem.....stát se LÉKAŘEM.

10.09.2016

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavá,svižná,čtivá,výborně se čte.Napětí od první do poslední stránky.Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den.Ráda si od tohoto autora ještě něco přečtu.

18.12.2017 5 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Mě,běžkyni začátečnici se kniha velmi líbila pro svoji lehkost,jednoduchý styl.Autorce se povedlo vtipnou formou a laskavym humorem popsat to,co jsem cítila i já v začátcích.Jako bonus přidává pár zajímavých a chutných receptů,které moc ráda vyzkouším.
Kdo čeká poučky,rady a návody popř.tréninkové plány,bude zklamaný.Ty tam nenajde.
Já jsem ji přečetla za jedno odpoledne a moc jsem se zasmála a pobavila.

04.07.2017 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Z této knihy jsem od první stránky nadšená.Líbí se mi autorčiny myšlenky.Líbí se mi ,jak je napsaná.
Opravdu si myslím,že je krásné,když člověk uzdraví své tělo i myšlenky,bude se k sobě i k lidem okolo chovat s úctou,láskou,ohleduplností.protože to vše nám db
nes hooodně chybí.
Protože naše myšlenky a slova tvoří náš život.my jsme život......

10.12.2018

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

knížku jsem dostala k přečtení.Nic jsem si od ní neslibovala.Začíst se do děje mi přišlo malounko kostrbaté,těžkopádné.Bojovala jsem,že ji odložím.Podařilo se mi vydržet.Nakonec jsem nelitovala a byla jsem spokojená.Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne s hrnkem čaje.Byla jsem zvědavá,jak se příběh nakonec vyvine.Pěkná oddechovka,.
Doporučuji.

10.12.2018

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Toto volné pokračování velmi působivého vyprávění kotěte je nádherné.Takové pohlazení po duši,obzvlášť v dnešní době.Laskavé,plné moudra,
s návodem-jak najít štěstí...

01.01.2018 5 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Knížka mě natolik dostala, že jsem si ji ihned po dočtení zakoupila a už obývá poličku s mými nejoblíbenějšími knihami,ke kterým se budu ráda vracet.
Knížka je zejména pro ty,kteří chtějí na sobě pracovat,chtějí změnit sebe i svět k lepšímu.

30.06.2018 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha byla zajímavá,čtivá,psaná laskavým a srozumitelným jazykem.Doporučila bych ji každému,zamilovaným i těm,kteří už spolu žijí nějaký ten pátek.
Snad jen,mohla být kratší,příběhy a pointa se opakovala.

30.06.2018 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Kniha Šaman mě zaujala moc.Je nabitá dějem,lidsky nádhernými příběhy,bohatá na zápletky.
Snad jen té ,,politiky "mohlo být méně.
Doporučuji.I když první kniha Noaha Gordona se mi líbila více.

22.10.2017 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Začátek knihy nebyl příliš čtivý a poutavý.Jako by to nebyl ani Noah Gordon.Někde u 80 stránky nastává kontrast mezi rychlým a neosobním Bostonem a krásou a drsností malého horského města.Pak už se od knihy nedá odtrhnout.Čtete jedním dechem,hltáte stránku za stránkou.Doporučuji.I když Ranhojič se mi líbil mnohem víc.

04.10.2016 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Úžasná kniha.Neustále si musíme připomínat,že život je dar ne samozřejmost a že jsme tu jen poutníci na dovolené.A užívat života plnými doušky,každou vteřinu.Krásný vztah napříč generacemi,zrání ženskosti....prostě stojí za přečtení.

05.08.2016 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Zajímavá kniha,která mě trošku na začátku zaskočila.Protože je to příběh asi 10letého děvčátka,jejího života a trápení.Kde vše vyústí ve zvláštní setkání s ptákem.Víc nepovím,je lépe nechat se překvapit a táhnout poutavým příběhem a náhledem na svět a život každého z nás.Velmi dobře se čte,je v ní spousta krásných myšlenek,mouder a pohled na svět, na život a přístup k němu.Určitě doporučuji.

08.02.2016 4 z 5

Dnes jsem ji dočetla.Nádherná kniha,hluboká svým obsahem,ještě ve mně doznívá,rezonuje,volá k návratu.Jsem ji ráda,že mi ji doporučil můj přítel a že jsem se konečně dostala k jejímu působivému a hlubokému obsahu.Janin

31.12.2015 5 z 5

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Moc krásná kniha,měla jsem pocit,že autor mi v mnoha případech hovoří z duše a ze srdce.Doporučuji.

16.11.2015 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Za mě jedna ze slabších Fulghumových knih.
Snad jen první povídka o laskavém vyřešení situace v ,,sýrové"uličce mě pohladila po duši.Kéž by nás vždy nějaká neviditelná náruč pozvedla ze země,kdykoliv ucítíme nával hněvu,vzteku,zoufalství....

07.05.2018

Sokrates Sokrates Dan Millman

Knihu jsem dočetla do poloviny a musela jsem přestat.Byl to tak silný příběh mladého muže,ještě chlapce,který musel ve svém krátkém životě vytrpět víc než kdokoliv za celý život.
Nicméně jsem pochopila,že pokud člověk chce nebo musí,dokáže být silný,jak fyzicky,tak psychicky.
Snad se jednou dokážu ke knize vrátit a dočíst ji.

03.03.2018 3 z 5