jana1874 jana1874 komentáře u knih

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

4,8
Naše pohledy zůstaly zaklesnuté do sebe a v jeho očích byla otázka, ale ne taková, na jakou bych dokázala odpovědět. Dech se mi zasekl v hrudi.
,,Je to trapné, viď?" ozval se.
,,Co jako?" Můj hlas zněl až příliš udýchaně.
,,Ty chvíle, kdy se přestáváme nenávidět."
Jsem moc ráda, že jsem to s knihou nevzdala, a vytrvala těch několik stránek, kdy mě to nevtáhlo do děje, protože potom? To bylo skvělé.

Vol slova moudře, dokonce i slova, která si myslíš, protože se stanou semínky a ze semen vyklíčí budoucnost.

Sice mi pár detailů úplně nesedělo, ale přesto je to povedená fantasy, jsem zvědavá, jaký bude druhý díl, protože je jasné, že kvůli některým událostem tady, to budou mít některé postavy těžké.

Řetěz, který jsme oba proklínali, dokázal nemožné: přiměl nás vidět svět očima toho druhého. Na to jsme teď museli zapomenout, jenže nám to nešlo. Možná to nepůjde nikdy, možná náš už vždycky bude pronásledovat vzpomínka na toho druhého.

Kazi i Jase jsem velmi oblíbila, oba dva jsou hrdinové s osobností, hezky vykreslenou minulostí díky které jsou takoví, jací jsou a přesto se během děje oba trochu mění. Vyrůstali odlišně, a přitom si byli tak podobní. Ačkoliv by to nikdy nehádali, nečekaně se mezi nimi zrodilo něco, co ani jeden nečekal.

Je možné žít zároveň dva životy? Sloužit odlišným cílům, které se jednou musí střetnout? Splétat jednou rukou lži a rozplétat je druhou?

Moc se mi líbily básničky, které se v knize objevily

28.11.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

„Jasně jasně.“ Bylo vidět, že jí to šrotuje. „Kolik že vás po tom hřišti běhá?“ zeptala se najednou. Mělo by mi být jasný, že o naší hře nemá vůbec páru, ale stejně bylo vtipný, jak se zeptala. Jako kdybychom byli parta volů, co se honí za míčem. Měl jsem tendence se smát.
Od autorky je to má první kniha a byla jsem na ní moc zvědavá.
Nejdřív chci zmínit tu obálku, protože ta je nádherná. A líbí se mi ještě víc i kvůli tomu, že odpovídá ději, což se nedá říct o všech obálkách.

Do knihy jsem se začetla po pár stránkách a až do konce mě nepustila. Přerušit čtení a jít spát, když jsem si chtěla číst, co bude dál, mě stálo nějaké to přemlouvání sebe samé.

Střídají se tu pohledy, jak Lily, tak Alexe, což mám ráda, když to tak je.

Ben byl blb, to jeho chování. Musím říct, že to Lily vydržela dlouho, ale chápala jsem její pocity. Byli spolu už nějakou dobu, zezačátku ho omlouvala, že změnil práci, a tak nemá moc čas, jenže pak změnil i chování k ní a celkově, ale ona doufala, že to je jen přechodné období a pak se její Ben, do kterého se zamilovala, zase vrátí. Upřímně jsem čekala, co ten chlap udělá, že díky tomu její pohár trpělivosti a tolerance s ním přeteče

Do děje je tu zasazen i jeden zdravotní problém, který mě upřímně přiměl se nad ním víc zamyslet, jaké to musí být, jelikož nad tím člověk jinak asi nepřemýšlí, bereme to jako něco samozřejmého. Ale tohle trochu přiměje se nad tím zamyslet a být vděčný.

Sesterský vztah Mary a Lily byl úžasný. Bylo z obou vidět, jak tu druhou mají rády. A to, co Mary udělala s pokojem své sestry? Nádherný nápad.

Celý tým jsem si oblíbila, od hráčů až po trenéra. Moc hezky se chovali k Lily, jako ke členovi týmu. Některé to jejich dovádění, pošťuchování – živě jsem si to uměla představit.

