Janičta Janičta komentáře u knih

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Celkem dobrá kniha, zajímavý děj. Jenže mě zrovna nechytila, stále se mi nedařilo ponořit se do děje.

04.06.2014 2 z 5

Bílá cesta Bílá cesta Lynn Flewelling

Skvělé dotažení předchozího dílu.
Hlavní hrdinové jsou zase doma a s nimi se vracejí i další známé postavy.
Spousta akce, napětí a intrik.
Už jsem se po předchozím díle bála, že to půjde dolů, ale obavy se ukázaly jako neopodstatněné :-)

15.05.2014 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Je to čím dál lepší :) Akční a zábavné.A Sydney už není taková upejpavka jako předtím... Skvěle, skvěle, jen tak dál. Už se těším na další díl!

12.05.2014 4 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

První třetina knihy nebyla nic moc.
Zejména proto, že autorka má jeden typ hrdinek. Alespoň co se vzhledu týká. Malé, bledé, prsaté.
Jestli si léčí nějaký komplex, mohla by si vystačit s Anitou. Její záliba v mužích s dlouhými vlasy je zde dohnaná trochu do extrému. Takže jsem tu první třetinu strávila hlavně přemýšlením, jestli to myslí vážně.
Druhou třetinu už se zápletka stala zápletkou a začalo mě skutečně zajímat co se děje, ale někdy jsou popisy poněkud zdlouhavé.
Poslední třetinu už jsem četla jedním dechem a jsem zvědavá jak se chlapci vybarví v dalších dílech.
Merry není povahou jako Anita (díky bohu). Víc přemýšlí než něco udělá, ve věcech emocí se tak moc nepitvá.
První díly Anity se mi ovšem také líbily, ale teď to hodně spadlo. Uvidím, jak se povede tato série.

08.05.2014 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

4,5/5
Napínavé, čtivé, odpočinkové.
Takhle serie se pomalu stává mojí oblíbenou. Sice nemám potřebu čist ty knihy znovu, ale bezvadně jsem se u nich odreagovala a pobavila se.
Přesně ten typ knihy, kterou si přečtu, když nemám náladu na žádnou z knih, které mám momentálně půjčené.

29.04.2014 5 z 5

Půlnoční maska Půlnoční maska Paul S. Kemp

No jsem z toho konce trochu rozpačitá. Po tom všem jsem čekala jak konec této trilogie, krásně vygraduje, ale nebylo to úplně podle mého gusta.
Jinak dobré čtení

24.04.2014 3 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Je to první kniha, kterou jsem od tohohle autora četla. Jsem z ní trochu rozpačitá.
Peterovy city k Ethanovi se tak objevily zničeho nic. Přišlo mi to trochu zvláštní...
Ale celkově to nebylo špatné

09.04.2014 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Skvělý díl.
Začátek - příběh Jardirova dětství mě moc nebavilo, ale popisuje Krasijskou kulturu a její smýšlení a tak aspoň vím, proč krasijci uvažují tak jak uvažují.
Kniha neztrácí nic na akčnosti, i démoni vrhají do akce lepší hráče.
Jsem zvědavá jak to nakonec s tím Osvoboditelem bude, ale předpokládám, že se to ještě nějakou dobu nedozvím.
+nelíbilo se mi jak snadno Arlen povolil ve svých zásadách. Stačilo aby se vrátil na místa z minulosti a pocit viny udělal své. Renna je určitě zajímavá postava, ale od té doby se přidala k Arlenovi se mi nelíbí. Prská, vrčí a vůbec se chová jako divoké zvíře. S Arlenem se to nedá srovnávat, ten byl v začátcích, když se začal chranit, v poušti a bojoval o holý život. Doufám, že se Renna spraví a začne být lidštější.
Chvíli oddech a pak hurá na další díl.

