Jajiinka Jajiinka komentáře u knih

Ohnivé ostří Ohnivé ostří Kristina Hlaváčková

(SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Vracíme se k příběhu Sam Barnetové. Její hraní golfu se neobejde bez mrtvoly, kterou přijede vyšetřovat její bratr Robert. Do vyšetřování byla přizvaná i samotná Sam z důvodu překladatelky nově příchozího agenta FBI, který vyšetřuje záhadné vraždy, které korespondují i s touto hlavou uťatou. Ovšem Sam, která tuší více než přiznává ví, že tyto vraždy jsou magického původu, pátrá na vlastní pěst a profil vraha se ji začíná formovat. V Podsvětí je nervozní atmosféra a do kopek je uvězněná Azrael. Začínají boje o moc a planují se atentáty na trpasličí královnu. Má v tom roli i náš vrah? A co jeho zajimavý meč, který má velice specifickou tsubu? Dokáže i tentokrát Sam vyváznout z tohoto magického řádění vraha?

Tato série má vzestupnou tendenci a musím říct, že tento díl se mi libil ještě více než Artefakt. Zápletka a celkové vykreslení světa bylo dokonalé, kniha mě opravdu moc bavila. Byla čtivá, napínavá a dokonce tentokrát nechyběla romantická linka, která byla pro mě velice zajímavá. Oživila celý příběh a vdechla postavě lidskost a emoce. Prostě ji udělala citlivější. Záporák byl dokonale vykreslen a jeho osobnost je zajimavá. Ke konci příběh krásně gradoval a musím upřímně říct, že jsem netušila jak bude kniha ukončena. Zhruba 30 stran před koncem jsem si říkala, že takto to snad skončit nemůže.... naštěstí neskončilo. Neskutečně mě konec bavil a už nejradši hned zítra bych začla číst další díl. Bohužel, zatím není. Doufám, že ho paní spisovatelka brzo vydá, protože já ho prostě potřebuji!

10.02.2021 5 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Hodnocení 4⭐/5⭐
Je to sedm let co Sam Bernetovou nedobrovolně opustil její přítel Peter, jeho smrt jí velice zasáhla i z důvodu, že jeho pronásledovatelé se vyřádili i na samotné Sam. Všechny kosti v těle měla zlomené a nebyla velká pravděpodobnost, že ještě bude chodit.
Jenže nyní po sedmi letech Sam kráčí po ulici a přemýšlí nad tím, proč se její snoubenec rozhodl vzít roha těsně před svatbou, která má být zrovna v tento den. Ze zamyšlení jí vytrhne pohled na muže, do kterého omylem narazí. Muže, který je na vlas stejný jako její bývalý Peter.
Od této chvíle se někdo neustále pokouší Sam zabít. Co se stalo po setkání s Peterem? Sam začíná pátrat na vlastní pěst, a to co objeví by spíše zařadila do nějakého fantasy filmu. Dokáže Sam přežít střet s tímto tajemným světem?

Tato kniha je opravdu povedená. Již pohledem na obálku jsem věděla, že to bude zajímavé počtení. Obálka je opravdu skvělá! Kniha je prosycena autorčiným sarkastickým humorem a celkově její osobností. Myslím, že kdybych nyní dostala nějakou další její knihu do rukou, a nevěděla bych kdo ji napsal, určitě bych poznala její osobitý styl psaní. Zajímavá je i kombinace, kdy v začátku je kniha spíš detektivní a potom se z ní zrodí akční fantasy dílo, plné zajímavých tvorů a magiků. Bylo to zábavné čtení, které mě bavilo a konec mě velice překvapil. Těším se na druhý díl této série, jménem Ohnivé ostří. Beru knížku a jdu číst… ????

Mimochodem moc by se mi líbilo, kdyby byla samostatná kniha o strejdovi Maxovy a dračici El…. Mohlo by to být velice zajímavé.

29.01.2021 4 z 5

Výmluva samoty Výmluva samoty Dalibor Ivanega

O citech se v této knize mluví snáz,
asi tak jako když voda pluje přes sráz.
Vzevření její je skvost,
uvnitř je však ještě lepší o dost.
Čtvero ročních období,
vyjadřuje lásku a soukolí.
Poezie mi vzdálená je,
avšak láskou si mě najde.
Skrz knížku a pocity v ní,
hodnotím kladně JI. ❤️
____________________________________________
Ne, tohle opravdu není úryvek z knihy. Tohle je můj pokus o poezii - ta v knize je mnohem hezčí a uhlazenější.

