Nora hledá vraha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Nora chystá, jako už tolikrát předtím, navštívit svou sestru Rachel v jejím domku na venkově, nenapadne ji, že by se tato návštěva měla nějak lišit od všech předešlých. Bohužel se ale nemohla víc mýlit. Už když ji sestra nevítá u dveří, zdá se, že něco je špatně. A když ji o chvilku později najde v kaluži krve na podestě schodiště domu, který tolik milovala, ničemu nerozumí. Jen těžko se smiřuje s tím, že ztratila člověka, který pro ni v životě znamenal nejvíc. Zdá se, že policejní vyšetřování v ospalém městečku k ničemu nevede a bude brzy zastaveno, důkazy jsou nejasné a vrah po sobě nezanechal žádná vodítka. Proto se Nora na vlastní pěst pouští do odhalování stop, pochůzkách po sousedech a známých, prohledávání okolí a pátrání po motivech a možném vrahovi své sestry. Nic ale není tak jednoduché a jednoznačné, jak se může zdát, a vypadá to, že Rachel měla před sestrou nejedno tajemství… Nora hledá vraha je vypravěčsky velmi povedeným příběhem, který vás opravdu chytí již od první stránky. Vykresluje sesterský vztah vystavěný na Nořiných vzpomínkách na zemřelou Rachel, na okamžicích, k nimž se upíná, když se snaží smířit se sestřinou smrtí, a které nás mimoděk mohou i navádět na stopu toho, kdo snad Rachel sprovodil ze světa. Vedle mistrně vystavěné psychologie hlavní postavy a jejího ne vždy jednoduchého vztahu se zemřelou sestrou nám ale autorka předkládá také velmi dobrý, mrazivý thriller, v němž hrdinka na vlastní pěst pátrá za zády policie po vrahovi, kterým mohl být opravdu kdokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412817/nora-hleda-vraha-dqi-412817.jpg 3.214
Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno · Jota
Orig. název

Under the Harrow · 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nora hledá vraha

Přidat komentář
Hvězdinka
01. září

Dle procent zde jsem to čekala horší... Kniha neurazí, nenadchne, ale přečteno takřka za den. Takže bych ji úplně neodepisovala.

jahlina
31. srpna

Začíst se do této knížky jsem měla problém. Je vyprávěná v ich formě. Prolíná se vyprávění Nory s jejími úvahami a vzpomínkami na sestru. Postupně jsem si zvykla na způsob, jakým je to napsané. Druhá polovina knížky mi již odsýpala rychleji. Vyvrcholení zápletky jsem už doslova hltala. Nakonec tedy dávám hvězdy 3.

georginaa
21. srpna

Tento styl vyprávění mi nijak moc neseděl. Vzpomínky co se vše dělo se sestrou protnuté s přítomností vyšetřování nijak zvlášť poutavé. Nora je též v hledáčku podezřelých, nicméně zjistila plno tajemstvích své sestry, až kápla na to pravé.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor knihy

Flynn Berry
americká, 1986

Kniha Nora hledá vraha je v

Přečtených15x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce21x
Chystám se číst35x
Chci si koupit8x
dalších seznamech2x