Co se týče hlavních postav, tak Alexe i Lily jsem si oblíbila. Často mě jeden z nich něčím překvapil, pobavil - kniha se mi moc líbila a můžu ji doporučit

22.11.2023 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

4,5
Na začátku každé kapitoly je úryvek z nějakého dopisy, který Eloise během let napsala. Tyto úryvky se k jednotlivým kapitolám svým obsahem hodí.
Líbily se mi všechny postavy. Eloise už jsme trochu poznali v předcházejících dílech o jejích sourozencích. Zde ji situace, ze které byla zoufalá, donutila k činu, který by v té době byl považován za skandální, ale rozhodla se vzít svůj život do vlastních rukou a jednat. Phillip byl botanik a kdyby jeho starší bratr nezemřel, tak by byl vědcem a ne šlechticem. Mrzelo mě, co si zažil se svou první ženou, ale někdy jeho chování – nevím na jednu stranu bylo pochopitelné a na druhou stranu se mohl trochu víc snažit. Naštěstí pak na to přišel, i když k tomu poznání došel kvůli ošklivému incidentu. Dvojčata byla skvělá, dvě děti, které toužily po troše pozornosti a když ji nezískaly, snažily se o ni přes všemožné lumpárny, které zkoušely na všechny okolo, ale pak narazily, jelikož v Eloise našly silného soupeře.
Bylo příjemné, že pro změnu se děj odehrál na venkově, a ne v Londýně a na společenských událostech.

20.11.2023 4 z 5

Věčný slib lásky Věčný slib lásky Janette Oke

Druhý díl série Láska přichází po špičkách. Na tuhle sérii jsem narazila náhodou a ze zvědavosti jsem si ji přečetla, jelikož téma osidlování na Divokém západě se mi celkem líbí. Podle toho co psala autorka tak si myslela, že první díl bude samostatný, ale čtenáři ji přemlouvali k pokračování, jelikož si postavy oblíbili.

První díl vyprávěl děj asi jednoho roku, a druhý díl v 194 stránkách popisoval přibližně 13 let rodiny Davisových a jejich komunity Rodinka se rozrůstala, některé děti vylétli z hnízda, aby si založili vlastní domácnosti, všichni lidé z oblasti se podíleli na tom, aby jejich komunita prosperovala, osamostatnila se. Je tu často zmíněn Bůh a modlitby (což v té doby tak bylo).

Musel to být náročný život. Lidé žili ze své úrody, pokud bylo špatné počasí, tak byla malá úroda a oni neměli, jak se uživit. Dost často i bez nějakého lékaře, který by byl v okolí a mohl kdykoliv přijet a pomoct. Máme hodně věcí o dost snazší - teplá voda teče z kohoutku, pro potraviny stačí jít do krámu,...

Tahle série by snad měla být i zfilmovaná, jen první díl se jmenuje trochu jinak než kniha a to jest Láska přichází zvolna.

První díl se mi líbil o něco víc, ještě uvidím, zda si přečtu i ostatní díly série

18.11.2023 3 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Při vybírání jsem si nečetla anotaci, vybrala jsem si knihu díky tomu názvu.

Začetla jsem se asi po třetiny knihy. Královna se chovala neobvykle vzhledem k jejímu postavení, ale líbila se mi, stejně tak princezna a její pes. K princovi mi chvíli trvalo, než jsem si našla cestu kvůli jeho počáteční podezíravosti a chování, ale později se ukázalo, že k němu měl důvod, když jsme zjistili detaily minulosti jeho rodiny.

V knize je hodně popisu - jídla, vánočních dekorací, vánočních tradic, mně se nejvíc líbily popisy krajiny (měla jsem pocit, jako bych to viděla před očima).

Líbilo se mi nečekané překvapení, které královská rodina udělala na konci, to bylo moc milé zakončení, úplně pohádkové.

Je to příběh podobný filmům od Hallmarku, ale v tomhle počasí, kdy stále prší, mi tahle pohádková vánoční kniha sedla, přestože děj je předvídatelný, ale je to oddechové čtení a na tohle období ideální

18.11.2023 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

4,5
Tenhle díl se trochu liší, jelikož oproti minulým dílům známe nejenom člena Bridgertonovic rodiny, ale i druhou hlavní postavu. V tomto případě je to Penelope Featheringtonová, která se také objevila už v minulých dílech.