Kniha je plná emocí - láska, beznaděj, touha... hodně touhy, chtíč, uctívání, zklamání, zlost, nepřejícnost. Je z velké části vyprávěna v retrospektivě. A zvláštnost knihy je, že její erotická část je podána tak, že se stáváte členem příběhu. Jako by autor mluvil přímo k vám.
Příklad z knihy:
Rukama tě chytám pod koleny, nadzvedávám ti je k tělu, vytáčím do stran a tím se mi krásně rozevíráš jak knížka. Pomalu jazykem....

Takže vás to nenechá úplně chladnou.
Poezie byla moc hezky podána a knížka mě bavila. Možná byla moc krátká, zasloužila by si více stran. Ale tím, že je tak útlá je tak lehce čtivá.

13.01.2021 4 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Hodnocení 4⭐/5⭐

Byla to moje první audiokniha a musím říct, že mě to opravdu bavilo. Sice možná kdybych četla knihu vžijí se do příběhu ještě více ale velkou výhodou, když mi knihu někdo čte je pro mě, že si lehce zapamatuju jména postav. Což u této knihy je překvapující, protože jména jsou dost neobvyklé, ovšem do světa fantasy se náramně hodí. Takže velké plus k autorčině fantasii.

Příběh je odehrává ve městě jménem Erilian. Toto město vede Velká rada čarodějů, a je velkým úspěchem a nelehké se stát jejím členem. Někteří lidé, by obětovali mnohé, aby zaujmuli místo v radě. Sedmnáctiletá Kiara však o této skutečnosti nemá ani páru, a jediné co jí v životě trápí je její neschopnost v předmětu přeměňování pevných hmot. Je to studentka prvního ročníku na univerzitě magických věd. Nejenom, že všude kolem jsou kouzla ale Kiara potká svou životní lásku. Dozví se Kiara za jakých okolností zemřeli její rodiče? Zvládne předmět přeměňování pevných hmot? A kdo jí v tom pomůže?

Tento svět je báječný, trochu inspirovaný ale i tak povedený. Hned jsem si město zamilovala. Je skvělý fantasy příběh, který se mi moc dobře poslouchal. Jediné, co mi vadilo, a proto ubírám jednu hvězdu byla jednoduchost dialogu. Moc mi to k fantasy světu nesedělo. Řekla bych, že kniha je určena pro mladší čtenáře ale i tak jsem si ji užila. Mimochodem konec byl velmi zajímavý a překvapivý. ❤️
Těším se na další díl.

08.01.2021 4 z 5

Černí husaři a probuzený démon Černí husaři a probuzený démon František Petran

(SPOILER) Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tento příběh je o dvou jezdcích, kteří se rozhodnou kvůli špatnému počasí zastavit ve vesnici Lískovec. Nejsou to ovšem ledajací jezdci, jsou to černí husaři – elitní vojáci císaře Armina, kteří se dokážou ohánět nejen palašem, ale i magií. V Lískovci vyhledají kováře, je třeba opravit podkovy a nabrousit šavle. Kovářův syn Kuba má neutuchající touhu po příbězích, které mu jeho dědeček velice rád vypráví. Čarodějka Sabina a válečný mág Florián ovšem netuší, že upoutali pozornost místního lapky Krahujce. Zraní Sabinu a Florián je nucen použít svou magii, přičemž rozpoutá prastaré rozpínavé zlo…. Jaké příběhy bude Kubovi vyprávět Sabina? Zvítězí Florián nad starým zlem?

Tato kniha je od 9 let, a proto je tak kouzelná. Je to taková pohádka se šťastným koncem, plná poučení, pouta rodiny. Jako první musím vyzdvihnout ilustrace, které této knize doslova vdechnou život. Jsou nádherné a přebal je taky velice výstižný. Kniha se mi moc dobře četla, už jen kvůli tomu, že měla větší fond a byla hezky stylisticky upravená. Příběh byl podmanivý a zajímavý, velice originální. Konec byl plný magie a vítězství dobra nad zlem.

