Dobrodružství výpravy Barsacovy přehled

Dobrodružství výpravy Barsacovy https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93622/bmid_dobrodruzstvi-vypravy-barsacovy-63bfe825e9507.jpg 4 183 183

Příběh o tajemném městě uprostřed africké pouště, kam jsou zavlečeni členové výpravy. Verneův román, v němž cestopisné poznatky střídají se s technickými fantasiemi, předstihujícími svou dobu, zavádí čtenáře do pouště Franc. Západní Afriky. Tam, opevněn téměř neproniknutelnou pustinou, vybudoval pološílený zločinec za pomoci geniálního technika, kterého zneužil, město-stát, vybavené úžasnými technickými vymoženostmi. Jeho obyvatelé, zbídačená masa černochů, a podváděná skupina bílých dělníků-techniků, jsou nástrojem mocenských plánů tvůrce „Blacklandu“ a hrstky banditů, představujících vládnoucí třídu. Do města pronikne výprava franc. poslance Barsaca, střetne se s usurpátorem a jeho bandity a zorganisuje povstání, v němž vykořisťovatelé i s vůdcem zahynou, zotročení jsou osvobození a město se octne v rozvalinách. Barsacovci pak šťastně dospěji do Timbuktu a očistí po návratu poskvrněné jméno anglické rodiny, jejíž statečná mladá členka dovedla vlastně výpravu do Blacklandu..... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Josef R. Vilímek

L'étonnante aventure de la mission Barsac , 1919

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružství výpravy Barsacovy. Přihlašte se a napište ho.

plomusujonak
30.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Bezpochyby jde o nejbrutálnější verneovku, jakou jsem zatím četl. Jde vidět, že dokončení tohoto románu se ujal syn Michel, protože popis toho, jak někomu pádem z výšky praskne hlava, krev vytříkne na všechny strany a mozek vyteče na podlahu, jsem u Vernea opravdu ještě neviděl. Již tento fakt může napovědět, že se jedná o dost záživnou dobrodružnou knihu, a řekl bych, že kdybych dopředu nevěděl o sci-fi technologiích, které na konci čekají, tak bych prožil během čtení pocit strachu z neznáma. Není to chyba předvídatelnosti knihy, ale četl jsem od Verna poměrně hodně knih, takže prostě vím, s jakými motivy pracuje, a jaká témata využívá. Komicky v románu působila angličtina, která byla tak zkomolená, že jsem nebyl schopen pochopit význam frází. Kniha není ani tolik dlouhá, takže ji doporučuji přečíst si jako první všem novým čtenářům díla Julese Vernea, paradoxně přestože jde o jeho poslední.

nikolet
26.12.2023 5 z 5

Hezká knížka, kde jsou představeny vynálezy budoucnosti. Děj rychle plyne. Hlavní hrdinka je sympatická.

Naďa2411
02.08.2023 4 z 5

Dobrodužný román jenž začal psát můj oblíbený spisovatel a dokončil jeho syn. Dílo bylo už velmi technické, postavené jak šílenec Harry Killer, díky vykořisťování, se chce zmocnit tajemného města Blacklandu v poušti Francouzské západní Afriky. Je vyslána expedice poslance Barsaca, která má prozkoumat život místních domorodců. Jsou přepadeni a Harry jim ukazuje pod nátlakem své vynálezy. V aknize je ukázáno, jak se věda může otočit proti člověku a že život místních obyvatel nemá žádnou cenu. Bylo mi smutno. V této knize je už moc velkého násilí, už to není klasická Vernerovka.

Knižní novinky (46. týden)

08.11.2020

Kniha Dobrodružství výpravy Barsacovy v seznamech