ivousekk ivousekk komentáře u knih

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Skvělé to bylo. Dobře se to četlo, příběh svižně odsýpal. Za mne moc povedená historická romance na pozadí skutečné události. A že jsem vůbec netušla, že se toto dělo. Takže jsem si příjemnou formou opět o něco rozšířila obzory.

19.01.2024 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Velice predvidatelne, hodne naivni a takove plytke. Nenadchne, neurazi. Za tyden uz nebudu vedet, o cem to bylo.

14.01.2024 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Tak tohle bylo sakra dlouhé čtení. Velice zajímavé a velice náročné. Příběh rodiny byl úchvatný, kulisy, v nichž se odehrával, stejně tak.
Ale té vaty okolo... Tolik niterných pocitů a neustálé pitvání se v nich. Styl psaní, že to je vlastně dopis/vyprávění další osobě, bez toho všeho bych se vážně obešla. Knížka by měla o 1/3 méně stránek a byla mnohem, mnohem svižnější.
A pak ten závěr, jak si ho mám vyložit? Vůbec se mi nelíbil.

12.01.2024 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tak tohle bylo drsne. Vlastne pekne hnusne a stejne se nedalo nepokracovat. Tolik zla a uplne zbytecne. Nemuzu si pomoct, ale neprislo mi to zrovna uveritelne. Spis jako desiva pohadka pro dospele.
Dramatizace CRo super.

03.01.2024 4 z 5

Cestovní pas Cestovní pas Bruno Frank

Nebylo to špatné, ale hrůzy a bezpráví nepůsobily příliš děsivě či dramaticky. Čekala jsem něco drsnějšího, dramatičtejšího, ale spíše to působilo melancholicky.

21.12.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Výborně odvyprávěný velmi drsný příběh. A sakra uvěřitelný. To mi na tom přišlo to nejlepší a současně pěkně děsivé. Máme neskutečné štěstí, že to je jen fikce a tehdy to dopadlo, jak to dopadlo.
ČRo za 1.

11.12.2023 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Nebylo to spatne. Hodne postav = horsi prehlednost. Hodil by se tahak. Celkem prekvapivy zaver.
CRo za 1.

09.12.2023 4 z 5

Děda Děda Jan Novák

Dobré to bylo. Tyhle rodiné kroniky na pozadí historie mají něco do sebe. Vtáhnou a nepustí.
ČRo za 1.

27.11.2023 4 z 5

Byt číslo 303 Byt číslo 303 Kelli Hawkins

Snaha o psychothriller, kdy mi hlaví postava byla dost nesympatická. Napětí v příběhu až cca od poloviny, nešlo se mi začíst. Zvrat na konci byl divný. Do té doby vše jasné, čitelné a najednou je vše jinak. Odhalení/vvysvětlení, až celá akce "na odhalení viníka" proběhla. Nesedělo mi to ke stylu, jakým byl celý příběh vyprávěn. Jak kdyby konec psal něko jiný. Nenadchne, neurazí. Za pár týdnů a knih si ani nebudu pamatovat, o čem to bylo.

23.11.2023 3 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Mám přečtené všechny knížky od Zapaty. Kulti a Srdcem pro zdi nasadili laťku vysoko. A mohu konstatovat, že Dvojitý zásah na ni nedosáhl ani omylem.
Pro mě bylo prvních 9 kapitol utrpením. A to doslova. Měla jsem co dělat, abych knížku neodložila. Být nonstop v něčí hlavě a neustále řešit ty stejný hovadiny, to bylo fakt něco. Kdyby bylo hlavní postavě 13, ok, řeknu si hloupá puberťačka, ale ženská před 30? To ne.
Takhle zbytečných 190 stran v knížce jsem dlouho nezažila. Kdyby tam nebyly, ušetříme všichni čas, peníze a pár stromů za zbytečně potištěný papír.
Naštěstí se to úderem "vyříkání si nedorozumění" (=oněch 190 stran) změnilo a už to bylo mnohem lepší. Ale stejně tam ta pachuť zůstala.

09.11.2023 3 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Knizku jsem cetla, protoze Chorvatsko je moje oblibena dovolenkova destinace, v Basce Vode a Splitu jsem byla xkrat. Tak jsem cekala nejake pohnute osudy spojene s temito konkretnimi misty, ze se dozvim neco z historie tech mist. Ale bohuzel poslouzily jen jako kulisy. To, co se odehralo, se mohlo prihodit klidne i na Lipne nebo Balatonu a vyslo by to nastejno. Skoda.
Kazdopadne pribeh je zajimavy, drsny. Takovy zivot, jaky mela Anna, by nemel mit nikdo.

08.11.2023 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Vynikajici! Velice zajimave, poutave. A soucasne hodne smutne, kdyz si uvedomim, jak tezky zivot drive zeny mely. Nejvic mne bavila Marina, mela i nejvic prostoru. Hodne mi to pripomnelo Sikmy kostel, podobny styl rodinne kroniky.
CRO za 1

31.10.2023 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Skvele to bylo. Druha prectena kniha autorky a opet musim rict, ze se povedla. Co umi, tak vyvolat pocit napeti a drzet jej. Sice ne porad na 100 %, trochu to kolisalo, ale porad dost na to, aby se neslo odthnout. A jako bonus navic mi to cele prislo naprosto uveritelne.

30.10.2023 5 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Fajn pokračování rebelek, jen mi tento díl přišel slabší. Konec takový zvláštní, tak nějak na sílu vmáčknutá potřeba ukázat, že to jde i bez manžela, tedy alespoň dočasně. Po odjezdu ze Skotska to pro mne ztratilo šťávu, škoda.

17.10.2023 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Super to bylo, povedeny mix. Trochu drama, trochu detektivka, trochu historie. Jen ten konec byl neuzavreny, skoda.
CRo za 1

16.10.2023 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Dobre to bylo. Tajemne, napinave. Jen bych ubrala popis pocitu a myslenek, zas tak potreba nebyly. Zbytecne to pribeh zpomalovalo.

09.10.2023 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvele, napinave, zvracene. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout.
CRo na 1*

03.10.2023 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Nebylo to spatne. Vtipne situace stridaly ty nudnejsi.

20.09.2023 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Hlaska "to je proste Greek style" mluvi za vse :-D
Zajimavy a vtipny vhled do zivota a hlavne mysleni Reku. Na to musite mit pevne nervy nebo byt splachovaci. Ja bych to nedala. Ze mne by byl bud vrah nebo blazen.
aktualizace: 19.9. jsme se vraceli letecky z Corfu domu. boze, ty baby na prepazkach tam maji porad! dejte si obri casovou rezervu, jinak budete vystresovani, ze to nestihnete. my to stihli s odrenyma usima. strasny.

04.09.2023 4 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Zajimave, poutave. Jen jedna kapitola mne nebavila, tu jsem preskocila. Skoda, ze si to nedokazali vyrikat a odpustit si.

03.09.2023 4 z 5