08.01.2021 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

(SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Alex Summers je obyčejný chlapec, který má před maturitou a jeho jediný problém je do jakého tanečního klubu zajde. Vše se ale změní, když Alex potká neznámého cizince. Jeho prvotní dojem byl, že ho muž pronásleduje a vlastně měl pravdu, nebyl v tom ovšem zlý úmysl. Naopak. Ze dne na den se jeho život změní od základu. Musí opustit svůj současný svět, rodinu a přátelé. Dozvídá se totiž, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež ovládá magickou sílu. Civilizace ale nezanikla, jen se přesunula do podzemí mimo zrak ostatních. Jejich moc ovládat živly, totiž lidstvo nikdy nedokázalo pochopit. Alex se musí rozhodnout, zda se zachová správně a nově objevenou říši ochrání. Dozví se něco o své pravé rodině? A dokáže porazit Zeka, který ohrožuje celou říši?

Příběh mladého Alexe se mi moc líbil. Spisovatel umí velice hezky popisovat a dokáže postavám dokonale vdechnout život. Moc se mi líbilo, jak Alex postupně odhaloval svou moc a cvičil a učil se používat jednotlivé elementy – jak při obraně, tak i při útoku. Mě osobně se nejvíce líbila část, kde se učil element země. Taky by se mi moc líbilo mít takovou moc. Líbil se mi moc nápad položení nervové sítě, kde cítí jakýkoliv život i neživot. Docela originální nápad. Trochu podezřelý mi přišel vztah s Abby, přišlo mi to moc rychlé. (Ale možná jsem jen ten typ co nevěří na lásku na první pohled.) Celkově kniha byla bezvadná, moc dobře se četla a bavila mě. Navíc je od českého autora!!! Obálka taky vypadá moc dobře. Už se nemůžu dočkat až začnu číst další díl. Mám se na co těšit, protože tato série už má tři díly.

05.01.2021 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

(SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Tento příběh se odehrává v Praze jedné malé čtrnáctileté čarodějce. Její společenský život je nevalný a školou proplouvá skoro bez povšimnutí s přezdívkou „praštěnka“. Ve skrytu duše touží po přátelství a lásce jako z románu či pohádky. Její opětovanou láskou je kluk ze třídy jménem Teo. Bohužel Ginervu něco drží zpět, a to něco je to, že čarodějky muže nemívají. Její příbuzní jsou spořádaná čarodějnická rodina z Malé Strany ale také mají svá tajemství. Všude kolem jsou kouzla a znamení, navíc je celá Praha přesycena nadpřirozenými bytostmi. Příběh je plný dobrodružství, které Ginerva prožívá spolu se svými nově nalezenými přítelkyněmi. Dokáže Giny vyřešit všechny složité situace? A dokáže si přátelství udržet i skrz rozdíly mezi kouzelným a normálním světem?

Jako první musím vyzdvihnout obálku knihy, která je naprosto úchvatná. Obálku s využitím ilustrace od Zuzany Čatajové („Striga“) vytvořil David Michálek. A veškeré další ilustrace v knize jsou také od Zuzky a jsou opravdu báječné. Tato kniha mě velice bavila, i když je určena pro mladší čtenáře. Kniha je od devíti let a je plná poučení, lásky a rodiny. Romantická linka je kouzelně dětská a dialogy mi přišli trochu moc jednoduché, ovšem pro mladší čtenáře určitě dokonalé. Kouzelný svět je originální a mytologie moc povedená, přesto mi to připomnělo moje dětská léta s Harrym Potterem. A toho miluji dodnes, takže věřím, že tato kniha mi také zůstane dlouho v paměti. Co se mi opravdu moc líbilo, byli znamení jako zlatý prstýnek, kamenné zrcadlo či Valpurza. Svět je moc hezky vymyšlen a už teď se těším na pokračování.

26.12.2020 5 z 5

Ustláno na betonu Ustláno na betonu Elen An

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Příběh je o dívce jménem Šárka. O strastech ale i radostech mladého života. Šárka si užívá života plnými doušky, ale teprve až potká Lukáše uvědomí si, že nikdy nežila víc. Každý vztah má ovšem své úskalí, a ne vždy je to tak jak by si člověk přál. Lukáš není úplně dokonalý partner, potřebuje být pořád na výslunní a nabádá Šárku k nepravostem.

David miluje Šárku. Šárka miluje Lukáše. Lukáš miluje Sandru. Kdo je sakra Sandra?

