jana1874 jana1874 komentáře u knih

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se příběh rozjel a líbil se mi. Těším se, až se vrhnu na druhý díl a zjistím jak to pokračuje. Mám teorii a doufám, že se nesplní a dopadne to lépe :)

"Kamkoli půjdeš, půjdu, kdekoli zůstaneš, zůstanu."

01.06.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tady jsem si tentokrát vraha neuhodla, ke konci byl překvapivý zvrat v ději. Kniha se mi moc líbila

26.05.2023 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Jako první z této série jsem četla 2. díl, a ten se mi líbil víc než tento. Asi za to mohlo to, že ve druhém díle je vše uzavřeno.
Tady nezjistili, kdo udělal 2 věci, které se přihodily hlavní hrdince, jen okrajově vyjádřili podezření, ale nic víc, přitom ta jedna záležitost se určitě dala říct s jistotou a vyřešit. Ale jinak to bylo milé čtení, sympatické postavy.
Ještě uvidíme, jaký bude 3. díl

24.05.2023 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

V knize se objevilo hodně témat, o kterých se moc nepíše, a přitom by se o nich psát mělo.
Upřímně bylo jich tam víc, než bylo třeba, ale tak nějak to k sobě pasovalo. Přeci jen je to první díl série a autorka o některých ze zmíněných hrdinů píše v dalších dílech, takže je zmínila zde a trochu to nastínila.
Hlavní hrdinové se mi líbili, jejich rodiče ne kvůli svému chování a přístupu. Julienovo tajemství pro mě bylo překvapením, čekala jsem jiné. Takovéhle téma jsem v knížce tohohle žánru četla poprvé, ale kniha se mi líbila. Autorka dokázala popsat podle mě reálné pocity, myšlenky postav.

21.05.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Člověk už na začátku začne tušit, jaká traumatická událost se hlavní hrdince mohla stát, tuší i děj, o čem bude, ale kniha se dobře čte.
Je o krásném přátelství, o vyrovnávání se s životními událostmi, splněným snem.... Po několika kapitolách se začal střídat úhel pohledu mezi Kate a Aidanem

"Hojit se neznamená, že škody nebyly nikdy napáchány a neexistují. Ale znamená to, že to, co se stalo, nad námi už nemá kontrolu."

16.05.2023 3 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Moc hezká knížka. Sympatické postavy, hezké prostředí, příběh vyprávěn dobře, hezky se četla:)
Od autorky moje první, nějak jsem přehodila díly a jako první přečetla 2. díl, a ohledně děje to vůbec nevadilo, teď mě bude čekat Tajemství v nás :)

10.05.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Naprosto dokonalé. Tolik věcí, nad kterými by se člověk i sám mohl zamyslet. Ani chvilku jsem se nenudila, těšila jsem se, až budu moct pokračovat ve čtení, jen co přijdu z práce.
Jediné co trochu kazí zážitek je množství překlepů v knize, ale za to samozřejmě autorka nemůže, kromě tohohle nemám co vytknout

02.05.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

První díl Ranhojičky se mi moc líbil. Postavy, prostředí a všechno bylo hezky líčeno. Kniha se četla úplně sama, stránky utíkaly a najednou byl konec i s několika překvápky, těším se na pokračování

29.04.2023 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Asi jsem od knížky podle anotace čekala víc. Hezká obálka knihy a dobrý nápad, ale málem jsem to nedočetla. Hodně jmen bohů, hodně legend k nim, trochu chaos

29.04.2023

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Šifru mistra Leonarda jsem četla až po shlédnutí filmu, který jsem poprvé viděla před lety, líbí se mi a že jsem si řekla, že bych si mohla přečíst i knihu.
Obdivuji, co všechno do příběhu autor zasadil (pátek 13., rohy na fotkách,.. - to a další v knize nějak zasadil).
Ale na mě některé popisy byly hrozně dlouhé, díky nim se to místy pro mě hodně vleklo, že jsem myslela, že to ani nedočtu, nakonec jsem to dočetla, nelituji toho, ale znovu už ji asi číst nebudu. A tohle bude asi u mě první případ, kdy mám radši film než knihu.

27.04.2023 3 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Tenhle díl se mi z celé série líbil nejvíc. Na Westa jsem se těšila a Phoebe se k němu hodila. Bylo hezké číst, jak se sbližovali, stránky utíkaly jako nic. Milá byla zmínka o hrdinech ze série Čekanky (což je od Lisy Kleypas povedená série), i zmínky o ostatních členech Ravenelů.

27.04.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Líbilo se mi, že knížka byla psána z pohledu obou hlavních postav. Jsem zvědavá na další díly

24.04.2023 4 z 5