jana1874 jana1874 komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

„Kolik dívek musí zmizet, než si toho někdo všimne?“

Moje první setkání s autorkou a její sérií, takže jsem poznávala nejen případ, ale i detektiva Josie Quinnovou.

Případ, který se v prvním díle vyšetřuje je hodně popsán v anotaci (kterou jsem nečetla, takže nic nebylo vyzrazeno ), při čtení jsem přemítala a čekala, až se dozvím víc, nejen o případu, ale i o detektivovi – Proč ji suspendovali? Co se jí stalo, když byla malá? A spoustu dalšího. A většina byla postupně odhalena.

Přišlo mi, že od půlky se s různými odhaleními snad roztrhl pytel, jelikož  jich bylo hodně. Pak i když už čtenář věděl, kdo je za tím, tak detektivové posledních několik stránek potřebovali na to, aby vše mohli dotáhnout do konce, a stejně se našlo ještě pár nečekaných odhalení či některé drobnosti byly ještě dovysvětleny.

Kniha je čtivá, má krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál, až se dostanete na konec. Co mě zarazilo, byly určité kapitoly týkající se jisté osoby a Josiin velitel. Jeho chování na začátku a na konci bylo odlišné – byla to předtím jen přetvářka nebo opravdové a pak prozřel a změnil chování?

Ale líbilo se mi to a zařazuji si autorku na seznam a postupně bych si chtěla přečíst všechny její knihy

30.01.2024

Lov Lov Elle Kennedy

4,5

„Očekávání a realita jsou dvě naprosto rozdílné věci. A pravda je obvykle někde uprostřed.“

Oba dva hlavní hrdinové se už objevili v předchozí sérii Off-Campus, takže kdo to četl, tak ví, o koho jde. Summer přechází na jinou školu, jelikož na předchozí se stal jistý indicent, kvůli kterému musela odejít a hledá bydlení. Její bratr Dean ji pomůže a domluví, že může bydlet s jeho bývalými spoluhráči, kteří čirou náhodou shání čtvrtého spolubydlícího. Jenže jeden z nich je Colin, do kterého se Summer zakoukala už v díle, který byl o jejím bratrovi, kde ho potkala poprvé. Ti dva jsou úplně odlišní. Summer je veselá, společenská, přitahuje pozornost kam přijde a Colin je spíš tichý typ, co nemá rád být středem pozornost, pokud není zrovna na ledě a navrhuje videohry. Ale jak se říka - „Protiklady se přitahují“ a v tomhle případě to platí.

Kniha se četla opravdu dobře, s touhle autorkou mám dobré zkušenosti, její knihy se mi líbí. Summer mi byla sympatičtější, než Colin. U něj mi dávala trochu zabrat ta jeho nerozhodnost a z ní vyplývající chování, ale měl i světlé okamžiky, kterých s dalšími stránkami přibývalo.

Už teď se těším na další díl, který bude o Brenně, kterou jsem si tady oblíbila

29.01.2024 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

„Nikdy nenajdeš sebe sama, když se předtím ztratíš v někom jiném.“

Minulý rok jsem si řekla, že bych si postupně chtěla přečíst knihy od CoHo, hlavně ty, které jsem ještě nečetla, přestože vyšly už před nějakou dobou. A tahle je jedna z nich.

Hned na začátku jsem zjistila, co Fallon prožila a s čím se musí vyrovnat. Setkání Fallon a Bena bylo snad osudové, oběma je 18 let, ale Fallon se za pár hodin stěhuje do New Yorku, což je od Bena hodně daleko a i bez toho ani jeden není připraven na vztah. Přestože se znají jen pár hodin, tak představa, že by se už nikdy neviděli je bolestná a uzavřou dohodu – budou se přesně na den, tedy 9. listopadu, scházet na domluveném místě v určitý čas, ale po zbytek roku nebudou spolu nijak v kontaktu. A takhle to budou dělat 5 let, dokud jim nebude 23. Během té doby budou žít, poznávat sami sebe, získávat zkušenosti, ona zkoušet pokračovat v herectví a on bude psát knihu inspirovanou jejich příběhem a budou doufat, že to pro ně nakonec skončí happy endem.

