Janičta Janičta komentáře u knih

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

tak jsem zase jednou měla v knihovně šťastnou ruku :-)
Není to fantasy na kterou jsem zvyklá. To mě na knize celou dobu bavilo. Autor podal svůj svět velmi poutavě.
Příběh je čtivý a snadno mě vtáhl do děje a nebyl problém vydržet číst až skoro do rána :-)

09.12.2013 4 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Tuhle sérii mám ráda, ale díl od dílů je to bohužel horší.
Detektivní zápletka, která jinak oživovala děj v knize a díky které to nebylo jen o chlapech, se kamsi vytratila. Je tu něco na začátku, trochu uprostřed a na na konci, ale je toho zatraceně málo.
Chlapy jsou dobrý, ale ne když omíláte vlastně pořád to samé kapitolu za kapitolou, díl za dílem...
Už jsem si "zvykla", že Anita vůbec nepotřebuje spát nebo jíst a to klidně víc jak 24 hodin a při tom povraždí nějaké ty nestvůry a utrpí pár velmi krvácejících zranění a pak nakrmí pár upírů.
Kde ta holka na to bere energii (a krev) vůbec nechápu, ale to už je autorčin problém (nicméně pro mě je to rušivé... nelogické, každý se někdy vyčerpá a Anita s sebou švihne do postele obyčejně až na konci knihy...)

Závěr: Prosím, prosím, prosím, ať se ty další díly točí i kolem něčeho jiného, než fůry chlapů a sexu... začíná to lézt na nervy...

03.12.2013 3 z 5

Bestie na Moonshae Bestie na Moonshae Douglas Niles

Nebylo to špatné, jen mi to přišlo trochu zdlouhavé. Jsem zvědavá na další díl.

21.11.2013 3 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Celkem zdlouhavá záležitost.
Skutečné akce vcelku pomálu.
Začátek mě upoutal, prostředek nudil a konec nabídl rozuzlení a spoustu prostoru k přemýšlení.

04.11.2013 3 z 5

Příchod noci Příchod noci Paul S. Kemp

další dobrá kniha z pera P. Kempa :-)
Zápletka se táhne celou knihou, takže se (aspoň podle mě) není kde nudit.
Konec je trochu překvapující, ale díky tomu se těším na další díl.

24.10.2013 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Další dobrý díl :-)
Svižné, zábavné čtení.

10.10.2013 4 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

Celkově nic moc.
Děj začíná slibně, ale nevydrží to. Hlavní hrdinka je jednou drsná jak šmirkl papír a vzápětí se sype. I když důvody chápu, stejně mi to nesedí.
Nejlépe je podaný hlavní záporák- chytrý, manipulativní, bez svědomí.

23.09.2013 2 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Sečteno podtrženo.. nic moc. Hlavní hrdinka Riley je dhampirka (pojata jinak něž jsem byla dosud zvyklá) a od začátku to vypadá, že je jen kancelářská krysa, což asi nebude tak úplně na místě, protože ve většině knihy si vede jako ostřílená strážkyně , i když mi není jasné, kde tyhle zkušenosti nabrala... (co jsem pochopila, ve smečce to nebylo). Na druhou stranu musím autorce zatleskat za to, že Riley se za svou sexualitu nestydí. Na to moc často v knihách nenarazíte.
Celá ta věc s měsíční horečkou na mě působila uměle. Získala jsem dojem, že je tam jen proto aby se do knížky snáze zapasovaly sexuální scény... a ty nejsou špatné a ani jich tam není neúměrně moc, ale člověk který takové knihy normálně nečte by mohl být překvapen. Příběh byl docela zajímavý a autorka hodila udičku, takže jsem zvědavá na další díl.

