Jajiinka Jajiinka komentáře u knih

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Hodnocení 5⭐/5⭐
Příběh je o dívce jménem Siva. Jako malá bydlela ve vesnici, kterou vyhladili knížectví z blízkých krajů. Její kmen a celou rodinu zabily. Siva byla jako jediná přeživší, jediné ditě boga Mrazu a navíc nástupkyně své babičky v údělu bogoústé. Žila ve vesnici, která je odpovědná za vyvraždění její rodiny. Navíc byla zraněna a stala se s ní mrzačka. Kněžka Jedwiga, která byla taky bogoústá ji uvěznila, protože zjistila, že Siva zná polohu Mrazových kostí. Ve vězení potká Bogobora – tvora, který byl zabijákem díky své kletbě. Siva s ním uzavře dohodu. Společně se vydají hledat kosti Mraza, aby zabránili Jedwize v jejich nalezení a rozpoutání samotné Nicoty, kterou by zničila severní království. Vztah Sivy a Bogobora, kterého pojmenovala Belek se postupem výpravy mění od nenávisti a zlosti k ochraně a lásce. Dokážou ochránit kosti před Jedwigou? A přemoct nástrahy lesa a nestvůry co potkají po cestě?

Tato kniha mě zaujala svou nádhernou obálkou. Je krásná a kvalitní. Tak jako kniha sama. Musím přiznat, že kniha mě opravdu bavila. Od začátku až do konce. Svět je dokonalý, krásně propracovaný a živý. Nestvůry či duchové jsou barvitě vylíčeny a pro mojí představivost jako dělané. Bogové (neboli Bohové) jsou zajímavě vymýšlení a celkově mytologie, magie a kouzelné postavy jsou perfektní. Postava Bogobora se mi obzvlášť líbila. Jeho vnitřní boj a vývoj postavy byl velice zajímavý. „Jmenuju se Belek“ – opravdu zajímavý příběh. Také příběh samotné Jedwigy je zvláštní a moc se mi líbil. Romantická linka se mi moc líbila. Vyústění příběhu do sebe krásně zapadalo a konec byl moc dobrý.

Doufám v pokračování této knihy.

29.10.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Příběh knihy se odehrává na Slovensku v pohoří Tribeč. Je o muži, který pracuje na vyklizení a demolici starého domu. Jeho finanční situace není nejlepší, a proto ho velice zaujal trezor v prvním patře domu. Dozví se od kolegů, že budova je bývali blázinec. Najde svazek klíčů a když jsou kolegové pryč pokouší se dostat do trezoru. V trezoru najde jen staré papíry a gramofonové desky. Vezme jen papíry a rychle zavírá trezor, aby nebyl přistižen. Doma si čte zajímavosti z dokumentů, které získal a začíná mu to vrtat hlavou. Proto se v noci vkrádá opět do starého blázince a odnáší si gramofonové desky. Ty si poté doma hned pouští a zjišťuje, že je na nich zpověď jednoho z pacientů psychiatrické léčebny. Výpověď pacienta ho tak zaujme, že o pohoří Tribeč zjistí co nejvíce a spolu s dalšími lidmi jdou pohoří prozkoumat. Vrátí se skupina z tohoto pohoří? A pokud se vrátí, bude jejich mysl zdravá anebo dopadnou jako pacient Fisher?

Tento příběh byl uchvacující. Byla to má první audio kniha. A musím říct, že se mi to opravdu zalíbilo. Zprvu jsem se bála, že u poslechu budu ztrácet koncentraci a v příběhu se nevyznám, ale opak byl pravdou. Ovšem jsem si jistá, že i kdybych si to četla já sama tak jsem z toho unesená. Autor je naprosto brilantní vypravěč a příběh měl šťávu a napětí. Tajemno z toho vysloveně sálalo a opravdu mě to někdy doslova děsilo. Bála jsem se občas i nadechnout. Zvraty jsou dokonalé a příběh ucelený. I teď po přečtení knihy mám v sobě tolik emocí, že je pro mě důležité o tom povědět i Vám. Nejzajímavější na této knize je, že autor Jozef Karika zaznamenal vyprávění člověka, který mu tento děsivý příběh vyprávěl. Sám autor mnoho tvrzení ověřil a doplnil o vlastní zjištění. A tímto stvořil tuto dokonalou a zajímavou knihu.