Jak už je CoHo zvykem, tak mě to okamžitě vtáhlo do děje. Upřímně po letmém přečtení anotace jsem měla teorie o některých věcech, ale sekla jsem . Moc se mi líbila maminka Fallon, to jak ji podporovala, chovala se, ale i to, co v jeden okamžik řekla, s jejím otcem to bylo horší, jejich vztah na začátku za moc nestál. Fallon jsem v hodně věcech chápala, rozuměla jejímu chování, Ben byl zlatíčko, to jak se díval pod povrch, i když po chvíli bylo znát, že i jeho něco trápí, že něco skrývá. A pak začalo poznávání jejich příběhu Čte se vlastně jen o jednom dni v roce, 9.11., kdy se setkávají, vyprávějí si, co zažili a pak se musejí i různě vypořádávat s některými událostmi (na konci mě trochu zaskočilo, že se čekalo zas na 9.listopadu, než se to vyjasnilo, rok se trápit, minimálně aspoň dodrželi dohodu, co se týče doby trvání, ale teda )

Bylo to úžasné čtení, plno emocí jsem u toho zažívala -

24.01.2024 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

3,8
Je to už pár let, co jsem tuhle sérii četla, a řekla jsem si, že by to chtělo #rereading. Je to asi série spíš pro mladší, než jsem já, ale i tak se mi to líbilo

V tomhle díle je spoustu věcí, které čtenář musí poznat, jako to už u prvních dílu bývá, což může zapříčinit, že některé části v knize nejsou úplně záživné, jak se všechno různě popisuje, nicméně pro celý děj jsou tyto části důležité. Ale plus je, že děj začíná hned první stránkou, a tyhle informace se člověk dozvídá postupně, takže jsem neměla pocit, že by těch informací bylo najednou moc

Rose má složitou osobnost, na jednu stranu se chová na svůj věk, ale na druhou některé věci bere mnohem vážněji, než někteří mnohem starší. Ale mě se líbí, umí se omluvit, když udělá chybu, je spontánní, impulsivní a spoustu dalšího.

Líbí se mi obě romantické linky, které se tu objevily.

21.01.2024 4 z 5

Hraj & předstírej Hraj & předstírej Nena Tramountani

„Tak těsně spjato je mé srdce s tvým, že vlastně je jen srdcem jediným.“

Přiznávám, že jsem tady nečetla anotaci, knihu jsem měla na seznamu, protože jsem četla předchozí dva díly a chtěla jsem sérii dočíst, znát příběh Briony. Při přípravě obrázků na příspěvek jsem zjistila, že je dobře, že jsem anotaci nečetla. Dle mého toho o ději prozrazuje až moc.

Myslím, že tuhle sérii je lepší číst popořadě, minimálně tento díl číst až po Poznej & důvěřuj, jelikož tam se stalo pár věcí, na které navazuje děj tady. Kniha je vyprávěna z pohledu obou hlavních hrdinů a objevují se tady i postavy z minulých dílů.

Briony a Sebastian spolu hrají v divadelní hře jedny z hlavních rolí. Chemie mezi nimi, souznění – to vše se projeví skoro hned na začátku, přestože v tu chvíli se pořádně neznají, naopak jejich poslední setkání nedopadlo nejlépe. Při přípravě na role a zkoušení se ale postupně sbližují. Je tu několik replik z jejich nadcházejícího představení Snu noci svatojánské.

Oba trpí problémy, které velmi ovlivňují jejich život a přesto se to snaží před ostatními skrývat. Jsou si velmi podobní ve svém jednání. Je tu znát Brionin posun, jak se s tím vypořádává, přiznává postupně, co potřebuje. Sebastian má strach se svěřit, jak to má on, přestože sám je velmi chápavý, co se týče jejích problémů, myslí si, že ty jeho by neskousla a tak se snaží předstírat, že s ním nic není.

