Jajiinka Jajiinka komentáře u knih

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Hodnocení 5⭐/5⭐

V knize najdeme intriky vrchní vrstvy, boje o moc, politiku, originální lore, mnoho významných postav – i dost těch (prozatím) méně významných. Každopádně jde vidět, že autor si chystá půdu na další díly a dává nám do podvědomí postavy a nuance, které jsou důležité pro další pokračovaní. Kniha má mnoho dějových linek, které většinou spolu moc nesouvisí, prozatím. Jsem zvědavá, zda se nakonec do sebe nějak zapletou. Tím, že je to první kniha série, tak zde nacházíme mnoho popisů. Které byli pro čtenáře a požitek z knihy nezbytné. Jak jinak bychom si bez popisu měst, světa a bohů dokázali cokoliv představit? Ovšem tím, že zde najdeme více popisu, poznání a vývoj aktuálních pohnutek, není již prostor na vývoj charakteru postav. Moc se mi líbila historie světa a také občasné verše v knize.

Určitě jsem si nezapamatovala všechny postavy a zřejmě, bych si je nezapamatovala ani kdybych to přečetla hned teď podruhé, tento fantasy svět je opravdu velice rozmanitý. Na druhou stranu, jde vidět, že autor se snaží postavy od sebe specificky odlišit ať už fyzicky či charakterově, popřípadě nějakou vadou. Celkové tempo knihy bylo pomalé a bez větší akce, což mi vyhovovalo. Autor dokáže opravdu živě popisovat a moc se mi líbí jeho styl psaní. Hezky se mi to četlo!

------------------------- celou recenzi si můžete přečíst v záložce Recenze / Co v sobě skrývá knižní poklad Věčné Mlhy - Zloděj osudů / fantasys ----------------------

02.12.2021 5 z 5

Plamen Olympu Plamen Olympu Kate O'Hearn

Hodnocení 5⭐/5⭐

Příběh Emily a Joela je moc zajímavý, v dětských očích se obyčejný svět mění ve svět, kde existuje Olymp a mýty se stávají skutečností. Samotná Emily ovšem toho moc o římské mytologii neví, naštěstí jí přijde na pomoc Joel, který doslova miluje mytologii a vše kolem ní. A také jen Joel dokáže objektivně vyhodnotit, jak se, ke komu chovat, proto když do obyčejného světa také zavítá bohyně Diana, nabádá Emily, aby se k ní chovala s úctou (v čemž vidím ponaučení pro dnešní děti, které ztrácí úctu). To ovšem není jediné ponaučení v této knize, je jich tam skryto mnoho. Ať už se jedná o lásku, o víru, o to uvěřit, a naopak získat si důvěru jiného člověka, a hlavně se zde jedná o rozpoznání dobra a zla...

---------- celou recenzi si můžete přečíst v záložce RECENZE / SÉRIE O PEGASOVI, DĚTSKÁ KNIHA S NÁDECHEM ŘÍMSKÉ MYTOLOGIE / Janča, fantasyscifisvet.com-------------

01.12.2021 5 z 5

Podivuhodný dům slečny Zvířené Podivuhodný dům slečny Zvířené Magdalena Hai

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Teď k samotnému příběhu slečny Zvířené. Je až neuvěřitelné, jak mě (v mých letech ) dokáže obyčejná pohádka oslovit. Je to velice zajímavý a magický příběh, který je plný ponaučení a kouzel. Čtenář si z tohoto příběhu určitě něco odnese, ať už i třeba jen požitek ze zajímavého a také i trochu smutného příběhu.......

---------------Více v záložce RECENZE / Dětská knížka Podivuhodný dům slečny Zvířené / Janča, fantasyscifisvet.com-----------

01.12.2021 5 z 5

Gryf, který neuměl létat Gryf, který neuměl létat Tereza Janišová

A jako bonus k trilogii Erilian jsme dostali i úzkou knížečku neboli novelu s názvem Gryf, který neuměl létat , která je prequel k oné sérii. Knižka mě moc bavila a skvěle se četla, vůbec bych se nezlobila, kdyby kniha měla více stran. Řekněme si upřímně – Lyraz Perelian je jedna z nejlepších postav!

