Wanted

Seděly spolu v cele, ale jinak neměly nic společného. Čtyřiadvacetiletá Diana byla ještě nedávno policistkou plnou ideálů. Pak ale odmítla mlčky přihlížet justiční vraždě, což se jí krutě vymstilo. Stačil jediný nastrčený důkaz a ocitla se za mřížemi. Celu sdílí s mnohem starší Gail, která už za vězeňskými zdmi pobývá dlouhých osmnáct let. Kdysi se spolu s partou politických radikálů podílela na loupežném přepadení banky, při němž přišli o život nevinní lidé. Ona však nebyla vražedkyní, nýbrž obětním beránkem.Dvě ženy, které se ocitly ve špatnou chvíli na špatném místě. Obě touží po odplatě a jsou ochotny riskovat cokoli, jen aby dokázaly svou pravdu. Útěk z vězení může přinést cokoli – ospravedlnění i konečnou zkázu. Hranice mezi právem a bezprávím je tenká jako vlas. Stačí málo, aby člověk uklouzl a z pronásledovatele se stal štvancem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30668/wanted-M9B-30668.jpg 422

Wanted (2004)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

crazyslunicko

Příjemná četba. Kniha je o tom, jak funguje justiční systém v Americe. O tom, jak funguje policie a jakmile najde pachatele - byť nevinného, tak ho raději zavře do vězení a tím to pro ně hasne. Jak dvě neznámé spoluvězeňkyně spolu plánují útěk z vězení a jak se z těchto dvou neznámých žen stanou přítelkyně na život i na smrt. Mají jediný cíl. Nikdy se zpátky nevrátit do vězení. Jedna si již odseděla 20 let a i přes opakovaný pokus, aby ji propustili a prominuli trest, ikdyž nic neprovedla, ji není vyhověno. Druhá mladá nadějná policistka se šťorala tam kam neměla a proto ji někdo podstrčil drogy do bytu. Ikdyž se hájila, nikdo ji nevěřil. Chce spravedlnost a vrací se na útěku ke svým kolegům a zjišťuje kdo ji podvedl a nechal zabásnout.

kiraa
25.08.2015

Nečetlo se to celkem špatně, ale abych pravdu řekla, už jsem četla lepší. Jsou knihy, ke kterým bych se vrátila, k této asi ne.

Nagadir
19.01.2015

Čtivé, rychle to ubíhá, sem tam něco nad čím jsem se pozastavila, ale není to vcelku špatné.

Layss
14.02.2012

Kniha je hlavně z prostředí ženské věznice. Jde o velice poutavý příběh o nespravedlnosti v trestním řízení v případech dvou žen, které se nemíní vzdát svých práv. Doporučuji pro nadšence adrenalinových situací, protože o ty tu není nouze.

Autor knihy

Kim Wozencraft