jan14s jan14s komentáře u knih

Osm miliard přání Osm miliard přání Charles Soule

Tohle je přesně tak šílené jak si myslíte, že to bude. Přece jen každý na světe má jedno přání, včetně dětí. Celé to hned od začátku nabírá na obrátkách a až do konce je to pořádná jízda. Ten je sice trochu klišé, nicméně je logickým vyústěním celé knihy.

11.12.2023 5 z 5

Dobytí Salemu Dobytí Salemu Jukito Kiširo

Hodnocení jsem si nechal až k poslednímu dílu. Hodnotím tedy celou sérii. Graficky je to velmi líbivé, černobílá mi přijde ideální k akčnějším scénám, kde je hodně výbuchů, létajících končetin, součástek a podobně. Pokud by bylo vše barevné tak by jsme se v tom nejspíš ztráceli. Příběh je příjemný, není to nic složitého na čtení. Akce je opravdu super. Co mě, řekl bych až zklamalo, bylo spousta nezodpovězených otázek. Hned od začátku mě zajímalo, kde se Alita vzala na vrakovišti, co je vlastně Samem zač, kdo je nahoře a spousty dalších. A ani na jednu nedostanete odpověď. V knize je i původní konec, kde na tyto otázky odpovědi jsou. A je to velmi dobře vysvětlené a mohlo by mi to i stačit, ale, pokud to chápu dobře, tento konec tedy neplatí a má to být jinak. Nezbývá než doufat, že se to v dalších dílek dozvím. A snad u nás i další díly vyjdou. Jinak si budu muset pořídit anglické, což sice není úplně problém, přece jen české verze by mi byly milejší. Nicméně, Alita mi tak přirostla k srdci, že i kdyby nebyly anglické verze, tak se snad i naučím japonsky, abych si mohl přečíst co se bude dít dále.

16.01.2023 4 z 5

Hřbitovní směna Hřbitovní směna Scott Snyder

Tyhle krátké příběhy mě baví. Rychlý spád, jednoduchý děj, nepřekonatelný Batman. Ne že bych neměl rád i složitější Batmanova dobrodružství, jen občas je to až moc složité. Z těchto musím vyzdvihnout hlavně dva poslední příběhy, a to hlavně graficky. Oba byly velice zajímavě zpracované.

13.06.2022 5 z 5

Blouznivý Rytíř Blouznivý Rytíř Jeph Loeb

Velice povedené. Libí se mi, že se příběh více zaměřuje na Batmana a záporáci tentokrát hrají pouze doplňkovou roli a vcelku toho moc nepřevedou.
Co se týče kresby, hned na první pohled je patrné, že se jedná o starší ztvárnění. Nejsem si úplně jist jak ji popsat, první mě napadá slovo jednoduší, ale to není ono. Možná méně detailnější, ne tak precizní, ne tak ostré. Ale to není důležité, důležité je, že mě tahle kresba strašně sedla.

16.05.2022 4 z 5

Detektiv Detektiv Paul Dini

Příjemné, oddechové, nic složitého. Všechny povídky měly svižné tempo, zajímavé záporáky, kteří ale pro Batmana nebyli žádným problémem. Vyzdvihl bych hlavně povídku s Poison Ivy, kde byl opravdu povedený a zajímavý nepřítel. Navíc je Ivy velice pěkně nakreslená, což se v některých částech nedá říci o všech postavách. Hlavně když Bruce Wayne vyrazí do společnosti. Tam jsou kresby jednoduší a ne tak ostré a detailní. Nic co by vadilo, ale dohromady z dalšími kresbami, které jsou naopak ostré a propracované do detailu, to působí jako zvláštní mišmaš.

21.04.2022 4 z 5

Případ Dawn Goldenové Případ Dawn Goldenové David Finch

Ze začátku se mi to hodně líbilo. Děj postupně po odkrývá víc, proplétá ho další dějová linka a až ke konci se spojí v jednu. Měl jsem obavy, že konec nestihne být v rámci jedné komiksové knihy a že byl rozdělen na dvě. To se nestalo. Stalo se něco horšího. Konec byl na můj vkus strašně uspěchaný. Jen proto dávám průměrné hodnocení. Co musím, ale vyzdvihnout, je alternativní obálka ze zadní strany. Ta se mi strašně líbila.

28.02.2022 3 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Jsem zvyklý na převážně neporazitelného Batmana. Zde je opak pravdou, většinu času má na kahánku a i když se z toho dostane, tak nikdy ne bez zranění. Příjemná změna, i když občas je to malinko přehnané a obyčejný člověk by se již nevzpamatoval, ale Batman není obyčejný člověk. Stejně jako nepřítel proti kterému stojí není obyčejný. Ostatně i ochránce Gothamu si myslí, že jde jen o legendu. A co teprve, když jich bude více než jen jeden. Jsem velice zvědav, kam se příběh rozvine.

25.01.2022

Zrozen k zabíjení Zrozen k zabíjení Peter J. Tomasi

Tak tohle byla paráda. Komplikovaný vztah mezi Batmanem a Robinem, otcem a synem, mě velmi zaujal. Od tohoto druhu komiksů jsem nečekal nějaké hlubší myšlenky, nicméně jsem se spletl. Batman, více než s padouchy, má problémy jak být více otcem než temným ochráncem Gothamu. A i Robin čelí potížím vyrovnat se otcovým představám dobrého syna. Do toho oba soupeří s protivníkem, který se jim více než vyrovná.