01.12.2021 4 z 5

Erilian 3 – Střípky hvězd Erilian 3 – Střípky hvězd Tereza Janišová

Hodnocení 4⭐/5⭐

Opět parádní příběh tentokrát s Fínkou v hlavní roli. Musím říct, že z těch tří pokolení mi byla asi Fínka povahově nejpříjemnější. I když, teď už babičku Kiaru mám také moc ráda. Je to taková ta série, která se vám vryje do paměti. Poslední díl se mi moc líbil a zakončení bylo grandiózní, navíc hezky pospojovalo všechny příběhy a historii samotného Erilianu. Dílo bylo čtivé a napínavé, s magickými prvky a zvířaty.

Rozhodně tuto sérii doporučuji. ️

26.11.2021

Hlavně na to nemysli Hlavně na to nemysli Iva Hadj Moussa

Hodnocení 4⭐/5⭐

Tato kniha je plná krátkých povídek, které mě docela překvapili. Nejenže autorka píše velice čtivě a poutavě, příběhy, ač byli opravdu krátké měli většinou nějaké poslání či uvědomění si. Byl to dlouhý rozbor psychologie člověka, od mladistvého až po staršího člověka, od ženy po muže. Některé povídky jsou humorné, některé mají člověka zasáhnout s některýma se má ztotožnit.

Je to oddechové čtení, které nezabere nějak moc času. Ovšem musím přiznat, že osobně nejsem moc povídkový zastánce. Mám radši plnohodnotné příběhy, pokud možno do sérii. Každopádně bych tuto knihu určitě doporučila, navíc podpoříme i naší českou tvorbu.

26.11.2021 4 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Moc krásný příběh, který mě opravdu bavil a zažívala jsem zklamání i nadšení spolu s hlavní hrdinkou. Také tam byl hezky vykreslená její vášeň pro jídlo a jeho chutě. Děj je velice originální a spojený s nevšedním rozhodnutím nové majitelky. Atmosféra panství a anglické šlechty mě pohltila hned co poprvé Olivie vstoupila do domu. Bavilo mě pátrání po historii panství a celkově mě nadchlo místo, které má takovou historii. Dokázala jsem si úplně přesně představit, jak Rosemere Priory (panství) vypadá, autorka to uměla moc hezky vykreslit, a to bylo největší plus této knihy. Samozřejmě i romantická linka tam nechyběla a byla tak akorát, nic neuvěřitelného se nekonalo.

Dle mě dědictví, a nejen to majetnické je nádherná věc, každý obraz či fotka našeho předka nás fascinuje. Tedy alespoň já to tak mám. Moc se mi líbí představa, že bych našla nějaké sídlo, kde žila po staletí má rodina a ukrývají se v ní různé tajemství a já bych je mohla odhalit a poznat své předky a jejich životy.

Knihu hodnotím opravdu dobře a určitě bych ji doporučila.

16.11.2021 5 z 5

Návrat ke kořenům Návrat ke kořenům Nick Spencer

Už přebal upoutal mou pozornost a hned jsem si dokázala představit, jak celkové vzezření komiksu bude vypadat. A ani trochu mě kresba nezklamala, i když se mi v tomto díle spiderman zdál docela mužný a starší stejně jsem si to naprosto dokonale užila. Kresba i čitelnost textu byla nad míru dobrá. Komiks je krásně barevný a užvaněný … asi tak jako náš hodný soused Spider-man.

____________________ více v záložce Recenze / RECENZE NA KOMIKS AMAZING SPIDER-MAN 1.- NÁVRAT KE KOŘENŮM ____________________

07.11.2021 5 z 5

Všechny jeho ženy Všechny jeho ženy Caterina Bonvicini

Hodnocení 3⭐/5⭐

Tato kniha od italské autorky pro mě byla svým námětem zajímavá, proto jsem se rozhodla si jí přečíst. Navíc tuto edici 7lásky mám ráda. Ovšem příběh, ač byl zajímavý a čtivý byl pro mě moc plochý a zapomenutelný. Chyběli mi tam emoce, a i když jsme některé postavy poznali do hloubky, musím přiznat, že se mi neustále pletlo, kdo je kdo.

