Jana09 Jana09 komentáře u knih

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Knížku jsem si vzala na dovolenou. Očekávala jsem lehké čtení na léto a to jsem také dostala. Milý, nenáročný příběh, který si líně plyne. Přesně to pravé ořechové k moři.

27.04.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak to byla jízda!
Nadutě jsem byla přesvědčená, že prostě jasně vím, kdo ?
A ejhle - všechno bylo jinak.
Super "napínák".

27.05.2022 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Mám ráda knížky, ve kterých jsou dvě časové roviny. A líbí se mi, když krásně "vklouznu" do děje. Nesnáším, když je kniha dobrá a najednou je konec
Příběh Kate a Addie je přesně takový. Určitě stojí za přečtení.

14.04.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Před časem mnou otřásla kniha Klíč k minulosti. Tato mi ji už od začátku připomínala. Po přečtení jsem věděla proč.
Knížka Slavík byla opravdu velká emocionální nálož.
Kaleidoskop lidských osudů zdánlivě obyčejných lidí vytvářející úžasný celek.
Nepřestávám žasnout nad duševní silou a odvahou lidí, kteří zažili toto strašné období a nevzdali to.
Chvílemi jsem zjišťovala, že se nemůžu ani nadechnout.
A - ano, ani pět hvězd nestačí ...

23.02.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Už dlouho se mi nestalo, že by mě tak knížka chytla. Je prostě úžasná. Asi na ní byla ta pravá nálada.
Příběh z minulosti zasahuje do přítomnosti a ovlivňuje život několika lidí.
Ještě dlouho po přečtení jsem o osudech těchto lidí přemýšlela a dost mě mrzelo, že mám dočteno.

Určitě doporučuji !

27.01.2021 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Za jeden večer přečteno.
Kniha útlounká, ale plná emocí. Rozdělení na dvě časové roviny se mi moc líbilo.
Stojí za přečtení jako další ostatní od této autorky.

23.08.2020 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Dočteno.
Fitzek píše úžasně a prostě jinak.
Podezření se přelévalo z jednoho na druhého, a pořád člověk neví, na čem je.
Nakonec to vše do sebe zaklaplo.
Bravurní.

08.03.2020 5 z 5

Ženy na tahu Ženy na tahu Joanne Fedler

Název knihy je zavádějící - očekávala jsem rozverné historky flámujících matek. Místo toho mne překvapila hloubka myšlenek a prožitků, které mě zasáhly.
Zarazilo mne zjištění, že vůbec nezáleží, na kterém konci světa žijete, protože všechny řešíte úplně stejné situace a problémy.
Hrdinky jsou v mém věku, proto mi možná knížka sedla o to víc.
Teď, krátce po přečtení, se ve mně pere tolik pocitů, že budu mít dlouho co zpracovávat.
Moc hezká knížka, která vám má co nabídnout.

28.12.2019 5 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Knihu jsem přečetla poměrně rychle. Nevím, jak to nejlépe vyjádřit. Něco mi tam chybělo. Asi si pod slovem hrůzostrašný představuji něco úplně jiného. Očekávala jsem čtení ve stylu Yrsy Sigurdardóttir a její knihy Pamatuji si vás všechny. Příběh mi přišel takový nedotažený a mělký.

14.10.2019 1 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Útlá knížka a tolik emocí ...
Krásný, smutný, nepochopitelný.

23.09.2019 4 z 5

Pan Klarinet Pan Klarinet Nick Stone

Uff :-(

Místy jsem přeskakovala. Některé pasáže jsem fakt nedávala.
Otřesné, v jakých podmínkách v dnešní době můžou lidé žít.
A jak pramalou cenu má lidský život.

28.08.2019 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Velmi milá knížka na jedno nedělní odpoledne.
Břitký humor autorky, krátké kapitoly a uvěřitelný příběh ze života.
Pěkné počtení.

15.07.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Styl autorky je opravdu skvělý - knížka měla spád a bavil mě ten propletenec postav. Líbilo se mi, že to bylo uvěřitelné, odkoukané ze života a někdy tedy dost šokující. Určitě stojí za přečtení.

22.06.2018 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Musso opět nezklamal :-)
Co vše se může stát, když si s někým nedopatřením vyměníte telefony?
Jak moc jsou propojeny některé osudy?
Co když je všechno jinak, než si myslíte?

"Tajemství, které si člověk nechá pro sebe, je jako hřích, z něhož se nevyzpovídá: roste v nás, kazí se a živí se pouze dalšími tajemstvími." Juan Manuel DE PRADA

10.12.2017 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Miluju napětí. Líbí se mi ten pocit ponořit se do příběhu, být napínaná a postupně odhalovat vraha.
Nic se nevyrovná rozpoložení, když mi to všechno "docvakne" a vítězoslavně se doberu řešení těsně před koncem, abych vzápětí zjistitla, že je všechno úplně jinak :-)
Tomu říkám správný příběh.
Naposledy se mi to povedlo včera v noci při dočtení výborného Harlana Cobena - Přistižen. Není to první a ani poslední kniha od tohoto autora, kterého všem milovníkům napětí doporučuji.

16.06.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Super počtení - krátké kapitoly, které vás nutí číst dál. Pohledy z několika stran a úžasná obálka.
Doporučuji :-)

06.06.2017 5 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Knihy C.Ahern se mi nikdy neomrzí.
Pokaždé si v nich něco najdu a pokaždé mě z nich mrazí.
Jsem moc ráda, že jsem si tuto knížku přečetla právě v této době a v tomto životním období.
Jemně upozorňuje na věci, ke kterým jsem musela "dospět", a na které často zapomínám :-(
Nerada bych někdy prožívala to, co Lou...
Snad se mi to povede.

27.05.2017 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Mám z knížky rozporuplné pocity. Super příběh, u D.Chamberlain žádné překvapení, protože píše úžasně. Jen nevím, jestli mi je hlavní hrdinka sympatická, nebo ne ... Nic to nemění na tom, že určitě stojí za přečtení.

25.02.2017 4 z 5

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Uff - přečteno za jeden den. Opravdu velmi silný, syrový a především pravdivý příběh, který je napsaný formou deníku.
Obdivuju houževnatost a vnitřní sílu jak hlavní představitelky, tak i její matky.
Neskutečný ...

11.02.2017 4 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Stává se vám někdy, že se k vám náhodou dostane kniha, ze které se vyklube fakt BOMBA ?
Tak tohle je jedna z těch knížek. Neprofláknutá, nemá zlatou nálepku BESTSELLER, a přesto super počtení.
Vůbec se mi od ní nechtělo, četla se sama.
Napínavá od začátku do konce.

06.12.2016 5 z 5