janadibelkova janadibelkova komentáře u knih

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Vzhledem k za chvíli končícímu létu mě kniha neskutečně bavila.. něžnost a krásná literatura, nic jiného mě na konci nenapadlo. Snad ještě, že bych si také ráda zazátkovala každý letní den.

06.08.2022 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Krásná klasika od pana Šabacha a za mě jeho nejhezčí knížka, kterou si moc ráda schovám a někdy se k ní vrátím.. skvělý dárek.

31.07.2022 5 z 5

Opravdu nemůžete přestat číst, ale až se na ten konec dostanete, budete chtít umět to co paní učitelka: nevzdávat se.

23.07.2022 5 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Halina je prostě už absolutní klasika a vždycky ji budu číst ráda. Tentokrát mě i dojala, milé překvapení.

20.07.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Smutné čtení, ale velmi hezky napsané, doporučuji i jako povinnou četbu..

13.07.2022 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Četla bych dál a dál, i když si ani náhodou neumím představit, co takové mise obnáší, hned bych jela někam pomáhat. Děkujeme pane doktore.

11.07.2022 5 z 5

Nevěsta řekla ne Nevěsta řekla ne Kerstin Gier

Vezměte si tuhle knihu na dovolenou a budete úplně spokojené :-)

07.07.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neskutečné, skvěle napsané a do poslední chvíle neodložitelné čtení. Děkuji autorce za otevření tématu, kterému se bohužel společnost tak nějak nenápadně vyhýbá a je to velká chyba. Tuhle knihu si prostě musíte přečíst.

05.07.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Konečně krásně knižní čeština, nádherně psaný příběh plný inteligence..škoda jen chyb, kterých je dnes v překladech čím dál více.. chybějící písmena trochu kazí dojem, ale za to autor nemůže..

03.07.2022 5 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Vlastně mě opravdu hodně překvapilo, jak dobrá hodnocení tady ta kniha má...mě se nelíbila vůbec, byť mám velmi ráda jakýkoli humor. Na začátku jsem se podivila nad sluchem autorky, když řešila písně a to, jak špatně jim je rozumět, pak mě docela ničily kapitoly o výchově a tak nějak se mi ani nechtělo číst dál. Poprala jsem se s celým textem a nic, omlouvám se, ale nic....

25.06.2022 1 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Ani bych neřekla, že je tato kniha primárně pro mladé dívky, naopak je to úžasné čtení pro každého, kdo si chce v dnešní době odpočinout u příjemného příběhu jedné rodiny. Krásný dárek pro každou slečnu, maminku, babičku...

12.06.2022 5 z 5

Leonard a Hladový Paul Leonard a Hladový Paul Rónán Hession

Pohodové čtení bez zápletek a zbytečných napínavých scén, absolutní pohoda skvělá na dovolenou..

10.04.2022 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Neuvěřitelná série knih napsaná s takovou empatií, že všemu věříte, potřebujete číst dál a nakonec se rozpláčete, protože víte, že se děly tahle zvěrstva doopravdy. Smekám před autorem, jak dokonale vyprávěl slovy chlapce...a přeju všem, aby se tohle už nikdy neopakovalo.

20.03.2022 5 z 5

Chudí lidé Chudí lidé Božena Němcová

Jednoduchý příběh skromných lidí, typický pro Boženu Němcovou... klidné čtení, česká klasika, proč ne?

15.03.2022 3 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Začátek a konec příběhu byl fajn, ale střed a podivné mrhání životem mě bohužel nezaujalo. Byť je kniha psaná příjemně čtivě, asi bych jí znovu neotevřela...

13.03.2022

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Jako vždy skvělé, empatické, neuvěřitelně citlivě napsané, pan Hartl nezklame... děkuji za krásné čtení

12.02.2022 5 z 5

Krásná literatura, četla bych znovu a znovu..

29.01.2022 5 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Trochu mě překvapilo, jak málo procent tady v hodnocení kniha dostala, je to klasická Halina a mě se rozhodně četla dobře... oddechovka pro každého, která vás pobaví :)

19.12.2021 5 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Jako vždy skvělé čtení, které vás ujistí, že s vašimi problémy nejste sama..

14.12.2021 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Opět skvělý vypravěčský um, který je tomuto autorovi vlastní...a přitom je kniha napsaná tak jednoduchým jazykem. Je až dojemné, jak dospělý dokáže dětsky vyprávět a velmi ráda si přečtu další díl.

06.12.2021 5 z 5