Jako plus beru, že kapitoly byli kratší a pokaždé z pohledu jiné ženy. Ale bylo tam až moc věcí, které mi spolu nehráli, jako třeba vztahy mezi ženami, které se z ničeho nic změnili a také tajemství nejmladší dcery. Bylo to na mě asi až moc spletité a vlastně docela o ničem. Nakonec příběhu se dozvídáme bombu, která mi celý příběh jen dokreslila do barev, kdy rodinné vztahy jsou jen o lži a sebezapření.

Pokud od knihy moc nečekáte a má to byt jen odpočinková četba tak si jí určitě přečtěte.

05.11.2021 3 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Abych řekla pravdu, po knize jsem sáhla díky jejímu krásnému přebalu, který mě hned na první pohled oslovil.

Tato kniha nám přináší velice osobitý náhled do prostředí psychiatrické léčebny a na každodenní rutinu zaměstnanců a pacientů. Velice na mě zapůsobila schopnost autorky vykreslit jednotlivé postavy a postupně odkrývat jejich charakter. Kniha se moc dobře četla (díky krátkým kapitolám a čtivosti příběhu) a osudy jednotlivých postav se hezky vyvíjeli.

Moc se mi líbili prolínající se dvě časové období – zajímavá spletitost obou příběhu, které měli souvislost s rodinou. Setkáváme se zde i s léčebnými metodami, zda jsou humánní o tom bychom mohli diskutovat, jenže když mají kladné výsledky, člověk se naučí přehlížet ledasco.

I přesto, že se většina děje odehrává v psychiatrické léčebně, nebyl příběh depresivní či manický. Byla to dojemná kniha se zajímavou zápletkou a překvapivým finálním rozuzlením. Velké plus celé knihy, je prvních pár stran, které čtenáře velmi navnadí a zaujmou jeho pozornost.

Kniha se mi líbila, určitě ji doporučuji. Ovšem snesla bych, kdyby byla atmosféra ještě více emotivnější a klidně i trochu děsivější.

05.11.2021 5 z 5

Lež vedle mě Lež vedle mě Gregg Olsen

Hodnocení 4⭐/5⭐

Anotace a krásně modrá obálka mě uchvátila a řekla jsem si, že tuto knihu určitě musím přečíst. Kniha má zajímavý, a hlavně velice čtivý příběh. Autor se zde zaobírá hlavně myšlenkou, že žádná rodina není dokonalá a každý má své problémy. Někteří víc, někteří míň. Je to psychologický thriller říznutý krimi.

Příběh je psaný v ich formě a prolíná se z pohledu více postav, díky tomu jsou kapitoly kratší a rychle ubývají. Tím, že se postavy střídají „ve vyprávění“ tak se z první ruky dozvídáme jejich pohled na případ ale i jejich minulost, jejich tužby a nesplněné sny. To nám také odhaluje indicie či motivace k únosu.

Každá postava má své tajemství a autor nám skrz postavy ukazuje, jak jsou lidé lehce ovladatelní, hlavně skrz společnou historii. Líbilo se mi, že vyšetřovatelé měli úplně rozdílné povahy, ale přitom více měně dokázali spolupracovat v poklidu.

Chybělo mi tam něco důležitého, a to si nějakou postavu oblíbit, zezačátku jsem sympatizovala s Adamem, ale po čtvrtině knihy jsem jím doslova pohrdala a byla zmatená z jeho lží. Poté, už jsem měla z každé postavy spíše negativní pocity. Nakonec i sama detektivka byla taková dost nerozhodná a motala se v kruhu, ale jinak asi nejlepší z postav.

Kniha měla zajímavý příběh, ale jinak to bylo takové průměrnější čtení. Vývoj příběhu mě nějak extra nepřekvapil, byl docela předvídatelný. Ale jako čtenář jsem si knihu užila, i když by jí možná více slušela nějaká mrazivější a hororovější atmosféra. Příběh ve mně nevyvolal moc emocí. Ne, že by se autor nesnažil o wow efekt, ale v tomto případě mě to nijak moc nepřekvapilo. Knihu hodnotím jako dobrou, ale ne výjimečnou.

02.11.2021 4 z 5

Odvaha vítězit - průvodce na cestě z deprese a negativních emocí Odvaha vítězit - průvodce na cestě z deprese a negativních emocí Pavol Hurta

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Už již jak anotace napovídá, tato kniha rozebírá problematiku deprese – její původ a eliminaci. Kniha je moc pěkně napsaná a dobře se čte. Musím přiznat, že mě opravdu překvapila – je to taková zpověď, a přitom přináší i osvědčené postupy „léčby“.

