Noční směna

Zdravotní škola připravila Edie Spenceovou na spoustu věcí. Pacienti s popáleninami? Žádný problém. Utržené končetiny? To je hračka. Upíři? Ani za nic. Ale Edie coby nejnovější sestra na Y4, tajném oddělení ukrytém v samém nitru Okresní nemocnice, má plné ruce práce s nejrůznějšími paranormálními pacienty: od upírů po zvěrodlaky, zombie a další bytosti ze záhrobí… Edie se v tom snaží naučit chodit tak, aby další noční službu přečkala bez újmy. Ale když se jí upíří služebník pod rukama rozpadne v prach, rozpoutá se pravé peklo. Nyní ji pronásledují jeho poslední slova – „Zachraňte Annu!“ – a než se naděje, vezme na sebe úkol zachránit jednu ubohou dívku před nemrtvými. Přičemž se ocitne v upířím doupěti, zamiluje se do zombieho a musí bojovat o vlastní duši. Nic takového se v televizních seriálech z nemocnic nevidí… 1. vydání. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161421/edie-spenceova-nocni-smena-bNC-161421.jpg 3100

Edie Spenceová 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Nightshifted, 2012

Kniha Noční směna

pejty

No, tak tato kniha mě nepřesvědčila o své kvalitě. Nápad byl podle mě úžasný. Nemocnice pro nadpřirozené bytosti zněla skvěle. Bohužel, ale zdání klamalo a nakonec jsem byl dost zklamaný. Autorčin styl psaní mi prostě nesedl.

Selve

Za mne se nejedná o zase tak velký průšvih, jak se zde píše. Celkem fajn nenáročné čtení. Upírská tématika se mi dříve hodně líbila a proto jsem i tuto knihu četl. Fajn, ale podruhé bych nečetl

johana3160
29.08.2020

Nebylo to spatne, jen jsem na to asi zrovna nemela naladu. Pocitove mi to moc nesedlo, i kdyz tomu nechybelo napeti a romantika, ale nejaka lepsi zapletka uz ano. Napad na sestricku priser je dobrej, ale zpracovani nic moc.

Aríka
09.04.2018

Na knihu jsem narazila dík jiné knize, kde na konci byl úryvek právě z "Noční směny". Kniha mě zaujala i anotací. Těšila jsem se až si knihu přečtu, ale nadšení mě opustilo po prvních několika málo stránkách. V knize bylo popisu a námět mě nudil. Kniha se mi nelíbila, už jenom protože mě celý příběh přišel jako jedna velká směs plků. Za mě rozhodně nedoporučuji. Kniha je nudná, čte se pomalu a někdy je tak nudná, že u ní čtenář usíná.

denydean
31.07.2017

Kniha se četla dobře, zajímavé bylo i nemocniční prostředí, kde se děj odehrává. Určitě si přečtu i další díl.

Kačí137
24.01.2017

Nebylo to špatné, ale také žádný zázrak. Nemocniční prostředí je fajn, trochu změna oproti jiným knížkám. Občas vtipné, občas zcela ze života, ale scény se zombíkem??? No fuj. To už bude vážně sesterský komplex. Ale dalšímu dílu se nebráním.

Charmedka
31.01.2016

Vtipné a ironické hlášky mi nepřišly vůbec tak vtipné, erotické scény mě vyloženě odrazovaly a bohužel ani děj se mi nelíbil. Kniha je jedna velká slátanina, která nemá hlavu ani patu. Méně je někdy více a tohle dohromady nefunguje. Nemocniční prostředí by mohlo být zajímavé, je zajímavé, ale je ho tam minimum, takže ani to knihu nezachrání.

Zelený_Drak
23.11.2015

Čekala jsem něco opravdu otřesného. Tohle je akorát podprůměrná městská fantasy jako většina ostatních, ale nic, co by se nedalo přečíst. Akorát to není vtipné. Ale jinak je to možná i líp napsané než třeba Cal Leandros, možná i líp než Rachel Morgan.

Hrdinka je taková po všech stránkách úplně obyčejná buchta se spasitelským komplexem. Děj není zrovna převratný, ale taky mi nepřišel úplně předvídatelný. To už spíš nedotažený, nedovysvětlený. Prostředí nemocnice mi přijde hororové. Rozhodně příjemná změna vedle bezpočtu detektivek a určitě se mi to četlo líp než Šerochodec.

Největší problém pro mě představoval konflikt mezi tvrzením, že zombie nemá krevní oběh a popisem, jakou má zombie erekci. To mi přijde jako nepřehlédnutelná logická chyba, za kterou strhávám hvězdičku (původně jsem chtěla dát dvě). A obálka je otřesná. Edie na ní vypadá jako pornohvězda po lobotomii.