24.10.2020 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha oblíbené americké spisovatelky, která má zase krásnou obálku.

Tento příběh je pokračováním série Selekce, ovšem tentokrát nebude ústřední postavou Amerika a její láska k Maxonovi. Tento příběh je o jejich prvorozené dceři Eadlyn, která se má jednou stát královou. Princezna odmalička poslouchala vyprávění, jak romantické bylo, když se rodiče potkali a zamilovávali se. Ona ovšem nemá touhu opakovat stejný příběh jako oni. Ona jako budoucí vládkyně ovšem o svém osudu rozhodovat nemůže, proto jsou její jakékoliv protesty bezpředmětné. Kvůli rozruchu okolo rebelů, se rozhodnou její rodiče, že Eadlyn podstoupí selekci. Vybere si princezna svého budoucího chotě?

Na tuto knihu jsem se opět moc těšila. Tentokrát ovšem musím přiznat, že kvalita knihy šla trochu dolu. Ale bylo fajn se vrátit do tohoto fantasy světa. Selekce je stejná a přitom jiná. Princezna do toho jde s tím, že chce otrávit mysl každého z chlapců. Zezačátku mi Evelyn přišla jako rozmazlená holka, co má v životě vše. Ovšem je to opravdu tak? Ke konci jsem ji už začínala chápat a snad se mi zbytek její osobnosti odhalí v dalším díle. Nepokoje rebelů a snaha Maxona to řešit je obtížná ale knihu to oživí. Je opravdu zajímavé sledovat chlapce, jak se snaží získat srdce „ledové královny“. Teším se jak příběh bude pokračovat.

22.10.2020 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Hodnocení 4⭐/5⭐

Máme tu další pokračování Selekce. Začátek příběhu princezny Eadlyn, jsme si již řekli v minulé recenzi na knihu Dcera. Když byla Eadlyn přinucena k Selekci, nikdy by nepomyslela na to, že se snad do některého z 35 chlapců zamiluje. Nejraději by již celou událost ukončila a nikoho si nevzala. Ovšem situace v paláci ji přinutí nad tím přemýšlet. Přišla na to, že zastávat celé kralování sama, by nebylo jednoduché. Opravdu vedle sebe potřebuje nějakého spojence. Bude ten její spojenec, kterého si nakonec vezme i její opravdová láska? A co když jí láska čeká úplně někde jinde? Rebelové jsou pořád na koni a království doufá, že svatbou nepokoje potlačí. Je ovšem tohle opravdu ta správná cesta? Rozhodnutí nakonec zůstane na samotné Eadlyn.

Opět vynikající četba. Je sice pravda, že je to vyloženě četba pro dívky. Ale občas každá z nás potřebuje trochu té romantiky se šťastným koncem. A tady se vyloženě děje. Tato kniha je o chlup lepší než předešlí díl. Eadlyn se tu pokouší uvažovat jako dospělá žena, která musí dělat důležité rozhodnutí. Kniha byla plná zvratů a některé situace byli vážně nepředvídatelné. Dokonce samotný konec byl velice nepředvídatelný. Knihu jsem si užila a tím zakončila sérii SELEKCE. Opravdu jsem moc ráda, že jsem tyto knihy četla a budu se k nim ráda vracet. Je to jednoduchá četba pro dlouhé zimní večery.

22.10.2020

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Je to český krimi příběh, který je v tvrdé vazbě se zajímavou obálkou.

