Ivushaak Ivushaak komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

V pořadí dvanáctá autorova kniha a opět pecka! Neřekla bych, že je tento díl nejbrutálnější (nebo jsem se možná při čtení těch předchozích už otrkala). Rozhodně je ale jedním z nejsmutnějších/nejtemnějších, jednak co se týče tématu, druhak celkově stylem v jakém je kniha psaná. Při některých pasážích jsem měla doslova knedlík v krku a po dočtení jsem to šla rozchodit. Kniha mi nepřišla nijak rozvleklá, určitě bych ji zvládla i delší.
******
MINISPOILER: "Už nemám rodinu. Rodiče mi dávno zemřeli. Nemám bratry ani sestry. Nikdy jsem nebyl ničí ženatý a nikdy jsem neměl dítě. Nejsem ničí manžel....ničí otec.... ničí partner. Pusťte je a vezměte si mě. Jestli to dopadne tak, že mi nakonec budeme muset vzít život... nezničíte tím rodinu... nikomu nikoho nevezmete." Pro mě nejsmutnější část, hrozně těžko se mi to četlo.

Každopádně Hunter a Garcia jsou moje srdcovka. Doufám, že další kniha vyjde co nejdříve a dočkáme se v ní i nějakého toho happyendu pro Huntera.

19.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížku jsem přečetla za 2 večery i přesto, že táto tématika není úplně můj šálek kávy. Kniha byla čtivá, líbilo se mi, že v ní bylo zakomponované vyprávění více postav, které do sebe nakonec krásně zapadlo.

13.02.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha která vás chytne a nepustí, z patnáctiminutové čtecí pauzy jsou najednou tři hodiny a vy ani nevíte jak se to stalo, a jen litujete že den nemá více hodin.
V této knize se poprvé setkáváme s trošku drzým detektivem Robertem Hunterem a "bažantem" Carlosem Garciou. Musím říct, že tuto dvojku jsem si hned zamilovala, některé jejich hlášky jsou TOP. Příběh je trošku drsnější, takže určitě nedoporučuji pro slabší povahy, Carter opravdu umí popisovat nechuťárny. Při čtení budete napjatí od začátku do konce, a hned budete mít chuť se vrhnout na další díl.

"Jak už jsem říkal, Carlos Garcia, je mi potěšením."
"Potěšení je jen na tvé straně, nervózní hošíku. Zahoď to laciný kvádro, bažante, kdo si myslíš, že jsme, módní policie?"

21.04.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ani v pořadí třetí kniha nezklamala. Kniha není tak brutální jako předchozí, ale i tak rozhodně není pro slabší povahy. V knihách od Cartera se mi líbí psychologické prvky, je vidět že autor se v oboru pohyboval. Duo Roberta s Carlose prostě žeru a vrhám se na další knihu.

16.05.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

V pořadí druhý díl ze série a opět super, dokonce bych řekla, že je krapet brutálnější jak předchozí díl (určitě nic pro slabší povahy). Hned se vrhám na pokračování.

08.05.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka překvapivě nebyla žádná slaďárna, když se nad tím tak zamyslím, tak vlastně celý příběh byl (aspoň dle mě) hrozně smutný. Asi 60 stránek před koncem jsem měla na krajíčku, a na konci jsem knížku regulérně ořvala.... :D

21.03.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

S Kingem to je jak na horské dráze, jedna kniha je úplná pecka, jinou se nemůžu donutit dočíst. Misery naštěstí patří do první skupinky. Kniha byla tak akorát dlouhá, napínavá od začátku do konce.

25.02.2023 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Půjdu proti proudu, ale tento díl se mi líbil o chloupek míň jak předchozí. Tentokrát to bylo celé takové utahané, postavy si navzájem nic neříkají, což nedává tak úplně smysl, když vyšetřujete vraždu. Nicméně druhá půlka knihy už odsýpala, Servaz je sympaťák, který se neustále dokáže dostávat do průserů. Konec mě navnadil k přečtení dalšího dílu.

