Jajiinka Jajiinka komentáře u knih

Helon 2 Helon 2 Aleš Holaň

Druhá polovina knihy je hodně o boji. Akce je velmi zajímavá i když mi přijde kapku urychlená. Klidně bych si dokázala představit v knize více popisu okolí a rozpitvávání vnitřcích pocitů postav. Velmi mě v tomto díle zaujala démonizace právě Johna Smitha, jeho zajímavé vnitřní boje a jeho neobjasněná historie mě hnala kupředu ve čtení. Trošku mě mrzí, že je zde úplná absence romantické linky. Co se mi ale moc líbilo, a co v prvním dílu nebylo byli zajímavé flashbacky, které příběh postupně dovysvětlovali a byli příjemnou změnou.
--------------------------------- celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA VESMÍRNOU SCI-FI KNIHU HELON 2 ---------------------------------------------

06.05.2022 3 z 5

Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Ursula K. Le Guin

Kniha nemá moc stran, a přesto skýtá velmi mnoho myšlenek a informací. Autorka převážně ve svých esejích obhajuje své teze, které má celkově o literatuře jako takové.
První esej nám odhaluje, jak fantasy literaturu vnímají (spíše vnímali) Američané, proto název „Proč se Američané boji draků?“ – je to určitě velmi zajímavá a přínosná kapitola, která je moc zajímavě napsaná. Autorka zde naznačuje, že všeobecné přesvědčení je, že fantasy je pro děti a dospělý člověk nemá na takové věci čas.
Ne se všemi názory autorky souhlasím, ale jistý koncept tam vidím. Ovšem myslím, že naše nynější generace už to takto neposuzuje.
V další eseji se dozvíme jaké máme tři předpoklady pro fantasy....
--------------------------------------------- celou recenzi najdete v záložce Recenze / PROČ ČÍST FANTASY, JAK TO, ŽE ZVÍŘATA V KNÍŽKÁCH MLUVÍ, A ODKDY SE AMERIČANÉ BOJÍ DRAKŮ ----------------------------------------

06.05.2022 4 z 5

Poklad zlobrů Poklad zlobrů Jens Schumacher

Celkově knihu hodnotím dobře, příběh je zajímavý a nenudil. Je pravda, že je to jeden z těch lehčích příběhů, který vám nezabere až tolik času. Ale celkově příběh této knihy na mě působil velmi celistvě a zajímavě. Setkala jsem se s různými lidmi i tvory. Okusila jsem pár překážek a pastí.
__________ celou recenzi najdete v záložce Recenze / RÁDI ROZHODUJETE O OSUDU KNIŽNÍCH POSTAV? PŘEČTĚTE SI GAMEBOOK POKLAD ZLOBRŮ _________________

02.05.2022 4 z 5

Nebo je obojím? Nebo je obojím? Mark Waid

Tento díl je začátkem série o Hulkovi a je poměrně zajímavý. Autor Al Ewing stvořil velmi přímočarý hororový příběh, který využívá noční povahu Hulka, aby postavě připsal temný prvek.

Občas byl ovšem příběh plytčí, tudíž ne vždy udržel moji pozornost, a musela jsem se opravdu soustředit a občas vracet, abych si rozpomněla. Konstantou celého příběhu je Hulk bloudící po nocích s reportérkou v patách. Rozhodně ale musím uznat, že autor nabral zajímavý směr a hororový styl Hulkovi velmi sluší. Kresba je taktéž velmi povedená a rozvržení oken a jejich barva koresponduje s celkovým vzhledem komiksu.

Celkové vyobrazení tohoto Hulka bylo .....
__________ Celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA PRVNÍ DÍL SÉRIE IMMORTAL HULK ___________

10.04.2022 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Abych to nějak zhodnotila, autorka tuto knihu velmi dobře a čtivě napsala. Přečetla jsem to jedním dechem, a knihu jsem nedokázala odložit. Příběh byl pro mě strhující. Ovšem abych to jen nevychvalovala, musím říct, že hlavní postava Adéla se občas rozhodovala velmi nelogicky a tím rozpohybovala kola osudu, a to ne moc příznivě pro obyvatelé vesnice Oakdale.
Klidně bych zvládla i více stran, kde by autorka mohla rozvinout trochu víc pocity všech zúčastněných, a dokonce by se mi zde líbili i střídavé pohledy, myslím, že pohled Maxe a jeho vnitřní myšlenky a boj by příběh docela oživil. Zápletka je očividná hned zprvu, ale konec příběhu byl ....
__________________ celou recenzi si mužete přečíst v záložce Recenze / YA FANTASY RUDÝ VLK, KTERÝ ČERPÁ Z POHÁDKY ČERVENÁ KARKULKA ___________