Detektivní román se odehrává v České republice, a první polovina příběhu se odehrává v podstatě během jednoho dne. Dne, kdy se koná soudní přelíčení ve věci zmizelé sedmnáctileté dívky. Hlavním a taky jediným podezřelým a obviněným je Josef Sklenář. Je to zkrachovalý galerista, od kterého odešla kdysi dávno jeho rodina. Jeden z důvodů byl ten, že se velice vyznal v drogách a také je požíval. A to byl také jeden z důvodu proč nyní seděl na „trestné lavici“ . Údajně zavražděná dívka Lenka Kulichová si psala deník, který poskytla policii její sestra Klára. Důkazy mluví jasně. Bude Josef Sklenář se tento svůj čin odsouzen? A je opravdu on ten vrah? Jaktože se dívčino tělo nenašlo?
V druhé polovině knihy, která se odehrává o pár let později, se ztratí další dívka. Policie toho moc nevyřeší tak se do toho musí pustit příbuzní oné ztracené dívky. Souvisí tento případ nějak s tím, co kdysi uzavřeli? Najde se ztracená dívka?

Kniha mě velice bavila. Z prvních pár stránek mě až mrazilo. Ale poté se to otočilo a první polovina byla skvěle čtivá a občas jsem se i zasmála. Je totiž psaná z pohledu více osob. Od diváka Slepičky, obhájkyni Zemanové, obviněnému Sklenáři, statní zástupkyni Rabtejnovou, zaměstnankyni pošty, soudního psychologa až po soudce. Každý z nich má specifický styl vyprávění, a to mě opravdu bavilo. Také tam bylo plno právních názvu, které ovšem byli vzápětí hezky vysvětleny. Dalo se krásně nahlédnout do psychologie těchto lidí, postavy jsou tak barvitě vylíčeny, že jsem měla doslova pocit, že je znám. Samozřejmě z příběhu a vypovědí svědků, získáváme indicie k vrahovi.
Druhá polovina knihy je už vyloženě detektivní. Baví mě o trochu míň, než příběh ze soudní síně. Ale moc mě bavilo jak postavy postupně přicházeli na indicie, které nás občas měli zmást. Popravdě, každou chvilku jsem si myslela, že je vrah někdo jiný. Měla jsem asi 4 nebo 5 potencionálních pachatelů. Ovšem gradující konec, který všechny indicie spojí a vytvoří z toho jasnou neočekávanou odpověď.

18.10.2020 5 z 5

Motýlí tyranie Motýlí tyranie Frank Schätzing

Hodnocení 4⭐/5⭐

Jako první bych chtěla zhodnotit knihu jako takovou. Je v tvrdém přebalu a její obálka je opravdu velice hezká. Až na množství stran :D mě kniha hned zaujala.

Příběh se odehrává v Kalifornii, Sierra Nevada. Tamní podšerif Luther Opoku vyšetřuje záhadnou vraždu/nehodu. Sám si není jistý, co ženu donutilo skočit (s pomocí nebo bez) z kaňonu. Začíná její případ vyšetřovat. Najde v jejím autě flashdisk, na kterém je video něčeho záhadného. To Luthera dovede do tajného výzkumného zařízení ukrytého v lesích. O kterém neměl ani ponětí. 200 mil na západ od něho leží Silicon Valley, kde se vizionáři předhánějí ve vytváření strojových superinteligencí. A majitel tajného zařízení je v tomto oboru špička. Když si Luther Opoku sjedná schůzku s vedením této tajné výzkumné stanice, stane se během prohlídky něco záhadného. Vraha odhalil moc lehce a vydal se za ním přes útroby společnosti a vznášející se most. Ten most ho však nějak obelstil. Když se totiž dostal na druhou stranu a vyšel ven. Zjistil, že k vraždě zatím nedošlo. Vrátil se totiž o den dříve.

Tato kniha má moc zajímavý námět. Umělá inteligence a jak ji dovézt k dokonalosti. O vynalézání léků a techniky. V první polovině knihy to byla spíš taková detektivka, od poloviny parádní sci-fi. Vše bylo dopodrobna vysvětleno, proto je kniha i také tak obsáhlá. Je pravda, že občas jsem si řekla, že je tam už moc té „omáčky“. Ale když se na to zpětně podívám, dokonalost myšlenky tohoto příběhu musel snad vymýšlet počítač sám. ???? Tak ho pojmenujeme ARES a jednou, nás třeba přechytračí a vymkne se nám z rukou. ???? Líbilo se mi občasné autorovo narážení na film či seriál nebo významnou reálnou postavu. Bylo to takové oživení knihy. Postavy byli dopodrobna a barvitě vylíčeny, takže jsem si některé opravdu oblíbila. Ne, že bych potřebovala pořád nějakou akci ale přišlo mi, že je tam toho filozofování až moc. Kdyby kniha byla trochu kratší asi by to bylo lepší. Konec byl zajímavý a hezky se četl.

