Sokrates

Filozofie pokojného bojovníka se stala životním stylem milionů lidí na celém světě. Ve své knize Sokrates, nesoucí podtitul Příběh o tom, jak se mladý chlapec stane pokojným bojovníkem a pokojný bojovník moudrým mužem, svým čtenářům Dan Millman předkládá dlouho očekávaný příběh o životě záhadného pumpaře a samorostlého učitele. Zavádí nás do carského Ruska devatenáctého století. Osiřelý chlapec, jemuž v žilách koluje kozácká a židovská krev, se snaží najít své místo na slunci. Žije však v zemi, kde vláda nabádá občany, aby zabíjeli své bližní, a kde den ode dne sílí revoluční nálady. Sergej Ivanov čili Sokrates je nucen opustit vojenskou akademii, kterou považuje za svůj jediný domov, a ocitá se ve světě, v němž mu jako záchytný bod slouží pouze slib tajemného starce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10784/sokrates-10784.jpg 4.6139

Vydáno: , Eminent

The Journeys of Socrates, 2005

Kniha Sokrates

ANDY28

Velmi mi sedlo každé písmenko

Iva2911

Zajímavá a krásná kniha od báječného autora. Kniha má co nabídnout, stejně jako naše životy. Je v ní mnoho hlubokých myšlenek a pohledů na život jako takový, i ohledně toho, co ještě mnohým činí problémy v mezilidských vztazích. Velmi mne zaujal malý úsek, kdy se hlavní hrdina, ještě jako dítě, poprvé setkává s realitou života, kdy sám zabíjí, aby přežil. Situace je popsána s pokorou a vděčností za to, že může přežít....

kacaabba
02.09.2021

Čtivý román s pochopením Ruska a židovství v něm. Což bych od Američana úplně nečekal. Má-li ale kořeny odsud, měl dobrý důvod pochopit, nasát a předat dál. Pasáže s popisem cvičení bojového umění byly pro mne nudnější, ale jinak super.

Bolomsson
15.02.2021

Stejně jako u pokojného bojovníka, i tady jde o knihu, kterou je třeba umět číst tak trochu i mezi řádky a má svým příběhem čtenáři co nabídnout i do dnešní doby. Postava Zakoljeva mi byla extrémně nesympatická a už jsem se bál, že spravedlnosti nebude učiněno zadost. I když mě ten konec trochu překvapil a čekal jsem trochu jiné rozuzlení a zakončení děje, tak mě kniha nadchla a příběh Sokrata jsem si vyloženě užíval. Nedalo se mu při jeho pokorné a strastiplné pouti napříč celým carským Ruskem nefandit.

petra7309
07.10.2020

Od knihy jsem nic nečekala. Film i kniha Pokojný bojovník mi přišly prázdné a plné leda frází.
O to větší bylo překvapení číst Sokrata.
Naprosto uvěřitelný příběh o cestě, která netušíme, kam nás zavede - o životě.
Silná, místy velmi těžká kniha.

lencin
19.09.2020

Příběh,jak se mladý chlapec stane pokojným bojovníkem a pokojný bojovník moudrým mužem.
Fascinující odysea.
(2010)

Sůvazknihovny
20.05.2020

Silná kniha, místy hodně tvrdá, ale přesto krásná. Asi není pro každého. Po dočtení knihy jsem nemohla pár dnů číst další knihu, děj se mi vracel. Vždycky jsem ráda, když se mi to stane, kniha stála za to. Ráda se k ní časem vrátím.

jana14
30.12.2019

Kniha na mne opravdu hluboce zapůsobila. Více asi napsat nedokážu. Ale mohu doporučit: čtěte, hodně Vám dá.