Janičta Janičta komentáře u knih

Ostří osudu Ostří osudu J. Robert King

Po prvním díle jsem byla zvědavá, jak si povede díl další. Ten je o poznání akčnější než ten předchozí. Hrdinové jdou opravdu z akce do akce, takže na nic jiného bohužel nezbývá žádný prostor. Navíc všechno to zabíjení jim jde až pozoruhodně snadno. Soupeře, u kterých by se měli teoreticky pořádně zapotit a vyváznout o fous, prostě složí s nevídanou jednoduchostí. Od dračích šampionů bych čekala větší odpor a to i vzhledem k počtu jejich přisluhovačů....
Hodně mě překvapil překlad knihy. V minulém díle bylo přeloženo opravdu vše. A jména nornů nebo charrů díky tomu působila směšně a změnu to opravdu chtělo, ale tady naopak není přeloženo NIC! Tomu říkám z bláta do louže.
Nejdříve jsem jako nehráč nechápala, proč je třeba "Lví oblouk" takový problém, ale časem jsem si musela přiznat, že zeměpisné názvy a názvy měst vůbec nejsou žádný problém, jen trochu trvalo než jsem si na to po předchozím díle zvykla. Ale nejhorší je, že nebyla přeloženy ani názvy organizací a skupin a podobně. Místo Krvavé Legie Blood Legion, atd, atd.. to myslí vážně? Působilo to na mě v celkovém textu rušivě a dost mě to štvalo. Snad se to s třetím překladem konečně trefí správně....

25.02.2015 3 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Určitě zajímavá kniha.
Je poznat, že autorka netahá znalosti jen tak nazdařbůh z povětří. Ale trochu mi vadí, že je taková spousta postav a než si někoho oblíbím už je tam kopec jiných, pomáhají tomu i ty velké časové skoky...

19.02.2015 3 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Dobře zpracovaný nápad. Jednoduché a čtivé. Na další díl jsem celkem zvědavá :-)

16.02.2015 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Jednoznačně krása.
Měla jsem trochu obavy, jelikož jsem četla pár přirovnání k Levé ruce boží a ta tedy nebyl můj šálek čaje. Naštěstí to byl jen podobný nápad a nic víc.
Děj mi plynul lehce, je to ovšem šestiset stránková kniha, tak se musí tak trochu počítat s tím, že tam bude pár nudnějších míst. K mému překvapení jich tam bylo dosti málo.
Postavy se mi líbily. Pro mě dobře vykreslené. S hlavním hrdinou se šlo snadno sžít. Moc se těším na další díl. Doufám že to bude stejná pecka jako tohle :-)

03.02.2015 5 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Myslím, že se hlavně musí přihlédnout k tomu, že je to autorova prvotina a jako taková bude mít své chyby.
Jinak z části souhlasím s komentářem níže. Prvních cca 70 stran jsem v tom docela plavala a říkala jsem si kam tahle nic mi neříkající kaše povede. Pak se to zlomilo a děj začal nabírat na obrátkách. Konec hezky vygradoval.
Autor by ovšem ještě mohl trochu vybrousit své postavy a jejich počínání, tam má ještě co zlepšovat.
Nicméně je to slušná kniha co stojí za přečtení a já jsem zvědavá jestli se autor v dalším díle zlepší

25.01.2015 3 z 5

Magická loď Magická loď Robin Hobb (p)

3,5 hvězdy
jsem hrozně ráda, že jsem na Živé lodě natrefila. Je to opravdu zajímavý nápad a krásně vyprávěný příběh. Dobře vykreslené postavy, se kterými není těžké se ztotožnit.
Ovšem je to občas trochu rozvláčnější. Někdy jsem se rozečetla a najednou mě zabrzdila nějaká nudnější pasáž nebo příběhová linka (tak jsem to trochu přeskakovala). To knize docela ubírá na tempu, ale i tak si stojím za tím, že je to dobrá kniha a těším se na další díl.

18.01.2015 3 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Kate to prostě umí! :-)
Akce, vtip, intriky a nějaká ta krev.. bez ní by to nebylo ono :-D
SPOILER
Nemyslím si, že se Curran choval jako úplný pitomec. Jeho plán měl logiku. Kdyby Kate věděla, co potřebuje Chlupaté veličenstvo sehrát, tak si opravdu myslím, že by se jí to divadlo moc nepovedlo. Nežárlila by dost, nevrhala ty správné vražedné pohledy, nebyla by správně vnitřně napjatá... zamračila by se o vteřinu později, tvářila by se chápavěji a supi kolem by si toho rychle všimli. Hrála by dobře, ale bylo by to dost dobře...?
Dokážu tohle "blbnutí" Curranovi docela odpustit :-)

