Pod vodou

Tak jako díla Agathy Christie či populární televizní seriál Vraždy v Midsomeru ukazuje i strhující románový debut Jamese Marrisona odvrácenou stranu zdánlivé idyly anglické venkovské komunity, ve které vládne nedůvěra a strach a nic není tak, jak se na první pohled zdá. Když je detektiv Guillermo Downes povolán do malebné anglické vesnice, aby vyšetřil brutální vraždu Franka Hursta, okamžitě se mu vybaví jiné mrtvé tělo: před lety vyšetřoval na stejném místě tragickou smrt Hurstovy manželky. Hurst byl navíc v minulosti rovněž jedním z podezřelých v případu zmizení dvou místních školaček, který zůstal neobjasněn. Vrhne mužova smrt na předchozí kauzy nové světlo a bude Downes konečně schopen splnit svůj někdejší slib, že únosce dívek dopadne? Neodbytné vzpomínky na dávné trýznivé události z detektivova vlastního života jen posilují temnou atmosféru příběhu, který nekompromisně míří ke svému mrazivému vyústění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311860/pod-vodou-kQm-311860.jpg 4.261
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Paseka

The Drowning Ground (2015)

Kniha Pod vodou

Anika27

Celkem příjemné překvapení. Jen ta minulost detektiva je mi záhadou - k čemu tak složitá biografie, když se pak nevyužije? Nebo bude celá série knih?

lucyq

Napinavè

ZuK1

Klasická detektivka z anglického venkova, líbila se mi a dobře se mi četla.

muchomurka
21.10.2018

Nalákalo mě to přirovnání k Agathě Christie, ale byla jsem zklamaná. Styl vyprávění byl kostrbatý, postavy zvláštní, nesympatické, vůbec jsem se nemohla začíst. Ani jsem nebyla napnutá, kdo je vrah. Dočetla jsem s vypětím sil, tato kniha ve mně nezanechala žádné hlubší dojmy, teďka zpětně už si ji vybavuji jenom matně.

Allena24
19.04.2018

Naprosto souhlasím s hodnocením - konicekbily .

ArwenAragorn
11.03.2018

Nevím, proč jsem čekala, že detektivka bude nudná a zdlouhavá. Naopak! Byla čtivá a napínavá. Pět * si určitě zaslouží.

pollyanna
22.01.2018

Detektivka mi až tak klasicky „agátovská“ nepřišla, začátek snad ano, ale ten temný konec už se vydal jiným směrem. Přesto je tohle jedna z těch lepších knih daného žánru, na které jsem za dlouhou dobu narazila... Vraždy v Midsomeru neznám, takže tenhle inspirační proud mi unikl.

eiramka
20.09.2017

Mám se vždycky trochu na pozoru, když někdo přirovnává knihu s Agathou Christie, protože ve většině případů to porovnání hodně kulhá, tentokrát ale je skoro na místě. Detektiv Downes je zajímavý typ, který do typické anglické vesnice (nebo spíš do typické anglické vesnice, tak jak si ji čtenáři Christie představují) tak úplně nezapadá - autor má zcela určitě mnoho možností, jak tuto jeho jinakost a zajímavost využít v dalších dílech - pokud budou a já doufám, že ano. Jeho parťákem se stává Graves, sympatický mladík a na rozdíl od mnoha jiných dvojic to nevypadá na Sherlocka a Watsona, ale na dva rovnocené hráče. Příběh je rozehráván postupně, gradován do překvapivého rozuzlení, nudit se nebudete a umírat hrůzou taky ne - to je přesně to, co od dobré anglické detektivky čekám.