16.10.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh navazuje na knihy Selekce(2014) a Elita(2015).
America si uvědomuje, že hrozby za hradbami paláce získávají na intenzitě. Ani v duchu si nedokázala představit, že se dostane do samotné Selekce, natož na její úplný konec. Pomalu přichází na to, že za svou lásku musí bojovat. Jaký osud jí to přichystá. Vyhraje tento boj?

Tento díl mě opět nezklamal. Pociťovala jsem v něm více napětí a akce, než v předešlých dílech. Konec byl emocionální a hezky zakončený. Ano, smrt některých postav byla šokující ale přidala razanci a reálnost příběhu. Rebelové mě moc bavili a dalo to příběhu smyl.

Opravdu krásné knihy s krásným příběhem pro dívky.

15.10.2020 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh navazuje na knihu Selekce z roku 2014 (viz. předchozí příspěvek). V zámku z třiceti pěti dívek, zůstalo již jen šest. A těm se nyní říká Elita. Ovšem jen jedna se může stát ženou prince Maxona a princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. S princem Maxonem se nechává unášet vlnou lásky a jediné její přání je být jeho. Ovšem, kdykoliv narazí na Aspena, který vykonává práci strážce v paláci, připomene ji její starý život a to čím chtěla být. A navíc společný život, který si spolu plánovali se nedá jen tak zahodit, ještě když sám Aspen o ní bojuje. Čím je dívek míň, tím větší úsilí stojí boj o Maxona.
Zrovna když se Amerika konečně rozhodne, náhlá ztráta milované osoby ji donutí zase začít pochybovat. Mezí tím co přemítá nad svou budoucnosti, agresivní rebelové odhodlání svrhnout monarchii nabývají na síle. Přežije Selekce nevraživost rebelů?

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Selekce, tudíž předchozí díl mě moc bavil a tato kniha mé očekávání naplnila. Je důležité zmínit, že tyto knihy nejsou nějaké těžké počteníčko. Je to oddechová četba, která ve mě vyvolala emoce všeho druhu. Dokonce i slza ukápla. Co mě občas štvalo, byla nerozhodnost Americy. Ale chápu, že v důležitých věcech je těžké se rozhodnout a tím si "zavřít dveře" k jiným možnostem. Ono celkově v životě, je jednoduché se rozhodnout pro něco (někoho), těžké na tom je to, že to druhé ztratíme. Mě samotné, dělá problém se rozhodovat, ať už v maličkostech nebo důležitých věcech. Takže v tomto se s hlavní hrdinkou ztotožňuji. Příběh mě opravdu bavil a knihu jsem přečetla za jeden den.

14.10.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh je o holce jménem Amerika. O ní a o dalších 34 dívek, které byly vybrány do Selekce. Většina z nich to bere jako životní šanci. Příležitost k útěku od obyčejného života, do kterého se narodily. Najednou jsou na cestě do paláce a těší se na nový život. Na to být obklopeny světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. A tohle všechno má jeden jediný cíl. Dobýt srdce prince Maxona. Soutěžit o jeho pozornost. Ovšem pro Ameriku Singerovou je Selekce noční můrou. Co se teď stane s její tajnou láskou Aspenem? Který je o kastu níž, než ona sama. Vše se ovšem postupně mění, když Amerika poznává pravou tvář prince Maxona. Najednou začne zpochybňovat všechny plány které měla. Dokáže od prince Maxona odejít?

