Janičta Janičta komentáře u knih

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Attikovi příběhy už patří mezi mé oblíbené oddechovky :-)
Svižná, zábavná a jednoduchá kniha. Přesně ten typ u kterého si odpočinu.
Těším se co bude dál

11.10.2014 5 z 5

Město Město Stella Gemmell

Kniha moc nepotěší, ale ani neurazí.
Celkem zajímavý příběh, ale něco tomu chybí...

03.10.2014 3 z 5

Kushielova vyvolená Kushielova vyvolená Jacqueline Carey

Tato autorka se pomalu, ale jistě přesouvá do kategorie mých oblíbených.
Znovu se zde objevují složité intriky a když jsem věděla kdo za nimi tentokrát stojí, rozuzlení bylo překvapivé a zajímavé.
Kniha je ovšem dosti tlustá a obsahuje spoustu jmen a pokud se postavy v ději nevyskytují pravidelně, mám pak trochu problém pospojovat si ty nitky dohromady.
Ale už mi to šlo lépe než u prvního dílu a začínám si zvykat na styl autorčina psaní.
Doufám, že nakladatelství neskončí jen u této trilogie a vydá některé z dalších knih co autorka napsala. Byla by škoda kdyby ne :-)

22.09.2014 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Tuhle sérii jsem si moc oblíbila.
Odlehčené čtení, vtipný a svižný děj :-)

13.09.2014 5 z 5

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

Dobrý díl.
I když tam až do posledních kapitol vlastně o nic nešlo, nenudila jsem se.
Jen taková drobnost o kterou mé oči docela "zakopávaly" byly opakující se přirovnávání jako například: Moje kůže zářila jako kdybych spolkla měsíc....zářil/a jako vycházející/zapadající měsíc/slunce... apod. Nevím jestli je to překladem nebo to tak napsala sama spisovatelka, ale vzhledem k tomu, že už mám za sebou dost jejích knih, sázím na tu druhé... Podle mě je to trochu zbytečné, méně je někdy více....

04.09.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

I když tento žánr už nevyhledávám, jelikož po pár srážkách s jinými díly nevidím důvod proč si dál dobrovolně ubližovat, jsem se u téhle knihy pobavila.

Pokud od knihy nečekáte zázraky, budete spokojení. Je to svižné, čtivé dílo, správná oddechovka. A docela jsem se i nasmála, což se mi u erotických románů ještě nestalo.
Dialogy jsou za začátku vtipné, ale časem už je to taková rutina. A to trhání kalhotek... :-D
Časem se doufám odpracuji i k dalším dílům, protože hádám, že to nebude bolestivá srážka.

30.08.2014 3 z 5

Král orků Král orků Robert Anthony Salvatore

Tak dlouhé čekání se vyplatilo :-)
I když mi díl nepřišel nijak zuřivě akční, nenudila jsem se. Všichni staří známí a k tomu hordy orků za kopcem, co víc si přát...
Jen předehra a epilog mi přišly trochu zvláštní, jelikož se odehrávaly o sto let později a docela napovídají jak to celé dopadlo.

29.08.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Sydney prodělala jako postava velkou přeměnu. Tohle bych od alchymistky z VA vážně nečekala.
Kapitoly z pohledu Adriana byly zajímavé, ale díky tomu u mě Adrian ztratil tu roťáckou image. Na druhou stranu je dobré vědět, že to není jen obyčejný flákač s vtipnými, rýpavými poznámkami.
Konec byl opravdu nečekaný a silný. Jsem opravdu zvědavá jak tohle vyřeší

25.08.2014 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Může obsahovat spoilery!

Tenhle díl se mi ze začátku zdál slabší. Hlavně díky tomu Cressinu putování s kapitánem a tím že se toho u Cinder taky moc nedělo. Ale pak se to rozjelo a příběh začal zase nabírat obrátky a spád na který jsem zvyklá z předešlých dílů. :-) Skončila jsem tak, že se opět těším na další díl, který je bohužel ještě daleko, ale hlavní představitelka už se trochu představila v tomto díle a já jsem ohromně zvědavá co bude dál

19.08.2014 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Svižná, vtipná a nevtíravá kniha.
Celou dobu jsem bavila vtipnými hláškami, které skvěle doplňovaly veškerou akci, které je v knize požehnaně :-)
Líbili se mi i postavy, které jsem si oblíbila s lehkostí, která se dnes zas tak často nevidí. Zkrátka vám nikdo nelezl do zadku. Velice oceňuji i zpracování keltské mytologie - takové knihy já zkrátka můžu :-)

14.08.2014 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

obsahuje spoilery!

