(Ne)normální

SPOLUŽAČKA. SÉGRA. SUPERHRDINKA. Ms. Marvel je příběhem teenagerky, která si hledá svou cestu. A jen tak mimochodem získá nadlidské schopnosti, které změní celý její život. Představte si, že se ze dne na den octnete ve světě Marvelu po boku Spider-Mana, Iron Mana a dalších oblíbených hrdinů. Jak s novou mocí naložíte, jak si získáte respekt osobností, které zbožňujete? Šestnáctileté Kamale Khanové se přesně tohle přihodí, ale zároveň nezmizí starosti, jaké řeší každý puberťák. Musí zvládat školní povinnosti i zamotané vztahy a chce žít svůj život jinak, než by si přáli její rodiče. Sice má superschopnosti, ale furt může dostat zaracha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392833/ms-marvel-1-DVj-392833.jpg 3.836

Ms. Marvel (1.)

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Crew, Paseka

No Normal (2014)

Kniha (Ne)normální

Mooneylan

Zajímavý YA příběh o dívce, která se zoufale snaží vymanit z područí své rodiny a kulturních stereotypů a zároveň si udržet chladnou hlavu a užít si život naplno. Díky tomu že získá superchopnosti se jí to možná podaří :)
Protože se jedná o Young Adult, nemůžeme tady čekat krvelačné scény plné epických scén. Na co je tento příběh ale bohatý je spousta emocí, vhled do situace dospívající dívky skvěle skloubené se supehrdinskými problémy.
Za mě dobrý! :)

Gustik5

Ms. Marvel: (Ne)normální je docela obyčejným dětským komiksem s tradičními vyprávěcími prvky a hrdinkou z jiného kulturního prostředí. Přesto nejde o nějakou agitku, ale o klasický “marvelovský” příběh o prostém hrdinovi, který zničehonic přišel k velké moci, jež s sebou nese i velkou odpovědnost. Klasický “spider-manovský” mustr Kamale Khanové sedí a myslím si, že jde o vcelku povedenou sérii. I přesto, že postava si vlastně vypůjčila starší identitu Carol Denversové, jež je nyní známa jako Captain Marvel, dává to vlastně v příběhu smysl, neb jde o Kamalin vzor. Trochu zvláštní je samotný způsob, jakým hrdinka přišla ke svým zvláštním schopnostem, které se teprve učí poznávat a ovládat (ale to snad bude v budoucnu trochu osvětleno). I přesto, že se jedná o rozjezd řady a seznámení se s postavami, rozhodně by komiksu neuškodilo trochu víc akce. To zachraňuje hlavně druhá půle, kde se děj slušně hýbe kupředu. Tak po typicky otevřeném konci uvidíme snad v další knize, které rozhodně dám šanci.

animovanej medv

Kniha přečtená během dvouhodinové cesty domů. Skvěle strávené dvě hodiny, nelituji koupě a ráda půjčím celé své rodině i přátelům :)

milan1935

Ms. Marvel sem před tím moc neznal a tak pro mě více překvapivá. Už před tím sem slyšel o cenách, které tento komiks dostal a chápu za co. Celý příběh je origin ms. Marvel a to mi přijde dobře. Origin tary není nacpaný v jedním sešitu, ale je v celém booku. Ukazuje nám to jak si představuje Khamala hrdiny a taky proč by chtěla jedním být. Zaporáci tam nejsou skoro žádní, když tam je akce tak je to spíš něco jak pomoc kočce na stromě. Celý book nám, ale ukazuje, že větší akce bude au v druhém booku. Pokud chcete hrdinský příběh žák tohle za přečtení stojí.

VWDarkness
18.12.2018

Rozhodně super počtení pro dnešní mládež. Já si Ms. Marvel naprosto užila a oblíbila. Dílo donutí člověka zamyslet se nad dnešní problematikou, stejně jako ho pobavit a zároveň si zachovat tvář Marvelu. Není žádný div, že Kamala Khan se stala jednou z nejznámějších Marvelovských postav tohoto století a hrdě se přidává k nejznámějším týmům Marvelu (včetně All-new All-different Avengers) a vyskytuje se jako vedlejší postava v nejednom komikse jiného hrdiny (Spider-man Miles Morales; Captain Marvel).

Pokud milujete Marvel a nevíte po čem sáhnou - na 100% doporučuji!!! :)

fvalek
08.12.2018

Jestli Vám přijde divné, že jako muž, ve 22 letech komentuji dětský komiks pro holky, čtěte dál. Vůbec jsem podle anotace netušil, že něco takového kupuji...

