Sladké zapomínání

Se šestatřicetiletou Hope se život zrovna nemazlil: nedávno jí zemřela matka, manžel ji opustil kvůli dvaadvacetileté blondýnce, její účet zeje prázdnotou a ona se ze všech sil snaží vychovávat dospívající dceru a zároveň udržet krachující pekárnu. Na dobré konce ale není nikdy pozdě: stačí jen trocha odvahy, víry a neutuchající naděje...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176393/sladke-zapominani-QOb-176393.jpg 4.4116

The Sweetness of Forgetting (2012)

Vydáno:, Motto

Kniha Sladké zapomínání

veronikovera
20.09.2018

Bavilo mě prostředí pekárny a jídla, ale konec na mě byl až moc "sladký".

Radik74
11.09.2018

Opravdu červená knihovna....

cukrovka
09.08.2018

Příběh není jen pouhá romantika, také nám ukazuje krutost války, která dokázala vyhladit celé rodiny. Ukazuje nám potřebu a sílu lásky, která nám pomáhá překonat mnohá utrpení.

vladka1695
30.09.2017

Takový příběh ze života, řekla bych. Nepřišlo mi to nějak extra překvapivé, klasická oddechovka. Pro mě dokonce i bez kapesníků.

Maki7
19.06.2017

Úžasná, čtivá kniha. Tento příběh mě tedy úplně dostal. I pár slz zas po dlouhé době ukáplo... Rozhodně mohu doporučit....

klaritkaa
02.06.2017

Nádherná, chytlavá, romantická se šťastným koncem. Nemám slov:-)

lidunka1
19.03.2017

Knížka mě nadchla.

Misa.K1
24.02.2017

Knížka se četla dobře, jen ten konec byl na mě moc nereálný. :-)

Danago
29.12.2016

Velice silný příběh, rozhodně nejde o oddychovku, jde o vážnější téma , které je moc dobře zpracované.Čte se jedním dechem.
Část příběhu se odehrává v současnosti, vyprávěná část odehrávající se za války je překvapující a úžasná! Obě části se nakonec propojí. Konec je krásný, šťastný i smutný. Slzám se asi nikdo neubrání. Podobně mě dostala Vypravěčka. Knihu můžu jen doporučit.
Překvapil mě soulad judaismu, islámu a křesťanství , který se v knize objevuje.
Velice milý je bonus v podobě několik receptů na cukroví.

Kačík
16.12.2016

Úžasná knížka, kterou se chystám koupit do své knihovny. Napínavý, zajímavý a dojemný příběh. V jedné části jsem tak brečela, že jsem ani neviděla na písmena. Čte se jedním dechem. Chci vyzkoušet i některé uvedené recepty a ke knížce se v budoucnu velmi ráda vrátím.

Cuprinka
10.10.2016

Knížka byla krásná oddechovka, dojemná... román jak má být, přečetla jsem za dva dny :)

Kaculman
05.10.2016

Nevěřila bych, že mě ještě nějaká kniha dostane, myslím tolik, jako to dokázala Vypravěčka, a sladkému zapomínání se to povedlo.
Je mi osobně jedno jak předvídatelné a přeslazené celé vyprávění bylo, protože, upřímně? Asi chci naivně věřit, že se najdou příběhy, kdy se tato přeslazenost uskuteční.
Je mi jedno, jestli to byl autorčin záměr rozplakat člověka od poloviny knihy, nebo jestli se to stalo nevědomky. Je mi to všechno jedno, protože takový byl život, takový byl, a jak já osobně můžu soudit něco, co se třeba někde za oceánem v jiných rovinách a šířích děje. Jak můžeme vědět, že se ve skutečnosti, takových příběhů - možná ne s takovým koncem - nebo ne zcela stejným průběhem - neudálo tucet.
DÍKY ZA NADĚJI, KRISTIN.... Díky, že pro mě tak důležité hvězdy ve tvém příběhu dostaly důležitou roli.

sporran
29.08.2016

Dávám čtyři hvězdičky za spojení sladkého příběhu velké lásky hned u dvou hlavních postav (u dvou párů) s linií gurmánskou, vypráví totiž majitelka pekařství (stránky jsou proložené pár recepty, jdu zkoušet borůvkové muffiny) a tématu holokaustu a to vše prolnuté vnímáním člověka s Alzheimerovou nemocí. Zdánlivě neslučitelná témata byla pěkně propojená. Možná bych trochu ubrala toho sladkého :-) teď myslím lásky hlavní hrdinky, to opravdu inklinuje spíše k červené knihovně. Moc oceňuji to, že musela mít autorka znalosti ze všech uvedených tematických oblastí. To se pozná novinářka. Fajn čtivo na dovolenou. Při intenzivním čtení tak na jeden den.

KydlochMoris
18.08.2016

Velmi silný příběh, nádherná kniha... Zhltla jsem ji za dva dny...