Tento příběh mě velice bavil a moc dobře se četl. Byl moderní a velice empatický. V této chvíli musím ovšem přiznat, že jsem cílový čtenář a nejsem si úplně jistá, zda by mužskému pokolení byl příběh taky tak sympatický. Příběh je velice romantický, ale tak trochu jinak než obvyklé klišé. Ano, je pravda, že i v této knize se občas hlavní hrdinka chová nepředvídatelně a „hloupě“, ale ono to tak je, když my ženy máme zlomené srdce. A neustálé čekání ve dne v noci na příchozí sms či hovor milovaného, to jsme si určitě užila každá. Postavy jsou velice hezky vylíčené a velice snadno zapamatovatelné. Kniha je propletena city, pochybami a falešným pocitem štěstí. Konec byl velice zajímavý a dodnes si vlastně říkám, jak to tedy vlastně bylo. Není to žádná složitá četba, je spíš odpočinková. Obálka je velice hezká a knihu vystihuje.

26.12.2020 5 z 5

Poslední na seznamu Poslední na seznamu Peter Mohlin

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Tahle kriminální detektivka není jedna z nejlepších, co sem kdy četla. Ale určitě patři k těm zajímavějším, co se tyče příběhu a hlavní postavy.
Bývaly agent FBI ¨John¨, kterému se moc nevydařila poslední akce a musel jít do programu pro ochranu svědku, kdy mezi tím se mu dostane do ruky dopis od jeho mamky. Ta žije ve švédsku odkud pochází i náš hlavní hrdina. Z dopisu zjistí, že jeho bratr byl opět obviněn ze zmizení mladé dívky, která byla dědičkou oděvní nadnárodní firmy. John díky možnostem FBI je převelen do Švédska to týmu, který má na starost vyšetřovaní onoho zmizení kde figuruje jeho bratr.
Hodně se mi líbil ten nápad bývalého agenta FBI v programu pro ochranu svědku. Hodně to komplikovalo průběh vyšetřovaní, jelikož si ho mohl někdo-kdokoliv dát dohromady s obžalovaným. Navíc hlavní hrdina trpěl stihomamy z možnosti, že ho najdou lidé, před kterými je v programu na ochranu svědků. Kniha je napásané průměrně. Je tam honě slov, která se opakují ale není to nic, co by narušilo celkový pohled na knihu. Autoři nás po celou dobu vedou různými uličkami a nadhazují nám indicie, které jsou většinou slepé. Konečné rozuzlení je velmi překvapivé a vrahem je osoba, od které jsem to rozhodně nečekala.
Suma sumárum se jedná o průměrnou detektivku s dobrou hlavní postavou a zajímavými dějovými zvraty.

17.12.2020 4 z 5

Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Kristina Hlaváčková

Hodnocení 4⭐/5⭐

Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Kniha humorných povídek o životě samotné spisovatelky.

Jak sama autorka říká, je magnet na maléry. Muže snad za to, že ji samovolně vybuchují dýně, medvědi ji lezou do stanu, lepí se na ní zvířátka všeho druhu a různého počtu nohou? Mimo to má i speciální talent na mužské a romantiku zvládá s neodolatelným kouzlem nešikovného klauna v obrovských botách.

Opravdu úžasná kniha na odpočinek a zlepšení nálady. Spisovatelka vypraví své příběhy velmi barvitě a lidsky. Náhled do jejího života a trablů, s kterými se kolikrát potýkáme my sami je zajímavý. Povídky nejsou nijak dlouhé, a proto se kniha čte dobře a velice rychle. Autorčin styl psaní mam ráda, jak už jsem již zmiňovala u knihy „Pořád se to.. „ . Musím přiznat, že kniha „Pořád se to…“ se mi líbila o chlup více, ale i tak tuto knihu hodnotím velice kladně. Příběh doprovází pro pobavení i vtipné ilustrace, které se ke knize naprosto hodí.

U knihy jsem se opravdu bavila a spisovatelce děkuji za pobavení. ????

10.12.2020 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Hodnocení 5⭐/5⭐

Tento příběh je o spisovatelce Elle Fieldingové, která se rozhodne pronajmout svůj krásný dům na útesu přes službu airbnb. Když Elle přijede z Francie, vchází do bytu s pocitem, že host je ona. Zdá se jí, že je něco jinak – atmosféra domu se změnila. Dům je však na první pohled v pořádku, čistě uklizený a nezničený. Její velká představivost jí ovšem nedá spát a pomalu si skládá střípek ke střípku. Rozbité těžítko, které bylo zamčeno v pracovně. Vyškrábaný vzkaz na noze psacího stolu. A ten samý vzkaz v několika výtiscích její knihy – LHÁŘKA. V neposlední řadě, napsaný vzkaz na zamlžené okenní tabuli - „Jsem v tvém domě.“
Elle začíná ovládat strach a panika a domov se pro ni stává pastí. Někdo odemkl minulost a ona sama mu dala klíč.
Její nejbližší osoba jí tvrdí, že se to děje jen v její hlavě. Je to pravda? Všechno si to jen vyfantazírovala?