Arabská hrdinka, proč ne, 16letá hrdinka, proč ne, trošku zvláštní holka, proč ne...

Problémem tohohle komiksu ale je, že se snaží reprezentovat ženy hrdinky, ale ne moc vydařeným způsobem. Já proti ženám hrdinkám nic nemám, vždyť je to super, ale pak si koupím takovouhle knížku a bafnou na mě růžové stránky, zvláštní jemná kresba a teen komiks pro holky. To jsem ale určitě nečekal, chtěl jsem tomu dát šanci a teď jsem zjistil, že to je pro děti a mládež, bomba. Pokud to má být komiks, který má být brán vážně, musí obsáhnout celou škálu čtenářů (vždyť i kluci si rádi přečtou o ženě/dívce hrdince), a ne se soustředit vyloženě na dívčí publikum, což jsem v předobjednávce vůbec netušil a dost nepříjemně mě to překvapilo, protože komiks není zařazený v žádné dívčí četbě, dětské četbě apod. Pokud jde autorkám skutečně o rovnoprávnost, feminismus, vyrovnání ženské hrdinky mužským hrdinům, tak tohle je leda tak cesta, jak zapříčinit, že se tomuhle komiksu každý muž vysměje a nikdo ho vážně určitě brát nebude.

To je taková velká výtka na začátek, protože jak říkám, nemám nic proti ženským hrdinkám a beru je s rovností, ale když na mě bafne barbie verze pro holky, tak ho automaticky beru jako něco, co není úplně pro mě. Nicméně kresba komiksu je pěkná, barvy jsou jemné a moc se mi líbila, až na určité nelidské proporce postav. Když kreslíte komiks o holce, co umí měnit tvary, tak je podle mě důležité, aby ostatní lidé vypadali velmi přesně, aby vynikla každá její změna tvaru. Většina postav komiksu ale měla divné proporce a vypadali tak nějak všichni jako by měnili tvary, měli obří hlavy, dlouhé končetiny nebo záda do oblouku, v tomhle to bylo hrozně divné a kresba hrozně mátla a zaváděla...
Děj byl "normální", nic extrémního, ale pro "počátek postavy" asi ani nic akčnějšího nejde. Když pominu záhadné nabytí Kamaliných schopností, děj je dost běžný, možná místy fádní. Nevím jestli je nějaký sekundární cíl komiksu prozkoumat muslimský život, ale číst půl knihy o tom, jak se Kamala hádá s mámou je prostě nuda. Změna přichází až s prozkoumáváním Kamaliných schopností, která se k tomu staví asi jako každá správná fanynka Avengers, prostě to chce použít, rozvíjet, chránit svět, v tomhle byla Kamala hodně příjemná a autentická. Ona celkově ta její postava je dobrá, jen ti lidé okolo jsou osinoidní.
Akce jsem se v komiksu moc nedočkal, celý větší boj se odehrál na dvou stranách. Druhý "boj" byl vlastně zběsilý útěk. Co mě překvapilo byl souboj s příšerou v bonusovém příběhu, kde vlastně Kamale zavolá máma a ona tam příšeru nechá dál řádit a zdrhne, to mi přišlo šíleně nelogické a hrozně primitivní dějově.

Celkově tedy, co k tomu říct... Když vidíte všechny ty pochvalné recenze a všechna ta ocenění, kterými se kniha chvástá, tak si řeknete, že to je prostě průšvih. Pokud ale čekáte teen drama s lehkým nádechem superhrdinů, což je asi ta správná kategorie kam tenhle komiks patří (což jsem při koupi samozřejmě nevěděl), tak vás to bude bavit. Rozhodně si asi koupím další díl, nejsem ten typ, co prvním dílem odhodí celou sérii. Upřímně doufám, že už to nebude tak hrozně dětské a dívčí, že se to trošku srovná, ale moc tomu nevěřím, nicméně si nechci nechat ujít řadu "záhad", které zatím komiks přinesl. Ať podivná mlha, která zaplavila město (a přinesla Kamale schopnosti?), tak podivný záporák, který ale bude asi fajn, když se nebojí vyrábět vražedné lasery a kočičkové roboty... Za mě dvě hvězdy, bohužel, a příště bych byl raději, kdyby to bylo víc rovnoprávné i k mužům a ne prostě komiks pro holky, protože hrdinka je zajímavá, nevidím důvod proč jí takhle zaměřit na jediné pohlaví.

Pes baskervillský
Pes baskervillský