13.09.2013 2 z 5

Soumrak Soumrak Paul S. Kemp

Hledala jsem knihu, která by mi ukrátila čekám na dalšího Drizzta a byla jsem ráda, že jsem narazila na další knihu ze světa Forgotten realms.
Bylo to celkem zajímavé čtení, žádné dlouhé prostoje nebo plácání o ničem, děj nikam neodplouvá, drží se hlavní zápletky.
K těm obálkám: ne že by se mi takhle nějak zvlášť líbila, ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Obecně vzato se mi obálky knih co vydává Fantomprint libí :-)

05.09.2013 4 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Zábavné čtení, které mě vtáhlo do děje. Příběh dobře odsejpal. Vlkodlaci jsou jedni z mích oblíbenců, a nezklamali mě :-) Hrdinka poskytne i pohled na to, jak si asi žije "normální" češka, která se odstěhovala za velkou louži... Hlavní hrdinové jsou dobře popsaní a vím, co si o nich myslet. Co se týče erotiky v knize, kam se na hrabe 50. odstínů, v této knize jsem si erotické scény aspoň užila. Žádné zbytečné natahování... na rozdíl od odstínů. Těším se na další díl.

04.09.2013 4 z 5

Temné stezky Temné stezky Markus Heitz

Jsem teprve na začátku, ale chtěla bych upozornit, že je lepší mít přečtené všechny Trpaslíky. Děj vám pak bude dávat více smysl a budete vědět o čem se řeč. Ten kdo četl jen samotné Legendy bude mít asi trochu problém....
Nemůžu moc stěžovat, jen mi to ke konci přišlo trochu zdlouhavé, ale to bude asi tím, že jsem měla knihu dlouho rozečtenou...
Místy mi ovšem přišlo, že okolnosti jdou alfům vyloženě na ruku až to bylo zvláštní. (hlavně ke konci knihy).
Opět hodně postav, jmen, názvů a popisů, ale kdo čte Heitze už tohle zná a umí si s tím poradit :-)
Těším se na další díl :-)

02.08.2013 4 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Ani úchvatná, ani nudná.
Už ze začátku se objevily nitky, které mě navnadily abych četla dál a dozvěděla se jak to dopadne. Lékařské prostředí je určitě plus :-)
Jinak mě trochu bouchly do očí ty drobné překlepy, na které jsem v knize narazila, (musel místo musela, věděl místo věděla...) ale zase tak moc jich tam není.

02.08.2013 2 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla a je to už nějaká doba co jsem jí měla v ruce.
Je to celkem čtivá a poutavá záležitost, myslím ale, že se skutečně hodí spíš pro ty co s tímhle žánrem začínají. Těm pokročilejším by se nemusela líbit určitá nedotaženost (nevím jak jinak to nazvat), kterou můžete v knize místy potkat.

31.07.2013 1 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

2 hvězdy a ani o ťuk víc... (ty jsou hlavně za ten konec)
Není na světě nic lepšího než umíněná pubertální holka, která si vezme do hlavy, že něco udělá a tak to prostě udělá. Nemusí poslouchat rady lidí, kteří ji mají rádi a chtějí jí skutečně pomoct, stejně půjde a udělá z průšvihu rovnou prů***, jasně, proč néé? Vždyť ona všechno ví a všechno zná, je sice v úplně cizím prostředí, jehož zákony vůbec nezná, ale proč se "nevztekat" jako pětileté dítě...?
Nejsem psycholog, ale Valentýn vykazuje znaky sociopata ( jeho proslov v Síni byl vážně k popukání a to že na ty blbosti co tam říkal reagoval jediný člověk a ostatní jen stojí a civí na ně, je jedna z ukázek nepropracovanosti scén v knize) a jako záporák mi přišel k smíchu. Mám ráda propracované postavy, co mají vypracovaný plán, který si jde logicky podložit... to u Valentýna nenajdu ani omylem.
Ani jedna kniha mi zatím víc neobjasnila svět lovců stínů... Je to samostatná kultura, ale já ve třetím díle znám pořád jen její hrubé obrysy.... To mi přijde málo.
Další minus (musím souhlasit s pet-kyval) je, že autorčiny náznaky, které by patrně měli čtenáře napínat, nejsou záhadné ani trochu a jde si je snadno domyslet. To knize docela škodí, protože hned jak vám něco dojde, musíte čekat tak 20 stránek aby se to potvrdilo a děj jel dál…
Když už se to všechno na konci tak hezky porovnalo, jsem zvědavá, co bude v dalším díle... Ale mám tušení, že na lopatky mě to rozhodně nepoloží...

