Předurčený

Alex Verus je nadaný věštec, který si v minulosti prošel peklem a dnes se od zbytku londýnských mágů raději drží co nejdál. Jenže když se jeho nejlepší kamarádka Luna zaplete do problémů, Alex ji nedokáže nechat na holičkách. Po období relativního klidu tak najednou pro Alexe nastávají nebezpečné časy. Jeho služby vyžadují hned dvě strany, které po něm obě chtějí, aby jim pomohl odemknout záhadnou a mocnou relikvii. Ani jednu stranu přitom příliš nezajímá, jak důrazné prostředky budou muset použít, aby Alexe ke spolupráci donutily. Alex má naštěstí sám po ruce pár spojenců, o které se může opřít. Bude totiž potřebovat každou pomocnou ruku, jestli má mít naději přežít. Ani v nejtěžších okamžicích však neztrácí svůj osobitý náhled na svět a schopnost žertovat. Benedict Jacka nabízí akční a humornou urban fantasy z Londýna, jak ho většina lidí nezná. A věřte, že do poklidného má toto město daleko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/432888/predurceny-xQl-432888.jpg 3.89

Alex Verus 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Fated, 2012

Kniha Předurčený

kruppe

Přečteno druhým dechem. Zpočátku jsem se do toho nemohl dostat. Fungování světa pro mě nebylo až tak přitažlivé, stejně jako hlavní hrdina. Ale postupně, rozuměj cca do třicáté strany se to vystříbřilo. Začala akce, odhalování motivací, vytahování kostlivců ze skříní a samozřejmě traumata hlavních postav.
Naštěstí autor není vztahových pasážích příliš infantilní (samozřejmě k tomu dojde, ale na malém prostoru a je to únosné). Závěr je uspěchaný a přijde mi, že v důsledku charakteristiky na předchozích stranách ne zas tak uvěřitelný, ale vyvolalo to ve mě pocit satisfakce. Závěrečná stránka ve stylu Harryho Dresdena byla nečekaná, uvidíme, kam to autor ve svých dalších 9 dílech posune.

Jalisca

Kniha mě bavila. Příběh je dobrý, poutavě napsáno. Přečteno za jeden den. Doporučuji.