Kniha se dobře četla, je tu zmíněno několik vážných témat, které se můžou týkat kohokoliv. Také naznačeno, že bychom neměli soudit ostatní, nikdy nevíme, s čím se dotyčný vypořádává.

19.01.2024 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

3,8
Přemýšlela jsem, jak popsat tuhle knihu - vyjádřit se k jednotlivých částem a zvlášť každou ohodnotit ? Vzít to jako celek a jen děj přiblížit? Nakonec jsem si řekla, že to vezmu jako celek, protože vyjádřením k jednotlivým epilogům bych mohla nechtíc říct až moc

Druhé epilogy k dílům, kde se můžeme dozvědět něco víc, odpovědi na otázky, které po dočtení jednotlivých dílů napadli asi nejednoho čtenáře, např.:
Otevřel Simon někdy dopisy od svého otce? Čekalo na některého z hrdinů nějaké překvapení po několikaletém manželství? Jak to dopadlo s Posy? Hašteřili se Anthony a Kate stále jako na začátku? Dozvěděla se Hyacinth někdy, jak to bylo s diamanty? Měli Francesca a Michael nějaké děti?
A spoustu dalších otázek i pár drobností navíc se můžeme dozvědět zde.

Pro mě to bylo milé dokončení k sérii o osmi sourozencích Bridgertonových, některé epilogy se mi líbily více než jiné, ale velkou byla novela o samotné Violet, která se mi opravdu moc líbila Violet byla velkou oporou všem svým dětem, vždy věděla, co jim říct a tady byla možnost ji poznat o trochu víc v různých etapách jejího života. Například právě u ní bych brala klidně více stránek čtení

14.01.2024 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tady na hodnocení neexistuje dostatečný počet

,,Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní. "

Tenhle díl čtu minimálně už potřetí a stále se mi líbí. Je to . Pokaždé najdu něco nového, čeho jsem si předtím nevšimla, další souvislosti, které mě víc zaujmou či něco přiblíží. Druhý díl mám radši než první hlavně díky tomu, že od začátku fandím Rhysovi

Rhysand je nejkrásnějším vladařem.
Rhysand je nejrozkošnějším vladařem.
Rhysand je nejmazanějším vladařem.

Tenhle svět je neuvěřitelný, jak je všechno promyšlené a zapadá to do sebe. V tomhle díle je víc vidět, jak je jejich svět obrovský, jen popisy jednotlivých dvorů zahrnují velkou oblast, svět smrtelníků, Hybern a to všechno začínáme poznávat spolu s Feyre, které ostatní dělají průvodce, vyprávějí ji, co vědí, poznávají se, stává se z nich rodina. Rhysanda a jeho nejužší kruh zbožňuju, všechny do jednoho. Moje milovaná knižní rodina.

„Pravda je smrtící. Pravda je svoboda. Pravda dokáže ničit, napravovat a spoutávat."

K stránkám této série (a hlavně tohoto dílu) se budu vždy s láskou vracet, protože má v mém pevné místo. Mohla bych toho tolik napsat, jen by na to nevystačil limit písmen Ale pokud někdo váháte, tak tuhle sérii 100% doporučuji.

13.01.2024

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

,,Mít něco takového, co mají oni - to je dar."

Jack - kapitán týmu, nejlepší Alekův přítel - v prvním díle jsme měli možnost ho trochu poznat, a ukázalo se, že je to muž, který svůj tým považuje za rodinu a udělal by pro ně hodně. Též jsme viděli, že má zdravotní potíže, díky kterým možná bude muset ukončit svou kariéru.

Riley - jelikož její rodiče už nežijí, tak je to ona, kdo se stará o svého bratra, pracuje v baru a ještě studuje vysokou, protože by jednou ráda dělala něco jiného. Má toho hodně, a ještě se ukáže, že její bratr má nějaký problém, ale jelikož není k nalezení, zůstane na ní, aby to vyřešila.

