ivousekk ivousekk komentáře u knih

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Nenadchne, neurazí. Hlavní hrdinka je šíleně "prdlá". Jeji myšlenkové pochody a neuvěřitelná posedlost sousedem je neskutečná. Nedovedu si představit, že to tak může být i v reálu. Já jako ženská před někým takovým vzala nohy na ramena, co pak chlap? Rozhodně mi to nepřišlo normální. Jedině to, že jsem pořád doufala, že se to konečně nějak rozjede, bude pořádná akce, tak jsem četla dál. Ale ztráta času. Proto jsem se knihou prokousávala 2 týdny. U knížky, která by mě bavila by to bylo na pár dní.

07.11.2014 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

tak jak je kniha úžasná, tak šílený je příběh Gerty. to, co si musela prožít, o tom se dnes žijícím Brňákům ani nezdá... a můžeme jen doufat, že to ani nezažijeme. další plus je pro mne pohled do historie. o brněnském pochodu smrti jsem něco málo zaregistrovala, ale až teď jsem si pořádně rozšířila obzory.

06.10.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Jednoduše úžasná kniha, kterou jsem přečtla doslova jedním dechem během pár hodin. Prostě se nešlo odtrhnout. Doporučuji všem. A o čem je? To už tu zaznělo několikrát, takže bych se jen opakovala.

15.09.2014 5 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

dobrý, taková romatická komedie plná sexu, sprosťáren a sprostých slov. Zábava, která se dobře četla, když pominu jedno - překlad. Je narvaný jakýmsi pražským nářečím, kde v každým druhým slově je naprosto zbytečně narváno "j". Jako pozdějc, cejtim, se dívaj a mraky dalších. WTF??? Za tohle 1,5 hvězdičky dolů, to je fakt hrůza. Nepotřebuji spisovnou češtinu, kdo z bězných lidí tak mluví, ale normální hovorovu. Překlad se v tomto NEPOVEDL.

11.09.2014 3 z 5

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

Spíš než detektivka mi to přišlo jako dobrodružný příběh. Samolibý, věčně vtipkující detektiv Corey byl v pohodě, jeho vtipné hlášky mi přišly celkem trefné. Dobře se to četlo, ale od detektivky bych čekala více napětí a méně popisných situací. 3 hvězdičky je málo, 4 moc, ideálně 3,5.

11.08.2014 3 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Skvělé, skvělé a zase skvělé :) velice povedený historický román, který popisuje osudy chudé švadlenky na její cestě životem, který je plný různých zvratů a nečekaných situací a nutí otáčet další a další stránky.
mám ráda historické romány, kdy se na pozadí příběhu dozvím něco zajímavého z historie a zase si tak trochu rozšířím obzory. a to splnila tahle kniha víc než dobře.
moc se mi líbily popisy cizích měst, jejich obyvatel a života. živě jsem si to představovala a být na chvíli součastí toho nóbl života za protektorátu v Maroku, projít se ulicemi exotického Tetuánu by byl jistě parádní zážitek.

01.08.2014 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Läckbergová opět nezklamala. Další povedená detektivka doplněná druhou linií příběhu, která příjemně doplní tu hlavní ze současnosti.

28.07.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

bezva "romantická komedie", která se dobře četla. a i když byl děj celkem předvídatelný, musela jsem ji dočíst :)

23.07.2014 4 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

zajímavé, smutné i děsivé.. a na mě asi moc poetické, ale i tak 4 hvězdičky. rozhodně jiná dystopie než třeba Divergenci či Legenda, ale má něco do sebe.

15.07.2014 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Moc vtipna "romanticka komedie", kterou jsem precetla jednim dechem. Vtipna tak, ze jsem se i v saline smala nahlas :-)

12.07.2014 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Zatim nejpovedenejsi detektivka Läckbergove, co jsem cetla. Drzela me v napeti do 3/4 knihy, kdy uz jsem zacala tusit pachatele. Povedena mi prisla i druha dejova linie, ktera osvetlovala mnoho veci. Za mne palec nahoru :-)

06.07.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Skvělý, velmi čtivý příběh, který vás pohltí! Nemá smysl se tu více rozepisovat, byly by to jen další superlativy. Prostě si knihu přečtěte a zjistíte, proč jsou komentáře tak nadšené ;o)

21.06.2014 5 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

skvělé, pohodové a hlavně hrozně vtipné čtení, že jsem se i v šalině smála nahlas :)

19.06.2014 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Zajimavy napad, jen to chtelo vic rozjet dej a ubrat na popisu situace prostrednictvim "pohledu do minulosti". Rozjeti deje pro mne prislo az na konci a tim padem navnadilo na dalsi dil. Tak snad bude brzy.. :-)

18.06.2014 4 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

super knížka, která se velice dobře čte. napínavý příběh, který nutí otáčet na další a další stránky, jak to dopadne. občas i smutné pasáže, při kterých ukápne slza. prostě super kombinace všeho :o)

05.06.2014 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

spíš by to mělo být "uložit do nedočtených knih".
Hrůza, kopie Fifty Shades :( Opět nemožná, zakřiklá, nezkušená panna něco přes dvacet, která si neustále kouše spodní ret a místo vnitřní bohyně se modlí k bohům kde čeho. Jak mě vnitřní bohyně v Fifty rozčilovala, tak to bylo prd, proti tomuhle. A ona výše popsaná hrdinka opět jako ve Fifty potkává krásného, nechutně bohatého, neskutečně chytrého a namyšleného chlápka. Bla bla.. po pár stránkách jsem odložila

27.03.2014 odpad!

Šampion Šampion Marie Lu

parádní série, kterou jsem přečetla jedním dechem. dokonce mi i ukápla na konci druhého a třetího dílu slza :-) a otevřený konec mi nevadí, aspoň je prostor pro případné pokračování. a nejlepší na tom celém byl nepředvídatelný děj, pořád jsem čekala, jak to bude dál.

05.03.2014 5 z 5

Cukrová smrt Cukrová smrt Unni Lindell

opět skvělá detektivka, u které se nudit nebudete. zhltla jsem ji stejně jako předchozí Medovou past a Temného muže.

22.08.2013 5 z 5