Tato kniha je velice zajímavě napsaná, většina příběhu se odehrává z pohledu spisovatelky Elle. Je však proložena krátkými úseky z pohledu návštěvníka, co si dům pronajal. Také jsou tam flashbacky do minulosti Elle, v které je dost skryto. Knihy byla velice zajímavá a moc hezky se četla. Byla napínavá a držela mě v neustálém tempu. Kniha se hodně zabývá psychologii hlavní postavy, sama neví, zda se tu odehrává jen v její fantasii. Také si mi moc líbili spisovatelské rady s každou další kapitolou. Velice zajímavý nápad. Autorka vyvolává v čtenáři napětí a poskytuje více různých vodítek, aby vás zmátla. Kvalitní psychothriller, který mě opravdu zaujal a ráda si ho přečtu znovu.

07.12.2020 5 z 5

(Ne)normální (Ne)normální Gwendolyn Willow Wilson

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tento komiks je o příběhu mladé teenagerky, která miluje postavy jako Spider-Man, Iron Man a další superhrdiny. Hledá ve světě svůj smysl, když je najednou obdarovaná nadlidskými schopnostmi. Tyto síly jí změní celý život, ale bohužel její teenagerské starosti nezmizí. Zvládne Kamala školní povinnosti i zamotané vztahy v rodině i mimo ní? Dokáže najít své pravé já a stát se superhrdinkou?

Tento komiks se mi moc líbil. Má v sobě toho tolik, co muže předat dospívajícímu čtenáři. Je v něm poučení a mladý čtenář se muže ztotožňovat s nepochopením rodiny a domácím vězení (kdo nedostává zaracha, žejo ????.) . Je to klasická marvelovská šablona – Kamala získá superschopnosti a zjišťuje, že se s nimi pojí i velká odpovědnost. Také se snaží vymanit ze své kulturní škatulky a začít žit svůj vysněný život. Empatie příběhu a sympatická hlavní představitelka dělá dokonalé dílo, které dokreslují krásné obrázky. Komiks je ilustrován ve velmi příjemném stylu a krásně dokresluje emoce postav s nádechem superhrdinského filtru. Barevnost komiksu je jemná a líbí se mi nápad s nelidskou schopnosti u Kamaly měnit svůj vzhled a proporce své postavy. (zvětšení se či nějaké své části)

06.12.2020 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Hodnocení 5⭐/5⭐

Jako první bych chtěla vyzdvihnout obálku knihy, která mě dokonale uchvátila, a proto jsem si knihu taky vybrala. Je tak nenásilná a moc zajímavá, že spíš vypadá jako nějaká fantastika. Navíc teď po přečtení knihy můžu konstatovat, že tato obálka knihu opravdu vystihuje. Zdravotnictví je totiž jedno z povolání, kde čas hraje velkou roli.

Tento historický román je o sestřičce jménem Julie Powerová, která pracuje v dublinské nemocnici na oddělení pro nemocné nastávající matky. Irsko zužují hned dvě katastrofy – válka a epidemie španělské chřipky. Nemocnice, ve které sestřička Powerová pracuje se potýká s velkým nedostatkem zdravotnického personálu a nejen jeho. Dokonce i zdravotnický materiál je na tom se zásobami velice špatně. Na scénu přichází také doktorka Kathleen Lynnová, která je na útěku před policii, a mladá dobrovolnice Bridie Sweeneyová. Julie Powerová, díky nedostatku personálu zůstává na celé provizorní oddělení těhotné/horečky sama a stává se tak hlavní sestrou. Zvládne tento nátlak a udrží své pacientky a jejich ještě nenarozené děti naživu? Situace se muže změnit z hodiny na hodinu.

Musím říct, že již je to pár hodin, co jsem knihu dočetla a příběh ve mně stále rezonuje. Byla to opravdu úžasná kniha o naději a přežití, ale také o rozhodnutí. Příběh mi přijde blízký, protože se ztotožňuje s nynější situací s covidem19. Ruší se veškerý společenský život, veškerý zdr. personál je pod tlakem a pracuje i několik dní v kuse. Stav nouze, roušky, mytí rukou a stejně si tato španělská chřipka vyžádala více mrtvých než první světová válka – odhaduje se tak tři až šest procent celkové populace.

