Sladké zapomínání

Sladké zapomínání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176393/bmid_sladke-zapominani-QOb-176393.jpg 4 175 46

Se šestatřicetiletou Hope se život zrovna nemazlil: nedávno jí zemřela matka, manžel ji opustil kvůli dvaadvacetileté blondýnce, její účet zeje prázdnotou a ona se ze všech sil snaží vychovávat dospívající dceru a zároveň udržet krachující pekárnu. Na dobré konce ale není nikdy pozdě: stačí jen trocha odvahy, víry a neutuchající naděje... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Sweetness of Forgetting , 2012

zuzi9
25.02.2024 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla v roce 2014 ještě půjčenou z knihovny, pak jsem si jí koupila a četla znovu v roce 2019 a určitě nečetla naposledy. Pořád je to moje TOP kniha. Líbí se mi příběh, vracení se do minulosti a recepty v knize.

AndreaP.
08.09.2023 5 z 5

Tak tato knížka je jízda emocí. Dle obálky jsem čekala, že mě čeká klasická pohodová a oddechová romantika plná sladké vůně pekárny, ale kdepak. Je to hluboký příběh plný bolesti a smutku, ale také naděje, posazený nejen do současnosti, ale také do období Holokaustu. Po prvních přečtěných stránkách jsem knihu nedokázala odložit a četla jí téměř na jeden zátah. Něco tak úžasného, tak skvěle napsaného, jsem už dlouho nečetla. Autorka odvedla bravurní výkon.
PS: tu sladkou vůni tam nakonec také naleznete, neb kniha je proložena i recepty, o kterých se v románu mluví. Koláčky Hvězda zcela jistě vyzkouším! A pohled na noční oblohu už od této chvíle budu také brát jinak.

Vlak7
25.04.2023 3 z 5

Moc pěkný příběh, nicméně zbytečně zdlouhavý. Úplný závěr se dal předpokládat.

zaranda
03.02.2023 5 z 5

Krásné, dojemné, smutné i nadějné. Podle obálky jsem to považovala za typickou romantickou oddechovku, ale příběh je mnohem hlubší a dojemnější a naprosto mě vtáhnul.

janik6969
12.10.2022 5 z 5

opět téma židé, holokaust, Paříž, jako by autorka měla nastudována určitá fakta z určité doby a místa a ve svých knihách mění jen osoby. Přesto se mi tento román líbí víc než Kniha ztracených jmen i než Počkej na mě v Paříži. Děj se více odehrává v současnosti, je přidáno další téma : rozvedená žena, které se objevuje spolu s výše zmíněnými tématy rovněž v další knize Vinařova žena. Moje chyba, že jsem se rozhodla přečíst najednou více knih od této autorky. Knihy jsou napsány jakoby přes kopírák.

Raislin
11.07.2022 5 z 5

To byl zase nádherný příběh! Plný citu. Mám ráda příběhy, kde se prolíná současnost a minulost. Tato spisovatelka tohle prostě umí! Dle mého názoru jednoznačně stojí za přečtení!

Marcik7
30.06.2022 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. Čekala jsem lehký příběh o lásce a pečení a zatím šlo více o docela jiné zážitky - válečný příběh o útěku francouzských Židů v roce 1942, kdy se na ně konal doslova zátah v Paříži. Jen některým z nich se podařilo uprchnout, někdy i s pomocí lidí jiných náboženských vyznání - katolíků i muslimů. Příběh shledání po 70 letech mi vehnal slzy do očí. No a několik receptů na sladké speciality je takovou třešničkou na dortu...

Mandlevest
07.06.2022 5 z 5

Moc pěkný příběh, možná nejhezčí, který jsem od autorky četla. Bavil mě současný příběh Hope, pokračovatelky v tradici rodinné pekárny, lehce předvídatelný, ale ne přeslazený, ač dobrot i s recepty je v knize dost. A potom vzpomínky její babičky Rose, odehrávající se za 2.světové války v Paříži, smutné, ale skrývající nejedno tajemství. Knížka se moc hezky čte, je zábavná i smutná, přesně tak, aby čtenářky udržela v napětí do posledních stran. Moc se mi líbila a neodolala jsem receptu na hroznovo citronový cheesecake v mírné úpravě, přece jen začíná sezóna jahod :-). Knihu i dezert doporučuji, pochutnáte si :-).

Jirinamac
09.05.2022 4 z 5

Střídá se červená knihovna s válečnou tématikou. Líbilo se mi prostředí pekárny i cesta do Paříže. Čtení jsem si užila, ale moc pravděpodobný příběh to není, spíš taková pohádka o lásce až do hrobu. Často je tady zmiňováno, že láska nezná náboženství a já jako ateista si myslím, že z náboženství pochází většina zla a bojů.

alexis818
07.09.2021 5 z 5

Moc krásná kniha. Spisovatel in styl psaní mám moc ráda. Její knihy vytáhnou a nepustí. Super, doporučuji.

mira399
16.02.2021 5 z 5

Příběh se mi líbil. Moc hezky se to četlo. Trošku kniha připomíná titul Dopisy, které nikdo nečetl. I když tady o dopisy nejde vůbec. Koupeno kdysi v Levných knihách a opětovně se z nákupu vyklubala pěkná kniha.

Ivulik7
04.11.2020 5 z 5

Začátek knihy nic extra, tak trochu máte pocit, že to bude typická červená knihovna. Ovšem nepřestávejte číst, příběh se roviny v napínavé čtení. Odhalování nevyřčené minulosti osoby jenž je vám blízká, ale minulost je pro ni tak bolestná, že mlčí. Tématika holokaustu je v současné době oblíbená, ale v tomto příběhu nejde o žádné hrůzné detailní popisování života v koncentračních táborech. Příjemné prostředí rodinné pekárny doplněno o recepci, které máte opravdu chuť upéct. Za mě kniha splnila očekávání a příjemně překvapila. A dobrý konec je jen třešnička na dortu. I tak smutná tématika holokaustu může mít "dobrý konec" . Doporučuji

tami1
12.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha plná rodinných tajemství, vzpomínek, víry v lásku a vůně sladkého pečiva.
Doporučuji

jaroslava1
16.04.2020 5 z 5

Krásné čtení

veverka@ořech
20.06.2019

Příjemná oddechovka. Podle obálky kniha vypadá, jakože půjde o prvoplánovou romantiku, ale opak je pravdou. Romantika a láska sice zaujímají v románu hodně prostoru, ale ne všechen. Ten příběh napříč generacemi je zajímavý a silný, navíc čtivý.

Miška.Miška
14.04.2019 4 z 5

Výborně jsem si u této knihy odpočinula. Člověk se snadno začte a příběh ho vtáhne. Ještě na vrch super recepty.

veronikovera
20.09.2018 3 z 5

Bavilo mě prostředí pekárny a jídla, ale konec na mě byl až moc "sladký".

Radik74
11.09.2018 2 z 5

Opravdu červená knihovna....

cukrovka
09.08.2018 5 z 5

Příběh není jen pouhá romantika, také nám ukazuje krutost války, která dokázala vyhladit celé rodiny. Ukazuje nám potřebu a sílu lásky, která nám pomáhá překonat mnohá utrpení.

vladka1695
30.09.2017 3 z 5

Takový příběh ze života, řekla bych. Nepřišlo mi to nějak extra překvapivé, klasická oddechovka. Pro mě dokonce i bez kapesníků.