3,5 hvězdy.
Celkově bych to popsala jako Indiana Jones hadr... Vážně jim chyběl už jenom ten bič :-)
Docela se po džungli nacestovali o tom žádná. A "překvapivě" jim to šlo jako po másle.
Hlavní hrdinka potom vážně nezvládla své city a chovala se jak opilá puberťačka. To bylo trochu otravné.
Jsem zvědavá jak se nakonec vyloupne Kišan. Necítím z něj nijak velkou ochotu pomáhat a ani ždibec oddanosti. Rád provokuje Rena a to je tak všechno co zvládá.
Na knize se mi líbilo, že i když mě zrovna nepohltila, četla se lehce a to za to jsem jí dala velké plus.
Odhaduj,že další díl bude o něco temnější. Časem to zjistím :-)

10.08.2014 3 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Za začátku jsem se docela nasmála. Ale časem to zase sklouzlo k slečně, která před hezkým mužem při nejlepším koktá a její osvěžující ostrovtip postupně opadá.
I tak to byla zábavná oddechová knížka, žádné veledílo, ale pobaví :-)

29.07.2014 4 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Obsahuje spoilery

Byla radost knihu číst :-)
Nemůžu si stěžovat na nedostatek tajemna i když je to trochu jiné než dřív, jelikož fae jsou v rezervacích a upíři nemůžou obstarat všechnu zábavu sami... je potřeba vymyslet něco jiného a autorce se to celkem povedlo.
Jsem ráda, že se tam objevil i Kojot-vždycky udělá nepořádek a věci rozhýbe.
Christy byla taky hustá, mě kdyby se někdo takhle nakvartýroval do kuchyně a později se snažil zabrati i koupelnu, vykopala bych tu osobu až před barák a to nejsem vlkodlak ani kojot :-D Ale jako postava byla napsaná dobře.
Líbí se mi, že spojením Adama a Mercy příběh neztratil tolik, kolik jsem se obávala že ztratí. Pořád je čeho se bát a pořád je co zmlátit či zavraždit.
Za velké plus považuji i to, že Mercy své zneužití a všechny ty hnusárny co je jí staly jen tak neřehopkala, jak to obvykle hrdinové dělají- oklepou se a jdou prostě dál. Mercy mi díky tomu připadá lidštější a reálnější a díky bohu není z ní hysterka.

26.07.2014 5 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Byla jsem hodně zvědavá a pak docela zklamaná.
V knize je nezvykle málo přímé řeči a když, tak jsou to krátké věty. Na vyvážení spousta popisu děje a emocí, naštěstí ne přírody, to už bych to zaklapla rovnou.
Nedokázala jsem si oblíbit žádnou z postav z knihy, ani si k nim najít cestičku aspoň zhruba.
Hlavní hrdinka ve mě budila střídavě lítost a chuť mlátit hlavou do zdi....

23.07.2014 1 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Zajímavá kniha a určitě ne špatná.
Jenže autor místy dost tlačí na pilu, nevšimla jsem si toho hned, ale v půlce knihy už to bylo patrné. Časové skoky jsou tu většinou jen hluché mezery. Je tu dost různých názvů a národů a nějak jsem se v tom místy motala a doufala, že se snad časem dočkám lana které mě z toho vytáhne... dočkala jsem se tak zpola. Celkově to na mě dělalo dojem, že jsem propásla předchozí díl, kde by mi všechny ty názvy a hodnosti vysvětlili...

Tohle všechno je ovšem vyváženo svižným tempem, zajímavými postavami, akcí, intrikami a překvapivými odhaleními.
Docela se těším na další díl a doufám že mi sedne lépe než tento.

13.07.2014 3 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Nikdy nevíte, jak moc vám chybí oblíbená série, dokud se vám do ruky nedostane další díl :-)
Moc se mi to líbilo. A Andrei a Rafaela jsem místy úpěla... paličáci jedni... :-D
Jako vždycky spousta akce a krve a o něco víc romantiky než u Kate.
Jak já se těším na další díl Kate, který se s tímhle prolíná.

07.07.2014 5 z 5

Schránka duší Schránka duší Lynn Flewelling

Alek a Seregil jsou zase doma a všechno je při starém :-) Spousta sledování a vloupaček.
Četlo se to jedna radost! Už se těším na další díl!

23.06.2014 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Vtipné, svižné, čtivé. Skvěle jsem se pobavila!

20.06.2014 4 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Obsahuje spoilery!

Překvapivý zvrat. To bylo největší překvapení této knihy.
Začátek byl podle mě trochu slabší, ale pak se to rozjelo.
Nigelova smrt mě hodně překvapila. Ač bylo jeho počínání vysvětleno (z pohledu Deviny) stejně mi to nepřijde moc logické. Vždyť Nigel s Devinou bojoval stovky let a teď to "zalomí" kvůli jedné darované výhře. Možná tím měl nakopnout Jima... Je mi líto Colina, andělská linka v příběhu se mi líbila. Doufám, že archandělé dopadnou na konci dobře.
Jinak Jim dost vybledl, Adrian vybledl, Devina je poloviční.... Nebýt toho šoku s Nigelem a Sissy, která vidí svatozáře(co to asi znamená?:-)), hodnotila bych to hůř.
U serie mě teď drží hlavně to, že jsem kdysi někde četla, že se Padlí andělé tak trochu propojí s Bratrstvem (nejspíš přes Lassitera). Jsem na to zvědavá a pořád ještě zbývají minimálně dva díly.
Doufám, že bude další díl lepší a bude mít propracovanější hlavní linku.

19.06.2014 3 z 5

Pohlazení soumraku Pohlazení soumraku Laurell K. Hamilton

Čtivá a oddechová záležitost.Intrik a akce opět spousta.
Stále se nemůžu zbavit dojmu, že je to Anita v bledě modrém (Merry mi zatím neleze tolik na nervy). Je tam hodně mužů, kteří ve mě budí dojem, že hlavní hrdinku zrovna moc neberou a jsou tam hlavně kvůli cílům vlastním nebo cílům někoho jiného.
Nicméně to není špatné čtení a těším se až se mi do ruky dostane další díl.

04.06.2014 4 z 5