jana1874 jana1874 komentáře u knih

Někdo jako já Někdo jako já Estelle Maskame

Líbí se mi, jak je vidět, že postavy dozrávají. Mila se už dokáže postavit sama za sebe, za to co je správné (někdy i u něčeho, k čemu neodhodlali ani dospěláci v knize). Je moc hezké, jak jsou si ona a Blake sobě navzájem oporou a podporují se, stojí si za sebou a svým vztahem.
Už se tu řešili i vztahy mezi ostatními členy rodiny, které byly naťuknuté v prvním díle - otec a syn, bratr a sestra, dcera a otec...

17.08.2023 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Knihu jsem si vzala k moři, s tou obálkou to byla jasná volba. Anotace mě nalákala a těšila jsem se, až si to přečtu, byla to má první kniha od autorky.
A asi mi nesedl styl psaní, jak byly nějaké myšlenky hlavní hrdinky podané, něco nevím.
Ale jinak hezký příběh, na léto jako dělaný.

17.08.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na tuhle sérii se chystám už velmi dlouho, a konečně se mi to povedlo :)
Moc hezký příběh, taková pohádka, ale krásná. Po přečtení jsem si hned půjčila 2. a 3.díl, abych mohla brzy navázat

17.08.2023 5 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Upřímně, ani nevím, co mám napsat. Na to jak se mi první díl líbil tak z druhého dílu mám smíšené pocity. První díl skončil celkem uzavřeně, takže byla otázka, o čem bude další. Hlavně se řešil vztah Noah a Nicka, jejich vztah s rodiči,...

Někdy jsem měla chuť ty dva trefit něčím po hlavě kvůli jejich chování (které bylo místy dětinské, nedospělé), pak promluvit do duše jejich okolí za to, jak se stavěli k jejich vztahu. Ano, měli to těžké i právě kvůli svému okolí, ale některé jejich hádky byly zbytečné, dalo se jim snadno předejít. Pak tam byly takové, která úplně chápu, že se chytli. Vlastně velká část knihy byla o hádkách mezi více postavami, usmiřování a intimnostech mezi hlavními hrdiny, u nichž chemie nijak nepolevila od jedničky.

Je tam vidět, že skrývaná tajemství budou jednou odhalena, že lež má krátké nohy, krásné přátelství, že každý si v sobě něco neseme, i když to tak na první pohled nemusí vypadat, a tak dále...

Třetí díl si určitě přečtu, protože ten konec mě dostal (na posledních stránkách se toho stalo tolik, že jsem si na poslední stránce říkala - "a to je už jako konec? Teď čekat do října na další díl?" a chci vědět, jak to bude pokračovat, jak to celé všechno dopadne.

16.08.2023 3 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Silný příběh o domácím násilí, nemocném dítěti, nacházení sebe sama, lásce, přátelství. Poslední stránky byly trochu zvláštní, třeba že najednou uběhl měsíc od předchozí kapitoly, což bylo napsáno až po chvíli a tak, ale jinak se to četlo hezky.
Mat zezačátku takový bručoun a pak jak se změnil :)
Za mě krásná obálka knihy, zaujala mě na první pohled

28.07.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Střední škola pro bohaté, romantika, tajný ctitel, touha po spravedlnosti, odpuštění, hašteření mezi hlavními hrdiny... romantika jak má být
A epilogy byly nádherné :)

28.07.2023 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Tohle byla krása.
Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala.
Abby to měla v hlavě v některých věcech dobře srovnané - co je správné a co ne. A David byl zlatíčko.
Určitě si od autorky přečtu další knihy.
"Na rychlosti nezáleží. Důležitý je pouze směr."

28.07.2023 5 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Kraťoučké kapitoly, střídání úhlu pohledu hlavních hrdinů, přestože je to trochu bichle, stále nutí číst dál, až jste na konci

28.07.2023 4 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Kniha se mi četla dobře. Myslím, že autorka skvělé popsala pocity a chování postav určené jejich věku, povolání, rodinné vztahy
V knize je vznikající přátelství, láska, tajemství, křivda, prostě vše co by měla mít
Ale ten konec ? Jako čekala jsem nějaké bum v tomhle směru, ale důvod jsem tipovala jiný, v tomhle to bylo pro mě překvapení, takže co nejdřív chci druhý díl a na štěstí 3.dil už brzy vyjde též

06.07.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Na téhle knížce mě zaujala obálka,která je podle povedená.
Moc se mi líbil nápad se znameními zvěrokruhu, schopnosti podle jednotlivých znamení a tak.
Úvod do příběhu je tady popsán dobře přestože kniha má málo stránek. Jsem zvědavá na další díl, který má vyjít prý letos.
Jediné co bylo trochu zarážející byly některé výrazy v knize, nevím, zda je to překladem nebo to tak autorka napsala, ale ty byly trochu už moc, ale jinak mě kniha navnadila na příběh a na další díly

06.07.2023 4 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

(SPOILER) První kniha od autorky a jsem nadšená, moc se mi líbila. Přečetla jsem ji za jeden den.
Oba jsem si moc oblíbila, vtípky které Elec prováděl, ale uměl si uvědomit, kde je hranice vtípků, jejich chování vůči sobě... byli jako dva magnety
Nevadilo mi ani číst pak některé části znovu, ale z Elecova úhlu pohledu, přestože byly dost podobné, tak ukázaly jeho pocity, verzi událostí a tak.
Určitě to nebyla má poslední kniha od autorky, přečtu si i jiné a těším se na to.