10.04.2022 4 z 5

Pán čarodějů Pán čarodějů Petra Slováková

Kniha má mnohem více stran než její předchůdce a díky tomu se autorka může více zaobírat charakterem každé postavy. Moc se mi na této knize líbí, že tentokrát autorka volila vyprávění z pohledu dvou osob. Jak ze strany Petra, tak i Jany. Musím říct, že se mi více líbil vyprávění z pohledu Petra, právě proto, že příběh byl temnější a odkrýval podsvětí čarodějné Ostravy.
Bitva a akce všeobecně byla oproti prvnímu dílu mnohem lépe popsaná a vykreslená, autorka jejich průběh popisovala velmi poutavě a zajímavě.
Navíc ten konec byl grandiózní, i když mi to bylo líto a ukápla i slza, myslím, že ......
_____________ celou recenzi najdete v záložce RECENZE / POKRAČOVÁNÍ SÉRIE STŘÍPKY ČASU POD NÁZVEM PÁN ČARODĚJŮ _____________________________

23.03.2022 5 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Celkově hodnotím knihu kladně, ovšem mám rozhodně nějaké ty malé výhrady. Jako největší překvapení byl pro mě kvalitní příběh, který byl zajímavý a hezky vymyšlený. Kniha se moc hezky četla a bavila jsem se u ní, ale žádné velkolepé fantasy nečekejte. Líbí se mi, že je tento příběh zasazen do moderní doby a do města Ostravy. (My Ostraváci jsem na své město pyšní.) Líbilo se mi, jak autorka popisovala místa, kterými třeba i denně procházím, přidalo mi to na reálnosti příběhu. Jediné, co mě trochu mate a co dle mě není nějak vysvětleno (nebo aspoň jsem to nějak nepostřehla) je okolní svět? Pochopila jsem, že lidé o magii neví, ale to nevidí dva čaroděje, kteří uprostřed parku bojují? Navíc nám zbylo pár otazníku, na které snad najdeme odpověď v druhém díle. Také může někomu vadit absence kapitol, mě osobně to nijak nevadí.
--------------více v záložce RECENZE /Kniha Střípky času – urban fantasy z Ostravy o cestování časem / Janča, fantasyscifis-----------

07.03.2022 4 z 5

Batman: Dvojník Batman: Dvojník Mattson Tomlin

Hodnocení 4⭐/5⭐
Abych to nějak shrnula, tento komiks se mi moc dobře četl a doslova jsem se jím kochala. Vizuálně je to dle mě mistrovské dílo, které využívá temnoty, která se ukrývá v nitru Batmana. Příběh byl zajímavý hlavně svou emocionální a psychickou částí. Jediné mínus je, že komiks byl moc krátký, proto nemůže plnohodnotně využít potenciál této myšlenky a příběhu.

_____________více v záložce Recenze / Komiks Batman: Dvojník, inspirovaný temnotou filmového The Batman (2022) / Janča ______________

28.02.2022 4 z 5

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Tom King

Tento komiks není o epických bojích, není o tuně superhrdinů a na každé druhé straně není boj. Je to komiks, který vám má něco předat… pocity, pohnutky, historii postav, budoucnost postav, citové pouto postav a hlavně touhy. Touha Visiona být člověkem, vzepřít se osudu a následovat svou cestu. Já osobně jsem se do tohoto komiksu zamilovala a musím přiznat, že ač mě postava Visiona nějak nebrala, nyní je jedna z mých oblíbených. Komiks rozhodně doporučuji a sama ho označuji za svůj TOP komiks!
------------ více v záložce Recenze / RECENZE NA KOMIKS ZE SÉRIE LEGENDY MARVELU, TENTOKRÁT VĚNOVANÝ VISIONOVI ------------

18.02.2022 5 z 5

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Vše dává smysl a zápletka byla velmi povedená, jeho podání vysvětlení různých aspektu jeho vědění je velmi zajímavá. Jediné, co bylo trochu matoucí byli jména postav, kterých je v tomto díle více než v předešlém. Konstelace vztahu záporáků a hlavní postavy je zajímavá a těším se, jako se tyto vztahy budou vyvíjet v budoucnu. V tomto díle, je poměrně více akce a je velmi povedená. Takže si také pojďte užít urban fantasy s Alexem Verusem – nebudete litovat.
----------------------- vice v záložce Recenze / RECENZE NA DRUHÝ DÍL KNIŽNÍ SÉRIE ALEX VERUS - PROKLETÝ ------------------------

18.02.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Jako vždy Robert Bryndza nezklamal!
Je to opět velmi originální, napínavé a svěží dílo. Krimi prvky jsou tam velmi zřejmé a bavili mě. Thriller byl čtivý, poutavý a často až strhující a mrazivý. Vyšetřovací dvojice Kate a Tristan byla velmi sympatická a hned jsem si je oblíbila. Příběh jsem si užila a knihu jsem měla zhltnutou po chvíli. Už od začátku jsem měla pár typů, kdo by sériový vrah mohl být, ale konec knihy mě opravdu překvapil a byl skvěle napsán. Jediná věc, co mě trochu zarážela, že v příběhu snad nebyl žádný muž heterosexuál. :D Nijak mi to sice příběh nenarušovalo, ale všeho moc škodí.