03.01.2022 5 z 5

Rok nula: Kniha druhá Rok nula: Kniha druhá Scott Snyder

Stejně jako předchozí díl je i tu příběh slabší, přesto dokáže zaujmout. Kulisy "postapokaliptického" Gothamu a Batman k sobě skvěle ladí, bylo by zajímavé, kdyby v tomto spojení někdo napsal delší příběh, či přímo nějakou mini sérii. Velice mě překvapil Riddler, znám ho prakticky jen z pc her, kde se teda moc nepředvedl a pro Batmana není nijak těžký protivník, v tomto komiksu je ale opak pravdou. Batman je pořád o krok pozadu a má co dělat aby Riddlera porazil. A postava doktor Smrt, je vážně dech beroucí. Co mi trochu přišlo zbytečné, tak dosti časté filozofické poznámky Bruce, které mi přišli trochu laciné. Co musím vyzdvihnout je ale barevné zpracování, barvy jsou podle mě úžasné, ty odstíny modré a zelené mi prostě k Batmanovi sedí.

23.11.2021 4 z 5

Rok nula: Kniha první Rok nula: Kniha první Scott Snyder

S komiksy o Batmanovi teprve začínám, tento mi přijde povedený. Příběhově je to trošku slabší, nicméně se mi libí, že jde vidět jak Batman ještě hledá sám sebe, není od začátku neomylný a neporazitelný, dost často má na kahánku a přesně tak bych si představoval jeho začátky. Velice se mi líbilo barevné zpracování, odstíny modré a zelené se k Batmanovi skvěle hodí.

23.11.2021 4 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Začneme tím pozitivním. Kresba je stále úžasná, plno krásných barev, kterými jsou zobrazeny krev, střeva, atd. Gerta je pořád bojechtivá a o masakry tu není nouze. Nicméně to postrádá jeden důležitý aspekt a to příběh. Celé je to zmatené a když už by tam náznak příběhu mohl být, tak se zase stočí jinam. Spíše mi to přišlo jak sbírka povídek, což by nebylo na škodu, nicméně byly bohužel slabší. Nečekal jsem nic světoborného, což v tomto případě by bylo na škodu, přece jen je to oddechově čtení, ale chtělo to víc než jen bezcílné blouznění z místa na místo.

07.07.2021 3 z 5

Probuzení ďábla Probuzení ďábla Mike Mignola

První díl se mi moc líbil, proto jsem se okamžitě vrhnul na další. Již teď je mi jasné, že Hellboy bude jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Nebyl sice tak dobrý jako ten první, který měl víc prvků z Lovecrafta, což mě osobně nadchlo asi nejvíce, pokud nepočítám vložku s mimozemskými strážci Ogdru Jahada, ta příběh posunula pro mně do další úrovně. Přesto byl skvělý. Znovu nacisté, teď nově s upíry, do toho Hekaté a jako třešnička na dortu baba Jaga. Jedním slovem, bomba.

30.06.2021 5 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, jelikož příběhy o indiánech jako Vinnetou, mě nikdy moc nebrali. Tento komiks se s nimi nedává srovnávat. Velice chytlavý příběh z prostředí kriminálních živlů v indiánské rezervaci je naprosto skvělý. Co nejdříve si pořídím další díly.
Kresba se, oproti těm komiksům, které jsem dosud přečetl, výrazně liší. Velmi mě zaujala. Vřele doporučuji.

08.07.2020 5 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Přesto že jsem se na začátku cítil opravdu jako Arthur Dent, absolutně nic jsem nechápal, se mi tato knížka líbila nejvíce. Netušil jsem, že mě překvapí něco více jak nepravděpodobnostní pohon, v tomto díle jsem aly byl vícekrát vyveden z omylu. Nejvíce mě nadchla scéna s postavou, která se neustále reinkarnovala.

07.08.2019 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Skvělá kniha, nikdy jsem se u knihy tak nezasmál. Musím uznat, že začínám mít rád dokonce i Zafoda, což jsem po zhlédnutí filmu nepovažoval za reálné.

13.05.2019 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Stejně jako předchozí díl, mě i tento plně pohltil. Je pravda, že jsem hodně ovlivněn filmy a neubránil jsem se neustálému srovnávání rozdílů. Možná mě to bavilo více než kniha samotná. Tento díl mi přišel nejvíce odlišný od filmu (když nepočítám Hobita), ale to je dle mě jenom dobře. Jak kniha tak film nabízí trošku něco jiného, nejvíce mě překvapila jednoduchost popisu bitev. Čekal jsem něco trošku akčnějšího. To však nebylo na škodu, od té akčnější stránky tu jsou právě filmy.

01.11.2018 5 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Většina povídek mi přišla zajímavá, pouze několik z nich jsem nepochopil. Nejspíše proto, že jsem se nedokázal ztotožnit s autorovými pocity. U jedné z těch kratších jsem naopak věděl přesně co autor cítil (alespoň mám ten pocit) a tím pádem pro mě nabyla úplně jiný rozměr.

10.04.2017 4 z 5

Dobrodružství výpravy Barsacovy Dobrodružství výpravy Barsacovy Jules Verne

Nejlepší verneovka, kterou jsem četl.

23.03.2017 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Krásně graficky zpracováno. Příběh byl velice zajímavý. Sice se knihám moc nevyrovná, ale na komiks je to super čtení.

22.03.2017 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Je pravda, že kvalit prvních dvou knih nedosahuje, přesto je to dle mě výborná kniha.

21.03.2017 5 z 5