Colin je velmi oblíbený, okouzlující se svým úsměvem a vyřídilkou, málokdy mu dojde řeč. Líbila se mi ta jeho neustálá chuť k jídlu, i jak to o něm valná většina věděla a jednala dle toho Na všechny kolem působí jako někdo, kdo nemá vůbec žádné starosti. Ale je tomu opravdu tak?

Oproti němu Penelope je ve společnosti skoro neviditelná, nikdo si ji moc nevšímá, ani vlastní rodina. Jelikož přesáhla určitý věk, je z ní oficiálně stará panna. Avšak ve společnosti lidí, která má ráda a cítí se s nimi dobře, je úplně jiná. V tomhle Penelope úplně chápu, jelikož to mám podobně.

Ti dva se znají už velmi dlouho, zatímco Penelope miluje Colina už od začátku jejich seznámení, Colin ji bere jen jako nejlepší kamarádku své mladší sestry. Ale po několika jejich setkání se něco změní a Colin na ni začíná pohlížet jinak.

Tahle dvojice se mi líbí, některé jejich rozhovory, pár trapasů – u knihy jsem se často usmívala díky tomu. Naopak Penelopina rodina – divím se, že z nich už dávno nezblbla. V tomhle díle jsem si ještě víc oblíbila lady Danburyovou.

Je tu hezky vidět, že v každém z nás se může skrývat víc, než je na první pohled patrné.

14.11.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

,,Buď moje a staň se mojí královnou." Odmlčí se a přejede mi jazykem po dolním rtu. ,,Vzdoruj a zůstaneš pěšákem. "

Na začátku jsem měla při čtení trochu problém, knihy tohohle typu moc nečtu, tak mi chvíli trvalo si zvyknout na drsnější chování hlavního hrdiny Ale chtěla si ji přečíst, když o ní každý mluvil. A jakmile se to rozjelo?

To byla naprostá bomba, nemám slov, jsem ze Zvrhlého krále úplně mimo. Chytlo mě to, měla jsem chuť pořád číst a zjistit, jak se to bude vyvíjet dál. Jaké budou odpovědi na mé otázky, z nichž mi v hlavě nejvíc vyskakovaly - Proč si vybral právě ji? Netají před Elsou její rodiče něco? - zda se u toho potvrdí mé domněnky nebo budou úplně jiné.

A ten konec? To snad ne. Nutně potřebuji pokračování

12.11.2023 5 z 5

Jak odradit vévodu Jak odradit vévodu Alexa Aston

Miles byl jako dítě nespravedlivě nařčen z něčeho, co neudělal a vyhnán pryč. O pár let později jeho otec a nečekaně i starší bratr umírají a z něj se stává vévoda z Winslow. Po tolika letech, kdy byl pryč, se musí vrátit a převzít titul. Jako druhorozený syn s něčím takovým nikdy nepočítal, a díky tomu se mu mění celý život. Musí se naučit všechno, co je třeba znát k tomu, aby byl dobrým vévodou. A stane se ještě něco s čím nepočítal, doma potká ji, správcovu dceru Emery, která se stará o chod jeho domova a která se mu velmi rychle zalíbí, jenže je dělí rozdíly společenského postavení...

Když jsem si knihu vybírala, myslela jsem, jaká to bude romantika a přitom takový drsný začátek, který dost překvapil. Hrozné jednání Milesovy rodiny, mrzí mě, co si musel prožít.

Přišlo mi trochu zvláštní, že někteří z jeho nových přátel zažili něco podobného od stejné osoby jako on

U téhle knihy přiznávám, že jsem trochu asi čekala něco jiného. Ne že by se kniha špatně četla, to ne. Postavy byly sympatické, oba dva hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Ale z tohohle období už jsem četla knihy, které se mi líbily ještě víc. Na druhou stranu jako oddechové čtení to bylo fajn

10.11.2023 3 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

,,Tetování může být oknem do duše... nebo naopak maskou, pod níž se duše ukrývá. "
Tuhle sérii je lepší číst popořadě a nepřeskakovat. Vystupují tu postavy, které poznáme v prvním díle. Děj se odhadem odehrává pár měsíců po Lilianě, je vyprávěn Malvínou, a na začátku se tu řeší ještě to, co se stalo Lilce na konci knihy. Moc se mi líbí, že jsou to příběhy točící se kolem tetovacího salonu a oblíbila jsem si všechny postavy, přičemž všichni mají něco za sebou a postupně máme možnost dozvědět se jejich příběh.