Stránek není moc, takže je to jedna z těch rychle přečtených knih, která vám ale nějakým způsobem uvízne v hlavě. Já sama tedy depresemi netrpím (naštěstí) ale vím, že některé lidi v mém okolí to trápí. Vlastně si myslím, že každý člověk v nějakém období své životní dráhy pociťoval depresivní stavy, i když jen třeba velice zřídka.

Vyzdvihnout musím na této knize i to, že je opravdu moc hezky zpracovaná, jak ilustrace, tak i text v ní. Na to, že je toto autorova prvotina jde vidět, že do toho dal všechno. Včetně svých životních zkušeností, kterých je na tak mladého muže opravdu dost.

Teď úryvky z knihy, které se mi opravdu líbili:

„Není to válka, kterou můžeme vidět na fotkách nebo v dokumentárních filmech. Tato vnitřní válka je neviditelná, nepřítele nevidíte a o to víc je to záludnější soupeř. Jak můžete porazit něco, co zaručeně víte, že existuje, ale nevidíte to? Něco, co vám přináší trápení? Něco, co nemůžete změřit ani zvážit, ale přesto je to s vámi?“

„Chci, aby tato kniha vyzývala k akci, protože to je ta energie, kterou potřebujeme ke konání a k uvědomění si toho, jak ze začarovaného kruhu ven. Je to ta zdravá chvíle, kdy bouchneme do stolu a rozhodneme se, že přestaneme tolerovat depresi a přestaneme se utápět ve svých nízkých emocích. Jdeme konat, jdeme žít!“

02.11.2021 4 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

První bych se chtěla vyjádřit k poutavému obalu, který je velice zajímavý a vzbuzuje chaos, který pociťuje daný člověk, který atakou prochází. Navíc „kapitoly“ či záznamy v deníku jsou krátké, proto se kniha čte svižně a je velice čtivá. Také dvojstránkové ilustrace působí příjemně.

Moc zajímavý a poučný pohled na člověka a jeho „nemoc“. Co se děje uvnitř člověka, si málokdo o druhém uvědomuje. V dnešním světě, každý myslí hlavně na sebe a má pocit, že když někdo vybočuje z normálu či má strach nebo paniku, vymyká se … je zkrátka „divný“.

Jedná se o velice intimní dílo, kde autorka popisuje své zkušenosti z každodenního života se svou panickou atakou. Doslova nám dává nahlídnout do svého života. Navíc je dílo zasazeno do covid doby, což je zajímavé a v kurzu.

Já osobně s panikou zkušenosti nemám, ale samozřejmě i já sama jsem se kolikrát ocitla ve chvílích, kdy se mě pokoušela panika ovládnout ale jen minimálně, tudíž si nedokážu představit, když panika udeří naplno. S čímž mi pomohla tato publikace, která je napsaná s nadhledem, k danému tématu.

Každopádně jsem se již naučila na každou lidskou bytost pohlížet individuálně a to, že já touto „nemocí“ netrpím neznamená, že musím být k tomu a k lidem naprosto lhostejná. Neustále se setkáváme, že lidé odsuzují a nenechají na nikom nit suchou … ale vždyť přeci neví, s čím se daný člověk musí každodenně potýkat. (Teď nemluvím jen o panice, ale o jakékoliv psychické nemoci – ono totiž nemoc co nejde vidět na první pohled, je většinou ta nejhorší)

Tato kniha se snaží rozšířit povědomí o této duševní panice a chce jí přiblížit lidem, co v dané chvíli mají dělat, ať už se ocitnou v těle ochromeného atakou, či jen jako diváci. Byla to zajímavá četba a hodnotím ji kladně.

18.10.2021 4 z 5

Proroctví Proroctví Kristina Hlaváčková

Tato kniha je dokonalá! Kniha má vynikající vizuální prostředí … a teď nemluvím o fyzické knize. Ale o tom, co se mi odehrává v hlavě, prostředí a epické scény a tvorové. Byl by z toho dokonalý film! Nevím proč, ale pořád jsem u toho myslela na film Avatar, a že toto prostředí by bylo dost podobné. Les, světla a barvy, utrpení a příběh.

