Jahoda Jahoda komentáře u knih

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Velkolepě napsaný příběh "malých" osudů obyčejných lidí z jedné vesnice. Moje první kniha od této autorky. Ale jsem nadšená a určitě se ráda pustím do dalších. Jednu hvězdičku jsem ubrala za otevřený konec, který ve mně po dočtení knihy stále hlodá a nedá mi stále nepřemýšlet...

29.08.2023 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Naprosto skvěle zpracované téma, které se mi zdá dost aktuální. Kniha ve mně zanechala mrazivý dojem a spoustu podnětů k přemýšlení.
Prvních pár kapitol mi trvalo se zorientovat. Ale potom jsem byla vtáhnutá do děje, který je svižný ale přesto skvěle propracovaný.
Moje první kniha od této autorky, ale určitě se podívám na další.

26.05.2023 4 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Musím se přidat k názorům, kdy se mi druhý díl série četl a líbil mnohem více, než první.
Kniha se čte s lehkostí i přes nelehké téma, děj svižně ubíhá a dva hlavní hrdinové jsou prostě skvělí. Úplně jsem si je zamilovala a jen doufala, že jejich vztah dopadne, jak bych si přála. Postava Isaiaha je za mě výborně vymyšlená a postupně, ale ne zdlouhavě, se odkrývá jeho charakter a životní příběh. Dořešený konec byl příjemnou změnou po prvním díle.

28.02.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělé úvahy nad zdánlivě obyčejnými věcmi, které ale autor perfektním jazykem rozvádí. Moc milé čtení i přesto, že se neztotožňuji se všemi názory.

31.12.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Moje dojmy z této knihy jsou rozpačité. První polovina knihy mě příliš nebavila, některé pasáže jsem jen rychle pročetla, pořádně se mi podařilo sžít se s hrdiny až v druhé půlce. Tu už jsem si užívala a hltala, jak příběh Beccy a Mika, respektive i E+A pokračuje. I přes ohrané téma dopisů dvou milenců jejichž lásce osud nepřál byla tato kniha ozvláštněna právě příběhem Beccy, takže byla něčím jiná. Příjemná oddechovka s krásným vyznáním lásky skrze dopisy.

31.12.2022 3 z 5

Absence zázraků Absence zázraků Michael J. Malone

Na první pohled se zdá, že hlavní hrdina přišel o vše, ale možná nakonec našel mnohem víc. Kniha pro mě měla velmi nečekanou zápletku, která vychází ze zpracování těžkého tématu. I přesto, že se kniha velmi dobře čte, mám k ní rozporuplné pocity, neboť konec už mi přijde možná trochu uspěchaný a zmatený.

10.06.2021 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Velká kniha s příběhem o tom, jak válka může ovlivnit a změnit povahy lidí. Kniha o tom, že ne každý je takový, jak na první pohled vypadá.
Kniha mě rychle vtáhla do děje a nepustila až do samého konce, který nebyl takový, jako bych čekala.
Až neskutečně bolestivý příběh o válce odehrávající se v příběhu jedné francouzské rodiny, který je zároveň obrazem velké lásky k druhým, k dětem a ke své zemi.

20.05.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Knihu jsem včera dočetla, ale mám pocit, že teprve teď ve mně opravdu doznívá. Nejprve je to jen nic netušící pohled dítěte na hrůzy holocaustu, které jsou v příběhu většinou obratně zamaskované. Ale teď, po čase na přemýšlení, se začíná vkrádat ten mrazivý pocit, který je ještě umocněný koncem...

10.05.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nevšední příběh složité doby a jednoho nelehkého životního osudu. Kniha mne ihned vtáhla do děje a četla se jedním dechem až do konce.

07.05.2021

Etta a Otto a Russell a James Etta a Otto a Russell a James Emma Hooper

V této knížce možná nenajdete klasický příběh o lásce. Je v ní totiž něco mnohem většího. Láska která přetrvá věky a láska, ve které jeden podporuje druhého i v plnění na první pohled bezvýznamného snu. Forma, kterou je kniha napsaná nebude nejspíš vyhovovat všem, ale i to je součástí její jedinečnosti.

07.05.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Ten konec!
Poutavá a dobře se čte.
Lepší část povinné četby. Můžu jen doporučit.

08.09.2011 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Nevím, jsem z této knihy taková zmatená... Na jednu stranu velice silný příběh, ale příliš mě neoslovila forma, jakou je to psané....

27.05.2011 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Možná, že to na mě mělo až moc velkou hloubku a tak mi unikl ten smysl. Zkusím se k tomu vrátit později.....

20.04.2011 2 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Tak jinak zpracovaný příběh z války, zase trošku z další strany. Zajímavé situace a děj. Mně se to líbilo. :)

20.04.2011 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Tak na tuhle knížku vážně nezapomenu a určitě se k ní zase vrátím. Velice zajímavé zobrazení Boha, Ježíše a Ducha Svatého, nad kterým musím pořád přemýšlet a vracet se k němu. Moc se mi líbil vztah mezi nimi a jejich rozhovory s Mackem.

22.01.2011

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Neuvěřitelné,tak "veliký" a silný příběh na tak malém rozsahu. Vážně se mi to moc líbilo.

09.01.2011 5 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Několikrát čtená srdcovka mých pubertálních let.

28.12.2010 5 z 5

Quo Vadis Quo Vadis Henryk Sienkiewicz

Velmi silný příběh. S chutí si ji někdy přečtu znovu.

27.11.2010

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Ta knížka mě hodně bavila do té doby, než se Edith stala známou. Poté už mě příběh tolik nezaujal a dočetla jsem ji jenom tak ze setrvačnosti.

30.11.-0001

Pianista Pianista Władysław Szpilman