Odvaha vítězit - průvodce na cestě z deprese a negativních emocí

Odvaha vítězit - průvodce na cestě z deprese a negativních emocí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479995/bmid_odvaha-vitezit-pruvodce-na-ceste-z--LD3-479995.jpg 4 7 6

Na životní cestě můžeme zažít nespočet situací, které v nás vytvoří emocionální jizvu a dostanou nás do těžkých psychických problémů. Úmrtí blízkých, rozchody, ztráty zaměstnání, sociální osamělost, neúspěchy v životě, prožité nehody, katastrofy, násilí a nespočet dalších traumatických záležitostí, které si sebou neseme už napořád. Jak se ale probrat z tak silného emocionálního výkyvu? Proč se často dostáváme skrze naše životní zkušenosti do stavu apatie, deprese a jiných duševních problémů? Během svého dospívání jsem si zažil mnoho těžkých situací, bylo to období, kdy mě zasáhla smrt rodičů. Můj život byl ve znamení nepříjemných zážitků, které mě dlouho ničily a nenápadně mi odebíraly životní elán. Až do dospělosti, kdy jsem musel ve svých 22 letech vyhledat odbornou pomoc a začít se léčit z posttraumatické stresové poruchy a anxiózně depresivní poruchy. Životní otázky mi nedaly spát. Proč se ve světě dějí špatné věci? A jsou vůbec špatné? Proč ztrácíme po takových událostech naději a smysl? Proč je pohodlnější se utápět v negativních emocích a spadnout do deprese? Proč někdo dokáže spáchat sebevraždu po jedné složité životní situaci a někdo snáší těžké rány osudu celý život, a je i přesto šťastný? Tato kniha je souhrnem silných myšlenek. Je výzvou k akci, díky které dokážete eliminovat nežádoucí vznik deprese. Jste na to připraveni?... celý text

moneybusted0635
07.07.2023 5 z 5

Ps:odpuste mi diakritiku a pripadne preklepy

moneybusted0635
07.07.2023 5 z 5

Neodpustim si nereagovat.
Ma otazka je
Proc komentujete jaka knizka je a nikdo neokomentujete zda jste se v te k nizce nasli vy sami a jakepak pocity z knizky mate nebo jake pocity vam dokazala knizka napravit?objasnit?zlepsit?zmenit?poznat?nazvatt??
Tot ma otazka ???? Zdalipak se nektere nejaka vase situace muze stotoznit s tou v knizce ????zdalipak jste prisli diky knizky na to ze vse co se Nam deje zacina jako prvni od Nas samotnych?? Xoxoxoxo budu moc rad kdyzby se nekdo nasel a dokazal se podelit o to sve.... Cemu musel celit a nasel v knizce reseni ktere uzkutecnil a dopadlo tak stejne jako v knizce.....hmmm.. hluboke k zamysleni vsak?

thedebils11
02.06.2022 5 z 5

Kniha napsaná samotným životem a jazykem, kterému jsme všichni schopni porozumět.
Pavel nám předkládá základní vhled do různých (těžkých) životních situací, se kterými se můžeme setkávat a čelit jim dnes a denně.
Nejedná se o typickou motivační knihu plnou rad, často složitých a nevyužitelných v praxi. Tato kniha přináší silné myšlenky, které jsou reálně aplikovatelné do života.
Pavel, ač mladý autor, dokázal proniknout hluboko do dané problematiky, se kterou má osobní zkušenosti. Tím více kniha získává na váze a autentičnosti.
Jedná se o knihu, která je napsaná stručně, jasně, výstižně. Neobsahuje žádné sáhodlouhé odstavce přesycené slovy (kdy po chvíli ani nevíme, co jsme vlastně četli). Jde rovnou k jádru problému a zanechává v nás dlouhodobé poselství.
Odvaha vítězit je kniha, ze které můžeme čerpat po celý svůj život a vždy si v ní najít to, co nás obohatí nebo co zrovna v dané chvíli potřebujeme. Ať už je to motivace, pomoc nebo dodání potřebné odvahy k činům - mezi řádky nám totiž připomíná, proč stojí za to žít a bojovat. Nebojím se proto napsat, že je to kniha, ve které se najde každý z nás.

AdamMičian
17.04.2022 5 z 5

Na knize se mi líbí, že nabízí řešení negativních emocí (deprese, úzkost). Pavel nezůstává jen u popsání příčin. Velký bonus k tomu je, že Pavel si všechny tyto stavy prošel a díky osobní zkušenosti nám může tyto funkční rady předat.
Myslím, že tato kniha je základ pro všechny lidi, kteří se zajímají o osobní rozvoj. Není to kniha psána odborně, je psána aby ji lidé rozuměli a mohli ihned informace z ní začít používat v běžném životě.

Beabooks
21.02.2022 4 z 5

Myslím, že tato knížka je zajímavým úvodem do technik osobního rozvoje a psychohygieny. Poskytuje rady a návody, jak pomocí práce s myšlenkami a vědomou úpravou chování překonat ty nejhorší časy. Potvrzuje, že většina psychických potíží pramení vždy uvnitř nás a jedině tam lze najít mapu k cestě ven.

Autor se snaží ukázat, že je mnoho možností, jak si pomoci a že medikace může být mnohdy až posledním z nabízených řešení.

Jajiinka
02.11.2021 4 z 5

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Už již jak anotace napovídá, tato kniha rozebírá problematiku deprese – její původ a eliminaci. Kniha je moc pěkně napsaná a dobře se čte. Musím přiznat, že mě opravdu překvapila – je to taková zpověď, a přitom přináší i osvědčené postupy „léčby“.

Stránek není moc, takže je to jedna z těch rychle přečtených knih, která vám ale nějakým způsobem uvízne v hlavě. Já sama tedy depresemi netrpím (naštěstí) ale vím, že některé lidi v mém okolí to trápí. Vlastně si myslím, že každý člověk v nějakém období své životní dráhy pociťoval depresivní stavy, i když jen třeba velice zřídka.

Vyzdvihnout musím na této knize i to, že je opravdu moc hezky zpracovaná, jak ilustrace, tak i text v ní. Na to, že je toto autorova prvotina jde vidět, že do toho dal všechno. Včetně svých životních zkušeností, kterých je na tak mladého muže opravdu dost.

Teď úryvky z knihy, které se mi opravdu líbili:

„Není to válka, kterou můžeme vidět na fotkách nebo v dokumentárních filmech. Tato vnitřní válka je neviditelná, nepřítele nevidíte a o to víc je to záludnější soupeř. Jak můžete porazit něco, co zaručeně víte, že existuje, ale nevidíte to? Něco, co vám přináší trápení? Něco, co nemůžete změřit ani zvážit, ale přesto je to s vámi?“

„Chci, aby tato kniha vyzývala k akci, protože to je ta energie, kterou potřebujeme ke konání a k uvědomění si toho, jak ze začarovaného kruhu ven. Je to ta zdravá chvíle, kdy bouchneme do stolu a rozhodneme se, že přestaneme tolerovat depresi a přestaneme se utápět ve svých nízkých emocích. Jdeme konat, jdeme žít!“

Autorovy knížky

Pavol Hurta