Moc se mi to líbilo, a dokonce jsem byla schopná i si oblíbit nějaké postavy či mít u nich trochu podezření na nekalost. Elena je zpět a mám jí čím dál radši, i když mi přijde, že její postava prošla jakousi evolucí, možná i z důvodu Aronel.

----------- více v záložce Recenze / RECENZE NA PRVNÍ KNIHU ZE SÉRIE DRAČÍ OHEŇ, PROROCTVÍ --------------

18.10.2021 5 z 5

Ve stylu steampunk Ve stylu steampunk * antologie

Kniha je rozdělena do 23 kapitol. Navíc knihu zdobí také krásné fotografie, jsou všestranné, protože nejsou jen od jednoho fotografa. Také tam najdeme doporučení na knihy (například knihy samotné autorky Petry Slovákové), návody, nápady, a dokonce i šablony. Zaujali mě doporučení na co kouknout na youtube, a i zajímavé herní doporučení na online hru, kde si můžete otestovat svůj cit pro oblékání a vhodné chování viktoriánské dámy a gentlemana.

Kniha je moc fajn a určitě doporučuji. :-)

--------------- celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA KNIHU VE STYLU STEAMPUNK, JAK UPUSTIT UZDU SVÉ KREATIVITĚ ----------

Téměř zapomenuté recepty Téměř zapomenuté recepty Michaela Smolová

Hodnocení 5⭐/5⭐

Tato kniha je naprostý skvost! Obálka je vše říkající, a přitom je tak nádherná. Jednoduchá, nic extrémního a krásně použité spolu ladící barvy. Nádhera, navíc v pevné vazbě. To jsem zatím mluvila jen o přebalu, ale vnitřek knihy je ještě krásnější. Nejen, že kniha je výborně zpracovaná, gramáž papíru je vysoká, a to dělá knihu jedinečnou. Navíc každý recept má svou fotografii a pokud ty výrobky budou chutnat tak dobře jako vypadají na těch fotografiích, tak je musím udělat všechny!

Kniha má na začátku super rejstřík receptu, tudíž nemusíte složitě v knize listovat. Dělí se na sedm hlavních kapitol – Vánoční recepty; Slavnostní recepty; Recepty na víkend; Chléb a pečivo; Podzimní recepty; Sirupy, zavařeniny, nápoje a jiné; Sušenky a drobné pečivo.

U každého receptu najdete zajímavé tipy a rady, ala jak to dělávali naše babičky. Knihu receptu opravdu využiji a těším se až s její pomocí budu učit péct i svou dceru. Každopádně se letos těším na vánoční cukroví.

Klidně bych snesla i více receptu či tipu. Kniha je opravdu kouzelná, rozhodně doporučuji! Je to třeba krásný vánoční dárek. Ženám to udělá radost a muži si pochutnají… není to skvělé?

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

Hodnocení 5⭐/5⭐

Jako první mě na této knize upoutala ta přirozená krása, miluji historické romány a šaty na ženách, korzety. Tudíž už první pohled na tento přebal mě velice zaujal, takový nenásilný, něžný, a hlavně velice lákavý. Barvy spolu hezky ladí a celé to na mě působí tak nějak oku lahodícím dojmem.

Další věc, která na mě zapůsobila byla kombinace vesnice sklářů, kteří mají svou historii a tradici se sestrami, které osiřeli a musí se vyrovnat nerovnoprávnosti 19.století.

Kniha měla z počátku pomalejší tempo, což jsem vítala, bavili mě každodenní starosti, radosti a úkony všech sester. Navíc byla kniha velmi čtivá, i z důvodu častých dialogů, které měli šmrnc a každá z žen měla své charakteristické rysy. Jednotlivé sestry se od sebe maximálně odlišovali …

Odvážná a sebevědomá Johanna, nejstarší ze sester – poznává, jak je ve světě nezkušená a svojí jizlivostí a povýšeným chováním se snaží zakrýt svůj vlastní strach a nevědomost, slabost. Naopak Ruth je nekonečný snílek, který si vybájil svou pohádku a lásku v ní. Je pokorná a uvědomělá, ale také se dokáže vzepřít svým démonům. A poslední ze sester je Marie, je nejmladší a nejvíce umělecky nadaná. Její zápal jí pohání kupředu, jako snad nějaká posedlost. Dokážou se sestry bez peněz na obživu odrazit ode dna a rozjet svůj sen – být nezávislé?