06.04.2014 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Lepší než první díl. Už mám lepší představu o charakteru jednotlivých postav. Není to tak akční jako VA, ale má taky něco do sebe

24.03.2014 4 z 5

Pád Pád Maya Banks

Nebylo to tak špatné.
Po pár erotických románech co mám za sebou od doby, kdy se díky padesátce objevily všude, jsem už ani nepředpokládala, že najdu nějaký u kterého si nebudu rvát vlasy ani úpět zoufalstvím nad tím, co za slátaniny jsou dnes schopni vydat!
Není to ovšem nic světoborného. Nic co bych si snad někdy chtěla zopakovat.
Na začátku mi trocho lezlo na mozek jak autorka neustále omílá, že hlavní hrdina je posedlý kontrolou a urputně se snažila přesvědčit čtenáře, že slečna vůbec není naivní a bere to všechno s nadhledem. Jasně, proč to nenaspat, ale napsat to x-krát v jedné kapitole je vážně zbytečné a moje učitelka češtiny, by mi slohovou práci s něčím takovým hodila na hlavu.
Což podle mě dost svědčí o jazykové úrovni knihy.
No a ten přeslazený konec... co dodat.
Na oddech celkem dobrá kniha.
Přečtu i další díl, neboť jsem bůhví proč zvědavá, jak to s J&A bude.

15.03.2014 2 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Tento díl nebyl tak dobrý jako ty předchozí.
Jsem vážně zvědavá, co chce autorka řešit v těch následujících, ale doufám, že to budou díly minimálně stejné kvality jako je tento.

04.03.2014 3 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Jsem ráda, že i když už jsou Adam s Mercy definitivně spolu, děj tím nijak neupadá, jak se to často stává.
Autorka má zatím v zásobě dost příšer, které jim hází klacky pod nohy a tak je pořád na co se těšit :)
Hodně se mi líbily kapitolky z pohledu Adama a Asail se mi líbil už v serii Alfa a Omega a teď ho mám ještě radši i když tam nemá zas takové slovo.

21.02.2014 5 z 5

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

Vzhledem k tomu, jak dosud jdou knihy s Anitou kvalitativně dolů, čekala jsem že to nebude na víc než na tři hvězdičky. Nakonec bych dala 3,5 kdyby to šlo...
Překvapivě mi to přišlo lepší než Inkubovy sny. O kousek, ale i za to jsem ráda. Kniha je podle mě čtivější než zmiňovaný díl.
Ale v podstatě souhlasím s předchozím komentářem...
Už je vážně divné, jak Anitě narůstá počet chlapů v posteli.
Chápu, proč se tam nevyskytuje tolik policejní práce jako dřív - díky vztahovým peripetiím na ně prostě nezbude místo. A děj je utlučený neustálou sexuální potřebou toho či onoho.
Ti hoši mě už hezkou dobu štvou. V podstatě hodí Anitu do hromady ho*en a pak se diví, že v tom neumí plavat, je zmatená sama ze sebe a emocionálně to nedává... Jak by mohla? Všichni fanoušci této série si pamatují tu Anitu na začátku - tvrdou holku se silnými morálními zásadami (ach, kam se jen poděla, je mi po ní smutno).
Kdo by pak nebyl mimo z toho, že má sedm chlapů a ještě k nim MUSÍ přibrat dalšího, jinak dopadne špatně?
Vážně červená knihovna hadr, ale jde to skousnout.
Nadále mě neopouští obavy, že další díl to moc nevytáhne.

18.02.2014 3 z 5

Návrat stínu Návrat stínu Lynn Flewelling

Tenhle díl je oproti ostatním slabší.
Hlavní hrdinové jsou po většinu času rozděleni a i když se pořád "něco" děje, není to to prvé ořechové.
Postavy které se objevují jsou zajímavé, v podstatě se ale o nich nic nedozvíme. Trochu mi chybí, že autorka nešla víc do hloubky.
Dělá to na mě dojem takové mezihry, takový nájezd na další díl. Doufám, že bude lepší než tento.

10.02.2014 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Skvělá oddechová kniha.