Arek a Malvína - už v Lilianě bylo jasné, že je to k sobě táhne, ale bránili se tomu, oba z různých důvodů. Malvína se v prvním díle představila jako silná nezávislá žena, která Lilce nabídla pomoc, přestože ji vůbec neznala. Arek, ten je tajemný od začátku. Vysoký chlap s tělem potetovaným různými vzory s klidnou povahou. Ten, kdo usměrnuje své dva spolupracovníky A přesto, v souvislosti s oběma bylo pár náznaků, že i jim se někdy něco stalo, něco, co je velmi ovlivňuje dodnes. A právě tady postupně, krok za krokem, to s velkou odvahou odhalují...

Je to příběh, který chytne za srdce. Během čtení jsem hádala, co se jim mohlo stát, a čekala, až se to dozvím. A ne, něco jsem neuhodla. Číst to bylo těžké, protože si uvědomuju, že se tyhle věci opravdu dějí.

Malvína měla čas od času myšlenky, které se hodně opakovaly, jenže s její zkušeností, no je to asi normální - mít určitě pochybnosti a je jasné, že tyhle pochybnosti nezmizí přes noc. Ale i tak, její důvod k jednomu rozhodnutí, které udělala - to nebylo potřeba, mohla říct ne a na tu osobu se vykašlat, nic jí/jemu nedlužila.

Ke konci tu bylo jedno nečekané odhalení, o kterém se asi dozvím víc v posledním díle, který si plánuju brzy přečíst.

Mrzí mě ten konec, přišel mi divný,  takový useknutý, jakoby si autorky už řekla, že to chce ukončit a všechno pak dala do pár stránek, přitom by bylo lepší to trochu víc rozepsat

06.11.2023 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Prvních 100 stránek se pro mě trochu vleklo, kromě jednoho odhalení (které jsem vůbec nečekala) a jedné záležitosti týkající se Aylina původu se tam toho moc nedělo, hodně činností a myšlenek hrdinky se opakovalo.

Po téhle první 1/3 to začalo být zajímavé a děj se vic rozjej. Kniha je stejně jako první díl hodně čtivá, a jak nemá moc stránek, tak je přečtená opravdu rychle. Bylo tu objasněno i pár dalších schopností, které jednotlivé smečky mají, to se mi moc líbilo.

Za mě vítaný plus je, že tady byly milostné scény popsány lépe než v prvním díle a vyhnuli se tu nějakým výrazům, které byly v jedničce

A ten konec ? To snad ne, budu s napětím očekávat pokračování a doufám, že bude brzy

01.11.2023 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Moc se mi líbilo hašteření mezi hlavními hrdiny. Přestože ani jeden nechtěl mít rád toho druhého, tak jejich vzájemná přitažlivost, podobné zájmy a názory, pochopení pro toho druhého udělali své.
A Anthonyho sourozenci jsou úžasní, neváhají si dělat naschvály, soupeřit spolu, ale když jde do tuhého, tak se za ty ostatní postaví, pomůžou.

31.10.2023 5 z 5

Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Lynette Noni

To, že vyjdou 3 kapitoly k Ranhojičce a že budou k dostání na Humbookfestu, jsem se dozvěděla na poslední chvíli, a hned jsem začala zjišťovat, zda půjdou sehnat i jinde. Naštěstí ano, protože nevím, co bych dělala, kdyby ne

Sérii miluju , tenhle rok ji řadím k tomu nejlepšímu, co jsem četla a možnost se vrátit k našim hrdinům a strávit s nimi ještě chvíli byla báječná Klidně těch kapitol mohlo být ještě trochu víc. Umím si představit nějaké další kapitoly, které bych ráda četla ještě z jiného pohledu - z pohledu některého z těch, kteří dostali prostor zde

Jsou tu tři kapitoly, každá je vyprávěna jinou postavou - nějakou mužskou postavou z Ranhojičky - a každá kapitola se vztahuje k jednomu dílu.

