Helon 2

Helon 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476514/bmid_helon-2-liJ-476514.jpg 4 3 1

Helon 2 je planeta na okraji neutrální zóny, vytvořené hned po uzavření míru s rasou Krygerů. Všechno se zdálo být v pořádku, zóna plnila svůj účel a mimozemšťané o sobě skoro čtyřicet let nedali vědět. Nyní se ale Helon 2 odmlčel. S lodí, která měla zjistit, co se na planetě děje, to dopadlo podobně. Kontakt byl přerušen dřív, než dorazila na místo určení. Co se tam stalo? Mají s tím něco společného Krygerové? K Helonu 2 teď míří celé svazy vojenských lodí. Na palubě jedné z nich je i agent Samantha Parksová v doprovodu tajemného Johna, aby celou záhadu konečně vyjasnili.... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Pointa

Jajiinka
06.05.2022 3 z 5

Druhá polovina knihy je hodně o boji. Akce je velmi zajímavá i když mi přijde kapku urychlená. Klidně bych si dokázala představit v knize více popisu okolí a rozpitvávání vnitřcích pocitů postav. Velmi mě v tomto díle zaujala démonizace právě Johna Smitha, jeho zajímavé vnitřní boje a jeho neobjasněná historie mě hnala kupředu ve čtení. Trošku mě mrzí, že je zde úplná absence romantické linky. Co se mi ale moc líbilo, a co v prvním dílu nebylo byli zajímavé flashbacky, které příběh postupně dovysvětlovali a byli příjemnou změnou.
--------------------------------- celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA VESMÍRNOU SCI-FI KNIHU HELON 2 ---------------------------------------------

české sci-fi

Aleš Holaň