Služebník krystalu

Když prohnanému drowskému žoldákovi padne do rukou Magický krystal, zákeřný, vnímající artefakt z Planiny ledového větru, celá země by se měla třást strachy. Artemis Entreri, nejlepší zabiják v celých Říších, sleduje vše s úzkostí, protože dobře ví, že jeho pozice mezi nenáviděnými drowy je spojena s osudem jediného temného elfa, kterému se naučil důvěřovat. Jeho osud balancuje na ostří nože....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232472/sluzebnik-krystalu-232472.jpg 4.636

Forgotten Realms - Žoldáci 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Servant of the Shard, 2000

Kniha Služebník krystalu

Laxativum
15.09.2019

Jako všichni tady jsem byl plný obav, jestli má vůbec cenu číst knihu, která není o našem oblíbeném temném elfovi. Ale po pár kapitolách mě kniha naprosto nadchla. Jarlaxl je úžasná postava plná tajemství a překvapení a Entreriho jsem původně absolutně nesnášel, ale jeho vnitřní napětí mě naprosto baví, konečně se našla dobrá fantasy kniha, která není hlavně o nějakém 100% klaďasovi. Naprosto stojí za to číst. Už jsem se vrhnul na další díl. :-)

Etule
20.03.2019

Miluju je. Oba dva, ačkoliv Jarlaxl je pořád o kousek výš. Obávala jsem se, jak mě kniha bude bavit, když tam nebude Drizzt. Proto jsem nesmírně nadšená, jak moc mě vtáhla do děje. Kousek po kousku se dovídáme novinky o Entrerim i Jarlaxlovi. Moc se mi líbil závěr, i to že jsme se setkali s postavami, které se vyskytly i v Drizztovi. (Pitomý duid! :D)
Kniha prostě předčila má očekávání, ale rozhodně mě to nepřekvapilo. Je to prostě Salvatore. :) Srdcovka.

Jirka92333
09.04.2018

Pan Salvatore je můj nejoblíbenější spisovatel. Takže od něj vždy hodně očekávám. Upřímně zatím jsem nikdy nebyl zklamán a to ani u této knihy. Jediný problém byl že jsem se zaměřil na Drizzta a přečetl nejdříve Změnu a také Příběhy o Drizztovi. A to byl trochu spoiler. Ale i tak jsem si užil každou stránku knihy :-).

hana4834
25.09.2017

naprosto strhující příběh i když je hlavní hrdina Artemis a Jarlax

Miu15
17.01.2017

Kniha se četla moc dobře. Ze začátku jsem se bála, že příběh bude sklouzávat ke stylu Drizzta, ale autor opět nezklamal. Artemis se s Drizztem rozhodně nedá srovnávat. Jarlaxl mě navíc dokázal pokaždé rozesmát :)

Solgeon
27.12.2016

Solidní kniha - pro toho kdo autora ještě nečetl je začátek trochu nepřehledný, potom se děj srovná a od půlky se nedá přestat číst. Kniha má spád, nečekané zápletky i příslib do budoucna.

Janičta
29.12.2014

Měla jsem trochu obavy z toho, jaké to bude když se v knize nebude vyskytovat Drizzt. Utěšovala jsem se tím, že Jarlaxl bude náhrada více než dostatečná.
A je tomu tak. Postavy byly dostatečně zajímavé aby utáhly příběh (ne jako v Páteři světa). Konec se mi zdál trochu uspěchaný, ale byl to úspěch :-)
Jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet dva hlavní charaktery a Jarlaxl bude více zapojený do děje, s tímhle chlapem ještě bude sranda :-)