31.01.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Hodnocení 5⭐/5⭐
Tato autorka má neskutečný talent vyprávět příběhy a lidské osudy nechronologicky, a přitom její zvraty jsou velmi povedené a mrazivé. Vše dává smysl, a přitom se to odhaluje a zapadá do sebe postupně. Tento příběh mě opravdu bavil a byl moc dobře napsaný. Četlo se to báječně a při čtení jsem se bavila a neustále jsem už potřebovala odhalit to TAJEMSTVÍ. Což mě hnalo pořád dál a dál a knihu jsem nedokázala odložit. Je plná emocí a já jsem moc ráda, že jsem si jí mohla přečíst.

Od této autorky jsem také četla knihu Klič, který byl také velmi povedený. Tuto autorku budu určitě dále sledovat.
DOPORUČUJI.

PS: Navíc má na obálce strom tudíž ji můžete zařadit do čtecí výzvy! :-)

15.01.2022 5 z 5

Agent Samantha Parksová Agent Samantha Parksová Aleš Holaň

Začátek knihy mě příliš nenadchnul, dialogy mi přišli ploché. O světě jsme se až tak moc nedozvěděli, ale byli jsme vrženi víceméně ihned do akce. Tímto však je kniha opravdu zajímavá a příběh krásně ubíhá. Řekla bych, že toto akční sci-fi je více akční než sci-fi. Což mi ale nijak nevadilo. Akce byla popsána, velmi dobře a svižně. Bojové popisy byli srozumitelné a moc hezky vykresleny, takže jsem si je dokázala jednoduše představit.
-------------- více v záložce Recenze / RECENZE NA KNIHU AGENT SAMANTHA PARKSOVÁ OD ČESKÉHO AUTORA ----------------

15.01.2022 3 z 5

Převozník Převozník Zuzana Pokorná

Dokonce tam i je prostor pro nějakou tu romantickou linku, která není až tak využita z důvodu dilematu hlavního aktéra. Pasáže, kdy pracovali a pouštěli se do lidského vědomí mě velmi bavily a dokázala jsem si je představit do posledního detailu. Konec příběhu je velmi emocionální a musím se přiznat, že mi dokonce ukápla více než jedna slza. Atmosféra tohoto díla je dramatická a chvílemi mysteriózní. V knize nebyl okamžik, kdy bych se nudila či měla nutkání si dát na chvilku od příběhu pauzu, spíše naopak.

______________- Celou recenzi najdete v záložce Recenze / Recenze na sci-fi knihu od mladé české autorky__________

07.01.2022 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Toto dílo je velmi čtivé ale bohužel, téma mě až tak nezaujalo. Zdálo se mi, že je kniha taková plytčejší alespoň ze začátku, konec už byl docela strhující. Řekla bych, že tato kniha je hlavně odkazem na naši rodnou historii. Autor dle mě chce přiblížit dnešní generaci, co si museli zažít jejích rodiče či prarodiče
a dát jim dávku státní historie. Nejvíce poukazuje právě na dva bratry a jejich loajalitu k otci a rodinnému dědictví. Také celkový pohled obyvatel vesnice, kde bratři bydlí a kde převládá strach z doby po druhé světové válce.

Shrnutí – některé věci mi tam přišli navíc a některé naopak krásně doplňovali příběh a psychiku postav. Z mého pohledu knihu hodnotím jako lepší průměr.

05.01.2022 4 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tento příběh mě velice zaujal a opravdu mě bavil. Samotný přebal knihy a zpracování je moc velmi hezké, z knihy dýchá tajemno a mořská atmosféra. Začátek příběhu nám vykresluje vyšetřovatele, který je konstantou celého příběhu. Kniha odsýpá a nejsou tam nudné části, ano občas tam jsou dialogy, které jsou trochu přebytečné ale k výplni a ucelení příběhu jsou použitelné. Konec příběhu mě dostal, celkově kniha byla báječná ale musím přiznat, že kniha Cesta domů od tohoto spisovatele mě bavila více.

21.12.2021 5 z 5

Apoštolové temnoty Apoštolové temnoty Alexander Kühnert

Hodnocení 4⭐/5⭐

Jako první bych se chtěla vyjádřit k vizuálu knihy, který je moc zajímavý a lákavý svou temnotou. Ovšem, tak jako jsme již u série Lone Wolf zvyklí, rozměr knihy je menší a hubenější. Vtip gamebooku je v tom, že ji můžete hrát hodně krát a pokaždé může skončit jinak, protože občas se dostat do vytouženého cíle stojí mnoho sil.