Kniha byla psaná velice čtivě a doslova jsem ji nedokázala odložit. Příběh mě pohltil, a dokonce ukápla i nějaká ta slzička. Doporučuji všem a určitě můžu říci, že si od této spisovatelky ještě něco přečtu.

01.12.2020 5 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a má moc hezký přebal, na kterém jsou vyobrazené hlavní postavy. Dle této knihy vznikl i stejnojmenná minisérie v hlavní roli s Nicole Kidman a Hugh Grantem.

Příběh je o myšlení jedné psycholožky, která si vysnila svůj svět a tak k němu i přilnula, jiná alternativa neexistovala. Má dokonalého manžela, který pracuje jako dětský onkolog. Báječného a nadaného syna Henryho, krásný byt v New Yorku a terapeutickou praxi. Její skvělí život a neustálé vztahové problémy, které řeší se svými pacienty ji donutí a motivují k napsání knihy, ve které se snaží poradit ženám, jak svým mužům naslouchat.
Ovšem pár dní před vydáním této knihy se terapeutce Grace zhroutí sen, ve kterém žila. Její život se od základu změní, když se jednoho dne stane bezcitná vražda v jejím blízkém okolí, chybějící manžel a řetězec strašlivých událostí…

Tato kniha byla pro mě velkým překvapením. Příběh byl skvělý a poutavý. Trochu jsem čekala napínavý thriller a nakonec se z toho vyklubal psychologický thriller jedné terapeutky, která vlastně neví co si počít a navíc má velice protichůdné pocity ohledně svého manžela. Kdyby ona sama měla na gauči ve své terapeutické praxi pacientku Grace, určitě by ji řekla – „Mělas to vědět.“. Kniha se mi moc dobře četla, i když to bylo docela těžké čtení. Většina knihy bylo vyprávění a přímá řeč tam byla velmi málo. Ale příběh byl moc zajímavý a kniha se snaží ženám naznačit, aby viděli neviděné.

29.11.2020 5 z 5

Pořád se to... Pořád se to... Kristina Hlaváčková

Hodnocení 5⭐/5⭐

Povídky jsou krátké a svižné. Mám tuto autorku opravdu ráda. Styl psaní mi naprosto vyhovuje a musím říct, že u této knihy jsem se opravdu bavila. Je útlá a skvěle se čte, takže jsem měla za jeden den přečteno a o zábavu postaráno. Navíc je to tak trochu náhled do života spisovatelky, takže o to je to zábavnější. A nesmím ani opomenout, že historky doprovází vtipné ilustrace, bez kterých by to nebylo ono. Dokonce, některé ilustrace kreslila sama autorka, a některé Veronika M. Černá. Je to druhý díl, první díl s názvem „Ono samo se to…“ jsem bohužel nečetla, ale určitě to mám jednou v plánu.
Opravdu velké díky autorce za to, že mě takto pobavila, a navíc i uklidnila, že když se mi občas stane nějaká ta eskapáda, tak nejsem výjimkou a třeba je na tom někdo ještě hůř. :D

20.11.2020 5 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a jeho přebal mě moc zaujal. Takže obálka splnila svůj účel, vypovídá něco o knize, a navíc vypadá bezvadně. A rtěnku „revenge“ bych si určitě pořídila, miluji takové barvy rtěnek! ????

Teď k příběhu, je to volné pokračovaní příběhu Zlatá klec, ze série Faye. Tato kniha je o sesterství a pokání, o dramatu a manipulaci. A co je nejdůležitější je o tajemství, zradě a pomstě. Fayin bývalí manžel je uvězněn ve vězení, kam ho nechala uvěznit ona sama. Odpykává si tam trest za smrt jejich dcery, která je ovšem na živu v Italii ale Faye to tají. Je toto její jediné tajemství? Její společnost jménem Revenge, je velice úspěšná, ale ne všichni to Faye přejí. Jen díky skupince věrných žen, které se spolčili za zvláštních okolností dokáže Faye chránit své milované, a i svůj majetek.

Kniha se mi moc líbila a moc dobře se mi četla. Je o silné ženě, která ovšem dokáže využít svých předností. V knize se mi moc líbili útržky z minulosti, bylo to moc zajímavé a knihu to ozvláštnilo. Navíc jsem byla vždy napjatá, jak to bude pokračovat. Par nelogických věcí jsem tam ovšem objevila proto dávám knize 4hvězdy. Je to pohodová četba, která vás nutí číst tak dlouho dokud knihu nepřečtete celou. A i nějaká ta romantika tam nechybí.

