Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Nevím, proč jsem s touto knihou tak dlouho otálela! Mám nového oblíbeného vyšetřovatele, který je "normální" a inteligentní a není závislý ani na lécích, alkoholu či nemá jiné "úchylky", jak je tomu poslední dobou u všech ostatních detektivek zvykem. Martin Servaz je 40letý policista ze staré školy. "Nepřístupný inovacím, individualista spoléhající na instinkt a odmítající číst ministerské bulletiny." Nenudila jsem se ani u jedné z 625 stran knihy a jdu hledat další díly tohoto autora.
Martin Servaz: "Co lidi vede k tomuto zběsilému nakupování a ke shánění čím dál zbytečnějších věcí? Proč mu připadá, že příslušník kmene z Nové Guineje má víc zdravého rozumu než většina lidí, s nimiž se denně potkává? Byl to on nebo nějaký antický filozof, kdo prohlásil, že svět ztratil rozum?"

10.07.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kdo neprožil, nikdy nepochopí. Kdo zažil, chápe naprosto přesně pocity Quinn. Bravurní střídání kapitol "tehdy" a "teď". Kniha čtivá, téma aktuální. Moje první setkání s touto autorkou, určitě ne poslední.

24.11.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborná kniha - krátké kapitoly dodávají detektivce svižnost a člověk je nucen neustále číst. Pachatel mě do poslední chvíle nenapadl. Hezké zpracování doporučuji.

24.07.2019 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tahle knížka mě moc bavila, jak z hlediska vyšetřování, tak z hlediska rodinného života detektiva Roberta Ketta. Nejlepším superdetektivem byla Moira! :-) Doporučuji k přečtení - 5*. Těším se na další díl s Robertem a jeho dcerami.

27.02.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Super báječný kouzelný hluboký dojemný příběh – 10*! Nevím, zda jde napsat s láskou o tragédii a nemoci paraplegii, ale zde to podle mě spisovatelka dokázala. Citát vypovídající vše: „Je únavný takhle žít – zdraví lidi nemůžou nikdy úplně pochopit, jak moc je to únavný.“

21.04.2019 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Mně se to moc líbilo! Jdu vyhlížet další díl! Je jich již 5 - tak doufám, že brzy budou přeloženy i do češtiny. Autorka má napsáno spoustu knih i s jinými vyšetřovateli, tak snad budou někdy i u nás... :-) Za mě 5*

01.08.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Já opět nesdílím většinový názor. Pro mě opravdu smutná, těžká až skoro depresivní kniha. Nikde žádné slunce - opravdu "prokletý kraj". Ne že by to "nešlo" číst, ale ze čtení nebyla žádná radost a rozptýlení. Ke konci už mě ani rozuzlení nezajímalo. Za mě 2,5*.

25.05.2023 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Mám novou oblíbenou vyšetřovatelku Sayer a novou oblíbenou spisovatelku! Každá stránka vyvolávala vyšší a větší napětí a člověk musel číst a číst a zkrátka nešlo přestat. Přečteno během necelých 24 hodin. Po dlouhé době fakt pěkná detektivka, i když neměla prakticky žádnou reklamu.

27.06.2019 5 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Svižné, nenudila jsem se ani chvíli. Moc doporučuji k přečtení. Návaznost na první díl není, takže se klidně může začít touto knihou. 5*

29.08.2023 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Nepopsatelně úžasná kniha! Každý zdravý člověk by si ji měl přečíst, aby si začal vážit "běžných a obyčejných" věcí a přestal dělat problémy, tam kde vlastně žádné nejsou. Doporučuji k přečtení - dlouho ve mě bude příběh Alice rezonovat.
"...musíme žít pro přítomnou chvíli, že máme jeden život, a proto ho nesmíme promrhat."

10.07.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Laskavé pohlazení po duši. Myslím, že je přesně se hodícím pohlazením do této "bouřlivě turbulentní" doby. Ano možná, že je to "kýčovitý" jednoduchý příběh, ale každý člověk touží "jen" po klidu, míru a pokoji a toto vše tahle kniha nabízí. Doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Zase jednou mooooc hezky napsaná detektivka! Čtivá, hlavní vyšetřovatel Frost se svým koucourem Shackem je sympaťák a vrah mu neustále uniká, i když je skoro milimetr od něj. Nevím, zda byl lepší Noční pták nebo tato kniha, ale já se rozhodně těším na další pokračování.

09.05.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byla jízda na horské dráze! Nutí vás to číst dál a dál a dál. Vyprávění příběhu vraha je prokládáno příběhem policistů, kteří po vrahovi pátrají. Brilantně napsáno. Těším se na pokračování. Za mě 6*!

31.01.2019 5 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Moc pěkné čtení! Jak po stránce obsahové, tak po stránce vůní - měla jsem pocit, že s popisem každé nové vůně - vůni opravdu cítím! Jak píše autorka "ve svém románu jsem chtěla vzít čtenáře na cestu plnou smyslů.." a to se autorce opravdu podařilo. Doporučuji - 5*.

01.11.2023 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Za mě výborné! Slávek je zajímavá osoba - styl knížky je moc hezký - ještě bych klidně pár stránek navíc brala! Jenom jsem si tak říkala, že dnes neustále naříkáme, jak je "doba těžká", ale tohle by měl být povinná literatura, aby všichni zjistili, co je opravdu "těžká doba". Za mě 5*

29.05.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě bezvadné čtení! Problém se jmény jsem neměla, mně se kniha moc líbila a to již mám pár detektivek a thrillerů přečtených. Nerozumím celkově velmi nízkému hodnocení knihy - já doporučuji - 5*. Takovou zajímavou obálku knihy jsem snad ani ještě neměla! :-)

02.04.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Souhlasím s komentářem níže LenkaVrbatova - přesně čekala jsem od knihy víc a nečekala jsem LGBTQ+. Místy pro mě zdlouhavé a rozvleklé čtení a já už se těšila na konec - 3*.

11.03.2023 3 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Mooc hezká detektivka - thriller! Výborná jednohubka a člověk by jich chtěl aspoň 10! Přečteno prakticky za den - už aby bylo další pokračování! Doporučuji - lze číst i bez předchozích dvou dílů - 10*! :-)

29.12.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Do poslední chvíle autorka nechává čtenáře na pochybách, co je fikce a co je skutečná pravda. Na mě místy trochu moc podrobných popisů sexu. Jinak knížka určitě stojí za přečtení.

06.06.2020 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Moc moc hezká! Po díle V troskách tornáda, která mi přišla slabší než ostatní díly, je tato kniha opět super. Kate je prostě skvělá! Doporučuji!!

19.03.2020 5 z 5