Jana09 Jana09 komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Před časem mnou otřásla kniha Klíč k minulosti. Tato mi ji už od začátku připomínala. Po přečtení jsem věděla proč.
Knížka Slavík byla opravdu velká emocionální nálož.
Kaleidoskop lidských osudů zdánlivě obyčejných lidí vytvářející úžasný celek.
Nepřestávám žasnout nad duševní silou a odvahou lidí, kteří zažili toto strašné období a nevzdali to.
Chvílemi jsem zjišťovala, že se nemůžu ani nadechnout.
A - ano, ani pět hvězd nestačí ...

23.02.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak to byla jízda!
Nadutě jsem byla přesvědčená, že prostě jasně vím, kdo ?
A ejhle - všechno bylo jinak.
Super "napínák".

27.05.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Už dlouho se mi nestalo, že by mě tak knížka chytla. Je prostě úžasná. Asi na ní byla ta pravá nálada.
Příběh z minulosti zasahuje do přítomnosti a ovlivňuje život několika lidí.
Ještě dlouho po přečtení jsem o osudech těchto lidí přemýšlela a dost mě mrzelo, že mám dočteno.

Určitě doporučuji !

27.01.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úplně mě z toho mrazí :-(
Důkaz toho, že vzory lidského chování jsou stále stejné, bez ohledu na čas, nebo na "pokrok".
Vše už tu jednou bylo a bude ....

29.09.2016 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Krásná kniha :-)
Celým příběhem se táhla jako nit jedna jediná moudrost, kterou všichni podvědomě známe, ale častokrát na ní zapomínáme a necháme se strhnout okolnostmi - "Užívej života, protože nevíš, kolik času Ti ještě zbývá " ...

07.08.2015 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Jsem nadšená - úžasný příběh, který mně donutil začít se víc zajímat o husitské období, které tedy normálně nepatří mezi mé oblíbené.
Určitě doporučuju - vůbec to není přeslazená červená knihovna, i když jsem se místy červenala. Těším se na další knížku.

22.08.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Za mně moc krásná knížka - rozesměje, rozesmutní, rozněžní. Určitě zanechá stopu. Doporučuji :-)

01.11.2015 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Miluju napětí. Líbí se mi ten pocit ponořit se do příběhu, být napínaná a postupně odhalovat vraha.
Nic se nevyrovná rozpoložení, když mi to všechno "docvakne" a vítězoslavně se doberu řešení těsně před koncem, abych vzápětí zjistitla, že je všechno úplně jinak :-)
Tomu říkám správný příběh.
Naposledy se mi to povedlo včera v noci při dočtení výborného Harlana Cobena - Přistižen. Není to první a ani poslední kniha od tohoto autora, kterého všem milovníkům napětí doporučuji.

16.06.2017 5 z 5

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Petra Nachtmanová

Knížku jsem slupla, jak malinu a moc mě mrzelo, že není delší. Klidně by mohlo být pokračování. Příjemný, humorný příběh, který mě nostalgicky vrátil do mého období "trampování a Svojšic" a který určitě doporučuji dál. Ještě jednou děkuji paní spisovatelce za pár příjemně strávených hodin :-)

08.07.2016 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Stává se vám někdy, že se k vám náhodou dostane kniha, ze které se vyklube fakt BOMBA ?
Tak tohle je jedna z těch knížek. Neprofláknutá, nemá zlatou nálepku BESTSELLER, a přesto super počtení.
Vůbec se mi od ní nechtělo, četla se sama.
Napínavá od začátku do konce.

06.12.2016 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Po delší době krásná kniha, u které jsem hned od začátku věděla, že v mé knihovně zůstane. Úžasně napsaná se spoustou zajímavých myšlenek. Četla jsem i Zlodějku knih (taky úžasná), ale s ní se to nedá srovnat. Každá kniha je svá. Vím, že se k ní časem vrátím :-)

31.03.2016 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Velmi milá knížka na jedno nedělní odpoledne.
Břitký humor autorky, krátké kapitoly a uvěřitelný příběh ze života.
Pěkné počtení.

15.07.2018 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Tahle knížka mi asi dlouho nepůjde z hlavy :-(
Nejhorší noční můra všech rodičů - vůbec nevím, jak bych v té situaci reagovala. Zajímavý námět, napínavý děj, šokující konec. Určitě doporučuji !

25.03.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velmi poutavě napsaná kniha, nedalo se odtrhnout. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, které dávaly knize spád. Vraha není těžké odhalit, jen jsem pořád nechápala motiv.
Určitě doporučuji a těším se na další.

31.12.2015 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Za jeden večer přečteno.
Kniha útlounká, ale plná emocí. Rozdělení na dvě časové roviny se mi moc líbilo.
Stojí za přečtení jako další ostatní od této autorky.

23.08.2020 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Dočteno.
Fitzek píše úžasně a prostě jinak.
Podezření se přelévalo z jednoho na druhého, a pořád člověk neví, na čem je.
Nakonec to vše do sebe zaklaplo.
Bravurní.

08.03.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Styl autorky je opravdu skvělý - knížka měla spád a bavil mě ten propletenec postav. Líbilo se mi, že to bylo uvěřitelné, odkoukané ze života a někdy tedy dost šokující. Určitě stojí za přečtení.

22.06.2018 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Fakt pecka ! Sice jsem některý pasáže "nedávala" a přeskakovala, ale knížka dost dobrá. Když už jsem si myslela, že jsem odhalila vraha, tak jsem zjistila, že je všechno zase jinak.Takže za mně - ano !

08.07.2016 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Krásná, doporučuju. Život fakt není jednoduchý a nikdo neví, co nám přichystá... Opět pohled z několika stran - jedna situace, kterou každý prožívá po svém. Každý má tu svou pravdu. Chvílema jsem i lapala po dechu, jako že fakt ???

21.03.2016 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Krásný milostný příběh, který mě "dostal". Byla to moje první kniha od Nicholase Sparkse a vím, že si v budoucnu ráda přečtu další.

01.03.2016 5 z 5