16.11.2020 4 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tato kniha se odehrává v geniálním „možném“ světě Bas-lagu. Hrstka cestovatelů a skupina vězňů a otroků, jejíž těla jsou přetvořena se plaví na zaoceánské lodi novokrobuzonské kolonie Nova Esperium. Právě mezi cestovateli je naše hlavní postava jménem Bellis Chladnovíno. Její kroky na tuto zaoceánskou loď vedou hlavně z toho důvodu, že utíká před hrozným trestem ze svého rodného města - Nového Krobuzonu. Její výhodou je, že je to talentovaná lingvistka, jejíž tlumočnické služby jí napomáhají. Její útěk z milovaného města je doprovázen smutkem a strachem, je totiž bývala milenka vědce Izáka Dana der Grimnebulina, který v městě rozpoutal pravé peklo. Nyní její plán zahrnuje sžít se s novými kolonisty, dokud nebude bezpečné se vrátit zpět. Ovšem co Bellis neplánovala bylo to, že ve Vzdutém oceánu jejich loď přepadnou piráti. Popraví posádku a ostatní odvezou na Armadu, což je město postaveno z vraků lodí a je obrovské. Této plovoucí mocnosti vládne dvojice zvaná Milenci. Dozví se někdy Bellis jejich opravdová jména? Všichni zajatci dostanou na Armadě práci, a dokonce i lidé co jsou přetvořeni a byli vězeni jako otroci. V tomto městě jsou si všichni rovni ať už lidé, upíři, přetvoři, kaktusíci nebo raki. Důležité je, že nikdo nesmí město opustit. Bellis zajetí nesnáší vůbec dobře, je zahořklá a osamělá i když vykonává práci jako knihovnice, což ji je velmi blízké, protože ona sama již pár knih napsala. Díky tomu, dokáže vynášet informace o úmyslech Armady. Díky své znalosti mnoho jazyků se stane elitou lidí, kteří jsou poslání na úkol získat informaci o avankovi. Kdo je Avank? Podaří se jim odpověď nalézt u amorfních tvorů – děsivých bytostí, jež mají zajímavé družky?

Jako první musím napsat, že je to volné pokračovaní knihy Nádraží Perdido, ze série Svět Bas-lagu. Přiznávám, že první díl jsem nečetla a vůbec to nevadilo. Každopádně mám v plánu si časem tento díl určitě přečíst. Kniha JIzva je jedno velké kompaktní dílo. Svět je úžasný a spisovatel se opravdu vyřádil na tvorbě ras a netvorů. Jako vždy musím u tohoto spisovatele vyjádřit naprostou spokojenost s jeho dokonalou fantasii. Ovšem musím přiznat, že nedostane plný počet hvěz a to z důvodu velice těžkého čtení. Některé věci tam byli až moc prodlužovaní a kdyby kniha měla méně stran byla by určitě stravitelnější. To ovšem neznamená, že by musela být lepší. Každopádně to není kniha, kterou byste měli za víkend přečtenou. Svět je tak rozsáhlí a spisovatel tak barvitě vše líčí, aby vás dostal do děje až jsem se občas ztrácela. Pocity postav a jejich psychologie je hezky popsaná, a dokonce i jména jsou zapamatovatelná. Což je asi díky kreativnímu překladu od Milana Žáčka. Také musím vyzdvihnout, že je kniha proložena ilustracemi, které nám mají přiblížit fantazii autora. Ilustrace obálky je velice zajímavá a kniha celkově velice kvalitně zpracovaná. Kniha se mi opravdu líbila byla plná dobrodružství, objevování a napětí a manipulací. Určitě doporučuji.

15.11.2020 5 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a má moc hezký přebal.

Tento příběh je o Laurii, která si je jistá, že na první pohled se člověk zamilovat nemůže. Ovšem jednoho šedivého prosincového dne, když jede po těžké práci konečně domů si všimne z okna autobusu muže. Muže, který si ji záhy všimne taky a jejich pohledy se do sebe vpíjí… tento magický okamžik, který trvá sotva několik desítek vteřin se mezi nimi odehrává němá konverzace. Vzápětí autobus odjíždí a Laurie za sebou zanechává svou životní lásku na první pohled. Je jí jasné, že toho blonďáka se zelenomodrýma očima již nikdy neuvidí. Přesto jej celý následující rok hledá, na každé zastávce, v kavárně. Po neustálém neúspěchu ho najít, se jí její nejlepší kamarádka Sára pokouší přemluvit ať na něho zapomene. Dokáže ho Laurie vytěsnit z hlavy? Schválí Laurie nového přítele své kamarádky Sáry?