17.01.2015 5 z 5

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Mám ráda tenčí knihy od L. K. Hamilton. Člověk do toho jde s lepším pocitem... pocitem, že v půlce nebude mlátit hlavou o zeď :-D
A i v tomto případě se potvrdilo, že méně je opravdu více... snad se tím autorka bude řídit i nadále :-) I když inspiraci pro příběh sebrala v nějaké telenovele či co... a ač jsem ráda že se tam pořád neskáče (v lepším případě) do postele, příběh není tak koncentrovaný, jak jsem zvyklá a nezanechal po sobě valný dojem - proto jen tři hvězdičky

OBSAHUJE SPOILERY
z toho, co se stalo v hotelovém pokoji s tygrodlaky a Jasonem jsem měla při čtení opravdu nepříjemný pocit. Vážně že jo... no jsem asi moc velká cíťa a moc to čtení prožívám, ale já to prostě vidím jako znásilnění... mužů i Anity. Ble. A všichni se z toho sebrali fakt rychle... a navrch Richard... já toho ulfrika fakt nesnášim. Neudělá snad nikdy nic úplně správně.
Jsem zvědavá co ještě autorka na Anitu naloží, protože jen ze zážitků z tohohle dílu by potřebovala intenzivní terapii a kdybych přičetla ty předchozí... Nějak mi to začíná připadat na jednu ženu fakt, fakt velkej emocionální záhul...

05.01.2015 3 z 5

Předtuchy smyslnosti Předtuchy smyslnosti Nalini Singh

jednoduché, čtivé :-) užila jsem si to. Díru do světa to neudělá, ale na oddech dobré :-)

01.01.2015 3 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

Lepší než předchozí díl.
I když mi pořád nesedí postavení Merit coby Ochránkyně, je v tomhle díle aspoň k něčemu. Konec vztahu/nevztahu s Morganem se dal docela předvídat. Nevím, co tohle spojení knize dalo.. pokud nepočítám pár žárlivých pohledů jednoho Mistra upíra...
Nejsem si jistá, jestli někdy v budoucnu autorka vymyslí jinou zápornou postavu,než neporazitelnou Celinu, kterou všichni zbožňují (vždyť i Voldemort se bál Brumbála) a nikdo na ní nemůže... vždyť ona je tak úúúžasná a protiváha nikde, protože Merit toho umí pořád hodně málo a navíc není obyč upírka, ale bůh ví co...
Musí se autorce nechat, že trest pro Merit na konci knihy mě rozesmál :-)

31.12.2014 3 z 5

Služebník krystalu Služebník krystalu Robert Anthony Salvatore

Měla jsem trochu obavy z toho, jaké to bude když se v knize nebude vyskytovat Drizzt. Utěšovala jsem se tím, že Jarlaxl bude náhrada více než dostatečná.
A je tomu tak. Postavy byly dostatečně zajímavé aby utáhly příběh (ne jako v Páteři světa). Konec se mi zdál trochu uspěchaný, ale byl to úspěch :-)
Jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet dva hlavní charaktery a Jarlaxl bude více zapojený do děje, s tímhle chlapem ještě bude sranda :-)

29.12.2014 4 z 5

Obloha nad Pernem Obloha nad Pernem Anne McCaffrey

Já drakeny prostě miluju! :-D
Paní McCaffrey píše poutavě a čtivě. Nebyl pro mě problém se začíst :-)

24.12.2014 5 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Celkově to nebyl úplný propadák, neboť jsem od knihy neočekávala nic převratného.

OBSAHUJE SPOILERY
Začalo to dobře a vzdor který Merit dávala najevo se mi líbil a snadno jsem si jí oblíbila. Pak přišel supr sexy upír a ona - vlastně oba se div neroztečou... no dobře, to by ještě šlo, Merit totiž její prořízlá pusa zůstane... díky bohu.
Ale pak je Merit jmenována Ochránkyní Domu... úplně čerstvá upírka, která si ještě nezvykla na to že má tesáky je jmenována do velmi významné pozice... nevyzná se v upíří etiketě, neumí ani bojovat... to jsou určitě velmi pádné důvody k tomu, svěřit jí takový post... Houstone máme problém.
Jasně jednou z ní bude velmi, velmi silná upírka, ale teď je v podstatě batole co se učí lézt.
V té chvíli jsem zjistila, že má chudák Merit i dlouhé vedení - po tom co jí jedna upírka sdělí, že Ethan je "uvnitř".. i já se ze začátku jsem si myslela, že jen prudí, ale poté co Merit poslala do jeho pokojů, by snad jen úplnému pitomečkovi nedošlo do čeho tam Merit vpadne... :D
A celou dobu se tam plácáme v jakési detektivní zápletce, kterou nikdo zas tam moc neřeší....
KONEC SPOILERU

