Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Mám moc ráda knihy o knihách - toto je právě jedna z nich. Milý příběh, krásné téma, osudy různých lidí... Odpočinkové čtení, ideální na dovolenou.

31.07.2016

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Detektivní příběhy Cormorana Strika a Robin mám moc ráda. Líbí se mi styl Rowlingové, opravdu dokáže čtenáře chytit a nepustit, dokud knihu nedočte. Tento díl se mi ovšem zdá nejslabší - zejména proto, že některé scény mi přišly zkrátka až příliš nechutné. Bez nich bych se prostě obešla.

25.06.2016 3 z 5

Pokud máte chuť na téma zakázané lásky, určitě se do této knihy pusťte. Začátek měl sice pomalejší rozjezd, Aubrey mi nebyla příliš sympatická a první kapitoly byly až příliš uvzdychané po Danielovi, ale pak se naštěstí ukázalo, že Aubrey je inteligentní dívka. Rozbory Shakespearových děl a slovní přestřelky mezi Aubrey a Danielem jsem si opravdu oblíbila. Oddechovka s krásnými citáty Shakespearových děl.

08.05.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha je jednou z nejlepších, které jsem kdy přečetla. Přestože nemám ráda válečnou tématiku, tento příběh byl naprosto fenomenální. Sálají z něj neuvěřitelné emoce, síla, trpělivost a neuvěřitelná chuť do života i přese všechno, co se tenkrát stalo. Je to kniha plná světla, přestože se svět nachází uprostřed temnoty. Styl, kterým je tato kniha napsaná, je jedinečný. Veškerá ocenění, které autor již získal, jsou opravdu zasloužená a věřím, že o této knize ještě uslyšíme.

24.04.2016 5 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Tato autorka mě nadchla už svou knihou Seznam tajných přání. A nezklamala ani nyní, moc se těším na další její počiny. Milé a oddechové čtení.

20.04.2016 3 z 5

Vesaliovo tajemství Vesaliovo tajemství Jordi Llobregat

Velmi zajímavá kniha - první dvě třetiny mě opravdu nadchly: detektivní zápletka, pátrání, tajemství, připomíná mi styl Dana Browna. Tato část knihy má opravdu vysoký potenciál. Poslední třetina knihy byla ovšem mnohem slabší, autor mohl konec zpracovat realističtěji, od detektivky odbočuje spíše k fantasy a připomíná mi Neila Gaiman. Celkově však kniha není špatná a za přečtení určitě stojí.

19.04.2016

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Silný příběh, pěkně napsaný, nechybí momenty překvapení.

31.03.2016 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Velmi dobře napsané, zaujme a nepustí, přítom rozuzlení je tak jednoduché.... Přesto vás autor udržuje v napětí a donutí vás číst a číst a číst, až dokud nejste u poslední kapitoly. Mně se kniha líbila, zhltla jsem ji za víkend, přestože jsem měla spoustu jiných povinností. Prostě nešla odložit.

20.03.2016 4 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Příjemná rodinná sága, místy mohlo být něco vynecháno, zejména některé popisy knihu zbytečně natahovaly, ale celkově se mi příběh líbil.

18.03.2016 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jiskra v popelu je často přirovnánávna k románům J. K. Rowlingové. Upřímě řečeno, mně spíše připomíná Hru o trůny - je plná napětí, násilí a snahy zachránit svůj holý život. Pokud autorka v dalších dílech nenechá umřít polovinu mých oblíbených postav a nebude příběh zbytečně natahovat a zaplňovat hluchými místy, předčí Hru o trůny. Sabaa Tahirová má v sobě velký potenciál, v této knize ho dokázala využít. Jiskra v popelu mě opravdu nezklamala, uvidíme, zda minimálně stejnou úroveň udrží i ve svých dalších dílech.

12.03.2016 4 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Tahle knížka mi hodně připomínala knihu Deník mého stínu. Styl psaní byl sice odlišný, ale tématika byla stejná, jenom "omáčka" okolo trochu jiná. Protože jsem jako první četla právě Deník mého stínu, který se mi líbil, tato kniha už mě tolik nezaujala. Na druhou stranu byla čtivá a lze ji číst se zaujetím, jak to celé dopadne...

07.03.2016

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Kniha plná lásky, vášně a emocí. Krásné čtení, které má v sobě víc, než se na první pohled může zdát. Vše doplněné úchvatným francouzským prostředím.

23.02.2016 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Ještě žádná kniha od této autorky mě nezklamala. Pokud potřebuji sáhnout po něčem oddechovém, je to jasná volba. I Dokonalá nevěsta zaujme a překvapí. Sohpie má vždy nějaké eso v rukávu a přesně ví, kdy ho na čtenáře vytáhnout.

22.02.2016

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Příjemné odpočinkové čtení. Nemusíte přemýšlet, jen si užíváte příběh :)

18.02.2016

Ryba jménem Ian Ryba jménem Ian Bradley Somer

Tuto knihu buď budete milovat nebo nenávidět. Čtěte mezi řádky, jen tak si tento příběh opravdu užijete se vším všudy. Napsaná je úžasně.

15.02.2016

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Svou fantazií Divotání nezklamalo, ale první díl se mi zdál o něco lepší, tak uvidíme, jaký bude třetí.

15.02.2016

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha plná fantazie, zavede vás do naprosto odlišného světa.

15.02.2016

Tahle kniha není nic pro mě. Už po pár stranách jsem přemýšlela, zda má cenu ji vůbec dočítat, ale když už nějakou knihu mám, většinou se nevzdávám. Takže jsem dočetla i tuhle. Nicméně příběh mi toho moc nedal a nepodařilo se mu mě zaujmout. Prostě to není ta správná kniha pro mě.

09.02.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Proč je tato kniha tolik přirovnávána ke Zmizelé? Kvůli tomu jsem ji původně vůbec nechtěla číst. Zmizelá mě absolutně nezaujala. Jenže nakonec převládla zvědavost a pustila jsem se do čtení Dívky ve vlaku. A příběh mě velmi mile překvapil. Děj byl svižný, zajímavý, líbí se mi rozvržení jednotlivých kapitol na pohledy a vzpomínky tří žen, které v knize hrají hlavní roli. Jednotlivé dílky do sebe postupně zapadají až se objeví ucelený obraz a vy přesně víte, kdo a co udělal. Pokud se vám nelíbila Zmizelá, nenechte se touto knihou odradit a pusťte se do čtení. Je možná, že vás překvapí stejně jako mě.

07.02.2016 4 z 5

Tý potvoře to nedaruju Tý potvoře to nedaruju Jo Piazza

Milá oddechovka ze světa módy. Pokud vás toto prostředí oslovuje, určitě se pusťte do čtení. Od knihy neočekávejte hlubší myšlenky, děj je však svižný, zaměřený na rivalitu mezi ženami a sociální média, vzbudí ve vás zvědavost, jak celý příběh a především vztah mezi Imogen a Evou vlastně dopadne.

03.02.2016 3 z 5