25.07.2013 2 z 5

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

Slušná fantasy, která neurazí. Děj je plynulý s poměrně velkou dávkou akce. Do dalších dílech v budoucnu určitě sáhnu.

24.07.2013 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Po delší době kniha, která mě chytla a já si celé její čtení užila. Děj je plynulý,akční a hladce plyne. Není tam nic zbytečně natahovaného ani nic co by ve mě vzbudilo pocit, že někdo vytrhl pár stránek děje (hurááááá). Hlavní hrdiny jsem si rychle oblíbila. Doufám, že v dalším díle se toho dozvím víc, protože v tomto toho zůstalo hodně skryto :-)

17.07.2013 5 z 5

Twilight: Sága a její postavy v proudu času Twilight: Sága a její postavy v proudu času Nancy Ruth Reagin

Je to hlavně pohled do historie. Nabízí čtenáři pohled na jednotlivá historická období, ve kterém se hlavní postavy (Cullenovi) narodily a jaký to má vliv na jejich chování a názory.
Kniha byla únavná a zdlouhavá, po delším čtení jsem se v těch historických souvislostech trochu ztrácela a přišlo mi, že se občas odbíhá od načatého tématu...
Jediné plus je, že jsem získala náhled do lidského života upírů se všemi historickými milníky které je provázely a utvářely jejich osobnost např: Jasper a válka Severu proti Jihu, Emmetův život v Apalačských horách... Prostě mi to pomohlo pochopit chování některých postav.
Překlepy se v knize opravdu vyskytují... korektorka byla asi čtením stejně znavena jako já a chyby v překladu přehlédla (tohle vážně nemám ráda)

17.07.2013 3 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tento díl je trochu slabší. Možná je to dáno tím, že většina oblíbenců je mimo a z těch známých je tam jen Mercy a Adam. Ale děj je dobrý a nemůžu říct, že bych se nudila. Navíc se konečně dozvídám něco o Mercyině původu jakož to měňavce. A zjistíme že opravdu není jediná a setkání z "otcem" je zajímavé svou rozpačitostí. Protože Kojot je a zároveň není jejím otcem...
PS: Tohle určitě není poslední díl v sérii Mercy Thompson ;-)

04.07.2013 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Je pravda, že kniha je náročnější na čtení a já se na ní musela hodně soustředit. Už na prvních stránkách je se ztrácela v tom kdo je kdo a co a jak. Nicméně je to historie země na jejímž zrodu Tolkien dlouho pracoval a historie prostě nebývá poutavá, strhující a plná děje od začátku do konce. Kniha je spíše pro Tolkienovi fanoušky. Běžný čtenář, který si chce knihu přečíst a očekává styl Hobita či Pána Prstenů bude zklamán a knihu zavře patrně ještě před dočtením první kapitoly.
Je to skvělé dílo a ti kteří se chtějí dozvědět víc o historii Středozemě a o kořenech zla si přijdou na své. Dozvíte se o minulosti postav (elfů i lidí), které vyskytují i ve známé trilogii.

04.07.2013 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

2,5 hvězdy.
Kniha se zabývá zajímavým tématem. Hezky se čte. Děj je plynulý i když občas hodně uhání dopředu. Charaktery postav jsou vzhledem k jejích věku a situaci úměrné. U hlavních hrdinů je znát vývoj v průběhu příběhu.
Kniha mě ovšem nijak nevtáhla do děje, možná až na konci při vypjatějších scénách, ale jinak nic. To jí nakonec ubralo body.

03.07.2013 2 z 5