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Je to opravdu vynikající svět a vždy se k této knize ráda vracím. Obyčejná holka, pátá, která má předurčené hrát na hudební nástroje. Ale co když se má najednou stát první? Samozřejmě je pravda, že občasné chování hlavní hrdinky je o sebezapření a respektu k „bývalé“ lásce Aspenovi. Takže parkrát opravdu těžko pochopitelné. Kniha je plná emocí a lásky, touhy, ctižádosti, přátelství a také smutku a pochyb. Romantika, jak má být! Svět dokonalý, kasty, vzpoury, televizní štáb, přetvářka, láska.

14.10.2020 5 z 5

Město & město Město & město China Miéville

(SPOILER) Hodnocení 4,5⭐/5⭐
Příběh této knihy se odehrává na okraji Evropy ve městě zvaném Beszel. Je to každodenní rutina detektiva Tyadora Borlúa, když ho volají k případu zavražděné ženy. Borlú se pouští do pátrání, které se po čase stává čím dál tím nebezpečnější a podivnější. Po čase se chce případu zbavit a předat ho dál vyšší mocnosti. Takzvanému Trans-g, vůdčímu orgánu, který má dohled nad městy Beszel a Ul Qoma. A jejich prolnutí. Bohužel se detektiv Borlú dozvídá, že musí v případu pokračovat, a dokonce musí navštívit druhé město jménem Ul Qomu, hraje významnou roli ve vraždě ženy. Cesta do tohoto města vede skrze neobvyklé hraniční pásmo. Jde o putování stejně tak duševní jako fyzické, o posun ve vnímání, vidění neviděného. Ul Qoma je bohaté a prosperující město, které se nachází v té stejné poloze jako Beszel. Otázka je, zda detektiv dokáže najít vraha a vidět neviděné.

Tato kniha byla zvláštní a těžká na čtení, tedy hlavně ze začátku. Proto musím ubrat pul hvězdičky, protože začíst se bylo velice obtížné. Navíc, těžké názvy a jména tomu moc nepřidají. Obdivuji fantazii spisovatele, který to dokázal dovést opravdu skoro do dokonalosti. Detektivní zápletka dobrá. Ovšem vylíčení a popsání města v městě je opravdu dokonalé a nechápu, jak člověk dokáže mít takovou šílenou obratnost řeči a představivost. Po nějaké době… když přechroustáte obtížný začátek (cca 80stran), všechno začíná dávat smysl. Čtení je najednou snadné a stránky rychle ubíhají. Knihu jsem nedokázala dát z ruky, jak mě města pohltila. A odnesla jsem si důležitý poznatek. A to je ten, že vůbec nešlo o to, že je město v městě, ale o psychologii lidí, co v obou městech žila. Vlastně nejde tady ani o fantasy, jako spíš o to co je v hlavě lidí, co tam žije. O výchově obyvatel nevidět co vidí. O tom, jak bez řečí přijmuli pravidla daného města a města. Konec knihy byl zamotaný a překvapivý. V příběhu nacházíme nacionalismus a radikální levičáky a sjednocovatelé, kteří chtějí smazal linii neviděného.

03.10.2020 5 z 5

Drak do kapsy Drak do kapsy Ed Clarke (p)

Hodnocení 5⭐/5⭐
Kniha je moc hezky vizuálně zpracovaná. Stačí jeden pohled na krásný přebal od ilustrátora Bena Mantleova a každý musí poznat, že se jedná o dětskou knížku. Kniha je v pevné vazbě.

Tento dětský příběh je o jedenáctileté holčičce jménem Mari Jonesové, která se zoufale touží stát vědkyní. Ovšem její maminka na to má jiný názor. Moc by si přála, aby její dcera měla stejnou vášeň jako ona a stala se zvěrolékařkou. Ale k matčině smůle, jediná zvířátka, která Mari zajímají, jsou ty zkamenělá. A nastane den, kdy by tato malá holčička mohla změnit celou vědu! Při hledání fosilií totiž Mari najde malého dráčka. Společně se svým kamarádem Dylanem se rozhodnou tvorečka prozkoumat. Zatímco Dylen k dráčkovi přistupuje s citem a láskou, Mari ho bere jen jako vědecký projekt. Ovšem malá vědkyně brzo zjistí, že když jde o přátelství, věda nemusí mít odpověď na vše.

