Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Za mě super čtení, na to, že je to autorčin "debut"! Otázky, kdo je vinen a kdo je bez viny... Ve finále čtenář soucítí s hlavní vyšetřovatelkou Charlie. Těším se na slibované pokračování knihy.

27.03.2019 5 z 5

Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Obonete S. Ubam

"Jsem obong, z Boží vůle král." Příběh skoro k neuvěření, že se stal ve skutečnosti. Popis Nigérie její surovosti, syrovosti, zvyků, rituálů, džu džu, ale i korupce, moci a politiky je pro nás Evropany velmi zajímavý a exotický. Doporučuji k přečtení: lepší než leckterá detektivka, kterou jsem poslední dobou přečetla. Na to, že autor není spisovatel, je kniha psána velmi poutavě a nutí člověka neustále pokračovat ve čtení. Za mě 5 hvězd a ještě jednou tolik!

21.03.2019 5 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Za mě nemastné - neslané, neurazí - nepotěší, zítra z knihy už nic nevím. Občas moc jmen, i když ruské prostředí mám ráda. Další v řadě si nekoupím. Znám mnohem lepší detektivky - Rudé volavce to nesahá ani po kotníky.

18.03.2019 3 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Mrzí mě, že je tu spousta negativních komentářů. Já jsem se bohužel s takovýmto psychopatem setkala na vlastní kůži, a tak popis, jak zde někdo píše "psychoušů", je nejenom velmi přesný ale i trefný a zkrátka pro mě plný počet hvězd a knihu doporučuji. Neboť jak je i v knize uvedeno, nejenom všichni tito psychopati vykazující plný počet bodů na škále R.Hareho bohužel běhá na svobodě a mezi námi a ne každý psychopat vraždí, ale bohužel žijí mezi námi.

08.10.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Kniha se mi moc líbila. Je čtivá, psaná s lehkostí. Kdo má rád tarot, tak i významy některých karet jsou zde vysvětleny. Zapletena i osobní rovina hlavní vyšetřovatelky. Zajímavé prostředí psychiatrické kliniky a zápletka a její vyústění nečekané. Jdu si přečíst další knihy této autorky. Doporučuji přečtení.

15.07.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Za mě nic moc. Příliš dlouhé popisování, co si, kdo myslí, jak vypadá okolní příroda. Hlavní hrdinka na x stranách honí někoho, kdo ji špehuje a ve finále je to liška. Slovo krimidrama je příliš nadsazené pro tuto knihu, natož strhující. Těšila jsem se, že bude konec knihy.

16.05.2018 1 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Souhlasím s níže MaJa264: pro mě zdlouhavé, opravdu to snad psala jiná autorka. Dočetla jsem se sebezapřením, místy opravdu nereálné a nezáživné, chtěla jsem uprostřed knihy nedočíst, což obvykle nedělám, nakonec dočteno, ale vlastně zápletka už mě skoro nezajímala...Uzavřenost a deprese ostrova - za mě 2,5*.

17.01.2024 3 z 5

Sociopat odvedle Sociopat odvedle Martha Stout

Srozumitelnou formou popsáno, jak jednají a jak se cítí lidé nemající svědomí. Kniha se snaží ukázat, jak přesně funguje mysl sociopata, a na čem zakládá své chování, a objasňuje spoustu "proč". Napsáno jasně a zřetelně i pro laickou veřejnost - doporučuji!

10.04.2020 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Přesně 411 stran prakticky o ničem! Zápletka mizerná, zbytečné popisy pocitů, když jde někdo spát či vstává. Dočetla jsem jen s velkým přemáháním, a protože nerada nedočítám knihy. Nedoporučuji - ztráta času.

28.03.2020 odpad!

O Josífkovi O Josífkovi Irena Kaftanová

Knížka je velmi hezká s krásnými barevnými obrázky. Jsou to novodobí Broučci (ti jsou pro současné malé čtenáře již trošku zastaralí) - moc hezké čtení i příběhy pro předškolní děti i malé čtenáře.

19.03.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Čtivé jako vždy, ale uvěřitelnost příběhu klesá s každým dalším vydaným díle - Kamila je schopná akce i v plamenech a Lisbeth je prostě nezranitelná a neporazitelná. 4*

10.10.2019 4 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Zajímavý psychologický pohled na facebook, domácí násilí, na to, abychom znali svoji budoucnost. Nemůžu říct, že kniha byla nezajímavá, určitě byla napsána čtivě. Člověk otáčel stránku za stránkou a chtěl vědět, jak to dopadne. Myslím ale, že v poslední době je na trhu hodně knih zabývajících se podobnou problematikou, proto pro mě kniha za 3,5*. Znovu bych se k ní nevrátila.

28.05.2019 4 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Souhlasím s níže babicka_amalka - prvních 100 stran by šlo zkrátit na desetinu. Jinak rozuzlení pěkné. Hodně se autor zabývá pocity ženy-detektiva, ale já se rozhodně těším na pokračování s detektiv Ballardovou v hlavní roli. Kvůli prvním stranám ubírám jednu hvězdu.

08.02.2019 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Úžasná, úžasná, úžasná kniha. Krásný dojemný příběh.

03.02.2019 5 z 5

Wanted Wanted Kim Wozencraft

Kniha je čtivá, téma je zajímavé a nekonvenční. Musím říct, že mnohem lepší detektivka než poslední dobou některé rádoby osvědčené hitovky a bestsellery. Škoda, že vyšla už v r. 2009. Myslím, že nyní by měla mnohem větší úspěšnost a prodejnost.

16.12.2018 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha je sice čtivá, děj pro mě absurdní a celkový dojem z knihy: divná. Za chvíli si z ní nebudu pamatovat vůbec nic. Další knihu od autora si určitě nekoupím.

02.12.2018 1 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Mám pocit, že v poslední době se „roztrhl pytel“ s knížkami tohoto typu. Od začátku poměrně předvídatelné a prvních 200 stran nuda – určitě by to šlo zkrátit, aniž by to mělo vliv na děj či prokreslení postav knihy. Konec knihy lepší, ale člověk knihu přečte a znovu se k ní nikdy nevrátí. Jedna hvězda za konec.

26.08.2018 1 z 5

Mrtvá Mrtvá James Grippando

Mně se "strhující advokátní thriller" líbil. Pravdou je, že mi Cindy také lezla na nervy. Jinak pěkná detektivka.

09.07.2019 4 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Za mě nedoporučuji! Dlouho se mi nestalo, že jsem knihu odložila a nedočetla a rovnou se dívala na konec knížky. Souhlasím níže s Čárkou! Pro mě taky hodnocení totálně mínus.

16.02.2019 odpad!

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Pro mě přesně: nechápu, co na tom všichni mají. Chtěla jsem už mít knihu přečtenou. Zbytečné odbočky až skoro do pravěku a na mě zbytečně překombinovaný děj. Asi Lars Kepler není zkrátka autor detektivek pro mě. Zítra už z knihy nebudu vědět absolutně nic.

04.01.2019 2 z 5