V knize se střídají pohledy hlavních hrdinů, což já mám ráda. Příběh mě chytl hned na začátku Ti dva tvoří hezký pár. Říkala jsem si, co se asi stane, a pak to přišlo. To byl tak obrovský šok. Bylo mi Jacka líto, to si vůbec nezasloužil. Chápu, že to potřebovala nějak vyřešit, ale mohla zkusit najít jiné řešení. Už dlouho se nestalo, abych byla na jednoho z hlavních hrdinů tak naštvaná jako tady

Byla jsem ráda, že se v knize vyskytovaly i hlavní hrdinové z předchozího dílu, protože ty dva jsem si zamilovala

,,Stojím za svým kapitánem."

09.01.2024 4 z 5

Marco Marco Marcy Jell

,,Jeden bez druhého dokážeme žít, ale spolu jsme silnější"

První kniha od autorky Marcy Jell. Mám ji i ve své letošní výzvě a byla jsem zvědavá, jaké to bude, jelikož na mě vyskakovala všude možně Ale myslím, že bych si ji všimla i tak, protože ta obálka upoutá hned

Trochu jsem kroutila očima nad tím začátkem Brooke převáží do cizí země balíček, kde neví, co je obsahem (musí věřit svému šéfovi, přestože si o něm myslí svoje a není to pozitivní názor) s tím, že jakmile balíček předá, tak si může užívat luxusní dovolenou, kterou má zaplacenou. To mi úplně nesedlo. Jí na tom nebylo něco divného už na začátku?

Ále pak? Jak se děj rozjel, objevili se i ostatní jezdci, tak to bylo super. A abuela? Ta byla naprosto dokonalá   4 vysocí muži s potetovaným tělem, ale před svou babičkou měli respekt a když něco provedli, jak jim to vyčetla (například když zjistila, že Marco kouří )

Těším se až si přečtu příběhy ostatních bratrů, hlavně Lucase

07.01.2024 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

,,Tohle je tvoje šance dokázat si, že řeči ostatních ani trochu neurčují, kým jsi. To umí jen tvoje činy.“

První kniha letošního roku a mně se moc líbila. Na knihu mě nalákala literární kouzla (které znovu moc děkuji) svou krásnou fotkou a recenzí, kde když jsem zjistila, že se děj odehrává v zábavním parku, tak jsem ani nečetla anotaci, protože mi bylo jasné, že si ji přečtu

,,Co je ta ženská zač a proč se nedokáže srovnat do latě jako všichni ostatní? Chová se, jako by srala třpytky a k snídani jedla duhu. Nevím, v jakém pohádkovém lese vyrostla, ale nikdo nemůže být takový optimista."

Jistě, asi každý dokáže vytušit, jakým směrem se bude děj ubírat, ale. Obě postavy byly skvělé, od začátku měly mezi sebou chemii, které se dalo věřit. Jejich vztah se rozvíjel - jejich setkání, smsky, gesta a chování vůči druhému. Rowan se zachoval jak blb, ale člověk je trochu shovívavý, když zjistí, co zažil od jiných. Zahra byla úžasná, to, jak si nic nedělala z toho, že je to její šéf a normálně s ním mluvila, byla až drzá Byly to pěkně vykreslené postavy s povahou, které jsem dokázala porozumět díky tomu, že se postupně poznávali jejich zážitky, zkušenosti a tak.

,,Podle mámy jsem asi tak jemná jako blesk a povahu mám jako ohňostroj. Řekla mi, že takový přírodní úkaz dokáže ocenit jen stejně silný muž."