Čtu odmala a jsem si naprosto jistá, že tohle by byla jedna z knih, která by podpořila mou lásku k fantasy! Tato kniha je pro čtenáře od 10 let. Věřím, že právě v tomto věku je důležité dát dětem tu správnou představivost. A tento příběh dokonale vybízí k představivosti. Drak je moc krásně popsaný, a pokud dítě není schopno si draka ve své mysli vykreslit, dopomohou mu krásné kresby v knize od ilustrátorky Simone Krügerové. Kapitoly nejsou nějak dlouhé a díky velkým písmenům, stránky doslova ubíhají. Vztah mezi matkou a dcerou není jednoduchý hlavně z důvodu pocitu nepochopení. Myslím, že je to hlavně z důvodu ztotožnění se s hlavní postavou. Řekněme si upřímně, kdo v deseti letech cítí pochopení od svých rodičů? V příběhu je také samozřejmě skryté ponaučení, což znamená, že přátelství je důležitější než věda. Kniha mě opravdu bavila, vrátila mě do dětských let, kdy jsem takové knihy vyhledávala.

„I malinké tajemství nadělá velké problémy…“

29.09.2020 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Moc děkujeme e-shopu booktook , který nám zaslal tuto knihu v rámci spolupráce k recenzi. Jsme opravdu vděční za tak skvělý kousek do naší knihovny.

Kniha má krásný přebal a je v pevné vazbě. Stránky jsou s velice kvalitního papíru. Kniha je z edice světový bestseller.

Nyní Vám řeknu tento příběh. Než se do něj vnoříte, pořádně se nadechněte – může to byt naposledy. Na starý svět se sype tuny a tuny písku. Je doslova zasypán. Nový svět nyní existuje jen na vršcích pohyblivých dun. Silný vítr denodenně zasypává vše pískem, který je všudypřítomný. Čtveřice sourozenců se pokouší dát dohromady svou rodinu. Jejich otec pracoval jako písečný potápěč, byl jeden z těch, kdo z hlubin pouště přináší pozůstatky starého světa. Lidem jedině tohle pomáhá přežít, nebo si aspoň něco vydělat. Ovšem otec zmizel a své děti nechal na pospas světu, které nejspíš brzy taky zmizí.

Při čtení této knihy jsem doslova cítila písek mezi zuby a tíhu se nadechnout. Do knihy jsem se okamžitě vžila a vlastně vůbec nevadilo, že kniha je popsaná hned z pohledu pěti lidí. (sourozenců+matky) Každý měl svůj příběh, svůj osud. Vše do sebe hezky zapadalo. Osudy sourozenců byli moc hezky napsané a techniky potápění dokonale popsané. Připadala jsem si jako bych se potápěla já sama. Kapitoly byli krátké a čtivé. Každá kapitola nese jiný název. V knize je 58 kapitol, rozdělených do pěti částí. Námět knihy má velký potenciál, který byl hezky využitý. Ale myslím, že by byla velká škoda skončit jen u jedné knihy.

„Pravdu nemůžete zahrabat navždy.“

27.09.2020 4 z 5

Futurum Futurum Petra Podolová

Hodnocení 4⭐/5⭐
Jako první bych chtěla poděkovat spisovatelce @pet.podolova za podepsanou knihu, kterou nám ve spolupráci poslala k recenzi.

Teď k samotné knize, která je v pevné vazbě s velice zajímavým obrázkem národního muzea v Praze. Jedná se o vizi postapokalyptické Prahy od vítězky literární soutěže Hvězda inkoustu.
Děj se odehrává v roce 2120. Lidé, kteří věří, že Praha je celý svět si vyprávějí příběhy a strašidelné historky. Městem zní báchorky o tom, jak temné postavy s rudýma očima sbírají mrtvoly z ulic a odnášejí si je do podzemí. Damiáš těmto příběhům nikdy moc nevěřil, ovšem za poslední rok se jeho přesvědčení změní. Po roce marného hledání své přítelkyně Dany, nastane den, kdy se zčista jasna sama objeví. Něco se však změnilo. Je jiná, změnili ji. Dam se chystá udělat vše pro to, aby jí vrátil její staré já.

