izinkaVENDULKA izinkaVENDULKA komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Perfektní knížka, která je napínavá od první stránky až do konce. Celou dobu si říkám, že vraždit musí někdo, kdo se v knize objevil nebo objevuje a jako čtenář ho znam, ale toto mě nenapadlo. Že zrovna on bude vrah? Ani jednou jsem neměla podezření. Škoda, že autor nenapsal další knihy. Hned by byly v mé knihovně.

19.04.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První knížka a hned taková jízda, kterou málo která dá. Už teď Roberta miluji. V knížce Chrise Cartera nechybí nic- napětí, surovost, ale i vtip.

08.06.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, kterou jsem jsem si díky výzvě přečetla již podruhé... Jen trochu nechápu, že je kniha řazena mezi pohadky. Děti tuto knihu dostatečně nepochopí ...
V knize se mi líbí spoustu citátů.

Víš..., když je člověku moc smutno, má rád západy slunce...
,,Řeč je pramenem nedorozumění."
,,Správně vidíme jen srdcem."
,,Co je důležité, je očím neviditelné."
,,Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."

10.08.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Páni asi i lepší než ten první díl, napínavý, zvrácený, až se mi zavařily mozkové závity, jak jsem se snažila přijít kdo a proč to byl.

13.07.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná knížka. Volila jsem oddechové čtení, které jsem potřebovala do čtenářské výzvy. S Jojo jsem měla pouze jednu zkušenost, tak nastal čas na další. Moc pěkný příběh, i když jsem stále doufala v nějaký zázrak a konec dopadne jinak. Když ne, že by Will začal chodit, tak že si aspoň rozmysli tak radikální konec. No smutné, ale pěkně čtení.

14.03.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět super. Po prvním dílu jsem věděla , že další díl bude zase napínavý a tipy. A taky jo. Jediné co mě trochu mrzelo, že už v půlce bylo vědět, kdo je vrah a už se jen čekalo jak bude polapen. Nic to ale nemění na faktu, že si další díl ujít nenechám. Dávám plný počet hvězdiček.

25.06.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jediná veršovaná kterou si přečtu kdykoliv :)

01.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Moc dobrá. Přesně takhle má vypadat čtiva napínavá detektivka, kdy do poslední chvíle obvinujete vsechny, dokonce i někoho cizího , který tam možná s nimi je a možná taky ne...Četla se hodně dobře a rychle a určitě doporučuji. Téma super.

23.05.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje první knížka od autorky a už teď se obávám, že ji jiná nepředčí. Thriller napínavý jak kšandy s romantickou linkou, přesně takto to mám ráda. no a konec úplně překvapil. Když už jsem tušila, že vše vím, o tom jak to bylo, tak poslední kapitola mě vyvedla z omylu. Wau. Doufám, že od autorky nechtěně poslední thriller.

01.04.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Nešlo odložit, víčka klesala a vždycky mě něco probralo natolik, že jsem měla občas i husí kůži a to se mi už dlouho nestalo. Doufám, že v podobném duchu budou i nasledujici knihy, které jsem ještě nečetla. Autorka mě opět nezklamala

08.02.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Robert B. píše poutave. Jeden z mých oblibenych autorů.

09.05.2020 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jsem fanynka jiných žánrů, nicméně kniha byla opravdu pěkná. Od autorky moje první. Postava Margery mi byla sympatická stejně tak jako Alice. Ze začátku jsem musela zjistit v jakém roce se děj odehrává, stále jsem nějak nedokázala časově zařadit.

06.09.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha krásná a dojemná. I si pobreci milovník psů. Jen mi přišel konec moc useknutý. Stále jsem doufala že se s Bedřichem nakonec setká

15.03.2021 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Mám nějaké záblesky, že jsem kdysi viděla film. Nicméně knihu jsem přečetla za pár večeru. Neskutečně napínavé čtení, kdy jsem se večer sama doma fakt bála. Těším se na volné pokračování.

03.10.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Moc krásná kniha. Smutné téma, jak dvě děti propadly systémem. Na začátku ona chudá a on zbohatlik. A končí není vše jak vypadalo. Moje druhá kniha od autorky a za mě obě perfektně a poutavě napsané.

27.08.2023 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa opět nezklamala. Stále si rikam kam furt na ty super zápletky chodí. První díl se mi zatím líbil nejvíc, ale to nic na tom, že byla kniha perfektní. A ten konec. Bylo mi nakonec Asti líto, spíš te její dcerky. Skončilo to tak trochu otevřené tou maskou Laufy. Za knihu dávám 5/5*

09.08.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

(SPOILER) Paráda tato kniha byla napínavá od začátku až do konce. Jediné, co mě fakt mrzí a v knize chybělo, bylo nějaké rozuzlení, jak to dopadlo s rančem, když byla podepsána předběžná smlouva o výstavbě nového projektu.
Za nedlouho vychází nová knika autorky, na kterou se už moc těším.

16.10.2022 5 z 5

Kniha, která začala dobře, ale po asi 1. kapitole, kdy Nombeko opustila Soveto, jsem měla chvilku krizi a nemohla se začíst. Musela jsem knihu asi na měsíc odložit, než jsem ji dala znovu šanci, protože nerada knihy odkladam navždy. Jsem nakonec ráda, pokračování mě chytlo, někdy jsem až kroutil hlavou a příběh Nombeko pobavil. Nad postavami Holgera 1 a Celestine nešlo než se smát. Kniha nakonec 4* a ráda si přečtu ještě jiné knihy autora.

23.08.2022 4 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Krásná vzpomínka na mé dětské čtení. Díky čtenářské výzvě jsem se opatruj začala do stránek úžasného díla a zjistila, že tato kniha se dá číst i 10x za život a neomrzí se.

10.06.2022 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Super knížka :) už jen tim, že sama geocaching provozuji, bylo pro me super tema

04.02.2020 5 z 5