Beky
27.07.2016

Nádherná myšlenka ...
Krásný příběh ...
Silná láska ...

romana0229
02.07.2016

Moc hezká kniha, koupená jako oddychovka, ale přečetla jsem ji jedním dechem. A hezky jsem si u čtení pobrečela. Doporučuji.

rajen
22.06.2016

Pro mě taková příjemná oddechovka. Pečení je moje velká záliba, takže tam jsem si přišla na své, i když recepty asi zkoušet nebudu. Téma holocaustu je pro mě přitažlivé a byla to ta zajímavější pasáž knihy, ale to pátrání v Evropě mi přišlo už přitažené za vlasy, jak se vše povedlo za pár dní a vše šlo tak hladce - to už je dost naivní a tak nějak moc americké. Celkově ale dobrý, účel splnila, přečtete si a myslím, že nebudete mít potřebu číst znova.

deedulka
11.08.2015

Jednu hvězdu jsem musela ubrat za přílišnou přeslazenost, uplakanost a předvídatelnost. Jinak hezký příběh o majitelce pekárny a smutné vyprávění o osudech Židů ve Francii, kteří byli odvezeni do Osvětimi. Autorka však pořád dokola popisovala pravou lásku a jak člověk cítí na stovky kilometrů, když druhý člověk zemře a jak jsou hvězdy na nebi... a nakonec "Spoiler": Kdo by neznal tu pohádku o zesnulé bohaté tetičce z Ameriky. :) Nemám peníze, krachuji, bum a umře dědeček, po kterém zdědím miliony...a nesmíme zapomenout, že ten dědeček každý den seděl pod sochou, protože cítil, že jeho pravá láska stále žije...no jako jsem romantik, ale čeho je moc....naopak Hope je pařez největší a za to nekonečné "Nesmím se s nikým vídat, protože jsem rozvedená a moje dcera je příliš citlivá, abych šla na rande", by měla dostat pohlavek.

tynka65
11.08.2015

Opravdu pěkná a dojemná kniha, která nás nechává se zamyslet ;)

aannyy
16.03.2015

Nádherná kniha. Ale tak strašně smutná, že jsem poslední třetinu četla se slzami na tvářích.

Titi
21.09.2014

Holocaust v romantickém hávu? Nevěřila jsem, co to čtu. Za 4 dny pátrání v Evropě Hope zjistí téměř vše!!! Přijde mi to jako výsměch mnoha tisícům židů, kteří po válce leta i desetiletí pátrali po svých příbuzných. Neuvěřitelně špatná kniha. 1* za začátek a recepty.

cicibajza
01.08.2014

veľmi pekná knižka, nedalo sa od nej odtrhnúť, vrele doporučujem!

Lucka.79
06.07.2014

Hodně emotivní a úžasně zpracovaný příběh, ve kterém se spolu s Hope vydáte pátrat po minulosti její babičky Rose .... o minulosti židovské rodiny Picardových, jejíž někteří členové neunikli zvěrstvům 2. světové války .... příběh o životní lásce a síle lidské osobnosti, o touze po svobodě, naději a víře, který mě naprosto pohltil a řadí se mezi mé top knihy

ivousekk
05.06.2014

super knížka, která se velice dobře čte. napínavý příběh, který nutí otáčet na další a další stránky, jak to dopadne. občas i smutné pasáže, při kterých ukápne slza. prostě super kombinace všeho :o)

Samira
22.05.2014

Velmi kvalitní a pěkná kniha, na kterou ale člověk musí mít náladu, neboť nejde o oddychovku, ale o těžší téma, které je dobře zpracované. Moc chválím přebal, ten je opravdu zdařilý a krásný. Kniha je to skvělá, jen nečíst při depresi, určitě překvapí, nečekaným dějem. Její obsah, přesah vás nenechá chladným a jen tak na ni nezapomenete.
Výjimečná doporučuji!

hrabenka
07.05.2014

Moc hezké čtení,které se příjemně četlo.

amysa
30.03.2014

Moc hezká knížka, kterou určitě mohu doporučit všem čtenářům, kteří mají rádi příběhy s nádechem rodinného tajemství, překvapení, velké lásky a také smutku.... Po pár řádcích se postupně ponoříte do současnosti, ve které žije sympatická hrdinka Hope, která kromě neustálého řešení svých rodinných starostí, peče ve své pekárně samé laskominy. A nakonec ani vy nemusíte zůstat ochuzeni a klidně si to sami vyzkoušet, protože v knížce je pár receptů, jak si takové dobroty vyrobit:-)
A najednou se před vámi pomalu a postupně začne odvíjet i velmi silný a láskyplný příběh z minulosti, který vás z Ameriky zavede až do Evropy a zase zpátky... Doufám, že vás taky tak zasáhne, důležité je hlavně vydržet, protože chvílemi je to i lehce napínavé... Nic víc prozrazovat nebudu a přeji velmi hezké a příjemné počtení:-)

bookcase
05.02.2014

Nejprve se zdálo, že půjde o lehkou oddechovku, ale pak.....strhující vyprávění. Nebudu prozrazovat víc, stojí za přečtení.

Modřanská
10.01.2014

Mimořádná kniha, přečtená jedním dechem. Jako bonus přidáno několik receptů na cukroví. Lze jen doporučit. Na pozadí děje se odvíjí překvapující soulad judaismu, islámu a křesťanství.

simca007
03.01.2014

Jedna část příběhu, ta co se odehrává v současnosti, je vcelku předvídatelná, druhá, ta vyprávěná, je překvapující a úžasná! Četla jsem jedním dechem, opravdu povedená kniha, obsahující i historická fakta a zajímavosti!

Osvětim

Kristin Harmel