Návrat ke kořenům

kniha od:

Návrat ke kořenům https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481181/bmid_amazing-spider-man-1-navrat-ke-kore-YQn-481181.jpg 3.6 21

Amazing Spider-Man (2018) série

1. díl >

Nový začátek pro SPIDER-MANA! Život Petra Parkera je vzhůru nohama! Jedno malé odhalení z minulosti a v ohrožení je nejen jeho práce, ale i vztahy a vůbec celý život. A jako by to nestačilo, musí si Spidey poradit i s mimozemskou invazí (s mysteriózním zvratem), novým spolubydlícím (kterým je padouch Boomerang), novými šrámy na milostném životě… a nebezpečným novým protivníkem! Jo, to všechno je hrozný, ale co teprve souboj… Petr Parker vs. Spider-Man? Zdá se, že se někdo rozhodl Petra napodobovat… ale proč? Nick Spencer a Ryan Ottley otevírají novou etapu Spider-Manova života! Tak buďte u toho!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Back to Basics , 2018


více info...

Komentáře (6)

Komentáře 6 Recenze 2

Voliarty
Voliarty
28.01.2022 3 z 5

Toto mi spravilo radosť. Už som sa sťažoval na to, že Spider-Manovi tu nevychádza nejaká pravidelná séria. Dobre, mali sme tu síce Peter Parker Spectacular Spider-Man, ale to boli len štyri knihy. Amazing Spider-Man ich ponúka podstatne viac (podľa internetu).

Stoji to ale za to? No, akože niektoré vtipy sa mi páčili, ale ako celok ma príbeh nejak neupútal. Veci sa dejú, potom sa rýchlo vyriešia, niektoré sa stratia z deja a človek na ne zabudne (SPOILER: Ja som na konci knihu aj zabudol, že Spideyho spolubývajúcim je Boomerang. KONIEC SPOILERu). Je to prvý diel, takže veľa veci sa tu načrtne, predstavuje sa nový tajomný démonický zloduch, ktorý pôsobí zaujímavo.

Čo sa mi páči, tak je že Nick Spencer používa rôznych, trúfam si povedať, že dnes už zabudnutých, záporákov. Síce tu majú malú rolu, niekedy jednostránkovú, je ale radosť vidieť, že existujú autori, ktorí nezabudli na postavu, akou je napríklad Man Mountain Marco.

Body strhám za korektúru textu. Niekedy mi stavba viet prišla krkolomná.

Celkovo mám z toho také rozpačité pocity. Na jednej strane to malo vtip, pár dobrých nápadov, ,,návrat" zabudnutých treťotriednych záporákov a ochutnávku veci budúcich. Na druhej ma to ako celok až tak nechytilo.

hroubek
hroubek
22.01.2022 3 z 5

Za posledních pár let jsem přečetl hodně příběhů se Spider-Manem, takže se docela orientují v jeho světě. Kdyby mi bylo dvanáct, tak jsem z tohoto komiksu nadšený. Bohužel mi dvanáct není a už mi některé věci ke štěstí nestačí. Scénárista Nick Spencer se snaží, aby jeho scénář byl hravý a pracoval s celou Spideyho mytologií. Což je samo osobě dost chvályhodné. Problém je, že to nefunguje v té nejzásadnější rovině. Chybí tomu to, co mám na komiksech se Spider-Manem nejradši. Jistá osudovost a uvěřitelnost hlavního hrdiny. Tady jsem měl pocit, že všechno jede na jistotu. Od pop kulturních odkazů, hlášek a snahy být, co nejvíce cool a rádoby v pohodě. Z mé strany moc nefunguje hlavní zápletka, protože je z ní cítit, že se vyřeší za pár čísel a nebude mít žádný vliv. Všechno je takové uvolněné a o Petera/Spider-Mana nemám žádný strach (a že existují příběhy, kdy jsem ho měl). Dokonce zde nemáme ani žádného úctyhodného záporáka, jak sám poznamená samotný Spider-Man. Neříkám, že je to špatné, vlastně to má hodně fajn momentů, ale jede to celé na neutrál. Ty, co nemají tolik načteno se budou ztrácet v celkové mytologii, ale bude je bavit to, co děje. Ty, co mají načteno ocení odkazy a všechno kolem, ale po příběhové stránce je to bude nudit a neocení mainstreamovou kresbu. Jako návrat ke kořenům to funguje půl na půl.