Z těch třech se mi asi nejvíc líbila ta poslední kapitola ta byla úžasná

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Nenáročné, oddechové čtení, u kterého se člověk několikrát pobaví.

Moc milé postavy, kromě té záporné, kterou nebudu zmiňovat, ale každý, kdo to četl nebo bude číst, by danou osobu uhodl

Je zajímavé, že kniha je vyprávěna z pohledu hrdiny a ne hrdinky nebo oběma, to se moc často nestává.

Líbilo se mi, že v příběhu je zmíněno několik filmů, a k ději se to úžasné hodí.

Easy? Easy? Tammara Webber

Kniha je napsaná moc hezky, řeší se v ní i závažnější témata, jako je znásilnění, obtěžování... Například reakce kamarádky hlavní hrdinky - to jak se zachovala, když se jí svěřila s tím, co se stalo, byla úžasná. Takhle by to mělo být.

Je škoda, že druhá kniha, která je napsaná z pohledu Lucase u nás nevyšla.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Ach, tuhle knihu jsem četla už asi po třetí od chvíle, co u nás vyšla. Od CoHo patří k mým nejoblíbenějším.

Jako snad u každé knihy nás i tady autorka protáhne silným příběhem, při jehož čtení jsem zažívala spoustu emocí. Líbí se mi, že ve svých knihách řeší i vážnější témata.

Zde je hlavním tématem hluchota. Bylo zajímavé o tom číst. Myslím, že autorka vystihla chování lidí k lidem, kteří jsou neslyšící. Při čtení si člověk uvědomí, že hodně věcí, které bereme jako samozřejmost samozřejmostí není.

Ten nápad udělat k téhle knize i písničky je dokonalý. Možnost si poslechnout každou píseň, kterou Sydney a Ridge složí, je úžasná

Obálka - je škoda, že knihu mám doma už pár let, protože obálka, kterou má druhé vydání je hezčí

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Četlo se to dobře (hlavně po 1/3 se příběh víc rozjel), ale i tak tady bylo pár drobností, které mi úplně nesedly.

Postavy byly z úplně jiných kruhů, ale našli v tom druhém svou spřízněnou duši Leo chtěl splnit všechna očekávání, která na něj byla kladena, nechtěl nikoho zklamat ani mu ublížit. Ale přeci ten, kdo pak se svými činy musí žít, jsme my sami. A proto je třeba se chovat ke všem fér, a to včetně sebe sama.

Bavil mě Leův bratranec a ty jeho řeči. Během příběhu byl velký obrat v jeho chování, a bylo mi líto důvodu, který ho k této změně přiměl. Jeho slova k Leovi na konci byla velmi upřímná a pravdivá

V knize se střídají úhly pohledu hlavní hrdinky a hrdiny.

Je to taková romantická jednohubka, nad kterou nemusíte moc přemýšlet, což se někdy hodí.

Čistě můj dojem - Od autorky je to má třetí kniha, a možná se mi jen povedlo se trefit, ale měla jsem trochu dojem, že to čtu už potřetí Aristokrat měl podobné schéma jako ty dvě minulé, co jsem četla - poznají se a zamilují do sebe, stráví chvíli spolu, ale z nějakého důvodu se musí rozloučit, za pár let se potkají znovu, a stále se mají rádi.... ta podobnost byla zarážející. Ale knihu mám zařazenou ve Výzvě A-Z, kde splňuje název knihy začínající na písmeno A , tak jsem nečetla anotaci, než jsem ji začala číst, jinak by to bylo jasné, jelikož v anotaci knihy je toho prozrazeno hodně

31.10.2023 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhý díl s Erikou Fosterovou

Další pěkná detektivka od Bryndzy. V této nám vraha prozradil brzy sám, takže se čtou i vrahovy myšlenek, důvody kvůli kterým se rozhodl zabíjet, jeho příprava na vraždu... I když jsem znala vraha, tak i tak to knize neubralo na napínavosti, jaká má u krimi být Navíc kniha si zachová ještě jiná tajemství, která jsou třeba odhalit.