Moc se mi líbilo, že byl děj zasazen do zábavního parku, je to originální nápad a jelikož jsem dvakrát byla v Disneylandu v Paříži a úplně mě to okouzlilo, tak čtením této knihy jsem si to dokázala zas vybavit a bylo to o to víc skvělé

05.01.2024 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

4,5
Druhý díl Zlodějského tance. Naši hrdinové se vracejí zpět do Ďáblova chřtánu s novinou a zároveň s obavami, jaké bude jejich přijetí a vzhledem k tomu, jak probíhal jejich odchod, tak k obávám mají nejspíš důvod, jenže jejich příjezd nedopadne tak, jak čekali, jsou napadeni, rozděleni a oba mají namále. Jak to dopadne?

Tohle bylo pěkné, některé situace byly o nervy, úplně jsem doufala, že budou v pořádku, že nic dalšího se jim už nemůže přece přihodit, hlavně Kazi. Autorka si pěkně pohrála, v jedné chvíli jsem myslela, že se sejdou, ale ono nee Na tu chvíli jsem si musela ještě počkat.

31.12.2023 4 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Kniha mě zaujala obálkou, pak jsem četla anotaci a koupila jsem si ji. Dlouho trvalo, než jsem se k ní dostala a přečetla ji, ale stihla jsem to ještě v tomhle roce

Nečekaně se děj chvíli odehrával v době, kdy postavy slavily Silvestr, takže jsem se trefila dobou, když i nám zrovna zbývají poslední dny v roce 2023

Letuška, která miluje matematiku a jejím snem je studovat v Oxfordu a pilot s duší umělce, který se umění nemůže věnovat kvůli rodině. Ona, která na střední měla stipendium, byla tam sama proti ostatním a on z bohatší rodiny, dva cizinci a přitom spolužáci ze střední se chvíli po maturitě nečekaně potkají a zjistí, že pracují u stejné letecké společnosti.

Je tu ukázka krásného přátelství... co mohou udělat fotky, které by nikdy neměly být poslány a i kdyby ano, tak nijak dál šířené... rodinná tradice a přesto sen dělat něco jiného... rodina a vztahy mezi blízkými i těmi, které neznáme...

Úplně TOP kniha to není, už jsem četla i lepší tohoto žánru , ale měla v sobě silné pasáže, zvlášť jedna mě opravdu dostala (e-mail od Ever) a některé části byly důležité, poučné, ale možná mohla být o trochu kratší, nebo spíš některé části záživnější, protože mě to hlavně zezačátku nevtáhlo hned do děje, trvalo mi se začíst. Ale jinak to byla hezká jednohubka

Saudade - portugalské slovíčko a označuje hluboký pocit nostalgické touhy po někom či něčem, co je nepřítomné

30.12.2023 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Cesty lidí předznamenávají konce, ke kterým dojdou, když na nich setrvají," pravil Kolenovrt, ,,ale když onu cestu opustí, snad se změní i konce, ke kterým dospějí."
Vánoční koledu znám zfilmovanou v kreslené verzi a líbí se mi, letos jsem si řekla, že si ji i přečtu a když jsem viděla tohle krásné vydání, které letos vyšlo, tak jsem si ji koupila i do své knihovny.

Je to krásný příběh s velkým poselstvím. Tuhle knihu by si měl přečíst asi každý, či ji aspoň vidět v TV

25.12.2023 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Nejvyšším uměním války je podrobit si nepřítele bez boje.
A máme tu třetí a závěrečný díl série Královská elita.

,,Uteč a budu tě pronásledovat.  Skryj se a budu tě dobývat. "

Přítomnost se tu střídá s minulostí Elsy a Aidena. Díky tomu je konečně možnost zjistit spoustu věcí, nad kterými jsem přemýšlela při čtení předchozích dílů. Zodpovědely spoustu otázek.

To, co k tobě cítím, není jen láska, posedlost nebo závislost. Je to tohle všechno a ještě víc.

Tenhle díl mě opět upoutal, nebyly tu hluchá místa, furt se něco dělo, zaujaly mě i nové postavy, které se tu objevily. Aiden se velmi změnil, jeho chování tady se liší od Zvrhlého krále. Což mě tedy vůbec nevadilo Byl otevřený, i Elsa si v jejich vztahu víc upevnila svou pozici. Pokračovala v odkrývání své minulosti, chtěla vědět, co se stalo a nakonec to i odhalila.

