jajcak jajcak komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Jeho knihy jsou prostě pecka! Čtu je jedním dechem. Napínavé.

29.12.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dobře se četla, místy zbytečně dlouhá, rozepisovány pasáže, které pro rozuzlení neměly význam. Čekání na kocoura se mi líbilo víc.

13.12.2021 3 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Jan Budař

Krásné, pro ty, kdo zpracovávají ztrátu blízkého, je to balzám na duši. Krásná práce s českým jazykem.

07.12.2021 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé povídky, dobře se četly. Teď se pustím do detektivek. :-)

28.11.2021 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Po slabších románech od této autorky (Jeden plus jedna, Stříbrná zátoka) je tato kniha milým překvapením! Příběh Sophie se mi líbil jen v té první části, příběh Liv byl fajn celý.

25.10.2021 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Hezky se čte, ale děj je dost slabý. Má mnohem lepší knihy.

23.09.2021 2 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Čtivá, zajímavá kniha. Psaná zajímavou formou. Škoda této spisovatelky...

06.09.2021 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Žádná pecka. V tomhle žánru jsem už určitě četla lepší knihy. Někdy jsem se ztrácela v ději, autorka dost často něco naznačí.

06.09.2021 2 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Knihu jsem přečetla, ale že by mě kniha nadchnula... Děj je dost předvídatelný - zamilování Marie, povrchní dcery bohatého průmyslníka, chování syna, zaměstnanců. Do dalších dílů se zatím pouštět nebudu. Určitě znám i lepší knihy.

05.08.2021 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Čtivá jako vždy, ale podle mě už napsal lepší knihy. Trošku mi vadilo, jak se tam strašně snažil protlačit téma holocaustu. Moc mi to nezapadalo do děje.

20.06.2021 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Ze začátku dost zmatené, ale vše se postupně objasní. Vladěna je žena, která prostě měla problematické dětství, dospívání i manželský život. Celý život je tak trochu ve vleku matky, která měla rovněž dost problematický život. Škoda, že žádná z nich si svoje problémy nedokázala vyřešit, možná by se jim žilo o dost lépe. Hezky je vysvětleno bilancování a určitá zoufalost nad tím, co si vlastně počít s vlastním životem. Mně se kniha líbila, i když bych si teď měla vybrat spíš nějakou pozitivněji laděnou četbu.

06.06.2021 3 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

V této knize je mnoho pravdy. O vztazích, lásce, manželství, lidech, sexu. Některé pasáže jsou popisovány poměrně obšírně, zvlášť Cliffordovo filosofování, mě moc nebavilo. Na tehdejší dobu byla kniha pochopitelně velmi odvážná. Až na některá slabší místa se četla velmi dobře.

15.02.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Standardně dobré! Četlo se to výborně.

30.01.2021 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Hezky se čte, je to taková klasika ze života. Myslím si, že každá matka se v některém příběhu najde. Není to nic hlubokého, oddechovka.

19.01.2021

Tráva zpívá Tráva zpívá Doris Lessing

Velmi zajímavě popsaná bezvýchodná situace, ztráta smyslu života.

21.11.2020 4 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Super knížka, čtivá, napínavá.

03.11.2020 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Dobre se četla. Zajímavý příběh. A jak píší jiní, je dobré si uvědomit, ze to doma muže být mnohem mnohem horsi ????

22.10.2020 4 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Souhlasím, ze první díl byl lepsi. Tady už mi dost často lezla autorka krkem. Ale asi si procházela těžkým obdobím.

22.10.2020 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Silný příběh.

13.09.2020 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Vlastně ani nevím, co napsat. Od půlky už mi ten děj přišel vcelku přitažený za vlasy, ale číst se to dalo, i mě to zajímalo, jak se příběh bude dál odvíjet.

31.03.2020 3 z 5