Služebník krystalu

Služebník krystalu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232472/bmid_sluzebnik-krystalu-232472.jpg 4 48 7

Když prohnanému drowskému žoldákovi padne do rukou Magický krystal, zákeřný, vnímající artefakt z Planiny ledového větru, celá země by se měla třást strachy. Artemis Entreri, nejlepší zabiják v celých Říších, sleduje vše s úzkostí, protože dobře ví, že jeho pozice mezi nenáviděnými drowy je spojena s osudem jediného temného elfa, kterému se naučil důvěřovat. Jeho osud balancuje na ostří nože.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Servant of the Shard , 2000

Laxativum
15.09.2019 5 z 5

Jako všichni tady jsem byl plný obav, jestli má vůbec cenu číst knihu, která není o našem oblíbeném temném elfovi. Ale po pár kapitolách mě kniha naprosto nadchla. Jarlaxl je úžasná postava plná tajemství a překvapení a Entreriho jsem původně absolutně nesnášel, ale jeho vnitřní napětí mě naprosto baví, konečně se našla dobrá fantasy kniha, která není hlavně o nějakém 100% klaďasovi. Naprosto stojí za to číst. Už jsem se vrhnul na další díl. :-)

Etule
20.03.2019 5 z 5

Miluju je. Oba dva, ačkoliv Jarlaxl je pořád o kousek výš. Obávala jsem se, jak mě kniha bude bavit, když tam nebude Drizzt. Proto jsem nesmírně nadšená, jak moc mě vtáhla do děje. Kousek po kousku se dovídáme novinky o Entrerim i Jarlaxlovi. Moc se mi líbil závěr, i to že jsme se setkali s postavami, které se vyskytly i v Drizztovi. (Pitomý duid! :D)
Kniha prostě předčila má očekávání, ale rozhodně mě to nepřekvapilo. Je to prostě Salvatore. :) Srdcovka.

Jirka92333
09.04.2018 5 z 5

Pan Salvatore je můj nejoblíbenější spisovatel. Takže od něj vždy hodně očekávám. Upřímně zatím jsem nikdy nebyl zklamán a to ani u této knihy. Jediný problém byl že jsem se zaměřil na Drizzta a přečetl nejdříve Změnu a také Příběhy o Drizztovi. A to byl trochu spoiler. Ale i tak jsem si užil každou stránku knihy :-).

hana4834
25.09.2017 4 z 5

naprosto strhující příběh i když je hlavní hrdina Artemis a Jarlax

Miu15
17.01.2017 4 z 5

Kniha se četla moc dobře. Ze začátku jsem se bála, že příběh bude sklouzávat ke stylu Drizzta, ale autor opět nezklamal. Artemis se s Drizztem rozhodně nedá srovnávat. Jarlaxl mě navíc dokázal pokaždé rozesmát :)

Solgeon
27.12.2016 4 z 5

Solidní kniha - pro toho kdo autora ještě nečetl je začátek trochu nepřehledný, potom se děj srovná a od půlky se nedá přestat číst. Kniha má spád, nečekané zápletky i příslib do budoucna.

Janičta
29.12.2014 4 z 5

Měla jsem trochu obavy z toho, jaké to bude když se v knize nebude vyskytovat Drizzt. Utěšovala jsem se tím, že Jarlaxl bude náhrada více než dostatečná.
A je tomu tak. Postavy byly dostatečně zajímavé aby utáhly příběh (ne jako v Páteři světa). Konec se mi zdál trochu uspěchaný, ale byl to úspěch :-)
Jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet dva hlavní charaktery a Jarlaxl bude více zapojený do děje, s tímhle chlapem ještě bude sranda :-)

2007  88%Domovina
2006  84%Magický krystal