Jsme ztracené duše, které spolu souzní v dokonale nedokonalé harmonii.

Zajímalo by mě o co šlo mezi Kim a Xanderem. To tu nebylo vysvětleno, přitom jejich chování jsme měli možnost vidět celou dobu.

23.12.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Po prvním díle, který mě hodně zaujal a ten konec přiměl co nejdřív si přečíst pokračování, bylo tohle trochu zklamání. Nezaujal mé myšlenky tolik jako Zvrhlý král, místy mi to přišlo dlouhé.

Co se týče některých tajemství a otázek, které se objevily při čtení jedničky, tak tady se jich pár objasnilo, ale některé zůstaly a další se objevily Tak snad se vše objasní ve Zvráceném království.

21.12.2023 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

"Svět je nebezpečné místo pro život, ne kvůli lidem, kteří páchají zlo, ale kvůli těm, kteří to vidí a nic nedělají."

Letos objevená autorka. Je to teprve druhá kniha, a obě se mi moc líbily. Tady jsem si nečetla anotaci, takže jsem nevěděla, o čem to bude, tím větším překvapením pro mě příběh byl. Děj mě vtáhl od první strany a nepustil až do konce.

Hned na začátku tolik událostí- zneužívání dětí, zločin za znásilnění, vražda... - které vyžadovaly pozornosti a okamžitě upoutaly.

Tady se odhalily další podrobnosti o Kim Stoneové, jejím životě, povaze. Upřímně se mi líbí. Zažila hodně věcí, které by některé položily, ale snaží se jít dál. Ví, jaká je, zná svou povahu. Věří svým instinktům a následuje je, přestože nikdo jiný tam nic nevidí. Moc se mi líbilo, co udělala pro (Barneyho. U toho jsem byla dojatá.

Vesměs je to detektivka, kde se řeší opravdu těžké věci, a přestože jsem chtěla furt číst, abych věděla, jak to bude dál, tak jsem taky potřebovala po určitém úseku na chvíli přestat, abych to mohla zpracovat a srovnat si sama, co jsme se už dozvěděli.

Autorka zahájila psaní tohoto dílu s cílem představit povahu skutečného psychopata. Manipulace, která se v tomto dílu objevila byla až děsivá.

Moc se těším na další díly série

16.12.2023 5 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

„Dal bych celý svět za to, abych měl nějakou další osobu, za kterou bych položil život,“promluvil.
Na díl o Hyacinth jsem se strašně moc těšila. Během série jsme měli možnost sledovat jak vyrůstá, že je to obrovská uličnice, která chvilku neposedí, ráda má poslední slovo v rozhovoru a s ní v čele špionů by každý národ všechno vyhrál. Ale tady je vidět, že umí být i moudrá, empatická, že ví, co chce a nechce se smířit s ničím menším.

Uplynula celá minuta. Tak dobře, pravděpodobně to nebylo víc než deset vteřin, ale vypadalo to jako minuta. A potom, protože to už nedokázala vydržet, promluvila.

Ona a lady Danburyová jsou dvojka, u které se rozhodně nebudete nudit. Jediný Gareth dokazál, že Hyacinth došla slova a nevěděla, co říct. Tihla dva jsou úžasný pár. Sympatické postavy, které si nejde nezamilovat, a to myslím i ty vedlejší, až teda na jednu osobu a všem kdo tenhle díl četli, je jasné, o koho jde.

Uhlazeně se usmál. „Ne že bych váš chtěl zásobovat střelivem, ale smutnou pravdou je, že většina mužů jsou ovce. Kam jde jeden, ostatní ho následují. A neříkala jste, že byste se ráda provdala?"
„Ne za někoho, kdo jde za vámi jako za vůdcem stáda.“

Je tu i menší záhada, kterou hrdinové společně řeší.