V této knize se odehrává 10 let plných přátelství, lásky a zlomených srdcí. Je to osvěžující příběh, který má krásný konec. Příběh se mi moc dobře četl a zamilovala jsem se do stylu psaní autorky. Je sice pravda, že občasné klišé tam nechybí a příběh je povětšinou docela předvídatelný. Ale je to romantika, jak má být. Jde vidět ten psychický vývoj po dobu deseti let u všech hlavních postav. Je to příjemná četba na zimní večery a určitě bych to doporučila jako super vánoční čtení. Musím přiznat, že u této knihy jsem se smála a byla občas i na rozpacích. Říkala jsem si, jak to vlastně autorka ukončí? Tento šíleně propletený romantický děj. A konec byl samozřejmě krásný a láskyplný. Také se mi tam líbili občasné narážky na jiné knihy či filmy, hlavně tedy „Pomáda“ je jeden z nejoblíbenějších. Určitě si knihu zase někdy přečtu.

07.11.2020 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Hodnocení 5⭐/5⭐
Miluji knihy od tohoto úžasného autora. Na to, že je to muž má dokonalé romantické linky, které ne vždy končí úplně tak, jak by jsme si přáli.

Tato kniha má klasicky hezky přebal a je v tvrdé vazbě. Kniha je z edice světový bestseller.

Příběh této knihy je o 17ti létem Landonovi. Je to syn známého kongresmena, Landon bral vše na lehkou váhu. Nehodlal se zatěžovat starostmi dospělých lidí. Ovšem z čista jasna se vše změní, když pozná dívku jménem Jamie Sullivanovou. Sám nečekal, že se dokáže zamilovat, natož do této dívky, dcery místního faráře. Jamie je bohužel velice vážně nemocná ale Landon se jí i přes všechny společné útrapy a nemoc nedokáže vzdát. Chce jí být oporou až do samotného konce. Nakonec jí nabídne manželství... Dokud je smrt nerozdělí.

Velice smutný ale krásný příběh. Sparks opět nezklamal! Kniha byla velice čtivá, odpočinková, lehce se četla. Postavy v příběhu byli velmi milé a sympatické. Jejich osud mě vzal za srdce a musím se přiznat, že na konci knihy ukápla i nějaká ta slza. ???? Díky tomu, že je kniha útlá jen 192 stran se děj netáhl a kniha byla opravdu rychle přečtená.

Tato kniha má i filmové zpracování pod jménem Dlouhá cesta.

03.11.2020 5 z 5

Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Pavel Ondrusz

Hodnocení 5⭐/5⭐

Tyto dvě herní knihy jsou o uvedení do herního světa Dračí Hlídky. Je to fantasy hra na hrdiny, která je nástupcem dračího doupěte. Knihy jsou podrobně popsány a velice srozumitelně, tudíž i lajk pochopí základní pravidla této hry.

V knize "příručka pro hráče" se seznámíme se základními pravidly hry. Tvorbu postavy, dovednosti, výzbroj a výstroj, rozvoj postavy a náboženství. Rasy - barbar, elf, člověk, hobit, obr, trpaslík, gnom. Povolání - válečník, hraničář, kouzelník, alchymista, zloděj, klerik. A mnoho dalšího ...

V knize "příručka vypravěče" je o přípravě příběhů a tvoření příběhů. Také tvoření jeskyni, vedení hry a užitečné informace a rady. Velkou část této knihy také tvoří bestiář. V bestiáři najdeme několik desítek protivníků - netvorů, nemrtvých, zvěře ale i živých bytostí.

Musím říct, že tuto hru vážně milujeme. Jsme zarytí fanoušci dračího doupěte 1.6 a hrajeme tuto hru již deset let, některé herní mechaniky jsme si upravili a nebo jsme je vůbec nepoužívali. V dračí hlídce to dokázali nádherně sladit. Důležité věci co v drd chyběli přizpůsobili systému RPG, což hru oživilo. Navíc lidé, co stvořili tento super projekt jsou velice aktivní i na svých stránkách mají plno příběhu a generátor tvorby postav, mapu atd. Dokonce dračákovskou seznamku.

Opravdu klobouk dolů a moc děkujeme!!! ❤️

01.11.2020 5 z 5