jana1941 jana1941 komentáře u knih

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Obě předchozí autorovy knihy byly skvělé, takže na tuhle jsem se dost těšila, ale jsem zklamaná. Celé to bylo takové nějaké zmatené a vlastně jsem chvílemi nechápala co se děje a asi to nevím do teď. O čem to bylo? Nevím.

04.07.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Skvělá kniha se skvělým příběhem, který hezky plyne a nejsou v něm zbytečně překombinované zápletky. Kniha se četla velmi dobře a je to jedna z těch, které se čtou na jeden nádech a pak je najednou konec.

28.06.2020 5 z 5

Rivalka Rivalka Charlotte Duckworth

Myslím, že je to dobrá kniha se silným příběhem. V průběhu se nic moc závratného neděje, až jsem si chvílemi říkala, o čem to ta kniha vlastně je, ale konec nabere na obrátkách a vše se objasní.

18.06.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Pohodové oddechové čtení, které člověka chytne a nepustí až do konce. Byla to moje první autorčina kniha a určitě si ráda přečtu další, až si zase budu chtít odpočinout od thrillerů.

12.06.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tohle mě bavilo. Od autorky jsem četla více knih a kromě Sedmilhářek, byly všechny takové nijaké, ale tahle mě chytla. Kniha je velmi čtivá a čte se sama. Rozhodně stojí za přečtení.

04.06.2020 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Nijak mě to bohužel nenadchlo ale ani nemůžu říct, že by to byla špatná kniha. Kniha je dobře napsaná a čtivá. Více mě asi bavil první příběh.

28.05.2020 3 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Kniha se četla dobře, šlo to samo. Ale za mě to byla místy malinko nuda, čekala jsem víc. Ale jinak to bylo příjemné oddechové čtení.

19.05.2020 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Tahle kniha byla jiná, než na jaké jsem od autorky zvyklá. Ze začátku mě to strašně štvalo a nemohla jsem se začíst, to se pak naštěstí zlomilo. Kniha je čtivá, téma zajímavé, přesto mi tam něco chybělo a musím říct, že tato kniha patří mezi autorčiny slabší.

18.05.2020 4 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Fajn kniha, která je čtivá. Místy to byla nuda, hlavně teda na začátku, ale pak to nabralo spád a četlo se samo.

09.05.2020 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Za mě to nebyla vůbec špatná kniha. Předtím jsem četla Spálená obloha od stejné autorky a ta mě nebavila, takže Vyvrhel byl ve srovnání jednoznačně lepší. Celkově mě kniha bavila a četla se dobře.

28.04.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Nočního ptáka jsem bohužel ještě nečetla, takže srovnání nemám. Dobré čtení se zajímavou zápletkou, konec mě překvapil.

15.04.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Fajn kniha, která se čte dobře a jde to rychle. Děj není zbytečně složitý a překombinovaný a to mi vyhovovalo. Konec překvapivý. Prostě fajn odpočinkové čtení.

03.04.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Asi budu mít nějaký problém se severskými detektivkami a thrillery. Téma skvělé, ale celé je to napsané tak nějak kostrbatě, že jsem se dokázala začíst až někdy ve druhé polovině knihy ....

23.03.2020 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Nevím, jestli jsem já byla ve špatném rozpoložení, když jsem knihu četla, ale moc mě to nebavilo a místy jsem se musela do čtení nutit. Nebavily mě popisy zbraní a střeleckého vybavení a celé to bylo občas zdlouhavé. Nějak mě to bohužel nenadchlo, ač nevím přesně proč. Celé to trochu zachránila poslední část, kde jsem byla zvědavá, jak to dopadne a čtení mě začalo bavit.

25.02.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Dle mého názoru byla předchozí kniha lepší, ale to neznamená, že tahle je špatná. Určitě patří mezi ty TOP knihy. Skvěle se čte a je napínavá až do konce, jen už to na mě bylo chvílema moc vědecké.

13.02.2020 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Začátek nic moc, ale pak se to rozjelo. Myslím, ze je to celkem fajn kniha. Konec byl překvapivý.

08.02.2020 4 z 5

Pod vodou Pod vodou James Marrison

Klasická detektivka, pár zajímavých zvratů a samozřejmě nechybí napětí až do konce. Kniha se čte dobře a autorův styl mi sedl.

31.01.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak tohle mě hodně bavilo a dost pobavilo. Podle mě asi nejlepší autorčina kniha. Skvěle napsáno a přečteno jedním dechem. Jen konec byl takový nijaký, ale i tak to celkově bylo moc fajn oddechové a vtipné čtení, které vlastně vtipné není :)

25.01.2020 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Ze začátku strašná nuda. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Kniha mě začala trochu bavit až někdy po straně 200, ale i tak pořád nic moc, až pak před koncem to bylo zajímavé. Knihu bych nezařadila mezi špatné, ale moc mě neoslovila, je psaná zvláštně a zbytečně zdlouhavě.

22.01.2020 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Tak tohle je kniha přesně podle mých představ. Velmi čtivá. Napínavá až do konce. Tahle kniha je z těch, které člověka chytnou a nutí číst dál a dál, aniž by se člověk musel nutit, jako tomu je u některých jiných knih. Takhle si představuji thriller.

12.01.2020 5 z 5