jahlina jahlina komentáře u knih

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Začíst se do této knížky jsem měla problém. Je vyprávěná v ich formě. Prolíná se vyprávění Nory s jejími úvahami a vzpomínkami na sestru. Postupně jsem si zvykla na způsob, jakým je to napsané. Druhá polovina knížky mi již odsýpala rychleji. Vyvrcholení zápletky jsem už doslova hltala. Nakonec tedy dávám hvězdy 3.

31.08.2019 3 z 5

Tajný život masožravých rostlin Tajný život masožravých rostlin Elena Fin

Skvělá knížka pro malé průzkumníky, kteří mají zájem o přírodu a v tomto případě konkrétně o masožravé rostlinky. Knížka je moc hezky napsaná i ilustrovaná. Poskytne základní informace o tom, proč takové rostlinky existují, proč se živí hmyzem a mnohdy i jinými drobnými živočichy a jak svou kořist lákají a lapají... Jsou zde i tipy na jejich pěstování. I pro dospělého je to pěkné počtení, které samozřejmě nejde moc do hloubky. Vhodná je především pro mladší školáky.

28.08.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Knížka se četla skvěle. Největší část knihy zabralo období za totalitního režimu. Je to kromě zajímavého příběhu dvou bratrů, kteří prokázali obrovskou osobní statečnost, také zajímavá sonda do lidské společnosti.

15.08.2019 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Četlo se dobře. Skvěle propracované postavy. Některá tajemství mají asi zůstat skrytá. Podobné Sedmilhářkám.

05.08.2019 5 z 5

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Musím dát pět hvězdiček, protože na mě knížka zapůsobila hodně emotivně. Na několika místech jsem měla slzy v očích a to se mi nestává často. Styl vyprávění mi přijde na jednu stranu takový trochu jednoduchý, na druhou stranu je vidět, že autorka si dělá pečlivou teoretickou přípravu. Tady jsme se dost dozvěděli např. o tom jak probíhá řádění hurikánu nebo jak probíhá výcvik pilotů. Knížka je poměrně útlá, ale skrývá celkem propracovaný, i když jednoduše podaný příběh.

26.07.2019 5 z 5

Na rozcestí ke štěstí/od štěstí Na rozcestí ke štěstí/od štěstí Daniela Krolupperová

Moc hezká knížka pro děti s poučením. Na jednoduchých příbězích z každodenního života se seznamujeme se špatnými lidskými vlastnostmi. Jednou dopadnou dobře, podruhé špatně. Ideální ke společnému čtení s rodiči či prarodiči, dovedu si ji představit i ve výuce ve škole.

13.07.2019 4 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Povídková část se mi líbila. Autorovo alter ego Oskar, který vystupuje ve většině povídek, mi zde nepřijde tak ukňouraný, jako se mi jevil v několika posledních knížkách. Paradoxně se mi ale líbila nejvíc povídka Lenka a spící princ, kterou jsem už ale četla v antologii povídek Město mezi zelenými kopci z loňského roku. V té je hrdinkou dospívající dívka.... No a ta divadelní hra tam byla snad jen proto, aby měla knížka víc stránek ? Nevím. Nebavila mě, nedočetla jsem...

01.07.2019 3 z 5

Iluze pravdy Iluze pravdy Michal Vaněček

Dobře napsaný krimithriler z českého prostředí. Uvěřitelné. Čtivé.

01.07.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jedním slovem skvělé.

13.05.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knížka se četla dobře, je to takové odpočinkové čtení, i když ke konci jsem se už trochu nudila. Těch 400 stran na tento typ knížky bylo až dost. Hlavní hrdinka mi ne vždy byla sympatická. Komičnost situací je založena hlavně na používání moravského nářečí... Situace byly občas úsměvné, ale stále s takovou pachutí hořkosti. A někdy to bylo naopak i smutné.

06.05.2019 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Skvělý minimalistický příběh. Přečetla jsme jedním dechem.

19.04.2019 5 z 5

Stromy vypravují - Příběhy o stromech a lidech Stromy vypravují - Příběhy o stromech a lidech Marie Hrušková

Kniha obsahuje krátké příběhy, které se vztahují k památným stromům. Jsou napsané velmi čtivě a popisují různé historky z různých období. Beru i jako inspiraci pro výlety, protože je zde i seznam s GPS polohou jednotlivých stromů.

01.03.2019 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Četlo se dobře. Mám ráda takovou tu systematickou policejní práci. Nechyběly ani zvraty. Těším se na pokračování.

01.03.2019 5 z 5

Rodina a jiné katastrofy Rodina a jiné katastrofy Alexandra Borowitz

Odpočinkové čtení, bez složitého děje. Zajímavě jsou vykreslené postavy, které jsou hodně specifické. Čtení jsem si příjemně užila.

10.02.2019 4 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Z knížky jsem nadšená. Určitě se k ní budu vracet.

08.02.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Občas jsem byla skutečně napjatá, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Celkově to ale hodnotím spíše jako průměr. Dovedu si představit hororový film, ta ponurá atmosféra z knížky úplně sálala.

03.02.2019 3 z 5

Na konci světa Na konci světa Hana Oboda Kolaříková

Poutavé čtení o jednom létě odehrávající se v horské vesnici. Tři lidé, kteří si nesou svoje břímě.

26.01.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další skvělý případ Kim Stoneové.

25.01.2019 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Čtivě napsáno, rychle přečteno. Jako ostatní Murakamiho povídky zajímavé, trochu divné a nevím, jestli chápu nějaký hlubší smysl. Ilustrace Kat Menschik jsou působivé.

17.01.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Odpočinkové čtení lehce k pousmání, ale také trochu nahořklé. Skvělá sonda do mezilidských vztahů a života na dědině.

16.01.2019 5 z 5