Další díl mám doma taky, tak ho přečtu a třeba to bude na druhý pokus lepší

PS: paní překladatelko, já sice originál nečetla, ale chlapy se prostě NECHICHOTAJÍ, zejména ne takoví, co vypadají jako profi vojáci z náborového plakátu... Chichotání je u mě ryze ženský projev.
U chlapů projde hihňání... v určitých situacích, ale nikdy se nechichotají... já si to prostě nedokážu ani představit :-D

18.12.2014 2 z 5

První přichází tma První přichází tma Richard Scott Bakker

Odkládám ani ne ve čtvrtce knihy.
Zastávám názor, že se knize má dát šance. Přečíst aspoň půlku, než to zahodím, ale teď mi to aspoň do té půlky dočíst nešlo.
Je to velmi propracovaná kniha, o tom nepochybuji.
Ale od začátku se nemám moc čeho chytnout... spousta názvů, jmen a já v tom nějak plavu a nemůžu se začíst. Jde mi z toho trochu hlava kolem.
S velkou pravděpodobností po knize znovu sáhnu a dotáhnu to do konce, ale teď si dám nějakou oddechovku

11.12.2014

Král pirátů Král pirátů Robert Anthony Salvatore

Drizzt je můj oblíbenec a opět nezklamal :-)
Není potřeba číst předchozí díl. Vše je v pár větách vysvětleno a shrnuto.
Boj, intriky a na scénu se vrací jeden z mých oblíbenců.
Těším se na další knihu :-)

05.12.2014 5 z 5

Duchové Ascalonu Duchové Ascalonu Jeff Grubb

Jelikož nejsem hráčem hry, šla jsem do toho naslepo.
Díky dobrým popisům jsem neměla problém představit si krajinu a postavy, což se v každé knize nenajde.
Měla jsem trochu problém "přiblížit" se k jednotlivým postavám. Brala bych trochu více omáčky v téhle oblasti.
Konec byl poměrně nahuštěný, ale akční a zajímavý.
Jsem zvědavá na další díl :-)

22.11.2014 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Obsahuje spoilery:
Po všech těch ohlasech co jsem slyšela, když kniha vyšla jsme tedy čekala víc.
Většinu knihy se toho moc nedělo, až ke konci to nabralo pěkný spád.
Bohužel jsem hlavní postavě jeho roli nevěřila. "Vrah duchů" už od 14? A matka co ho v tom všem podporuje, zejména po tragické smrti manžela? No podle mě nesmysl...
Ale musím říct, že přesto všechno je kniha jednoduše napsaná a dobře se čte.

05.11.2014 2 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Milostný příběh s dobrým nápadem. Neměla jsem problém se začíst a ponořit do příběhu.
Neobjevila jsem tam žádná výrazně hluchá místa.
Prostě jednoduché čtení k odpočinku.
Pokud od knihy nebudete očekávat zázraky, budete spokojeni :-)

30.10.2014 3 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Můj první dojem z knihy byl čistě vizuální u zněl nějak takhle: páni, ta kniha je tenká!!
a musím přiznat že po dočtení mě napadá jestli u spisovatelky nebude platit úměra - čím tenčí tím lepší?
Protože tento díl je oproti předchozím až cudný. Sexu je tam pomálu (díky bohu... kdo byl ten dobrodinec, co hodil autorce na hlavu cihlu? Dlužím mu dárkový koš... :-D) a řeší se o něco víc šelmy, ale hlavně metafyzika a jelikož jde všem o krk pěkně to sviští. Mihne se tam i policie a další federální popravčí. Trochu to připomíná starou Anitu. Konečně

Obsahuje spoilery!
Ač bych starou verzi Anity uvítala, s policejní prací už nejde asi moc počítat. Většina policistů je přesvědčená či tuší, že Anita hraje vyšší ligu s "příšerami" a už na ni nebudou tolik spoléhat. Jediné co by ji k tomu podle mě ještě mohlo přitáhnout je oživování a tomu se už v knihách takový prostor nevěnuje.
Jsem ráda, že Nathaniel se projevil jako něco víc než jen hezoučké klubíčko chlupů :-)
A zároveň doufám, že Richard pojede na dlouhou terapeutickou dovolenou nebo konečně absolvuje transplantaci osobnosti.. nebo.. prostě... něco... ať už se s touhle postavou konečně něco stane!!

27.10.2014 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Skvěle jsem si knihu užila :-)
Svižné, akční, emoční

Obsahuje spoilery
Mám nový oblíbený "pár" Assaila a Solu. Assail mi na začátku k srdci moc nepřirostl, ale teď už je mi mnohem blíž. Předpokládám, že to s nimi dobře dopadne, ale stejně se na ten příběh těším :-) A na Trezův a Selenin taky :-)

16.10.2014 5 z 5