Kniha je velice hezky napsaná, kapitoly jsou akorát dlouhé a v knize se dá hezky vyznat. Sice musím přiznat, že ze začátku jsem měla problém se trochu orientovat v rozložení gangů ve městě, ale vidím velké plus v tom, že se děj odehrává v Praze. (Hlavně tedy, že vůbec v České republice) Velice mě zaujala představa nezastavujícího vlaku, jako brnění. Opravdu většina slovních obratů a nápadů byla velice povedená. Čist tuto knihu mě bavilo, autorka je velice nadaná. Celá kniha se odehrávala v tajuplné atmosféře, což u postapo většinou bývá. Ovšem romantická linka byla taková nijaká. Bylo to pro mě takové trochu bez emocí. I když je pravda, že na konci se dozvídáme, proč Dany byla tak zdrženlivá. Opravdu musím říct, že konec se povedl, tedy spíš hlavně odhalení postavy Dany. Svět jako takový byl zajímavý, ale zasloužil by si více jak jednu knihu. Velmi ráda, bych se dozvěděla, jak se z Prahy stalo to co se stalo.

23.09.2020 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Hodnocení 4 ⭐/5⭐
Nejdříve bych chtěla moc poděkovat spisovatelce, která nám ve spolupráci dala možnost přečíst si tuto knihu.
První co mě na knížce zaujalo, byl její krásný vzhled. Toto druhé vydaní vzniklo díky @nakladatelstvi­_fragment v roce 2020 s novým přebalem.

Určitě bych si chtěla přečíst i další díly a tajně doufám, že budou vydány v tomto novém přebalu!

A teď tedy k samotné knize. Příběh pojednává o mladé princezně jménem Elena, která není jen tak obyčejná. Je dokonce velice neobyčejná. Je bojovnice a díky bratrům se nebojí dostat pořádně na zadek. Sní o tom, že bude její život jedno velké dobrodružství, což se také splní. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem už navždy ovlivní Eleniny kroky. Opustí domov, rodinu a musí se postavit čelem ke své druhé rodině o které donedávna ani nevěděla. K rodině elfů z kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat svoje dračí já. Svou magii, která jí koluje v žilách. S dračí pomocí svého kamaráda Charlika a svérázného přítele Michaela, který se jí zavázal službou na to není sama. Zvládne však malá Elena nástrahy svého dobrodružného života? Jak se postaví k pravdě o ní samotné?

Musím přiznat, že začátek knihy byl pro mě až moc ‌zdlouhavý. Také mi neseděl věk hlavní postavy, mladé dívce bylo pouhých osm let. Ovšem v mé představě ji bylo kolem patnácti. Poté co Elena od elfů utekla, jsem se občas ztrácela v časové ose příběhu. Párkrát se v knize objevila přímá řeč jedné osoby a poté hned činy někoho jiného. Což bylo občas matoucí.
Musela jsem si chvilku zvykat na autorčino psaní. Její styl je velice ojedinělí. Občasné promlouvání k samotnému čtenáři je něco, co jsem v knize snad ještě neviděla. Přišlo mi to jedinečné. Ozvláštní to knihu. Celkově příběh byl velice pěkně popsaný a barvitě vylíčený. Musím říct, že jsem si psaní autorky velice oblíbila. Poté co Elena utekla do lesa, jsem prakticky knihu nedokázala odložit. Trochu mě naštvalo, že začátek se táhnul a konec byl až moc rychle ukončený. Najednou bylo hrdince 16 let a plno let v příběhu chybí, zajímalo by mě, jak Elena ty roky prožila. Ale samozřejmě je pochopitelné, že autorka nemůže vylíčit vše dopodrobna. Velice mě zaujal vztah mezi Elenou a její matkou. A hlavně to jak na něho Elena pohlíží.

Každopádně mě osud Eleny nesmírně bavil a jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat!

Trochu vidím podobnost s knihou Eragon, ale to ve světě fantasy už tak bývá.