_Tess_
_Tess_
22.11.2021 5 z 5

Můj milovaný Spider-man je tu zase tak, jak ho máme rádi - sršící vtipem a připravený být tím přátelským Spider-manem ze sousedství.
Kromě hlášek a vtipů vidíme i stinnou část a problémy, se kterými se Peter potýká. Tím ale nemyslím Green goblina nebo zkázu světa. Peter hodně pochybuje ohledně svých rozhodnutí, lásky, problémů z minulosti, nebo třeba skloubení soukromého života s tím superhrdinským. Díky tomu se vám postava přiblíží a nemáte z ní pocit té nedosažitelnosti, a je vidět, že i Spider-man se potýká s problémy, které může mít každý normální člověk.
Děj je skvělý, kresba úžasná a já asi nemám co vytknout. Za mě naprostá pecka, kterou byste neměli vynechat, protože za to opravdu stojí.

Jajiinka
Jajiinka
07.11.2021 5 z 5

Už přebal upoutal mou pozornost a hned jsem si dokázala představit, jak celkové vzezření komiksu bude vypadat. A ani trochu mě kresba nezklamala, i když se mi v tomto díle spiderman zdál docela mužný a starší stejně jsem si to naprosto dokonale užila. Kresba i čitelnost textu byla nad míru dobrá. Komiks je krásně barevný a užvaněný … asi tak jako náš hodný soused Spider-man.

____________________ více v záložce Recenze / RECENZE NA KOMIKS AMAZING SPIDER-MAN 1.- NÁVRAT KE KOŘENŮM ____________________

GoodGames
GoodGames
02.11.2021 4 z 5

Amazing Spider-Man 1: Návrat ke kořenům je taký ten klasický uvoľnený Spider-Man. Nájdete v ňom poriadnu kopu záporákov, ale prekvapivo málo akcie. Od polovice príbehu to má zaujímavý zvrat a pútavosť príbehu sa u mňa ešte zvýšila. Príjemný úvod do série a koniec sľubuje poriadnu divočinu v ďalšej časti.

fvalek
fvalek
31.10.2021 4 z 5

Já tedy nevím, Spider-Mana běžně nečtu, tak jsem si vybral tuhle sérii, protože je to "nový začátek", tak bych se mohl chytat, a do jisté míry to tak je a dostal se mi obraz Spider-Mana jak ho znám ze starých filmů s Tobeym Maguirem, na druhou stranu mi to ale přišlo hrozně zmatené a do velké míry závislé na předchozích komiksech.

Děj byl takový nekonzistentní, zmatený. Možná se snažil až o příliš velkou inovativnost, ale reálně jen střílel různé scény, které pak zase vyměnil za další a asi z toho mělo vyjít postupné skládání příběhu, ale bylo to matoucí. Dějová linka ohledně plagiátorství, školy a rozdělení byla neustále bombardovaná obrovským množstvím různorodých padouchů, scénami jiných postav, které asi budou hrát roli v dalších dílech (Lovec, pan "uhádni mé jméno"), no a flash-backy, kdy má třeba černý oblek apod., což mi jako nepravidelnému čtenáři smysl moc nedávalo.

Jinak byl ale příběh hezký a jak říkám, docela jsem se dostal do nálady filmů Spider-Man z roku 2002 a dál, takže to je pro mě hezký začátek se Spider-Manem, jen se budu muset trošku dostat do proudu.

Štítky knihy

Spider-Man Marvel

Autorovy další knížky

Nick Spencer
americká, 1967
2019  75%Hail Hydra
2021  90%Tajné impérium 1
2020  77%Maria Hillová před soudem
2021  72%Návrat ke kořenům
2020  72%Budování impéria

Kniha Návrat ke kořenům je v

Přečtených20x
Knihotéce12x
Chystám se číst4x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x