"Stejně jako můžete přehodit písmena ve slovech, abyste uviděli jiný, skrytý význam, můžete to udělat se životem. Život může být definován útrapami nebo požehnáním. Všechno záleží na tom, jak se na to díváte. Někdy záleží jen na úhlu pohledu."

Jinak, ještě musím říct, že po dlouhé době obálka knihy, která odpovídá příběhu, což jak asi někteří víme se nestává moc často.

01.07.2023 5 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

(SPOILER) I v tomto se objevily postavy z prvního dílu, jak hlavní, tak i vedlejší.
Cassie a Auriho spojuje krásné přátelství, ale oba cítí k tomu druhému něco víc. Ti dva udělali párkrát jeden krok vpřed a dva kroky vzad, že to bylo chvílemi uz dlouhé. Přesto když se nad tím člověk zamyslí, tak rozumím, proc to tak furt bylo, zmitali jimi pochybnosti, pár nedozumění....
Chápala jsem, proč se Cassie naštvala, když jí Auri nepodpořil, když měl a jen mlčel, ale líbilo se mi, že v tu chvíli se postavila sama za sebe, i když to nebylo pro ni jednoduché, protože neměla moc sebevědomí, byla nejistá a někdy je to těžké se postavit sam za sebe v takové situaci, v jaké byla.
Jinak se mi líbí, že autorka se i tady věnuje některým vážným tématům, a tady to byl hlavně rasismus, cukrovka.
A i zde je ponaučení.
Nikdo by se neměl stydět za to co má rád, jaké má koníčky, za to kdo je
Přečtu si i následující díl, ve kterém budou další postavy, které se objevily už v těchto dvou dílech.

01.07.2023 4 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Moc se mi líbily všechny postavy v knize - hlavní postavy, spolubydlící, přátelé. Tenhle díl mě navnadil na druhý díl

30.06.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

S touhle sérií se mi vůbec nechce loučit, byla skvělá, klidně bych četla ještě nějaký epilog / pár kapitol, jak to bylo dál, cokoliv, abych se nemusela ještě loučit.

Třetí díl byl skvělý. Utekl ani nevím jak, furt se něco dělo.

Tuhle sérii doporučuji všem milovníkům fantasy, tahle má zasloužené místo v mé domácí knihovně :D Doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knihy.

26.06.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tak tohle byla bomba.
Tolik emocí, které jsem měla při čtení, to se nepovede každé knize. CoHo to prostě umí. Při čtení se mi stalo, že mi tekly slzy a u toho se zároveň usmívala, byl to krásný, dojemný, smutný příběh.
Moc se mi líbily dopisy, které psala. Hlavní hrdina byl také úžasný, úplně jsem se uměla do něj vcítit a chápat jeho dilema, jak stojí mezi všemi, má rád obě strany, obě chápe a tak.
Knihu mohu doporučit, a radši mějte po ruce kapesník :)

16.06.2023 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Je to moje nejoblíbenější knihy do autorky, četla jsem ji už víckrát a stále se mi líbí.
Nádherná, teď vyšlo druhé vydání s hezčí obálkou než má první vydání. Doufám, že se u nás přeloží i další díly této série

14.06.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Moje třetí kniha od autora, první s Kate jako s vyšetřovatelkou.
Autor píše moc pěkně. Kniha má krátké kapitoly, které přímo pobízejí k dalšímu čtení.
Vraha a to co se přibližně stalo jsem tentokrát uhodla správně, což mi udělalo radost. Určitě si přečtu postupně všechny knihy, které od Bryndzy vyšly a ještě vyjdou. Moc pěkná detektivka

10.06.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

2. díl Ranhojičky jsem měla rozečtený docela dlouho, protože tam od začátku je jasné, že to neskončí dobře, a tak jsem ji měla rozečtenou a četla i jiné s tím, že ji dočtu těsně předtím, než vyjde 3. díl, aby to čekání nebylo tak kruté. A ještě že jsem to udělala, protože ten konec...
Asi budu jedna z mála, ale víc se mi líbila jednička, možná to bylo tím, že tady jsem hodně prožívala s Kivou její dilema, jak se má rozhodnout a komu být loajální. Na jednu stranu jsem chápala, že se nemohla rozhodnout a na druhou jsem si přála jí říct, že přece je jasné, kdo si zaslouží její loajalitu, ale takhle jednoduché to není nikdy.
Jinak druhý mě navnadil na finále, které už mám doma a moc se těším, až si ho přečtu. Tato série se mi moc líbí.

08.06.2023 5 z 5

Láska přichází po špičkách Láska přichází po špičkách Janette Oke

Líbí se mi číst knihy (nebo koukat na filmy, seriály), kde je téma osídlování různých končin, které jsou trochu mimo civilizaci, takže když jsem objevila tuhle knihu, chtěla jsem ji přečíst, je to hezká jednohubka přečtená za jeden den. Přečtu si asi i ostatní díly :)

V knize se sice často modlí a tak, jenže v té době byli lidé hodně věřící a tak je to i v knize :)

07.06.2023 4 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Trochu změna oproti ostatním příběhům, zde se hlavní hrdinové dali dohromady celkem brzy, a pak přišly události, které je na chvíli rozdělily.
Ale nerozumím tomu, proč je kniha v sérii o rodině Ravenelových, ani jeden z hlavních hrdinů z této rodiny není. Spíš se tam více objevují rodiny hlavních hrdinů že série čekanek, tak by se spíš řeklo, že to patří do téhle série. Každopádně jsem si ráda o hrdinech že série čekanek (je to jedna z mých oblíbených sérií od autorky) četla a o tom jak se jim žije dál - o několik let později. Bylo to příjemné vrátit se k nim.

04.06.2023 4 z 5