Jana77 Jana77 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel je kniha, která vás naprosto odrovná. Od první stránky dokonale čtivé, slova v ní plynou tak lehce a uvěřitelně, až máte pocit, že jste její součástí. Postavy, popis krajiny, samotný příběh...To vše se vám zaryje pod kůži a po dočtení budete cítit smutek, jak těch 400 stran rychle uteklo. Doporučuji všem, bez rozdílu věku, či místa bydliště! Šikmý kostel je dokonalý.

20.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl, i tento vás chytne za srdce a vy budete s hlavními protagonisty prožívat jejich každodenní boj o přežití. Karin Lednická si udrží pozornost čtenářů do poslední stránky, až budete mít pocit, že jste samotnou součástí příběhu.

21.01.2021 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Dovolím si nesouhlasit s předchozím hodnocením, i když chápu, že každému se líbí něco jiného, proto je knižní svět tak krásný. Návrat do pekla jsem četla už dvakrát, pro samotný příběh i pro zvuk slov, který ve mě nechává. Naprosto všemu jsem uvěřila, neboť nic není jen náhoda, tyto příběhy se bohužel děly. Za mě vždy plný počet hvězd!

19.04.2022 5 z 5

Kdo čekal knihu ve stylu Šikmý kostel, nejspíš bude zklamaný, ale já tedy nejsem. Četba této knihy není lehkým čtením, spousta postav, spousta jmen a historických událostí, které vyústily v jednu velkou tragédii.
Za mě velké ano, Karin Lednická opět dokázala, že umí!

05.04.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Naprosto šílená kniha! Myslela jsem, že mám o holocaustu načteno téměř vše, ale nemohla jsem se víc mýlit. Popisy hrůz byly tak autentické, až mi bylo nevolno. Změna charakteru jedné z hlavních postav byla neuvěřitelná. Tato kniha rozhodně není pro slabé povahy.

10.06.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Stejně jako Manželé odvedle, jsem si celou dobu myslela, že vím a věděla jsem houby :) Vynikající konec!

15.02.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Dokonalý příběh, úchvatný konec. Někdo by mohl říct, že je to jak vystřižené z červené knihovny, ale to nesouhlasím. Ačkoliv jsem milovník krimi a thrillerů, tento výlet do minulosti, kdy láska byla opečovávaná a čest naprostá samozřejmost, mě neskonale bavil. Hvězd bych dala i šest, kdyby to bylo možné.

28.08.2017 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Naprosto upřímná, lidská sbírka povídek, které se dějí i nám. Žádné vraždy, podvody, násilí. Jen příběhy, které se čtou velmi lehce.

15.09.2018 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Tahle knížka je jedním slovem dokonalá. Na nic si nehraje, v příběhu nejsou zbytečné kličky, které odvádí vaši pozornost. Autorce se povedlo mě dokonale vcucnout do děje a nepustit, dokud jsem nedočetla do konce. Za mě zatím nejlepší kniha letošního roku.

02.03.2018 5 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Kniha má vše, co má mít kvalitní psychothriller. Staré tajemství, cit pro dramatičnost, nečekaný konec. Už autorčina Vdova byla skvělá, ale Dítě je ještě lepší.

30.10.2017 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Naprosto fenomenální a dokonalé. Dlouho jsem váhala, zda si ji přečíst, ale nakonec jsem se nechala nalákat všemi pochvalnými recenzemi. A nelituji jediné stránky, ta kniha je opravdu skvělá!

13.09.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Skvěle napsáno s nečekaným závěrem. Nenudila jsem se ani chvilku!

27.09.2019 5 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Skvělé! Tleskání, opravdu. Do poslední stránky jsem si nebyla jistá, dokonce i potom jsem váhala, jestli jsem to pochopila správně. Výborně napsáno, těším se na další knihu!

21.04.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Dojemný a smutný příběh. Autorka dokázala nemožné, napsat příběh o židech, který ještě napsán nebyl. Knížku jsem doslova hltala slovo po slově.

11.03.2019 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

To byla tedy jízda, to vám řeknu. Není to o židech, koncentračních táborech a smrti. I když, ta tam je taky. Ale je hlavně o pocitech těch, co zůstali, o pocitech Němců, kteří věřili a museli se vyrovnat s prohrou a zklamáním. O jejich míře viny a následném pokání.

21.11.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak jestliže její první kniha byla skvělá, tak k téhle nemám slov! Úžasná, luxusní, superlativy nešetřím, protože opravdu byla tak bravurně propracovaná! Dala bych klidně hvězd šest!

07.02.2017 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Výborně napsáno. Za mě žádná hluchá místa, správná dávka tajemství a napětí.

03.02.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Zpočátku přesně taková, jak jsem čekala. Ale v polovině knihy se to úplně zlomí a musíte se plné soustředit, aby vám neuniklo jediné slovo, jinak se ztratíte. Hodně psychologie, opravdu složitě popsané zákoutí lidské mysli a já vlastně ani nevím, jestli se mi líbila, nebo ne.

13.07.2020 3 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Krásný příběh. Žádná zbytečná slaďárna, jen příběh z druhé světové války, který zasahuje do současnosti.

10.02.2020 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Ačkoliv se nezařadí mezi autorčiny nejlepší knížky, Erskinová je mou srdcovkou. Její výlety do minulosti, které se prolnou s dnešním světem, jsou skvělé. Tahle novinka má na můj vkus trochu moc pomalý rozjezd a té duchařiny je tady trochu moc, ale opět se jí povedla. Smekám před její urputnosti, s jakou pátrá v minulosti a dokáže stvořit krásný, historický příběh.

23.07.2019 5 z 5