Buddhismus pro zaneprázdněné

Co je třeba ke štěstí? Tuto otázku si v určité fázi života položil snad každý z nás, ale jen málokdo najde cestu k trvalému naplnění. Autor knihy David Michie měl za to, že si splnil všechny své životní sny a cíle – významné pracovní postavení, drahý byt v centru velkoměsta, luxusní auto, báječné dovolené - ale vnitřní tichý hlas mu říkal, že mu stále něco chybí a jeho život ho nenaplňoval. Řízením osudu se dostal k léčitelce, která ho poslala do místního buddhistického centra. Tam začala nejdůležitější cesta jeho života. David Michie v této jednoduché překrásně napsané knize otevírá bránu k základům učení tibetského buddhismu. Se suchým a sebeironickým humorem nám ukazuje, jak začal buddhistické cvičení integrovat do svého každodenního života, a vysvětluje, jak postupně pochopil rozdíl mezi dočasnými radostmi všedního života a hlubokým dobrým pocitem a vnitřním klidem, který pramení ze spojení s naší vnitřní přirozeností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256127/buddhismus-pro-zaneprazdnene-lidi-256127.jpg 4.157
Literatura světová, Duchovní literatura, Literatura naučná
Vydáno, Synergie

Buddhism for Busy People

Kniha Buddhismus pro zaneprázdněné

Ashi
07.07.2020

Po čtení zdejších komentářů jsem se bála, že mě po přečtení Dalajlamovi kočky tato kniha zklame. Objevují se zde stejné příběhy a situace jako v již zmíněné Dalajlámově kočce. Ale nakonec musím napsat, že se mi líbí shrnutí myšlenek buddhismu, kteréjsou i zde protkané příběhem. Nakonec nejsem zklamaná a knihu si nechávám pro budoucí nahlédnutí. Hlavní čtyři principy buddhismu jsou zde příjemně shrnuté a mohou změnit život, pokud se nad nimi člověk zamyslí. Díky jejímu přečtení mě nasměřovala k dalším knihám na toto téma.

Karol.
26.06.2020

Skvělá knížka pro lidi, kteří se chtějí blíže seznámit s buddhismem

anansie
08.03.2020

Na pozadí vyprávění své kariéry autor seznamuje čtenáře s tím, jak se dostal k praktikování buddhismu a jak nabyté učení postupně měnilo jeho uvědomování. Praktiky a myšlenky buddhismu, které autor zmiňuje, jsou pěkně zakomponované do vlastního příběhu a vysvětleny tak, že kdo o buddhismu neví nic, si udělá určitě obrázek o změněném pohledu na život a na svět. A kdo o něm už něco ví, alespoň může srovnat, jak si sám stojí v jeho aplikování do vlastního života. Jediné, co mi vadilo, bylo občasné zbytečně zdlouhavé vyprávění kariérních detailů autora, které mi nepřišlo až tak zajímavé.

MiaErrian
22.01.2020

Opravdu je to rychlokurz, obecný a čtivý základ k myšlenkám o buddhismu. Kniha mi hodně dala, během jejího čtení člověk vyloženě cítí pozitivní naladění a chuť na sobě začít dělat, proto se i vyplatí se k některým pasážím vracet i po celkovém přečtení. Nevím jak jiní, ale mě třebas chviličku trvalo ji přelouskat, i když je spíše na jeden až dva dny čtení. Je to způsobeno především tím, že během čtení jsem měla tendenci se nad čteným tématem hodně zamýšlet, dávat si zpětnou vazbu a budovat si na tom nové pojetí hodnot. Zkrátka sebereflexe. Nejsem zarytá studentka buddhismu a proto jsem z knihy sosala více základní myšlenky než fakta, jak tohle náboženství funguje. Praktiky z ní se dají totiž pojmout do života, i když je někdo ateista, pohan nebo napůlkřesťan.

luckomar
19.07.2018

Z knihy jsem si odnesla chuť posilovat svou mysl každodenním cvičením, ale nemůžu říct, že byla kniha prinosnejsi než Dalajlamova kočka. I tak, je zde spoustu pěkných pohledu na svět.

Janin
30.06.2018

Knížka mě natolik dostala, že jsem si ji ihned po dočtení zakoupila a už obývá poličku s mými nejoblíbenějšími knihami,ke kterým se budu ráda vracet.
Knížka je zejména pro ty,kteří chtějí na sobě pracovat,chtějí změnit sebe i svět k lepšímu.

roso.mak
18.03.2018

Po Dalajlamově kočce je to dost slabota. Mám z té knihy neodbytný dojem, že se chtěl autor hlavně vypsat ze svého života. Co se týče buddhismu, bylo tam o něm poměrně málo a to jsem před tím o buddhismu nevěděla vůbec nic, takže mě nemělo co rušit.

Gabba99
25.07.2017

Pěkná kniha, pro ty,kteří se chtějí seznámit se základy buddhismu, a jak říká autor, nestačí jen číst, ale i užívat...Jinak obálku jsem musela sundat, neseděla mi ke knize.