09.08.2020 4 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Božská tragédie! Musím přiznat, že prvních pár stránek jsem měla poněkud smíšené pocity. Mnoho jmen a mnoho míst mě pletlo a těžce se mi to četlo. Začátek knihy mi trval strašně dlouho (cca měsíc), potom ovšem nastal zlom. Příběh mě tolik vtáhl do děje, že jsem nemohla knihu dát z ruky. (dočteno za necelé dva dny). Střídal se ve mě pocit překvapení, zoufalství a nakonec smutek. Túrin se nedokáže vzepřít svému osudu, ať se snaží jak chce. Kniha je plná emocí, trpkých zvratů kdy jako čtenář jsem zůstala jen zaražená. Tak moc se sžijete s postavami, že jsem je občas doslova nenáviděla a na druhou stranu je litovala a chápala. Je to opravdu silný příběh.

Anotace:
Margot, první Temný pán sídlil v pevnosti Angband na severu. Tragédie Túrina a jeho sestry Niënor se odehrávala ve stínu strachu z Angbandu, za války, kterou Morgoth vedl proti elfům.
Krátký a strastiplný život sourozenců ovládá živelná nenávist, kterou k nim choval Morgoth jako k dětem Húrina. Muže, který se mu odvážil vzdorovat a vysmát se mu do obličeje.
Do tohoto příběhu plného dobývání, útěků, lesních skrýší, pronásledování a vytrvalého odporu tváří v tvář stále menší naději vstupují Temný pán a drak Glaurung v děsivě hmatatelné podobě. Zlovolně Glaurung manipuluje osudy Túrina a Niënor pomocí ďábelský vychytralých lží a úkladů, dokud se Morgothovy kletba nenaplní.

Tuto knihu určitě doporučuji!!!

07.07.2020 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Hodnocení 4⭐/5⭐

Máme tady dodatek k sérii Selekce. Kniha Šťastně až navěky je kniha v různých časech z pohledu různých lidí. Kniha je v pevné vazbě a přebal je opět krásny!

Kniha je souhrn vyprávění postav.
V první části knihy je královna Amberly. Vlastně v té době královou ještě nebyla a ani netušila, že by se jí jednou mohla stát. Byla prostě jen čtvrtá, která se zamilovala do prvního.
Další část je věnována princi Maxonovi. O jeho kamarádce, která ho milovala. O tom, že princ Maxon nebyl pán svého osudu, rozhodoval vždy jeho otec.
Další část příběhu nám odhaluje, co dělal Aspen po odchodu Ameriky do paláce a poté jeho službu v paláci. Bojoval o svou starou lásku tak dlouho až potkal novou.
A také část příběhu, kdy Marlee se mohla zaslíbit princi, ale její srdce již patřilo někomu jinému.
Plno dalších bonusových scén a krásné ilustrace.

Tato kniha mě opravdu bavila, příběh postav jsem sice již znala. Ale bylo zajímavé zpětně nahlédnout na již proběhlou situaci, očima někoho jiného. Poznala jsem tak některé lidi i z jiné stránky. Každý si to v hlavě přebírá jinak, než jak to potom ve skutečnosti opravdu vypadá a působí na veřejnost. To ovšem neznamená, že jsou nějaké jejich chyby opodstatněné.
Kniha se mi líbila, díky ní jsem mohla své oblíbené postavy ze série Selekce, poznat ještě blíž . Doslova se do nich vžít.

30.06.2020 4 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Pokračování mě nadchlo, musím říct, že střídání dějů bylo oživení celé knihy. V obou knihách je konstantou Cassie. Přiznávám, že tato postava mě bavila víc než Dauphine. U Dauphine mi to přišlo jako klasický roman, kde zápletku a vyvrcholení odhadnete v prvních dvou kapitolách. Slovo vyvrcholení jsem použila schválně... v cele knize se opakuje dost často. Narozdil od toho Cassie, která má v lásce neustále trable. Jako správná romantička jsem pro Willa. Ale řekněme, že postava Jesse je taky velice zajímavá a dost sexy. Fantazie byli obměneny a nic se neopakovalo, což jsem ocenila. Závěr emocionální a otevřený.... Těším se na další knihu.

26.04.2017 3 z 5