Moc mě tato kniha bavila, příběh byl úžasný i když na moje poměry a zvyklosti příliš krátký. Vůbec by knize neublížilo, kdyby dobrodružství Tessy trvalo o trochu déle, a měla možnost více rozvíjet svou osobnost a své dovednosti. Ovšem, to už ze mě asi mluví vášnivá hráčka dračího doupěte (v aktuální době Dračí Hlídky ).

_______________ Celou recenzi si můžete přečíst v záložce Recenze / RECENZE NA GAMEBOOK OD NAKLADATELSTVÍ MYTAGO - APOŠTOLOVÉ TEMNOTY - fantasy...__________

21.12.2021 4 z 5

Ryby, které lezou na stromy Ryby, které lezou na stromy Sebastian Fitzek

Hodnocení 3⭐/5⭐

Kniha začíná tím, že se Fitzek vydává na cestu letadlem a jeho žena se ho zeptá, zda už uzavřel závět pro své tři malé děti. Když nad tím poté uvažoval, majetek se vždy nějak dostane do tech správných rukou ale co jeho pohled na život? Kdo dětem předá tento jeho odkaz? Proto vznikla tato kniha, která má děti provést radami otce, který pro ně chce to nejlepší.

Na tohoto autora jsem zvyklá úplně v jiném žánru, proto mě tato kniha docela překvapila a chtěla jsem zjistit jaké jsou osobní zkušenosti a moudrost tohoto autora. Mě osobně se nějaké jeho názory a rady líbili a nějaké ne. Je to subjektivní, ano je to zajímavé, ale nějak moc mi tato kniha nepředala a v některých částech jsem se trochu nudila. Jeho ostatním dílům se tato kniha určitě nevyrovná ale pro jeho fanoušky je to zajímavá četba. A také asi i pro rodiče všeobecně, aby nelpěli jen na materiálních hodnotách a co pro dítě vybudují, ale také jak ho vychovají a jaké životní rady mu dají.

16.12.2021 3 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Hodnocení 4⭐/5⭐

Rodinné ságy mám moc ráda, a zde byl příběh moc zajímavý. Líbilo se mi, že v knize uběhlo mnoho let, tudíž jsme nahlédli do více generací, a tak si mohli celý rod prohlédnout zblízka. Je vzácné číst myšlenky a popudy hned třem generacím. Pozorovat jejich vrozené charaktery, geny a opakující se oběti pro rod a jméno Floriů. Také jejich rodová zodpovědnost a houževnatost, která nezná mezí. Jejich temnota, jejich úsilí a práce.

Tento příběh zachycuje mnoho životů rodiny Florio, od jejich skromných začátků jako zbídačených obchodníků až po budování impéria. Je to příběh o vizionářství, obchodním talentu, dravosti, železné vůli a neústupnosti Floriových – mužů i žen. Ale také o lásce, o rodině a tradicích. O silných mužích, a hloupých ženách, které nejsou až tak hloupé.

Kniha mě opravdu moc bavila, autorka umí psát a zaplétá do příběhu i historii. Navíc tato rodina opravdu existuje a je velmi významná. Občas kniha ztrácí dech a je nudnější, ale vždy se to rychle obrátí k lepšímu. Další věc, co se mi na této knize moc nelíbí je její přebal, nezdá se mi adekvátní k příběhu, knihu nevystihuje.

07.12.2021 4 z 5

Hellblazer: Vzlety a pády Hellblazer: Vzlety a pády Tom Taylor

Tomuto komiksu vévodí hlavní myšlenka… a tou je vina. Vina všeobecně na nás všechny má frustrující účinek a hlodá naše svědomí. Je to příběh o cestě neopatrného a cynického hrdiny za věčným vykoupením. Už od dětství, kdy se chtěl vytáhnout před holkou a kamarádem věděl, že magie opravdu existuje, a že jí dokáže ovládnout. Ovšem, již od toho okamžiku ho tížila vina, protože díky jeho vytahování a zaříkávání se stalo něco, kvůli čemu jeho kamaráda našli mrtvého. Navíc když k tomu přidáme fakt, že pro otce Johna Constantina by bylo nejlepší, aby jeho vlastní syn vůbec neexistoval. Proto mu jako postavě chyběla právě ta otcova ruka a vedení, jakou potřebuje každý chlapec.
------------ celou recenzi nejdete v záložce Recenze / RECENZE NA KOMIKS HELLBLAZER - VZLETY A PÁDY / Janča, fantasyscifisvet.com----------------------

07.12.2021 4 z 5