Plamen Olympu

Plamen Olympu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472702/bmid_plamen-olympu-mgH-472702.jpg 5 9 4

Pegas série

Městem otřásá zuřivá bouře a Emily je sama doma, když na střeše jejího domu přistane zraněný Pegas. Emily si okřídleného koně okamžitě zamiluje a snaží se mu pomoct. Netuší však, že spolu s Pegasem se ocitne uprostřed války římských bohů s hrozivými čtyřrukými příšerami. Její život se od té chvíle navždy změní. Dokáže dívka spolu s novými přáteli – bohyní Dianou, olympským zlodějíčkem Paelanem a chlapcem Joelem – zachránit Pegase a s ním všechny bohy dřív, než dohoří Plamen Olympu?... celý text

Literatura světová , Mytologie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Bambook

Pegasus and the Flame , 2011

Medasek
15.02.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, i když už nejsem úplně v určené věkové kategorii. Pegas je velmi dobrá postava a Emily se mi také líbila.

Venda32
01.01.2022 5 z 5

Knihu jsem víceméně náhodou sehnal pro šestiletou dceru, která koně miluje (Pegas odpustí :-). A náhoda opravdu super. Příběh má hlavu a patu (je to scifi, ale autorka nic jiného neslibuje), graduje od začátku směrem ke konci.
Příběh při čtení vtáhl i mě a manželku, takže jsme zvědaví na pokračování :-)

Jajiinka
01.12.2021 5 z 5

Hodnocení 5⭐/5⭐

Příběh Emily a Joela je moc zajímavý, v dětských očích se obyčejný svět mění ve svět, kde existuje Olymp a mýty se stávají skutečností. Samotná Emily ovšem toho moc o římské mytologii neví, naštěstí jí přijde na pomoc Joel, který doslova miluje mytologii a vše kolem ní. A také jen Joel dokáže objektivně vyhodnotit, jak se, ke komu chovat, proto když do obyčejného světa také zavítá bohyně Diana, nabádá Emily, aby se k ní chovala s úctou (v čemž vidím ponaučení pro dnešní děti, které ztrácí úctu). To ovšem není jediné ponaučení v této knize, je jich tam skryto mnoho. Ať už se jedná o lásku, o víru, o to uvěřit, a naopak získat si důvěru jiného člověka, a hlavně se zde jedná o rozpoznání dobra a zla...

---------- celou recenzi si můžete přečíst v záložce RECENZE / SÉRIE O PEGASOVI, DĚTSKÁ KNIHA S NÁDECHEM ŘÍMSKÉ MYTOLOGIE / Janča, fantasyscifisvet.com-------------

Ronnie Sparks
12.07.2021 5 z 5

Pro děti doporučuji!! Příběh byl napínavý od začátku až dokonce. Hlavní postavou je sice Emily, ale za dobrodružstvím se vrhá se svým kamarádem, proto doporučuji knihu klidně i klukům.
Kniha je určená pro děti, tak nechápu, jak mohou knihu negativně hodnotit dospěláci. Je jasné, že kniha nebude stačit dospělému čtenáři. Děti si, ale počtou.

fantasy pro děti dětská dobrodružství římská mytologie

Kate O'Hearn
kanadská, 1950