Na začátku vyšetřování se detektivové dostanou do slepé uličky, ale postupně odhalují další stopy. Erika věří svému instinktu, a vede vyšetřování tím směrem, i když se stane, že díky tomu musí vedení oponovat, protože ti mají dojem, že motivem bylo něco jiného.

Je nefér, když osobní antipatie ovlivňují i práci, zvlášť když je to mezi nadřízeným a podřízeným.

Líbí se mi, že každou knihu, kterou jsem od Bryndzy zatím četla, pojal trochu jinak (např. někdy vraha představí sám, někdy tápu do konce a tak), až na jednu věc - často se jeho hlavní vyšetřovatelky dostanou do blízkého kontaktu s vrahem a mají na mále

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

První část knihy se podobá Popelce. Sophie je nemanželská dcera hraběte, který se později znovu ožení. Tím Sophii získá macechu a dvě nevlastní sestry. Snila o tom, že se budou mít rádi, ale bohužel její sny se nesplnily. Po smrti hraběte je se Sophií zacházeno hůř než se služkou.
Jednou večer se jí podaří dostat na maškarní bál, kde ji nikdo nepozná a ona se seznámí s Benedictem. Okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra, ale s úderem půlnoci se musí Sophií vytratit.
Když její macecha zjistí, kde večer byla, vyhodí ji a od teď je to všechno na Sophií.

Ve druhé části se náhodou potkají znovu, Benedict zachrání Sophií ve velmi nepříjemné situaci.
A jak se to vyvine dál? Pozná v ní tajemnou krásku se kterou se seznámil na maškarním bále nebo ne? Co udělá Sophie?

Autorka píše moc pěkně, mám ráda tohle období.

Sophie si nejde neoblíbit, je moc milá, se svým se osudem se popasovala, jak nejlépe mohla, přestože ji v určitém směru dost ovlivnil, čemuž se nejde divit. Zná svou cenu, má své zásady. A tady mi trochu vadilo na Benedictovi, že to nepochopil. On vyrostl úplně jinak než Sophie - v milující rodině s bezpečným zázemím, a jelikož ví, jaká je společnost a co se vše může stát, mohl pochopit její rozhodnutí a smířit se s tím a ne na ni dál tlačit a naléhat. Naštěstí později to napravil a u mě si to vylepšil

Miluji sourozence Bridgertonovic, jsou úžasní, každý je jedinečný, neváhají si ostatní dobírat, ale přesto jsou si oporou a milují se

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

První kniha od autorky, kterou jsem četla a musím říct, že jsem mile překvapená

Rhys a Bridget jsou dvojka. Jejich první setkání bylo pro Bridget pěkné do chvíle, než Rhys otevřel pusu, a začal ji hned rozkazovat Odtud začínají slovní přestřelky, dohadování, vtipné odpovědi. Tihle dva mě bavili

Obě postavy byly skvělé, jejich povahy uvěřitelně vykreslené, s minulostí která je doteď ovlivňuje a se kterou se postupně navzájem svěřují.

Jak je na začátku knihy napsáno, je to příběh, který se odehrává v průběhu 4 let a má několik časových skoků. I tak jsem necítila žádný zmatek, protože o jak dlouhý časový úsek od kapitol se třeba jedná bylo napsáno v textu, případně i v krátkosti popsáno, co se v té době stalo. Romantika a milostné scény jsou spíš až v druhé části knihy.

Trochu jsem čekala nějaké překvapení ohledně jedné postavy a Rhyse už od jejich setkání, ale tu třetí postavu, která s nimi souvisela ? Ta mě teda nenapadla

Kniha se dá číst, i když jste nečetli první díl, což je můj případ. Má žlutou obálku a tak ji mám zařazenou ve výzvě, ale postupně si asi přečtu i ty ostatní díly

23.10.2023 5 z 5

Někdo jako my Někdo jako my Estelle Maskame

Moc hezké zakončení série, jediné co, tak mohlo být pár stránek navíc, i třeba ve formě epilogu, abysme věděli, jak to dopadlo

18.08.2023 5 z 5