Janča089 Janča089 komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Četlo se dobře a měla jsem chuť pokračovat, ale některé věci mi tam nepřišly moc realistické. Konec najednou hrozně rychlý. Nebudu nad ní dlouho přemýšlet jako to mám u jiných knih.
Přesto si další knihu od autorky zase ráda přečtu.

14.10.2019 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Úžasné! Na knihu jsem se moc těšila a splnila (snad i předčila) má očekávání. Nádherně popsaná příroda, vždy když jsem knihu otevřela jsem se ocitla přímo tam a jako v jiném světě. Postavy jsou ze života, skutečné, krásně vykreslené. Příběh pěkně propletený, kromě hlavní zápletky i další dějové linie (např. pytláctví), které autorka také nepopisuje vůbec jen povrchně. Baví mě kapitoly vyprávěné z pohledu různých osob. Pokud má kniha i negativa, nehodlám nad nimi přemýšlet a už teď se těším na další její knihu!

02.10.2019 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Originální příběh!
Četlo se dobře, jen mě zpočátku trochu rušilo, že Rachel vyprávěla v 1. osobě, v ich formě a kapitoly z pohledu Suzie byly ve 3. osobě.
Je pravda, že obě hrdinky mi také přišly trochu naivní, ale procitnutí na konci příběhu a zase trochu promluvení do duše čtenáře to pak vyrovnalo.
Doporučuji.

04.09.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

V prvních dílech mě Erika hodně štvala, teď už je mi sympatičtější.
V knize mě hodně bavilo jak se prolínaly kapitoly vyšetřování vražd a kapitoly vyprávěné z pohledu vraha. I přesto, že vraha známe byl příběh napínavý a nebylo jasné jak vše dopadne.
Ráda si přečtu i další díl.

22.08.2019 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Kniha se četla dobře, bavilo mě prokládání kapitol internetovou diskuzí z minulosti. Ale kolem prostředka se děj moc nehýbal.. Promluvení do duše čtenáře na posledních stranách se u mě zasloužilo o čtvrtou hvězdičku.

14.08.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Knížka splnila (možná trochu předčila) moje očekávání. Jsem ráda, že hlavní hrdince nebylo 15 let, ale autorka už posunula věkovou hranici. Četla jsem s chutí!
SPOILER: jen by mě zajímalo, jestli Max jezdil svojí Scanii (někde to tam 2x bylo) nebo svým Volvem (str. 172) a jestli Erika dávala nabídku koťat opravdu na intrastat a ne instagram (také str. 172). ????

20.07.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha se výborně četla, ideální na léto. Mám ráda autorův smysl pro humor, lehkost a zároveň možnost se nad některými životními věcmi hlouběji zamyslet. V závěru knihy jsem ale čekala nějakou větší "bombu", asi nečekaný propletenec vztahů nebo tak něco. Malý pražský erotikon byl podle mě lepší, zanechal ve mě víc. Už teď se ale těším na další Hartovu knihu!

03.07.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Podle mě určitě lepší než předchozí díly. Čtivé, napínavé! Erika nebyla už tak namyšlená a autor se nepitval v ošklivostech.

25.05.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

První dvě autorčiny knihy se mi líbily více. U této ale oceňuji originální námět! Ironií je, jak to opravdu s Laylou nakonec dopadlo. Zajímavá k zamyšlení je také poslední věta v epilogu. A jak je již v komentářích níže, uvěřitelnost celého příběhu může být trochu na pováženou.

07.05.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Už jsem četla i větší "smršť" na podobné téma, která byla napínavá od začátku do konce. Ale dobré.

06.04.2019 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Knihu jsem dostala a s chutí si ji přečetla, ač bych si ji sama nevybrala. Na to jak je knížka tlustá jsem se těšila, že půjde více do hloubky života Amišů. Děj se ale pomalu a klidně vleče, bez velkých dramat (možná právě jako život těchto lidí?). A ani právni oblast není v průběhu děje moc popsána. Úplně mě nenadchla, ale chuť do čtení jsem měla.
Ještě nevím, jestli od této autorky budu číst něco dalšího.
Trochu SPOILER: opravdu už Katie po porodu to dítě tak moc chtěla (jak se později v knize uvádí), když hned na začátku kdy porodí prosí Boha "..ať to zmizí." To mi tam pořád nějak nesedělo..

22.02.2019 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Výborné! Příběh plný napětí a nečekaných zvratů. Navíc i přes neveselý námět (ztráta dítěte) na mě kniha působila nějak mile - asi to prostředí. Rozhodně doporučuji!

02.02.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

První polovina knihy spíš hodně k zamyšlení, pak už se to více rozjelo a bavilo mě to. Jako mě baví autorčin smysl pro humor a styl psaní.
SPOILER: ihned po dočtení se nemůžu udržet a jako pozorný čtenář musím upozornit na jeden detail - v Ilonině seznamu úkolů přece neměla být na posledním řádku žádná interpunkce (str. 46 a 410) ????
Knihu doporučuji spíše jako oddychovku, ale s myšlenkou!

24.01.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Průřez životem mladé ženy. Žádná složitá literatura, ani děj, ve kterém byste se mohli ztratit, když knihu na chvíli odložíte. Ano, jsou tam věci k zamyšlení, ale dle mého názoru to vůbec není tak dobré jako autorčiny Bábovky nebo Osm. Baví mě ale její styl psaní a smysl pro humor! Přečetla jsem si knihu moc ráda.

05.01.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha nebyla tak čtivá a svižná jako to umí jiní autoři. Námět opravdu podobný jako u Poslední paní Parishové (takže trochu zklamání, že nic nového), která mně se líbila víc a četla se lépe. Rozuzlení na konci bylo zajímavé, ale už to celé knize hvězdičku nepřidá.

25.11.2018 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Už v minulém díle mi byla Erika se svým sebevědomím nesympatická. Iritovalo mě už i neustále se opakující důraz na to kdo je superintendant, inspektor, detektiv šéfinspektor, konstábl apod. Asi to tak v Británii mají a mělo to takto působit autenticky, ale mě to otravovalo.. Taky mám pocit, že se autor v tomto díle zase o něco víc zabýval v popisování ošklivých až nechutných věcí. Hlavní děj knihy mohl být klidně popsán na menší počet stran.

12.11.2018 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Zase parádní počtení! Větší množství postav, které jsou mezi sebou nějak vzájemně propojeni, příjemný popis krajiny, prostředí a místní atmosféry. Příběh rozhodně nenudí, postupně se odkrývají různá tajemství a spojitosti. Těším se na další knihy od této autorky!

02.11.2018 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ve srovnání s ostatními knihy od této autorky (četla jsem dosud Osm a Bábovky) byla tato jako kdyby ji ani nepsal ten stejný člověk. Pořád jsem čekala, co se bude dít a ono pořádně nic. Asi to mělo být celé hlavně k zamyšlení - soudím i podle citátů a básní, jimiž byla kniha proložená a mně to moc neříkalo..

15.10.2018 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Knížka se mi moc líbila, jako ostatní od této autorky. U této by se mi jen na konci líbilo více informací o některých hrdinech, jak to s nimi vlastně dopadlo.. Přesto dávám plný počet hvězdiček, výborně se mi četla.

10.10.2018 5 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

První polovina knihy moc dobrá, bavila mě, oceňuji originální námět. Od závěru jsem ale čekala něco víc.

19.09.2018 4 z 5