01.02.2014 4 z 5

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Krátký díl... Hurááá :)
Bylo velmi osvěžující číst příběh jen dvou lidí. A konečně se tam řešilo i trochu něco jiného než: S kým budu spát? Já sním nechci spát! Ale já s ním musím spát!.... atd...
Líbilo se mi to, i když to nezměnilo můj pohled na Anitu... tak holka mě začíná pěkně štvát. Urejpaná až běda... Jestli v brzku nedospěje a nenechá některé nedůležité věci prostě plavat, místo aby do nich nesmyslně ryla, asi začnu mít s touhle serií problém a to patří mezi mé oblíbené!
Vysílám další modlitbičku, aby se další díl dal snést...
PS: Já vím že opakující se popisy postav jsou důležité pro lidi, kteří náhodou sáhnou po knize která spadá dějově do např. do poloviny série, ale jestli ještě jednou budu muset číst , jaké má u které košile Micah oči asi mi praskne hlava

18.01.2014 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jsem velmi mile překvapena!
Kniha byla poutavá a četla se lehce. Moc se mi líbí, jak autorka pojala příběh.
A i když je kniha snadno předvídatelná, je to ten druh předvídatelnosti který mi vůbec nevadí. Stejně pořád otáčím stránku za stránkou a chci vědět co bude dál ačkoliv to už dávno tuším

14.01.2014 5 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Výborné :-)
Oddechové, emotivní a akční.
Jsem zvědavá co se vlastně bude dít v dalším díle, vzhledem k tomu co se událo v tomto.
Nechci být pesimista, ale nemám ráda "násilím" natahované serie a v tomto díle už jsem na konci slyšela první údery umíráčku...
Doufám, že autorka má dost soudnosti na to, aby příběh ukončila včas :-)

11.01.2014 4 z 5

Kushielova střela Kushielova střela Jacqueline Carey

Asi na 20 straně jsem si říkala, že takhle kniha by potřebovala proškrtat, protože nic rozvláčnějšího jsem už dlouho nečetla.
Jak já jsem se mýlila! Příběh se krásně rozvinul a byl velmi poutavý. Spousta politikaření a intrik - to já můžu :-) Jen velký příval jmen, která vypadají podobně mě trochu mátl a občas jsem nevěděla kdo je kdo, ale to mi na skvělém zážitku z knihy neubralo!

07.01.2014 5 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

4,5 hvězdičky.
Ward je jedna z mých oblíbených spisovatelek. U jejích knih jsem schopná vypnout a užít si příběh, neboť mě kniha lehce vtáhne do děje :-)
Ani u téhle to nebylo jinak.
Příběh plný emocí (až jsem z toho někdy úpěla) a akce. Měla jsem trochu obavy z poměrně velkého množství vedlejších příběhů, ale musím uznat, že mě nijak neobtěžovaly a nakonec mě i bavily.
Už od začátku jsem se nemohla dočkat konce :D :D Který byl ve své ořezanosti i tak skvělý :-)
Teď jen malá výtka: Já vím, že už se vztahem Q&B autorka zabývá přibližně od čtvrtého dílu, ale i tak jsem toho přece jen čekala víc. Dostala jsem hodně, ale chyběla tomu ta pomyslná třešnička na dortu... Vadí mi ty skoky co jsou tam ke konci.... to bych raději ořezala nebo rovnou vypustila jeden z vedlejších příběhů.

!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!
Po velké hádce Q&B ke konci jsem opravdu nečekala skok o týden, ale budiž, nic hrozného. Nicméně po velkém usmíření v Železné masce následuje skok o 14 dní dál?! Dělá si ze mě srandu? Z mého pohledu byl vynechám velmi důležitý kus příběhu. Jako třeba co na to Bratrstvo? (já vím, že to vzaly v pohodě, ale to je jako všechno co se dozvím?) A návštěva u B rodičů? OMG! (Jak tohle může někdo vynechat?!!!!). Vážně díky, že jsem se dozvěděla, že spolu o všem hodně mluvily, ale co takhle něco KONKRÉTNĚJŠÍHO? Díky těmto posledním stránkám se cítím být velmi oloupena :(
KONEC SPOILERU)

24.12.2013 5 z 5