Kushielova střela

1. kniha série Kushiel. Země Terre d´Ange je místo nedostižné krásy a půvabu. Říká se, že tu zemi našli andělé a příští potomstvo, které vzešlo ze sémě andělů a lidí, žilo podle jediného prostého pravidla: miluj podle touhy své. Phedre nó Delaunay je mladá žena, kterou jako dítě prodali do cizích služeb. Když její závazek koupí Anafiel Delaunay, je první, kdo pozná, kým a čím je: jednou z těch, které označila Kushielova střela, aby navždy prožívala rozkoš zároveň s bolestí. Phedre, stejně schopná špiónka jako i kurtizána, zavadí o spiknutí, které hrozí zničit samu podstatu její rodné země. Zrada ji přivádí na cestu, láska a smysl pro čest ji ženou dál. Přeložila Olga Machačová. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22430/kushielova-strela-22430.jpg 4.551

Kushiel 1.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno · Triton

Kushiel\'s Dart · 2001

Kniha Kushielova střela

Metla
04.08.2018

"Kushielova střela" je rozsáhlý román, který nabízí velmi detailně propracovaný fantasy svět, inspirovaný evropskými dobovými reáliemi 17. století. Země Terre d'Ange připomíná Francii, její obyvatelé jsou nesmírně krásní, kultivovaní a šlechta je prolezlá intrikami skrz naskrz. Zároveň s dětstvím hlavní hrdinky Phédre poznáváme zákonitosti, hierarchii, politické pozadí a náboženství země (i zemí sousedních). Tato seznamovací pasáž má zhruba 90 stran a byla pro mě zoufale nudná, skoro mě odradila pokračovat. Svou zásluhu na tom mají dlouhá souvětí, při jejichž čtení se mi kolikrát podařilo zapomenout, o čem věta vlastně je. Poměrně obtížně se také orientuje v množství jmen, jakými nás autorka zavalí.

Mladičká Phédre je vychovávána jako luxusní kurtizána - v tomto světě jde o úctyhodné zaměstnání, je to doslova životní poslání zasvěcené božstvu. Děj se začíná trochu zajímavěji rozjíždět v okamžiku, kdy je dívka prodána do služeb vlivného šlechtice se spoustou tajemství, Anafiela Delaunayho. Přibývají intriky, sem tam se objeví i nějaký souboj a Phédre dospěje natolik, aby konečně uplatnila svůj komplikovaný výcvik a vzdělání. Zbývající dvě třetiny knihy jsou výrazně čtivější: spousta putování po souši i po moři, variabilnější prostředí, více dobrodružství, více akce, objevují se i nějaké magické prvky. Romantika je zastoupena S/M scénami, ty jsou však popsány v jakési "soft" verzi, všechna ta krev a bolest získává až poetický, vznešený podtón. Hlavní hrdinka je stále zmítána emocemi, miluje toho a miluje támhletoho a neodolatelně ji přitahuje támhleta... Osobně mi Phédre příliš k srdci nepřirostla. Snad pro tu její protivnou dokonalost: je zkrátka nejkrásnější, nejinteligentnější, nejlepší milovnice, každý ji zbožňuje, všechno ví a ve všem se jí daří, veškeré útrapy ji jen zdokonalují, zvyšují její moudrost, atraktivitu a všeobecnou úžasnost.

Jakkoliv nelituji času stráveného s "Kushielovou střelou", tento typ literatury mi úplně nesedí, takže pokud máte v knihách rádi romantiku (lásku, sex a složité vztahy), přidejte si k mému hodnocení libovolné množství procent až do plného počtu. 65%

Kakiko
01.10.2017

Příjemná změna na poli fantasy knih. Začátek mě upřímně tolik nevtáhl do děje, ale jsem ráda, že jsem knihu neodložila a dočetla ji do konce. Jediná věc, která se mi na knize nelíbila, byl Pán průlivu. Celá kniha byla pojatá dost realisticky a toto se mi k ní vůbec nehodilo. Politikaření a zápletka byly ovšem velmi povedené. Hodnotím knihu kladně a k dalšímu dílů se snad brzy dostanu.

jukanek
31.05.2016

Cela trilogie se mi moc libila. Bylo to pro me neco noveho a mile me to prekvapilo. Cely pribeh, postavy a prostredi byli originalni a zajimave. Nemohla jsem se od knizky odtrhnout a kdyz uz jsem ji odlozila, byla jsem nervozni, ze nemuzu cist dal :-)

Jacinda
22.05.2015

velice zajímavě pojatý příběh. jednalo se vlastně o přetavení ašeho světa do fantasy. relativně neklišojdní postavy. akorát je vidět, že autorka vůbec neumí popisovat boj. ale čert to vem

nemoj
29.09.2014

dobrá kniha

Janičta
07.01.2014

Asi na 20 straně jsem si říkala, že takhle kniha by potřebovala proškrtat, protože nic rozvláčnějšího jsem už dlouho nečetla.
Jak já jsem se mýlila! Příběh se krásně rozvinul a byl velmi poutavý. Spousta politikaření a intrik - to já můžu :-) Jen velký příval jmen, která vypadají podobně mě trochu mátl a občas jsem nevěděla kdo je kdo, ale to mi na skvělém zážitku z knihy neubralo!

Kacitko
02.01.2013

Kniha vás vtáhne do děje, přečetla jsem všechny tři díly a ráda bych si od této autorky ještě něco přečetla. Děj má spád, mnoho zvratů a hlavně není předvídatelný :-).

saphe
10.02.2012

Tahle kniha byla velmi zajímavá..,když ji čtete tak máte ten pocit, že uběhlo pár minut ale ono jsou to tři hodiny- patří jednoznačně mezi ty knihy, které čtete a jste přímo v ději... už se nemůžu dočkat až si seženu další díl..