Moc se mi líbila oblast Durynského lesa, kde nastávají kruté zimy a prostředí vesnice Lauscha a hlavně psychologie jejího obyvatelstva. Také krásně popsané detaily práce se sklem a jejich následné upravování a balení. Nápad s vánočními ozdobami mi přišel dokonalý, hřejivý. Do postav jsem se dokázala rychle vžít a romantická linka, která odhaluje, že ne každá láska je ta pravá a naopak, že někdy přehlížíme to, co máme celý život pod nosem.

Už nyní se těším na další díl z této rodinné skleněné ságy!

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Na styl psaní autorky, jsem už naprosto zvyklá a mám ho ráda. Dlouhé popisy soubojů a putování mě moc bavily. Celý třetí díl obsahoval zajímavý vývoj událostí. Tentokrát byla příběhová linka rozdělena na dvě, líbilo se mi putování obou „skupin“. Příběhová linka Aronel a Damiena mě bavila asi o trochu více než linka Michaela.

Aronel mě v toto díle moc zaujala a měla jsem jí občas „raději“ než Eli. Také zajímavá postava – Moama , která je rozená Kefetanka. Moc mě zaujalo chování Kefetanek, které svou mocí dokázali ovládnout muže a náležitě toho využily pro prospěch příběhu. Bohužel trochu zklamání u romantické linky, která skončila dříve, než začala. I když pořad tam je takové to očekávaní, že snad někdy…

____________________více v záložkách Recenze / FANTASY SVĚT Z PERA ČESKÉ AUTORKY, SÉRIE DRAČÍ OČI - CO MAGICKÉHO SE V NĚM SKRÝVÁ? _________________________

13.10.2021

Ti, kterým se narodíš Ti, kterým se narodíš Alžběta Bublanová

Hodnocení 3⭐/5⭐

Začátek a první ze tří příběhů byl povedený, zábavný a svěží. I když samozřejmě vyprávění skrz oči novorozeně bylo trochu přitažené za vlasy, ale bavila jsem se. Další dva příběhy mě až tak nenadchly i když se zajímavě prolínaly. Naprosto chápu myšlenku této knihy, ale musím přiznat, že žádnou postavu jsem si moc neoblíbila. Mají chyby, ale ono to tak prostě má být, člověk je plný chyb. Tato kniha úplně přesně ukazovala chování moderní společnosti a také jak se chováme sami ke svým nejbližším. Jak jsme lehce ovlivnitelní a snažíme se před veřejností vypadat nejlépe jak jde. A ono to jde, ale je to protkané pavučinou lží všech postav. Je to o manipulaci a ústupcích, je o moci a slabosti. Je to taková 160 stránková jednohubka, která je za chvíli přečtená, ale nějak extra nezaujme ani neurazí. Každopádně se mi líbí poselství, které tato kniha nese (alespoň pro mě) jaký vliv má narození dítěte do bezdětné rodiny. Vliv chování rodičů a jejich výchova a pohled na svět. Jako odpočinková a relaxační kniha super.

05.10.2021 3 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Abych to nějak shrnula, není to žádná složitá četba, stránky ubíhají rychle a kniha je velmi čtivá. Má spád. Začátek byl sice trochu pomalejší ale za mě jen dobře, protože poté už akce střídala akci. Dokonce byli v knize sekce, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Popisy samotné magie a správná dávka politiky v zajímavých okruhách společnosti měla své kouzlo. Překvapilo mě, že kniha byla slovně moc hezky napsána… jazyk, slovní obraty, krásné věty, které měli občas až filozofický podtext.

První díl o mágovi Alexovi jsem si opravdu užila a doporučuji. I když samozřejmě jsem občas pociťovala nejasnosti ohledně některých postav či druhu magie, věřím, že nám tento svět v budoucích sériích vše objasní. Poodhalí tajemství, které v prvním dílu zůstává skryto.
-------------------------------------- více v záložce Recenze / Recenze na knihu Alex Verus I - Předurčený / Janča - fantasyscifisvet.com --------------------------------

05.10.2021 5 z 5