Na konci světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novela české spisovatelky zachycuje zdánlivě prostý příběh ženy, která na začátku jednoho nevyzpytatelného léta přichází žít do pohraničních hor. Není jasné, co nechává za sebou, ani co ji přivedlo sem. Aurora má kolem sebe energii, které k sobě přitahuje všechny obyvatele letargické vesnice; mladou hospodskou Lindu i osaměle žijícího Martina. Tady nikdo šrámy na duši neléčí, bolest se zahání prací, rutinou, pitím. Ale neuchopitelná žena z města jako by se těch starých ran uměla dotýkat, otvírat je. Bude to k dobrému, nebo ke zlému? Příběh se zvláštní, evokativní atmosférou a bohatým jazykem se čte hladce, ale zanořuje se hluboko jako ty nejskrytější lidské tužby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395842/na-konci-sveta-QH2-395842.jpg 3.738
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Listen
Orig. název

Na konci světa

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Na konci světa

Přidat komentář
eva3992
17. října

Jednoho léta se ocitne v „zapomenutých“ horách žena, Aurora. Nikdo neví proč se objevila, ani co potřebuje. To, co z ní vyzařuje, všechny přitahuje. Jak Martina – samotáře, který si uchovává odstup, tak i Lindu, hospodskou, která je pro mnoho lidí zvláštní.

Knížka, která se ke mně dostala úplně náhodou a jsem za to ráda. Krátka novela Vám ukáže krásu hor a lesů a také nelehké osudy lidí. Trvalo mi jen prvních pár stránek, než jsem se začetla, ale pak už jsem knihu neodložila. Autorka postupně odhaluje osudy třech hlavních hrdinů, se kterými se život nemazlil. Popisuje krásnou krajinu, která nám v létě dává víc, než si myslíme. Kromě všemožných plodů i pocit volnosti a čistoty.

Od knížky jsem dostala přesně to, co od knížek žádám – emoce. Při čtení jsem byla smutná, chtělo se mi brečet, litovala jsem hlavní hrdiny a zároveň jim fandila. Navíc ta krásná příroda mě hned nalákala, že bych se tam okamžitě vypravila.

Všem, komu nevadí smutné až depresivní příběhy, mohu jen doporučit.

porcelainswan
24.08.2019

Kniha plná traumat a útěkem před nimi. Něco mi tam chybělo, možná kdyby byl titul rozsáhlejší, neuškodilo by mu to.


hzd
07.08.2019

Moje první knížka od této autorky. Tři zvláštní osůbky, každá má svůj nelehký osud. Nejvíce mi bylo lito Martina ani na konci se na něj štěstí neusměje. Určitě si seženu knížku Mušle.

Jirikk
10.04.2019

Vyborna kniha, vyborně napsaná. Žadná letní romantika ale o životě jaký je. Někdy plný trápení a rozhodovaní co dál se životem a živočišného sexu. Takovy knihy mne baví číst.
Nejvíc jsem si oblíbil hospodskou Lindu...
Zvědav jsem byl i jak vše skončí. Kniha by si zasloužila i pokračovaní..
Pokud se vam tato kniha líbila, přečtete si i titul Houbařka, který se odehrava v podobném prostředí...

Šánka
15.03.2019

To je knížka, na kterou se musíte naladit, pak už proplouváte textem, užíváte si příběh i tu atmosféru, do které vás autorka nenásilně pomaloučku vtáhne. Příběh mladé ženy a dvou zraněných duší, uvězněných ve své bolestné minulosti. Ti tři nemají mnoho společného, přesto se spolu setkají kdesi v pohraničí na konci světa a jejich životy se tímto setkáním změní....
Zvláštní kniha, asi nebude sedět každému, taková zklidňující, také smutná, ale i pozitivní.....

Pif_Paff
11.03.2019

Tři věci, které bych vyzdvihla:
1) něco se pořádně začne dít až v poslední čtvrtině knihy
2) škoda, že je kniha spíše o pohledu na svět úspěšné manažerky z Prahy - zřejmě by bylo záživnější více rozvinout příběh Lindy (nevadilo by mi si přečíst její začátky v Praze)
3) každá z kapitol přeskakuje od postavy k postavě, od přítomnosti k minulosti a vlastně ani nevím, proč to tedy autorka na kapitoly dělila

myšpa
18.02.2019

Krásná kniha, stejně jako Mušle.

alnahu
08.02.2019

Kniha má výstižný název- příběh se odehrává na samotě v zapadlé pohraniční vesnici ,kde si léčí svědomí mladý vdovec Martin .Na tuto samotu přijede Aurora ,která zde hledá také svůj klid i Linda místní hostinská si nese svůj kříž a své jizvy si léčí po svém. A tyto tři lidé se propojí ve zvláštní trojúhelník. Za mě zvláštní styl psaní.

1

Doporučujeme

Mluviti pravdu
Mluviti pravdu
Muffin a čaj
Muffin a čaj
Opráski sčeskí historje anep fšichňi Zmikunďi národa
Opráski sčeskí historje anep fšichňi Zmikunďi národa
Konec vlka samotáře
Konec vlka samotáře

Autor a jeho další knihy

Hana Kolaříková
česká, 1971

Kniha Na konci světa je v

Právě čtených1x
Přečtených65x
Čtenářské výzvě18x
Doporučených2x
Knihotéce30x
Chystám se číst35x
Chci si koupit2x