02.05.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Trošku drsnější čtení, ale bavilo mě. Za mě jedna z nejlepších knižních sérií.

28.01.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Na autora jsem narazila čistě náhodou díky diskuzi na FB skupince. Jsem milovnicí knih od Chrise Cartera, tak jsem neodolala a čekání na jeho novou knihu jsem se rozhodla zkrátit právě Mrázem. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst, děj se rozjíždí poměrně zlehka, trošku jsem se i bála rozsahu knihy, přeci jenom více než 600 stránek je poměrně dost. Ke všemu hlavní postava Martin Servaz je tak trošku mimoň (bojí se koní, výšek, rychlosti, atd...). Naštěstí jsem ale knihu neodložila a najednou "Kurde, to už jsem vážně na straně 500?" Jakmile se začtete, tak nebudete moci přestat, kniha není (aspoň na můj vkus) nijak extra drsná, nejsou tu žádné prázdné pasáže, postavy nejsou žádní nepřemožitelní superhrdinové a postupem jsem si tak nějak oblíbila i postavu Martina.
Knihu bych hodnotila 90 % a určitě se vrhnu na další díly série.

02.03.2023 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Pro ty, kteří mají rádi překvapivé konce a nevadí jim, že ne vždy příběh skončí happy endem, bude tato sbírka povídek to pravé ořechové. Já byla nadšená, kromě jedné povídky mě všechny bavily a určitě zkusím i další díla autora.

27.12.2022 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Na duchu vás to sice neobohatí, ale pokud hledáte nenáročné čtení na odreagování, je dle mě Kotleta ta správná volba. Nechápu kde na ty hlášky autor chodí, ale občas jsem se málem přidusila smíchy. Jinak je to taková Kotletovská klasika sex, rvačky, spousta akce a mrtvých.

07.02.2023 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Ve své podstatě je kniha hrozná pták*vina. Krev teče proudem, padají výrazy že by se za ně nemusel stydět ani zkušený dlaždič, nechybí sem tam nějaký ten sex. Ale o tak jsem si knihu užila, na odreagování super.

18.11.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tentokrát jsem namísto klasické knihy zvolila audioknihu. Nevím jestli to bylo právě tím, ale knížka mně nijak extra nezaujala, ne že by byla vysloveně špatná, ale určitě jsem už měla možnost číst lepší. Příběh byl na můj vkus takový "utahaný" a najednou bum a konec.

27.04.2022 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Ze začátku byla kniha poměrně vleklá a hůř jsem se do ní začítala. Pak ale dostala kniha spád, pasáže z koncentračních táborů byly chvilkami hodně drsné a kruté (určitě to není čtení pro slabší povahy). Příběh byl smutný, ale naštěstí poměrně s dobrým koncem.

24.03.2022 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Čtyři temné povídky bez nadpřirozena, ale spíše tak nějak ze života o tom, že v každém z nás se může skrývat jeho temné já. Za mě jedna z čtivějších Kingovek.

16.03.2022 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

I když knížka byla ve stejném duchu jako předchozí dvě knihy, byla z nich nejlepší. Největším plusem bylo, že Gerhard konečně dostal více prostoru, než štěk na konci knihy.

14.12.2022 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Moje první kniha od tohoto autora, a určitě ne poslední. První třetina knihy pro mě byla asi nejzajímavější/nejnapínavější, pak to spadlo do klasického zombie masakru, proto 4*.

07.12.2022 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Po téhle knize jsem sáhla především proto, že mi hezky pasovala do čtenářské výzvy. Do teď jsem se "romanťárnám" úspěšně vyhýbala, takže toto byla moje premiéra. Musím však říct, že se mi kniha (k mému překvapení) líbila, postavy byly dobře propracované a nebyla to taková ta klasická slaďárna, ale spíše příběh nešťastné lásky.

12.03.2022 4 z 5

Puls Puls Stephen King

Kniha jako taková nebyla špatná, ale na Kinga docela slabota, nějak jsem se do ní nebyla schopná pořádně začíst.

08.02.2022 3 z 5