„Známkou skutečně pokročilé mysli však je,“ přerušila ji lady Danburyová, „schopnost přizpůsobit se měnícím okolnostem.“

Po minulém díle, kdy jsem byla trochu zklamaná, byl tenhle skvělý

„Snažím se vyšívat.“ Hyacinth zvedla ruční práci jako důkaz.
„Snažíš se vyhnout -“ Matka se zarazila a zamrkala. „Proč má ta květina ucho?“
„To není ucho.“ Hyacinth pohlédla dolů. „Ani květina.“
„Nebyla to ještě včera květina?“
„Jsem velmi tvůrčí,“ namítla Hyacinth a přidělala té zpropadené rostlině další ucho.
„O tom,“ poznamenala Violet, „jsem ovšem nikdy nepochybovala.“
Hyacinth se zadívala na spoušť na látce. „Je to mourovatá kočka,“ oznámila. „Jen ji musím udělat ocas.“

13.12.2023 5 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Nic nebylo tak černobílé, jak se na první pohled zdálo.
Ta obálka je opravdu nádherná, upoutala mě na první pohled . Moc děkuji @ ,protože u ní jsem tuhle knihu zahlédla poprvé.

Nápad na spřízněnou rostlinu a svět rozdělený do více částí, z nichž každý se liší,  i se zabývá jiným povoláním, je moc pěkný.

Convallaria se mi jako hlavní postava líbila, nešikovná dívka, která většinu věcí kazí a to co by chtěla dělat nemůže kvůli davnému nařízení. A guvernér Západu? Postupné seznamování s ním bylo skvělé, i jeho jsem si oblíbila. Oba se pomalu poznávají a sbližují.

V knize je několik skrytých poselství, která jsou důležitá.

A ten konec ? Doufám, že druhý díl bude brzy, abych věděla, jak to pokračuje dál

11.12.2023 4 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Měl pravdu. I já jsem v něm zahlédla obraz sebe samé. Jako bych se dívala do zrcadla. Oba jsme hráli dobře ve špatné hře, nasadili si masky, vytvořili falešný obraz sebe samých, ale ve skutečnosti jsme oba byli opravdu sami. Vyloučení. Jako bychom nevěděli, jak řídit vlastní život.
Tuhle sérii doporučuji číst popořadě, děj na sebe navazuje, přestože každá kniha má jiné hlavní hrdiny.

Recenze může obsahovat SPOILERY, hlavně k druhému dílu.

Na konci druhého dílu se odhalila pokrevní spřízněnost Džas s někým z ostatních a jak Malvína správně odhadla, Džas a Tymon spolu něco měli, ještě než zjistili, kdo ten druhý je a tady zjistíme, co se vlastně stalo. Opět měli oba dva těžkou minulost, se kterou se museli nějakym způsobem smířit jako ostatní a jít dál.

Třetí díl se mi líbil, na Lilianu úplně nemá, ale je lepší než Malvína. Neměl hluchá místa, kniha mě vtáhla do děje a nepustila. Co se mi moc nelíbilo, tak byl ten konec. Jakoby vím, že ještě situace s touhle osobou se musela nějak vyřešit a uzavřít, ale muselo to skončit takhle?

05.12.2023 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

3,5
Kniha je rozdělena do dvou období, první část je dva roky po svatbě Francescy a druhá část 4 roky od smrti jejího manžela (v ostatních dílech je už zmíněno, že ovdověla). Děj druhé části je zasazen paralelně k dílům Colina a Eloise.

Tenhle díl se mi líbil asi nejméně, mezi hrdiny bylo porozumění už začátku, to ano, ale nějak mi tam chybělo to "něco ", na co jsem u knihy od Quinn zvyklá.

Je tu zpracováno důležité téma - smrt blízké osoby a jak to zamává s blízkými, pocit viny, který cítí hlavně Michaela, i to jak to zpracovat. Ale i přesto jsem čekala trochu víc

01.12.2023 3 z 5